ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 16 Сеп 2019 9:10

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 54 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Говорилня
МнениеПубликувано на: 24 Юни 2015 9:43 
Форумен инвентар
Форумен инвентар
Аватар

Тук е от: 13 Фев 2011 8:39
Аз нямам усещането, че ме тъпчат и задушават

Втори червен картон за сезона - 2 седмици.
Трети ще е 3 месеца.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 25 Юни 2015 21:08 
~~~~
~~~~

Тук е от: 06 Апр 2008 8:12
(автор на темата)
max написа:
.............При положение, че на всяка крачка биваш спъван и задушен! Ти сигурно не си живял в Германия да видиш какво е наистина мило отношение...

Макс, недей..
Спъван, задушаван, роб и т,н може да си навсякъде по света. Вярно, живееш в социална държава, която се развива само и единствено, водена от комплексите си заради фашизма, но все някой ден и нейните управници ще отрезнеят:))
И тук не е толкова зле, даже напротив, стига да имаш куража да работиш за себе си, да нямаш допирни точки с политиката и да имаш смелостта да не плащаш рушвети. Не е много сложно..

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 25 Юни 2015 21:56 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 08 Яну 2007 10:07
Доживях да се съглася с Бърби, която е безусловно права :)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 26 Юни 2015 17:20 
Акварист
Акварист

Тук е от: 25 Апр 2010 8:13
Където и да отидем, колкото и да останем най накрая ще разберем, че сме на гости. Дядо ми казваше колкото по кратко гостуваш някъде толкова по добре.
Не мога да се гордея с постижението на другите. Мен ме радва нашето защото тук съм си у дома. Какво като съседа е по уреден мога ли да остана там, не нали той постоянно ще се надявам да си тръгвам макар и да не ми го казва..Ако не оценим и съхраним построеното от предците ни, по същият начин ще постъпят и наследниците ни и накрая ще загубим и това което имаме.
Колкото и да са внимателни чужденците към нас, и да скриват неодобрението си с толерантност няма да ни възприемат като свои. И при първата криза ще бързат да се избавят от нас.Първите години човек е заслепен от блясъка и толерантност но като поживее по дълго и схване нравите на домакините разбира, колко много се е заблуждавал за безкрайната им човечност. Освен дисциплина и ред с нищо не могат да ни превъзхождат. Ние сме от друго тесто, у нас човечността макар и голямата ни бедност е много много по голяма.
В Чехия родителите издържат децата си докато учат, след което първата им работа е да уточнят дали ще останат в къщи, и ако да - колко ще трябва да плащат за наем, ток отопление и храна. Всички те са поразени от нашето гостоприемство на село и готовността на останалите да ти помогнат. Старите тираджии пътували по нашите земи споделят.
- Бедни хора но ако закъсаш гладен няма да те оставят.
Е имаме и доста негативни различия, като да речем не можеш да разчиташ на общественият транспорт или да чакаш помощ от полицията или държавата. Именно тези неща те правят свободен като в джунглата, зависиш силно от приятелите, връзките и собствените ти сили.Но като решиш тези и някой други проблеми живота е песен. :D

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 27 Юни 2015 8:53 
Титан на мисълта
Аватар

Тук е от: 22 Окт 2007 16:57
Ми песен си е :) Ама отскоро мама взе да мрънка да ѝ плащам интернета. Това силно ме притеснява. На всичкото отгоре иска и част от семестъра да си плащам.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 27 Юни 2015 9:13 
Форумен дух
Форумен дух

Тук е от: 03 Юли 2008 20:56
Не говорете, че не ни били искали и прочие. Във фирмата, в която работя има литовец, сръбкиня и двама поляци. Всички те са дошли преди няколко години като мен и са ги приели с отворени обятия, дори още когато не са знаели добре езика, сръбкинята дори е започнала само на английски и постепенно са я научили и на немски.
На гости или не, зависи от вътрешното ти възприятие. Аз в дивата брутална България се чувствам повече на гости отколкото в Германия. Ако Бай Ганьо не може да се адаптира, това е друг въпрос. Но не всички българи са такива, че да не могат...
Човечността на българите била голяма. Това някакъв виц ли е :shock: Затова в Германия веганите се множат в геометрична прогресия, поради ненасилие към животните, когато на "човечния" Бай Ганьо не му мигва окото докато коли телето на село...
Всичко в България е много по-брутално и нечовешко, отколкото в Германия.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 27 Юни 2015 9:39 
~~~~
~~~~

(автор на темата)
max написа:
Не говорете, че не ни били искали и прочие. Във фирмата, в която работя има литовец, сръбкиня и двама поляци. Всички те са дошли преди няколко години като мен и са ги приели с отворени обятия, дори още когато не са знаели добре езика, сръбкинята дори е започнала само на английски и постепенно са я научили и на немски.
На гости или не, зависи от вътрешното ти възприятие. Аз в дивата брутална България се чувствам повече на гости отколкото в Германия. Ако Бай Ганьо не може да се адаптира, това е друг въпрос. Но не всички българи са такива, че да не могат...
Човечността на българите била голяма. Това някакъв виц ли е :shock: Затова в Германия веганите се множат в геометрична прогресия, поради ненасилие към животните, когато на "човечния" Бай Ганьо не му мигва окото докато коли телето на село...
Всичко в България е много по-брутално и нечовешко, отколкото в Германия.

Ей, като почнеш така да се палиш и обобщаваш се сещам за един германец, с който общувам служебно от известно време...Споменавала съм тук, но няма да е излишно..пак, заради теб:)
Интересна птица, прави бизнес там, тук и в няколко европейски държави. В началото ми изглеждаше дръпнат, сдържан, сух, дори безличен, дразнеха ме стъклените му, безизразни очи..Разбира се, не го показвах, но се постарах да извлеча най-доброто от общуването ни нататък. Нещата потръгнаха, после имаше време за разговори за бизнес, политика, отношения. Започна да се усмихва, да се смее, да общува открито, дори съзнателно започна да ограничава използването на разните техники и трикове в преговорите.
Попитах го и много държа да ти го кажа отново: " Защо избра да правиш бизнес тук, в България? Отговори простичко:" Тук хората са добри!" Да, така каза.. И поясни-" нищо общо с италианците и румънците".
Каквито и да ни наричаш ти, драги Макс, или за каквито и да ни мислят оглупелите и оскотели покрай световната алчност и глобализъм западни политици- инвалиди, ние, българите сме и ще си останем наследници на един достоен народ. Народ, изтърпял много, направил много за себе си и дал много на света..
Нямахме късмет в последните седемдесет години да имаме водачи- възрожденци , но все още вярвам, че не всичко е загубено..
Ще се върнеш и ти на стари години, дано до тогава се смири душата ти:)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 27 Юни 2015 16:55 
Форумен дух
Форумен дух

Ти все много знаеш. На всяко гърне похлупак. Всеки знае, че това което казвам е реалност, но ти си по-зле от котка никога не падаща по гръб. Българинът е с робска психика подтиснат и без чувст во на отговорност. Тва че си трае и се оставя да го мачкат и е органичен не означава че не мисли зло. Завистлив е и не може да се радва на успехите на другите. Руши и гледа да спъва а не да помага.

Първи жълт картон. :!:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 27 Юни 2015 17:24 
~~~~
~~~~

(автор на темата)
max написа:
Ти все много знаеш. На всяко гърне похлупак. Всеки знае, че това което казвам е реалност, но ти си по-зле от котка никога не падаща по гръб. Българинът е с робска психика подтиснат и без чувст во на отговорност. Тва че си трае и се оставя да го мачкат и е органичен не означава че не мисли зло. Завистлив е и не може да се радва на успехите на другите. Руши и гледа да спъва а не да помага.

Казвам това, което мисля, а ти, като нямаш елементарно чувство за такт и търпение, можеш да си удряш колкото искаш д-то в тавана! Не ме засягаш, в момента даже се хабя да ти отговарям на безполезния, лишен от всякакви аргументи , пост. :)))
Не знам как си сътворил в главата си събирателен образ на българина, дето, видиш ли, бил зъл и завистлив, но НЕ СИ прав!:)

И, понеже, темата, която съм пуснала, не е за обиди , а за размисъл, да те пратя в друга посока- теб, многознаещият:)))))

ЛЪЖАТА, В КОЯТО ЖИВЕЕМ

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 27 Юни 2015 19:38 
Форумен дух
Форумен дух

Ай ма ти шъ каиш, я изчезни ко се върна във форума платен трол. Много чело много знае... Много добре знам кои са недостатъците на запада и на западняците, не чакам ти да ми ги обяснааяваш. Но да се плюе западът при положение, че там е хиляда пъти по-нормално като отношения и живот е перверзно от твоя и от на барбус страна.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 27 Юни 2015 21:29 
№14
№14
Аватар

Тук е от: 15 Дек 2007 13:00
max написа:
Ай ма ти шъ каиш, я изчезни ко се върна във форума платен трол.........
:oops: :oops: :oops:
Тотално си се сбъркал. Срамувам се като те чета.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 27 Юни 2015 22:22 
Форумен дух
Форумен дух

Ами срамувай се твой си проблем. Дала обява във форума за работа голямата бизнесменка и вече България оправена... Самото ви поведение на насъскване срещу инакомислещите е потвърждение на моите думи,че българите...

Червен картон за обида на модератор българин.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 27 Юни 2015 23:03 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 18 Май 2009 9:58
Верно са..., особено злобеещите зад граница, които се правят на европейци и другомислещи.... Аман от лицемерни "чужденци"...

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 27 Юни 2015 23:56 
Форумен дух
Форумен дух
Аватар

Тук е от: 11 Сеп 2010 13:57
Максе, пич, говориш много за манталитета на българите, а самият ти си такъв. Особено пък смешно ми става, когато се опитваш да се дистантираш от корените си, включвайки толкова наивен аргумент - предпочитанията на храна.

Не ми ги хвали немците, не ми хвали и англичаните, а пък французите даже ги забрави. Сите идат тук заради интелигентността на българина, но най-вече за евтината ръка. Да смяташ, че те мислят са равен пък е баси резила! :)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 28 Юни 2015 5:10 
~~~~
~~~~

(автор на темата)
Battleman написа:
Не ми ги хвали немците, не ми хвали и англичаните, а пък французите даже ги забрави. Сите идат тук заради интелигентността на българина, но най-вече за евтината ръка. Да смяташ, че те мислят са равен пък е баси резила! :)

И, като дойдат тук, много бързо се изучават на дяволиите.
Здрасти, Battleman!:)

Свикна ли му на нашето село? Как я караш?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 54 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Бърз отговор

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 16 Сеп 2019 9:10

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене: