ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 29 Сеп 2020 17:09

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 77 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Нарисувай ми овца!
МнениеПубликувано на: 02 Юли 2007 11:50 
Велосипедист
Велосипедист
Аватар

Тук е от: 11 Фев 2007 14:04
(автор на темата)
Едно време четях много книги. И имаше период, в който си записвах разни хубави неща, които съм прочела. За съжаление, този период беше много кратък и после разчитах прочетеното да ми остава в главата, но ... май не винаги остава.
Изрових наскоро списъче с нещата, които съм преписала и ще ви го предложа.
Ще се радвам, ако вие също пускате ваши любими цитати от книги.
Цитат:
“Колко още трябва да падна, за да се издигна до върха?” Джоузеф Хелър, “Чисто злато”
“Метафизиката е ресторант, където ти връчват лист с меню от трийсет хиляди страници, но не ти сервират храна”, Робърт М. Пърсиг, “Лайла”
“По думите на Айнщайн здравият разум, т.е. нестраността не е нищо друго освен едни предразсъдаци, натрупани преди осемнадесет годишна възраст”, Робърт М. Пърсиг, “Лайла”
“После мушна лъжицата в устата си. Един миг по-късно, всяка клетка в тялото на Бим, се разтърси от лакома благодарност и аплодисменти.”, Кърт Вонегът, “Кланица 5”
“Но повечето хора са много глупави и си прахосват живота. Не си ли го срещала? Не си ли поглеждала от коня към някой град и да си си помислила колко много прилича на мравуняк, пълен със слепи същества, които мислят, че жалкият им ежедневен малък свят е реален? Виждаш ли светещите прозорци и това, което ти се иска да мислиш е, че може би съществуват много интересни истории, скрити зад тях, но това, което знаеш е, че те всъщност са просто едни тъпи, тъпи души, потребители на храна, които си мислят, че техните инстинкти са емоции, а нищожните им животчета – по-важни от полъха на вятъра”, Тери Пратчет, “Музика на душата”
“Сюзън временно беше останала без думи. Беше се примирила с безнадеждната тъпота на по-голямата част от човечеството, особено пък онази част от него, която стоеше на два крака и се бръснеше сутрин, но беше и оскърбена”, Тери Пратчет, “Музика за душата”
“Погледът на г-н Клийт се спря върху счетоводните книги на Гилдията. Мина му през ум не за първи път, че твърде много хора се осланяха на желязото и стоманата, когато златото изковаваше някои от най-добрите възможни оръжия”, Тери Пратчет, “Музика за душата”
“Наричаха се градове, защото бяха по-големи от селата”, Тери Пратчет, “Музика за душата”
“...за вечните скиталчества и за Земята....Кой вледее Земята? И дали Земята ни е нужна, за да се скитаме по нея? Дали земята ни е нужна, понеже нивга не намираме покой на нея? Този, който има нужда от Земята, той ще я има: той ще намери мир на нея и в мир ще почива на едно малко място в нея, вовеки заселен в едно тясно ъгълче...”, Томас Уулф, “За времето и реката”

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 03 Юли 2007 19:05 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 03 Юли 2007 18:17
Предизвика интреса ми предложението за пускане на любими цитати, защото и аз съм си записвала такива преди. Сега като се замисля обаче, стигам до извода, че човек изпитва необходимост от такива мисли/ цитати, когато не се чувства сигурен и раз4ита на нещо добре утвърдено като мисъл, за да внесе малко пове4е порядък в живота си.
Как ви се струва идеята да решавате всеки проблем или недоразумение в движение, без да остава и спомен от това? Тогава не биха ни били нужни мислите на хора, на които им е дошло в пове4е от нещо и са решили да драснат някои ред. По този начин човек може лесно и плавно да уравновесява живота си, да не запълва местата, на които му липсва несто с чужди мисли и съответно, ако има от нещо в пове4е- да го сподели с другите.
Как мислите? не би ли било по- добре? :arrow:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 03 Юли 2007 19:37 
Велосипедист
Велосипедист
Аватар

(автор на темата)
Verda, честно казано, не разбрах много какво искаш да кажеш, но като отговор ще ти напиша, че не съм търсила отговор на мои проблеми в цитати от чужди хора.
Това е литература и на някои хора им е хоби да четат книги. Ако хората, интересуващи се от спорт споделят резултатите от футболни мачове в раздела "Спорт", това не означва, че не са сигурни в себе си. Или пък хората, които харесват рибки и аквариуми също си пуснаха тема. Не мога да кажа, че им липсва нещо или не са могли да решат свой проблем.
Все пак, радвам се, че сподели твоето виждане.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 03 Юли 2007 23:36 
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Тук е от: 27 Яну 2007 1:02
"Тук долу всички се реем..."-TO(S.King)

Fear of the dark, fear of the dark
I have a constant fear that someones always near
Fear of the dark, fear of the dark
I have a phobia that someones allways there

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 04 Юли 2007 7:32 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Добро утро!
Като споменах за това, че хората искат да се подредят малко повече чрез такива мисли и цитати, то и аз влизам в това число и няма нищо лошо. Нали? Колкото по- подредени- толкова по- добре- независимо как се случва това...
Но ми си искаше да погледна и от друг ъгъл на въпроса и да го разгледам като нещо проблематично /защо се случва?/- за да има дразнение, което да ни задвижи в желаната от нас посока- всеки както си я начертае...
А иначе наистина всеки си има своите хобита, които пак са породени от търсенето ни на нещо.... каквото и да е... каквото ни липсва...??? или каквото не ни липсва...??? :arrow:

Ето и нещо от мен:
„Този, който гледа в миналото, вижда бъдещето така, както високото небе се вижда в отражението на дълбоката вода.“ :arrow:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 04 Юли 2007 11:51 
Опитен
Опитен
Аватар

Тук е от: 05 Май 2007 8:46
Не можем да опитаме всичко на този свят, колкото и да се стараем, не може да ни се случи всичко възможно, не знаем какво ни предстои в следващия момент. Четенето на художествена литература провокира, попадаме в ситуации, които не са ни се случвали, а прочетеното ни кара да се замислим как ще реагираме. Впоследствие току-виж нещо подобно ни се случило, но човек е размишлявал над проблема и вече по-лесно и по-бързо може да вземе решение, повечко е самочувствието.
Аз например, когато съм стигнала донякъде и почвам да се колебая, се сещам за думите на Мечо Пух - След като си стигнал до половината, няма смисъл да се връщаш/не се сещам как точно беше в книжката/ :D

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 04 Юли 2007 12:05 
Ветеран
Ветеран
Аватар

С четене на каквото и да е попадаме в ситуации, които някой друг е измислил по свой сценарий... а опита, който "добиваме" от там е чужд опит, направен в следствие на обстоятелствата от нечий чужд живот... Дори и така- Още ли би ви се искало да живеете не-своя живот?
Ако искаме ситуации- можем да ги създадем в своя собствен живот, а след това няма да изпитваме нужда да четем.... поне така мисля... :arrow:

"Ако искаш да се почувстваш богат, просто преброй всички свои неща, които не си купил с пари...."

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 04 Юли 2007 12:17 
Велосипедист
Велосипедист
Аватар

(автор на темата)
Аз не очаквам да "вземам акъл" от книгите, чета ги за удоволствие, обичам думите.
Понякога, когато търсиш себе си или това, което вече знаеш, изпускаш много от новото.
Понякога се излавям на лекции или семинари, че слушам да чуя това, което вече знам. И си казвам, че това е много глупаво. В услилията си да си покажем колко много знаем и колко много сме прави, изпускаме новото знание.
Нека се опитаме да четем и слушаме всичко :)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 04 Юли 2007 12:29 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Инфорамационният поток, дори и всеки път да е един и същ, поражда в човек различни асоциации, според конкретните му нужди и настройки в момента на възприемането.

"Как мислиш, какво ли си мислят звездите, когато видят падащи хора?" .......

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 14 Юли 2007 10:33 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 13 Яну 2007 23:28
"Преди да се усетя, вече казвах високо: "Дяволите да го вземат! Няма такова нещо като грях, или като добродетел. Има само неща, които хората правят. Това всичко е част от едно и също нещо.""
Джон Стайнбек, "Гроздовете на гнева", 1939

"Единственото нещо, което не се подчинява на правилата на мнозинството, е съвестта на човек."
Харпър Лий, "Да убиеш присмехулник", 1960

"Действителността е това, което като спреш да вярваш в него, не изчезва."
Филип К. Дик, "Мечтаят ли андроидите за електически овце?", 1968

"Къде би бил Исус, ако никой не беше написал Евангелието?"
Чък Палахнюк, "Боен клуб", 1996

"От 10 метра тя изглеждаше класна мацка. От 3 метра тя изглеждаше като нещо, гримирано да бъде гледано от 10 метра."
Реймънд Чандлър, "Високият прозорец", 1942

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 14 Юли 2007 16:51 
Велосипедист
Велосипедист
Аватар

(автор на темата)
Змей, хубави са цитатите :)
Във връзка с последния ти се сетих пак на Чандлър подобна изцепка. Цитирам по памет, книгата отдавна я няма в мен: ...Тя бе опънала косата си в кок толкова стегнато, като че ли я мразеше...

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 22 Юли 2007 7:14 
Ентусиаст
Ентусиаст

Тук е от: 22 Юли 2007 6:52
здравейте!
случайно попаднах на форума, но веднага ми станахте много симпатични :D
надявам се впечатленията ни да са взаимни.
скоро четох "Ангелски езици" на Димитър Динев. страхотна е! някой от вас чел ли я е? А защо не се направи тема "Какво четох напоследък?" :M9.gif

Последна промяна perfekzionistka на 23 Юли 2007 6:46, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 22 Юли 2007 17:02 
Баш майстор
Баш майстор
Аватар

Тук е от: 08 Яну 2007 18:46
perfekzionistka написа:
А защо не се направи тема "Какво четох напоследък?" :M9.gif

Ми щото масово отговорите ще са -"Последното нещо което четох беше менюто в кафе Десетият град" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 22 Юли 2007 20:43 
.
Аватар

Тук е от: 19 Фев 2007 7:18
страхотно!

Последна промяна shaggy на 30 Ное 2007 18:36, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 04 Авг 2007 9:46 
Опитен
Опитен

Тук е от: 22 Яну 2007 15:58
Да умреш е толкова
самотно,
Несигурен, че си
Частица от живота,
Тъй мъничка
частица
от живота.
Полезен ти да бъдеш
мъничко, на някого…
Да не приемеш
това, което очите
да видят, за жалост, не могат,
уви, това е толкова самотно…
Светът на големите обходих,
Светът от реалността откъснат,
пътеката тъй стръмна.
И нея, огромната ми мъка.
Нарисувай ми овца
Светът без въображение е празен…
Така е то!
Нарисувай ми овца
И детето преоткрий у нас
Нарисувай ми овца
Светът без въображение е тъжен…
Така е то!
Нарисувай ми овца
Абсурдният ни свят
ти спри
във миг.
Колко е самотно
да твърдиш,
че нищо са
на времето стрелите…
Мечтите - те печати
на живота са,
Главни букви
На тъгата ни.
Фиданките млади
да изтръгнем
от корен
И само в отвъдното
моята вяра е крепка.
Животът е труден
И избор е завинаги,
но аз ви се кълна,
че светът - това съм аз!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 77 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Бърз отговор

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 29 Сеп 2020 17:09

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене: