ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.


Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 17 Юни 2026 9:16



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 140 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Бабини илачи!
МнениеПубликувано на: 21 Дек 2009 9:57 
Опитен
Опитен
Аватар

Тук е от: 27 Ное 2009 12:54
Мнения: 202
Местоположение: необичайно
Амапола, при загуба на гласа:инхалации със сода бикарбонат/може и с няколко капки ментово малсо или тинктура ако имаш/,може и лайка да прибавиш към содата.И промивки, според йога: вода - 36-37 градуса+малко готварска сол - запушваш едната ноздра и вдишваш от сместа с другата, после - обратно.Болезнено, но ефикасно!:)И изпробвано.:)


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Бабини илачи!
МнениеПубликувано на: 21 Дек 2009 10:34 
Опитен
Опитен
Аватар

Тук е от: 17 Дек 2009 14:01
Мнения: 137
Амапола , много е гадно да нямаш глас, аз цяла седмица си ходих така, без да мога да говоря, но нищо не ми помогна, нито бабини илачи, нито лекарства ! Дано се оправиш , по бързо!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Бабини илачи!
МнениеПубликувано на: 21 Дек 2009 11:05 
№14
№14
Аватар

Тук е от: 15 Дек 2007 13:00
Мнения: 12483
Местоположение: винаги на №14
Бърби,Миленче,Димик,Силве ,благодаря ви! :D
Наистина е гадно ,но почти се оправих.
Чайове и топло.Това ми помогна.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Бабини илачи!
МнениеПубликувано на: 21 Дек 2009 11:07 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата

Тук е от: 31 Юли 2008 15:39
Мнения: 2093
Успокоихме се, щото ако не можеш да говориш, ще почнеш да пишеш... :)


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Бабини илачи!
МнениеПубликувано на: 21 Дек 2009 11:07 
Опитен
Опитен
Аватар

Тук е от: 27 Ное 2009 12:54
Мнения: 202
Местоположение: необичайно
Сега се сетих, че има и едни много сполучливи спрейове / и таблети има/, но забравих името...всъщтност там ще препоръчат..,но щом си добре - добре е!:)


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Бабини илачи!
МнениеПубликувано на: 21 Дек 2009 11:09 
№14
№14
Аватар

Тук е от: 15 Дек 2007 13:00
Мнения: 12483
Местоположение: винаги на №14
Извън темата/подсказка:
Вчера явно затова само това правих. :D


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Бабини илачи!
МнениеПубликувано на: 21 Дек 2009 19:58 
Опитен
Опитен
Аватар

Тук е от: 17 Дек 2009 14:01
Мнения: 137
Амапола как си ? Върна ли се гласа ти ?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Бабини илачи!
МнениеПубликувано на: 21 Дек 2009 20:03 
№14
№14
Аватар

Тук е от: 15 Дек 2007 13:00
Мнения: 12483
Местоположение: винаги на №14
Извън темата/подсказка:
Да ,Силве,почти.Все още като говоря се чудя това боботещото нещо моя глас ли е или трактор има наоколо.До утре ще е добре-глас меден,загорски. :D :D


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Бабини илачи!
МнениеПубликувано на: 21 Дек 2009 20:05 
Опитен
Опитен
Аватар

Тук е от: 17 Дек 2009 14:01
Мнения: 137
:B4.gif Дано утре наистина да си като НОВА, както каза с глас меден -загорски ...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Бабини илачи!
МнениеПубликувано на: 23 Дек 2009 12:54 
~~~~
~~~~

Тук е от: 06 Апр 2008 8:12
Мнения: 12794
amapola написа:
Извън темата/подсказка:
Да ,Силве,почти.Все още като говоря се чудя това боботещото нещо моя глас ли е или трактор има наоколо.До утре ще е добре-глас меден,загорски. :D :D


Извън темата/подсказка:
Бих казала, че звучиш екзотично!:)


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Бабини илачи!
МнениеПубликувано на: 23 Дек 2009 20:32 
Администратор
Аватар

Тук е от: 07 Яну 2007 4:15
Мнения: 7168
milena_sl написа:
Рецептата, която единствено ми помага при много болно гърло със суха кашлица:
2 глави лук - заедно с люспите, сцепени на четери
4-ри ореха - с черупките, счупени
Варят се в 1л вода и после се пие течното съдържание подсладено с мед /като чай/.

Колко време се варят? В смисъл, докато остане какво количество вода?

_________________
библиотекаобяви шумен
Блог с по-ценните форумни произведения


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Бабини илачи!
МнениеПубликувано на: 23 Дек 2009 20:35 
Цигане
Цигане

Тук е от: 22 Яну 2009 22:25
Мнения: 6950
Местоположение: по пътищата.
byrborinova написа:
5-6 цели леко натрошени ореха, с черупките
5-6 лукчета
1-2 листа ендреше
половин шепа шипки
вода -около 700 гр...да поври докато остане наполовина
*********
вариш, прецеждаш, подслаждаш с мед и пиеш


Предполагам колкото по-горе.

Най-добре е вариш докато стане наполовина, след това на още горещия котлон мяташ един чайник (наполовина пълен) с ракия.
Пий си ракийката докато забравиш какво е имало преди нея на котлона.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Бабини илачи!
МнениеПубликувано на: 01 Мар 2010 0:46 
Греено вино може да се направи и приятно за пиене, даже много приятно. 1 литър вино, 20 зърна черен пипер цели, кафяна лъжичка канела, 3 бр. карамфил. 2 ябълки нарязани на кубчета. 5 Супени лъжици мед, колкото може повече да се загребе с лъжицата. Кипва се и се оставя 10-15 мин. да си пуснат аромат подправките. Ако изстине много се подгрява. Пие се топло. Веднага се излекуваш даже ти се ще да изядеш пияните ябълки със сладолед, което също е супер.


Върнете се в началото
  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Бабини илачи!
МнениеПубликувано на: 18 Фев 2011 20:38 
№14
№14
Аватар

Тук е от: 15 Дек 2007 13:00
Мнения: 12483
Местоположение: винаги на №14
Край с бабините илачи. Европейската фармацефтична мафия забранява билките!

http://www.pharmacy-bg.com/novini/es-zabranyava-bilkite


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Бабини илачи!
МнениеПубликувано на: 18 Фев 2011 21:15 
Цигане
Цигане

Тук е от: 22 Яну 2009 22:25
Мнения: 6950
Местоположение: по пътищата.
Край с бабините илачи ще има когато свършат бабите...А ЕФМ да си гледа свинският грип и да се не меси у България!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 140 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Следваща
Бърз отговор
  


Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 17 Юни 2026 9:16


Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]


Не можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2011 и т.н. phpBB Group
Style based on FI Subice by phpBBservice.nl │ град Шумен │ Блог
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов │ Редактирано за Форума на ШуменОбяви Шумен
Съдържанието на мненията във форума, с изключение на цитатите от външни източници, е лицензирано под Creative Commons Attribution.
Използването на мненията за комерсиални или некомерсиални цели е разрешено само с хиперлинк към форума и изричното позоваване на източника.
Отговорност за мненията във форума носят само и единствено техните автори.