ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 16 Сеп 2019 9:07

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 54 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Говорилня
МнениеПубликувано на: 29 Юни 2015 14:55 
Форумен дух
Форумен дух
Аватар

Тук е от: 11 Сеп 2010 13:57
Извън темата/подсказка:
Здрасти, Бърб. Свикнах още преди за започе драмата във форума. :))

Иначе добре съм, развивам се лека-полека.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 29 Юни 2015 15:24 
Титан на мисълта
Аватар

Тук е от: 22 Окт 2007 16:57
Каква драма е имало тук?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 29 Юни 2015 20:04 
Напреднал
Напреднал
Аватар

Тук е от: 05 Яну 2009 13:17
Абе какво му се връзвате на това германско куку макса не мога да ви разбера. Олигофренчето не може да разбере, че в България стига да искаш можеш да поддържаш нормален стандарт на живот,да живееш нормално и си мисле, че като си е пренесъл пе**лския за**ик в Швабия и е уцелил джакпота.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 30 Юни 2015 7:45 
Акварист
Акварист

Тук е от: 25 Апр 2010 8:13
Няма нищо лошо да поработиш в чужбина докато можеш, печелиш повече без много много мислене, всичко е организирано перфектно. За реда и дисциплината има какво да научим от Германците.
Да различаваме се много, различията са големи, но това не означава, че у нас не можеш да живееш по добре. Можеш но за това ще ти е необходимо малко изобретателност и находчивост, защото при нас нещата са малко по груби и не загладени. Околните села са запълват от англичани купувайки си къщи и не могат да се нахвалят от климата ни. Когато в някое село един чужденец си купи къща е последван от още други за много кратко време. В едно съседно селo има един немец, и на Коледа гощава цялото село в селският ресторант с кебапчета и се вдига голяма веселба. Еди друг чужденец англичанин си построи огромна къща но само с една спалня. Давал зор на майсторите да я изкарат по бързо защото искал да направи голямо тържество, като покани всичките си приятели от Англия.
- Е къде ще спят?
Питат го майсторите след като има само една спалня.
-На хотел.
Отговаря и учудено той, ''защо ли му задават такъв тъп въпрос''.
Като се върнах окончателно не останах в апартамента, а се установих на село. Отглеждам си вкусните домати, а не гумените който си купувах В Чехия, сварих си хубава ракиика, направих си домашно вино. Засадих 24 овощни дръвчета, и купих съседното място което е още по голямо и ще засадя ягоди, малини, касиси и др. от какво да се оплача?
Е там изкарах без кола защото всеки час заминаваше влак до Прага, както и автобус но тук без кола не можеш нито ден. Там не можех да си позволя екологични зеленчуци и плодове докато сега нямам проблем. Като се уредя окончателно ще отглеждам и по две прасета вече съм се отвратил от безвкусните пилета и останали меса, от животни отглеждани интензивно нямащи нищо общо с домашните. Климата ни е чудесен, с малко труд през свободното време, отделено от висенето ни на компа можем да си осигурим комфорт, за който в Европа можем само да си мечтаем. На бостана отглеждаме картофи, , лук, чесън, дини , пъпеши и тикви .
Миналата година ходихме на море ще отидем и тази година за да наваксам загубеното време в чужбина, където изкарвах много повече пари но не можех да си позволя този лукс.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 01 Юли 2015 18:25 
~~~~
~~~~

Тук е от: 06 Апр 2008 8:12
(автор на темата)
Аз не виждам защо трябва да се ходи да се работи навън, като и тук има нелоши предложения за работа в чужди компании:)
За мен чужбината е алтернатива за туризъм/ донякъде/ и за лечение/ не дай Боже/. За работа- абсурд..

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 01 Юли 2015 20:04 
Титан на мисълта
Аватар

Барбуса сигурно си е дошъл с 50К капитал. Все пак живее на село, показваше как ремонтира къщичката. Може да я е купил. Сега обработвал доста земя. Тъй че си е натрупал парички и сега в България му се струва рай.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 02 Юли 2015 7:24 
~~~~
~~~~

(автор на темата)
Ох, Loveca_,
няма нужда от много пари, ако живееш на село и си отглеждаш храната. Стига да си здрав и на крака, животът би бил спокоен и с по-ниски доходи. Можем само да се възхищаваме на такива хора....пред компа:))))))))))

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 02 Юли 2015 19:36 
Акварист
Акварист

Тук е от: 25 Апр 2010 8:13
Да България ми се вижда превъзходна, вече съм решил материалните си проблеми до края на живота. Всъщност от мен никога не би станал успешен бизнесмен. Напуснал съм страната много отдавана и нещата доста са се променили. Но ако бях останал тук и работих така като в чужбина, можело е може би да постигна и повече. Всъщност сега нямам собствен бизнес и не ми е необходим, всичко е за собствена консумация за цялата фамилия.
Къщата е голяма но е строена с замисъл като вила на село. От началото никой нямаше намерение да живее в нея. Но по времето ни в чужбина сина напуска апартамента и се настанява за постоянно в нея. Привиква с всичко и я чувства като своя собственост. Затова решението ни бе да се роим на таванският етаж, който бе превърнат в склад и най напред трябваше да опразваме стая по стая. Понеже през отпуските доста неща съм подобрявал долу(като например включване в канализацията със собствени средства) и никога не съм харесвал работата на майсторите, реших да се захвана сам просто за удоволствие и запълване на времето си. За повече от година направих Евро ремонт според европейските стандарти и сега с жена ми сме много радостни, както и младите долу който получиха всичко на тепсия.
Факта че доста чужденци решават да завършат живота си у нас е красноречив факт, че сме райска земя с прекрасни хора, където можеш да преживееш с минимални разходи непонятни за западните стандарти. Вижте примера с немеца, който на Коледа събира цялото село в селската кръчма, как се е отпуснал, очовечил и променил. Знаете ли че на запад когато приятели седнат на една маса сервитьора на всеки остава сметката задължително, там думата черпя не съществува и не знаят какво е . Даже и на фирмените ни банкети всеки получаваше собствена сметка, и в зависимост от консумацията си доплащаше или му връщаха пари.Отначало имах проблеми с този факт когато исках да черпя някой познат на съседна маса, той просто не приемаше поръчката, даже и сервитьора ме гледаше опулено като се мъчех да му обесня какво трябва да направи. Накрая свикнаха казвах и, едно пиво на мен за Пан Валек. Тогава сервитьора драскваше една черта на моята бележка и отнасяше пивото на Валек. В ресторанта влиза двойка с запазена маса, първата работа на сервитьора е да попита сметката дали ще е обща?
Ако поне малко променим манталитета си за пиенето на едно кафе с часове, и използваме рационално времето си, както и ако започнем да правим всичко както трябва няма да има като нас...

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 02 Юли 2015 21:28 
Титан на мисълта
Аватар

Ето, Бърби, осигурил си е старините и така се е прибрал.
Барбус, че сега има ли втори като нас? :D
Бърби, поздравявам те! За първи път не цитира предишно мнение, за да отговориш.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 04 Юли 2015 14:25 
~~~~
~~~~

(автор на темата)
Какво толкова има да им осигурявана на старините, бре? Просто е заминал, поработил, дошло време за пенсия, за негова радост, чуждоземска, и си дошъл по живо по здраво. Какво толкова?:) Едно време не можехме много да излизаме, най-много из соцлагера, та той до там е стигнал. Сега няма нужда да заминаваш, ако имаш покрив и два декара двор:)

п.п Колкото до поздрава-излишно е. Редно е да се цитира мнението, на което се отговаря.

п.п.п Виж какво казва човекът:

Но ако бях останал тук и работих така като в чужбина, можело е може би да постигна и повече.

Сега не са интересни тези, дето заминават, а тези, дето си вадят хляба тук и успяват, въпреки всичко- корупция, бюрокрация, цигания и т.н Учи се от тях и гледай да откраднеш някой занаят овреме:)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 10 Окт 2015 22:58 
Титан на мисълта
Аватар

А бе някой няма ли да ми обясни как ще се гласува? Две бланки ли ще трябва да попълвам зад параванчето? Колко преференции мога да направя? Примерно от 20 партии мога ли да избера 40 човека и да ми е валидна бюлетината?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 16 Окт 2015 21:06 
~~~~
~~~~

(автор на темата)
Страницата на ЦИК прегледа ли? Има предостатъчно инфо..

Това ли само те вълнува?:)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 16 Окт 2015 21:15 
Титан на мисълта
Аватар

Другото, което ме вълнува, е как да накарам някоя си само като я заговоря и да знае, че аз съм мъжа на мечтите ѝ и ще се женим до 1 година.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 16 Окт 2015 22:42 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 18 Май 2009 9:58
Ко каза КО?!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 17 Окт 2015 17:36 
Титан на мисълта
Аватар

Другият начин да питам какво искат жените - какво да им кажа или дам, за да се оженим

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 54 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Бърз отговор

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 16 Сеп 2019 9:07

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене: