| ФОРУМЪТ НА ШУМЕН http://www.forumshumen.com/forum/ |
|
| Бабини илачи! http://www.forumshumen.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=2244 |
Страница 1 от 10 |
| Автор: | TONI [ 08 Май 2008 21:51 ] |
| Заглавие: | Бабини илачи! |
Греено, червено вино с черен пипер и мед- лекува настинка (страшна отврат е но помага )От мъничък ме накараха да се пропия
|
|
| Автор: | nicefellow [ 08 Май 2008 22:19 ] |
| Заглавие: | Re: Бабини илачи! |
Греяна ракия- с разтопена захар на дъното преди сипване на ракията, също при настинка. Само дето не успях да се пропия от малък Освен туй може да се спомене и настойка от ракия с кестени в нея- отново против настинка, само че в този случай служи за разтривка. |
|
| Автор: | Анелия [ 09 Май 2008 6:12 ] |
| Заглавие: | Re: Бабини илачи! |
Не вярвам в бабини илачи. Пробвала съм и не са проработили, а всъщност са големи мъчения. Например лук в носа, ракия в носа, да осмърдиш цялата къща на оцет ако детето има температура Ако положението стане по-сериозно вземам лекарства от аптеките. Ако е само хрема/гърло/температура - изчаквам вирусът да мине сам. Давам повече плодове, понякога витамини. Отделям повече внимание и любов на болния
|
|
| Автор: | Dobo [ 09 Май 2008 11:08 ] |
| Заглавие: | Re: Бабини илачи! |
Ани, бъркаш да знаеш. Понякога бабините илачи са по-добри от лекарствата. |
|
| Автор: | Анелия [ 09 Май 2008 11:39 ] |
| Заглавие: | Re: Бабини илачи! |
Ако не бях пробвала, не бих написала горното. Но след като съм пробвала няколко рецепти и после се е налагало да търся лекарства от аптеките, значи не са ефикасни. За хрема и гърло ползвам няколко метода, които не са лекарства, но не са и "бабини" илачи. Ако детето кашля, слагам на отоплителния уред съд с лайка да се изпарява във въздуха. Или в банята се прави много пара и се вкарва детето да диша. Но разни вина и ракии не бих дала на дете! Специално за децата, чета от един сайт на педиатър, който освен дългогодишна практика има и някъде около 8 деца (вече големи и няколко от тях също лекари). А помните ли едни червени топченца рибено масло, които ни караха да пием като деца? Сега има също рибено масло, но специално ароматизирано за деца, защото на тях не им понася истинския вкус. |
|
| Автор: | viki_belqta [ 09 Май 2008 12:26 ] |
| Заглавие: | Re: Бабини илачи! |
Ооо и аз на такива бабени историй не се доверявам...особено ако метода не ми допада (да се мажа с разни гнусотий или да ги ям и пия).НО...винаги има едно "но"...Преди време (доста време) бях получила налепи на сливиците (иначе казано-гнойна ангина) и беше просто ужасно и мъчително...Баба ми рови, както винаги, в едни книги и откри нещо много интересно - от сварени яйца, белтъците се слагат на кърпа и се връзва на шията и си лягаш с тях....И стана чудо!И до сега не мога да повярвам, но евала!Ама пак не се навивам на други методи
|
|
| Автор: | DarknessAngel... [ 09 Май 2008 18:59 ] |
| Заглавие: | Re: Бабини илачи! |
Илачите са много по-добре от лекарствата.Дори има по-голяма вероятност да се оправиш.Има една поговорка за лекарствата-едното оправят,другото развалят. |
|
| Автор: | hope [ 09 Май 2008 20:57 ] |
| Заглавие: | Re: Бабини илачи! |
Бабините рецепти не са за пренебрегване. Особено тия за кашлица и гърло. Дори по-голяма част от сиропите, които се продават, са направени точно по такива рецепти. Компрес с оцет против температура - винаги помага. |
|
| Автор: | yogle [ 09 Май 2008 22:16 ] |
| Заглавие: | Re: Бабини илачи! |
Имах хрема която не продължаваше 7 дни както е нормално а 7 месеца. Бабини рецепти ме оправиха . Така че не трябва да ги отричаме.
|
|
| Автор: | TONI [ 12 Май 2008 22:59 ] |
| Заглавие: | Re: Бабини илачи! |
Едно време е нямяло аптеки на всяка улица. Бабите и дядовците ни са се лекували с каквото природата ги е дарила и са оздравявали бързо, а не като нас сега - влачим се по лекари с дни наред и пак сме болни. Споделете по някоя изпитана рецепта за бабешки илач. |
|
| Автор: | дима [ 12 Май 2008 23:21 ] |
| Заглавие: | Re: Бабини илачи! |
Какви илачи искаш да знаеш питай (за температура ,за гърло за болки ,незнам и тем подобни,какво по точно ти трябва) |
|
| Автор: | SecondShoe [ 13 Май 2008 0:13 ] |
| Заглавие: | Re: Бабини илачи! |
Тъй като темата се изстреля във водещите резултати на някои търсачки при ключови думи "бабини илачи" реших да събера малко ценни съвети от нета. Следващите рецепти не съм ги пробвал, даже не бях ги чувал допреди малко Кашлица Смесват се 1 кг. захар, 1 литър вода, 15 дафинови листа, малко копър и един нарязан лимон. Сместа се вари докато се сгъсти. Взема се по една супена лъжица три-четири пъти дневно преди ядене. Хрема Правят се лапи от синапено брашно и се налагат върху петите на човека. Обуват се вълнени чорапи и така се прекарва нощта. Възпалени и гнойни сливици В непълна чаена чаша кисело мляко се разтваря четвъртина лъжичка сода бикарбонат. Разбърква се добре и се приема с чаена лъжичка. При хрема : 1. Счукват се няколко скилидки чесън. От сместа се напояват две памучета и се слагат в ноздрите. 2. Изстисква се сока на глава лук и се капват по две капки в ноздра. При разстройство. Пие се една супена лъжица ракия със сол , или две глътки оцет. При неприятна миризма на краката. 100-150 грама оцет се сипва в леген с вода .Краката се киснат 5-10 минути. Така всяка вечер, за около 20 дни. При начални стадии на болно гърло - смукане на витамин С. Поне 3 таблетки. При болки в зъб мястото се натрива с чесън и една скилидка се пъха в ухото от страната на болния зъб. Примерно, ако болния зъб е отдясно скилидката се пъха в дясното ухо. Най-добре е да се отиде на зъболекар, разбира се .За диария. Капват се две капки йод в малко вода и се изпива. Съвети за кашлица от форумите на БГ Мама: При слаба и средна кашлица Отвара от борови връхчета, бъзов цвят и подбел (листа) - от всяко по 50 грама се размесват, от тази смес 2 супени лъжици с прибавка на 1 с. лъжица хубав пчелен мед се запарват в 500 гр. вряща вода и захлупено ври 10 мин. Като поизстине се прецежда. Сутрин, обед и вечер 5-10 мин. преди ядене и 2 часа след ядене се изпива по половин или една кафена чаша. При силна и мъчителна кашлица Сироп от кромид лук - в 500 грама вода се разтопява 1 кг. захар, в друг съд се слага 250 гр. кромид лук, нарязан на колела и се оставя да ври докато омекне. След това се прецежда през тънка кърпа чрез леко изстискване. В получения така сок изливаме сиропа и отново ври 5 мин. Като изстине се взема по 1 чаена лъжичка три пъти на ден, след ядене. Пак бабешки метод с лук Взимаш една средно голяма глава лук. Обелваш я и издълбаваш като чашка като подрязваш основата, но да си остане дъно - точно на чаша да прилича. Пълниш "чашката" със захар и оставяш в една чашка да престои една нощ. На сутринта на дъното има около една лъжичка сироп. Взема се веднага след събуждане - на гладно. Една глава лук (нарязана на дребно), 3 с.л. захар и 1/8 л. вода. Вари се около 10 минути. Престоява няколко часа и се изстисква през кърпа. Дава се 3-4 пъти на ден по 1-2 ч.л. 5-6 смокини се нарязват и се пускат във вода. Пъхат се в микровълновата, докато водата уври. Престояват още един час. Отварата се пие на малки порцийки като чай. Сок от кромид 100 гр., сок от един лимон и мед. Смесва се за да получим по-течно разтворче и се дава по няколко пъти на ден. 1-2 супени лъжици, 5-6 пъти на ден. Една бира с 100гр. небетшекер (захар). Слага се да заври и като се поизпари бирата и остане наполовина се маха от печката. Листата от два броя кромид лук, орехи с черупките начупени два броя и една ябълка със семките се варят в 500 грама вода. Водата трябва да изври до половината. Изпива се за един ден. Пие се поне 10дни. Издълбава се сърцевината на черна ряпа и се пълни с небет шекер или просто със захар. Захарта се разтапя и в ряпата остава нещо като сироп.От него давам по 1 ч.л когато се сетя Смесва се един буркан от детско пюре чист пчелен мед със едно пакетче джинджифил и се дава по една кафена лъжичка на ден. ПРОСТИ РЕЦЕПТИ ЗА КРАСОТА вестник ДОКТОР, №40, 3 окт. 2005, с. 10 Цитат: Да се запази свежестта и красотата, е трудна работа. Много хора използват с тази цел невероятно количество вносна и родна козметика, други - сложно изпълними рецепти от народната медицина, в състава на които влизат рядко срещани компоненти.
Специално за нашите читатели, които искат да бъдат красиви, събрахме рецепти от други наши читатели, които години наред поддържат красотата си. Тези рецепти поразяват с простота и ефикасност. - За да прогоните бръчките, намазвайте лицето си с мед. - Полезно е преди лягане да нанесете лавандулово масло около очите. - Ако започнат да ви окапват косите, втривайте в корените настойка от лопуш. - С остатъците от изстискан лимон натривайте ръцете и лактите. - За да се подсушат мазните коси, през ден в главата се втрива запарка от черен чай. - Ако кожата ви е суха, всеки ден я натривайте с нишесте. - В качеството на пудра може да се използва малко от нишестето. - Полезно е да се прави пилинг на тялото от остатъците на сварено кафе. Необходимото количество може да се събере за няколко дни. - Пресният сок от върбовка се препоръчва като добра маска за суха кожа. - Косите придобиват червен цвят, ако към боята се добавят и 3-4 лъжички какао. - При оплешивяване в кожата на главата се втрива масло от жожоба. - За суха кожа се изпичат две глави лук, смачкват се на каша и към нея се добавят 2 супени лъжици мед. Сухото място се маже и след 20 минути се измива само с вода. - За овлажняване на сухата и чувствителна кожа нанесете на лицето си масло от жожоба, смесено с малко вода. - При потъмняване на ноктите половин час преди хранене вземайте по една супена лъжица разсол от кисели краставици. - За да подобрите цвета на лицето си, можете да си правите маски със смес от мед и сол, които оказват подмладяващо действие върху кожата. - Ефирните масла от лавандула и от чаено дърво са естествени антисептици, които се използват за изчистване на гнойни пъпки. - Препоръчва се сутрин и вечер лицето да се натрива с чай, заварен в минерална вода с късче захар вътре. Подхожда за всички видове кожа. - Продължителното пиене на чай от мента придава на лицето свежест и розов оттенък. - Полезно е веждите да се мажат само с лавандулово масло или със смес с ром. - За почистване на по-дълбоките пори на кожата се използва разбит яйчен жълтък, смесен с лимонов сок. Нанася се върху лицето на слоеве. - За да омекне кожата на ръцете ви, от време на време я намазвайте с оцет, смесен с малко слънчогледово олио или зехтин. - Преди лягане вечер е добре лицето да се намазва за около десетина минути със смес от равни части олио и лимонов сок. - Вечер корените на косата се намазват леко с газ. Това укрепва корените и ускорява растежа є. - За очистване на кожата на лицето правете маска от кисело мляко с овесена вода. - Като лосион за лицето може да се използва запарка, получена от 2 супени лъжици венчета от мак, които се попарват в 200 г вряла вода. Киснат в продължение на 1 час. - За укрепване на косата корените є се натриват с разварено на каша жито. - За укрепване на косата се прави маска от един разбит жълтък и една супена лъжица олио. - При окапване на косата един час преди измиване натърквайте корените є със смес от равни количества лавандулово масло и ром. - При анемична коса преди всяко миене в кожата на главата се втрива настойка от коприва (една супена лъжица суха коприва на една чаша вряла вода). - За да бъдат косите силни и меки, трябва да се мият с отвара от корените на билките аир, лопуш и прясна коприва - в равни количества. - Масаж на лицето със сребърни лъжици: лъжиците се слагат в билкова отвара (мента, лайка, аир, коприва) и с тях съвсем леко се удря лицето. Ефектът е невероятен. |
|
| Автор: | Ели [ 13 Май 2008 8:52 ] |
| Заглавие: | Re: Бабини илачи! |
Аз съм-за бабините илачи.За да помогнат,се иска постоянство.С един и два пъти,ефект няма. Настойка от прополис/сама си я приготвям/,помага за доста неща. Болезнено гърло,афти,кашлица,засилване на имунната система на организма. Боров мед,също домашно приготвен,е отлично лекарство за настинки. |
|
| Автор: | DoRiLoN [ 13 Май 2008 8:58 ] |
| Заглавие: | Re: Бабини илачи! |
Не съм фен аз на бабини елачи, повечето смърдят ужасно и са със съмнителен ефект. Или чакам организма ми сам да се пребори или пия хапчета. На друго не вярвам...
|
|
| Автор: | TONI [ 23 Май 2008 21:01 ] |
| Заглавие: | Re: Бабини илачи! |
Ето и безценните рецепти на Баба Ванга: http://myshop.bg/vanga/prescriptions.html |
|
| Страница 1 от 10 | Часова зона: UTC + 2 часа |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|