ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 27 Окт 2021 12:24

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2252 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 147, 148, 149, 150, 151
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Нещо интересно ми се случи днес
МнениеПубликувано на: 12 Авг 2021 17:20 
Гастарбайтер
Гастарбайтер
Аватар

Тук е от: 15 Апр 2008 2:43
Какъв е този твой Мерцедес, Loveca_! Ти само по сервизи ходиш и търсиш. Аз на моя само бензин от 50 стотинки за литър слагам.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: .: Нещо интересно ми се случи днес
МнениеПубликувано на: 21 Сеп 2021 21:43 
Титан на мисълта
Аватар

Тук е от: 22 Окт 2007 16:57
Пресичам си по зебра и зад мен минава кола. Чувам зад гърба си "оглеждай [съ] малко".

Днес успях да си сменя термостата съвсем сам. Тез дни един майстор ми каза, че трябва да го сменя. Един друг познат пък ми каза да развия само долния маркуч да се излее течността и после имало няколко болта. За всеки случай гледах няколко клипчета в тубата как се прави и ми оставаше само едно нещо - да си намеря леген. Понеже бронята ми е ниска, а системата съдържа голямо количество течности, отпадна варианта да режа 10-литрова туба. Обиколих няколко магазина за домашни потреби за да си купя леген, но бяха затворени и се отправих към един сервиз, дето наскоро го научих. Не за да ми сменят термостата, а да ми услужат с леген. Нямаха нищо против, даже работеха след 18 часа, когато отидох.
Почнах да развивам скобата за долния маркуч, развих я, ама маркуча не излиза. И тогава ми хрумна гениална идея - на радиатора съм чувал, че има кранче. Като го развих, доста бързо взе да излиза течността. Докато тя пада, отидох до гидорчето ми и се оказа, че нямам десятка. Отидох при комплекта ми с гаечни ключове, ама и там нямаше десятка. Влязох при майсторите и те ми услъжиха с гаечен ключ. С много опити, най-сетне успях да го нанижа на гайката, ама не върти - опира в някакъв колектор, а не влиза в друго положение. Влязох с гидорчето, върнах гаечния ключ и казах, че ми трябва друга десятка. Човека ми даде някакви удължения, но му казах, че аз нямам приставката. Той си уточни на глас, че ми трябвало камачи 10 и ми даде приставката за развиване.
Пъхнах първо удължителя в моето гидорче, после и приставката в удължителя и почнах да напъвам. Не ще и не ще. Взех да се вайкам наум, че съм източил антифриза и трябва да си ходя, но продължих да опитвам с различни пози на тялото да напъвам. И накрая стана - тръгна болта. И долния тръгна. Смених термостатите, тръгнах да завивам и един приятел ми звънна да чуе докъде съм стигнал. Аз тъкмо бях започнал да завивам. И като пипнах пак да видя дали тея болтчета стягат нещо, тя гарнитурата на термостата паднала и се заклещила там, където съм почнал да стягам. Айде пак развивай, пак намествай. Не става и не става. Проблема е, че слагам гарнитурата и термостата в един метален съд, който завивам към шасито. Да, ама металния съд се блъска в един маркуч, даже стягам леко термостата, за да влезе в дупката си и така се разбутва местоположението на термостата и на гарнитурата. Накрая извадих стария термостат и взех новия с гарнитурата и отидох при майстора да го питам дали може да ползвам старата гарнитура. Той ми разреши. Старата обвива целия диаметър на термостата отвътре и отвън, а новата е като т.нар. о пръстен. Старата беше малко по-широка, ама заспа. С един опит го монтирах и после като стегнах всичко развито, започнах да наливам антифриз. Като спря да пие запалих и пуснах парното. Стана 80, стана 85, ама парното не дойде. Звъннах на моя приятел и той ме посъветва да я покарам. Като я изкарах на околовръстното, като задържах педала на газта и като започна да ме топли...
Досега 80 градуса му беше работната температура, ама сега май стана 90.
Да е жив и здрав майстора, дето ми даде инструменти и леген!

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2252 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 147, 148, 149, 150, 151
Бърз отговор

Подобни теми   Автор   Отговори   Преглеждания    Последно мнение 
Вестник „Култура“ и „Словото днес“ в Шумен?

в Общи разговори

TodorYankov

0

8251

26 Юли 2018 21:44

От нищо нещо или как от негодни суровини готвят за болници

в Интересни статии от медиите

Loveca_

0

16073

01 Юли 2020 21:39

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 27 Окт 2021 12:24