ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 18 Ное 2019 10:31

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2228 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 145, 146, 147, 148, 149
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Нещо интересно ми се случи днес
МнениеПубликувано на: 01 Ное 2018 19:38 
Акварист
Акварист

Тук е от: 25 Апр 2010 8:13
При смяна на антифриза трябва да се съобразиш с препоръките на производителя на автомобила ти, или да погледнеш на компенсационното казанче за доливане, дали е написано вида му. Доколко знам има различие дали ще се използва за чугунени или алуминиеви системи.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 01 Ное 2018 23:09 
Титан на мисълта
Аватар

Тук е от: 22 Окт 2007 16:57
Да, четох подобни упътвания, но нямам представа за материалите, до които ще се докосне какви са. Знам, че казанчето изглежда пластмасово, а къде другаде стига течността, не знам.
Днес на едно кръстовище много свиреха и после се усетих, че съм на дълги. Ако имаше синя лампа на таблото, щеше да е по-лесно да ги изключвам навреме.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 02 Ное 2018 23:54 
То "синя лампа на таблото" има, това че твоята не свети е друг вапрос.
Едва ли чичо Дойчо е направил автомобило без синя ламБа.

Върнете се в началото

Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 03 Ное 2018 10:07 
Акварист
Акварист

Тук е от: 25 Апр 2010 8:13
На всички табла има лампа, изглежда твоята не свети?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 24 Мар 2019 11:56 
Титан на мисълта
Аватар

Вчера ходих в някакъв варненски преливник да гледам едни сиви рибки, дето били бозайници. Не вярвам да са ги дресирали. По-скоро като им пуснат ток във водата и те излизат. Скачат, правят някакви акробатични номера и публиката им пляска. В началото на стълбите имаше някаква форма на пропускателен режим, каквато има и на входа на Фикосота. Не вярвам да има хора, които да плащат за това "зрелище", ама кой знае.
Плува плува, прави някой "номер" и хоп - изскача да го нахранят за награда Изображение
Беше забавно единствено една уж импровизация със смел човек от публиката, който сигурно е получил инструкции по-рано от пристигането на публиката, ама както и да е. Та тоя смелчага трябваше да влезе във водата, за да държи пръчка и делфините да я прескачат. Взе да си вади нещата от джобовете. Явно мислеше да влиза облечен. После зад декорите му извадиха бански тип боди в розов цвят. Отказаха се и му дадоха лодка. Обаче понеже сценарият сигурно е бил да забрави за пръчката, той влезе с лодката към средата на басейна и после рибките го бутнаха към мястото, от което беше тръгнал.
Преди да започне представлението една рибка беше излязла малко над водата и издаваше един мощен дразнещ звук като на товарен автомобил, включил на задна. Исках да го отстрелям, за да си запазя слуха, ама се сетих, че публиката няма да ми благодари.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 24 Мар 2019 20:25 
Боже, колко мъка има по тоя свят, Боже!

Върнете се в началото

Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 19 Апр 2019 20:58 
Титан на мисълта
Аватар

Днес спасих едно дете
    от възможностите на автомобила ми да убива;
    от недобросъвестен водач и родител;
    от незнание или непослушание на детето.
Карам си аз на втора, трупам си колона с фенове отзад, ама карам бавно, защото и от двете страни на улица в жилищен квартал има паркирани автомобили. Не знаеш кога откъде ще изскочи някой, от коя пресечка някой няма да спре на стоп и т.н. И по едно време една задна врата на един от автомобилите се отваря. От страната на платното. Изчаках да свърши дом съвета на първа. Отказа се да излиза детето, ама и не затвори вратата. Май спасих и вратата, ама много по-важно е детето.
Вината, ако не бях, е на:
    водача беше спрял в лента, забранена за паркиране;
    водача беше навлязъл неправилно в еднопосочна улица;
    водача престояваше на (около) по-малко от 5 метра от кръстовище;
    според ЗДП деца до 12 години слизат от страната на пътния банкет или тротоара.
И въпреки това, че нямам вина, размазаното или силно раненото дете щеше да седи в спомените ми дълго време.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: ..: Нещо интересно ми се случи днес
МнениеПубликувано на: 31 Окт 2019 23:49 
Титан на мисълта
Аватар

Вчера някакъв упорит съсед два пъти ми вдига чистачка. Първия път го видях като свърших работа. Пуснах си я както трябва да е, ползвах колата и си паркирах пак там. Наложи се същата вечер, няма и 2 часа след като съм паркирал, да изляза пак. Даже не беше изстинала и чистачката пак стърчи. Пак си я наместих и после пак си паркирах на същото място.
Другото интересно беше как аз с моят и още двама със своите автомобили се приближаваме към кръговото на Арена до паметника. Аз съм от Арена в посока Подводница. От 200 метра съм си пуснал десен мигач. Виждам другите двама идват отсреща по същата улица (Марица). Те нямат мигач. Минаваме през кръговото почти едновременно. Първият от тях, типично за повечето, продължава напред по Марица. С вторият се засякохме обаче. Не знам как можех да отгатна, че тоя че човека ще направи почти обратен завой през кръговото, без намерение да ползва мигач. Влиза от Марица срещу мен, излиза на трети изход ( също като мен към Подводница ) и чак тогава ми пуска мигач. Нямаше как да спра навреме или безопасно. Разсвири се, ама все пак ме изчака.
Като обобщение двама насреща ми ( ако изключим кръговото ), единият продължава направо, другия ми сече пътя. Бих си съобразил скоростта с втория, ако беше пуснал навреме оранжевото си намерение. Няма как да гадая с 40-50 km/h само по предните му гуми накъде ще поеме.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2228 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 145, 146, 147, 148, 149
Бърз отговор

Подобни теми   Автор   Отговори   Преглеждания    Последно мнение 
Вестник „Култура“ и „Словото днес“ в Шумен?

в Общи разговори

TodorYankov

0

568

26 Юли 2018 21:44

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 18 Ное 2019 10:31

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], borq, Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения