ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 27 Фев 2020 19:37

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 30 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Избери си роля във форума
Спамер 17%  17%  [ 8 ]
Трол 13%  13%  [ 6 ]
Модератор 6%  6%  [ 3 ]
Адвокат 2%  2%  [ 1 ]
Патриот 11%  11%  [ 5 ]
Интелектуалец 17%  17%  [ 8 ]
Хлапе 4%  4%  [ 2 ]
Хакер 2%  2%  [ 1 ]
Лъркер 17%  17%  [ 8 ]
Сърдитко Петко 11%  11%  [ 5 ]
Общо гласове : 47
Автор Съобщение
 Заглавие: Избери си роля във форума
МнениеПубликувано на: 26 Сеп 2008 20:42 
Форумен шут
Аватар

Тук е от: 27 Юни 2008 15:54
(автор на темата)
Десетте ужаса, които дебнат по форумите... и как да се преборим с тях

1.Спамерът - за него е въпрос на чест никога да не напише мнение, което има и най-малък смисъл, по-дълго от едно изречение или пък изобщо има нещо общо с темата. Любимият му препинателен знак (а често и единственият, който ползва) е "#". В повечето случаи поства на латиница. Еволюирала разновидност на спамера е мистър Постинг - потребителят, който явно цели да влезе в книгата на Гинес, отговаряйки денонощно и систематично на абсолютно всяко чуждо мнение, а често и на собствените си.
Противодействие - Също както и хлебарките, спамерите и спамът не могат да бъдат премахнати. Смята се, че продуктите на RAID (BAN), могат поне да облекчат проблема (понякога).

2.Тролът - обикновено публикува само едно явно провокативно мнение и след това просто се наслаждава на последвалата верижна реакция. Така например във форум за автолюбители той ще изтъкне колко е полезно ходенето пеша, а във форум за компютърни игри ще обясни, че геймингът е детинско и откровено малоумно занимание.
Противодействие - решението е учудващо просто - игнорирайте го и той ще си тръгне разочарован.

3.Модераторът - подобно на босовете в компютърните игри, той има уникални способности и точно това го право особено страховита заплаха. Твърди, че съблюдава за спазването на правилата на форумите, но реалната му и очевидна за всички цел е да наложи режим на терор и диктатура, в който никой потребител да не смее да поства под страх от смъртно наказание. Обикновено се позовава на общественото мнение.
Противодействие- ако нищо друго не работи, пробвайте да го засипете с постинги. Може да не ви се вярва, но помага понякога, ако нервите ви излязат по-здрави.

4.Адвокатът (на дявола) - той е замесен във всеки спор и винаги е прав, дори когато твърди, че черното е бяло. Никога не мирясва, аргументите му не се изчерпват и най-голямата радост за него е да си намери друг адвокат, с когото да си спорят. Чете чужди мнения избирателно и само по диагонал.
Противодействие - съгласете се с него, че черното е бяло. Това ще го обърка и направи безобиден.

5.Патриотът - това е човекът, който на трети март поства задължителна тема - "DA SE GORDEEM 4E SME BALGARI BRATIA!", през останалата част от годината недоволства от това в колко скапана държава живее и от какви идиоти е заобиколен (обикновено също на латиница с главни букви).
Противодействие - публикувайте националния химн - той ще изпадне в патриотически екстаз и временно ще спре да се оплаква.

6.Интелектуалецът - за да каже това, което другите изразяват с две-три изречения, той изписва поне страница и половина, освен това използва думи, които само той разбира (например - "патина", "ктитор" или "полиандрия"). Това не води до проблеми, тъй като и без това никой не чете мненията му. Обича да цитира прочути личности, независимо дали цитатите имат бегла връзка с дискутираната тема.
Противодействие - като цяло е безвреден и няма нужда от противодействие, само не се опитвайте да четете публикуваните от него мнения.

7.Хлапето - възрастта, описана в профила му, е някъде 12-13, но реално е на 5-6, тъй като е от онези, на които им липсват първите 7 години. Много обича да си общува с други хора и утроява комуникацията при какъвто и да е признак за обратна връзка. Представлява идеална илюстрация за недостатъците на реформите в образователната ни система.
Противодействие - също както Уили Койота, хлапето се завръща с подновени сили, независимо какво ще му причините.

8.Хакерът - говори на езика на L33T (1=i; 7=t и т.н.) и най голямата радост за него е да научи или да налучка паролата ви и да направи куп глупости от ваше име. Реалните му познания за компютри са от минимални до никакви.
Противодействие - за щастие има осигурен начин да се предпазите от атаките му. Той е **deleted/2 @ #Teh L33t h4x0R W4S h3R3_23@I 0wnZ0r j00 l4m4ZZ!***

9.Лъркерът - той се е регистрирал, но стои в сянка, никога нищо не казва и няма как да разберете какво ви крои, преди да е станало твърде късно. Изключително опасен, защото изненадващо може да почне да поства и да се окаже, че принадлежи на някой от другите типове.
Противодействие - не е известно.

10.Сърдитко Петко - този потребител винаги се засяга, приема всичко като лична нападка срещу себе си и периодически си тръгва завинаги от форума. В неговия случай "завинаги" означава период от 2 дни до 6 месеца.
Противодействие - сложете нещо в подписа си подобно на - "Мнениятa ми нямат за цел да нападат и унижават другите потребители на форума." В никакъв случай не го канете обратно - това ще удължи периода му на сърдене.

ТОЗИ ТЕКСТ ПРЕДСТАВЛЯВА ХУДОЖЕСТВЕНА ИЗМИСЛИЦА, КОЯТО НЕ ЦЕЛИ ДА ОБИДИ НИКОГО. ВСЯКАКВА ПРИЛИКА С ДЕЙСТВИТЕЛНИ ЛИЦА И ФОРУМИ Е СЛУЧАЙНА И НЕИЗБЕЖНА
Нито анкетата, нито текстът са авторски, така че всички видове цитиране, копиране, преправяне и използване за всякакви предни и задни, стандартни и нестандартни цели е желателно и силно препоръчително! :B5.gif

С благодарност към ImplanT.

Аз си избрах вече - 1, 6 и 10. А вие ;)

Последна промяна sentinel на 26 Сеп 2008 23:27, променена общо 6 пъти

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Избери си роля във форума
МнениеПубликувано на: 26 Сеп 2008 20:53 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата

Тук е от: 31 Юли 2008 15:39
4.Адвокатът

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 26 Сеп 2008 21:02 
Администратор
Аватар

Тук е от: 07 Яну 2007 4:15
:arrow: Права на пациентите във форумите, Задължения на участниците във форумите, Права и задължения на Мародератора
:arrow: Новите дрехи на царя

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 26 Сеп 2008 21:07 
Форумен шут
Аватар

(автор на темата)
Ми давай я към тях, Шу. Аз заради анкетата я отделих, ама ти решаваш все пак :)
Лю, само едно ли? :N2.gif
Много скромничко... :G8.gif

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 26 Сеп 2008 21:21 
Баш майстор
Баш майстор
Аватар

Тук е от: 08 Яну 2007 18:46
sentinel написа:
Спамерът - за него е въпрос на чест никога да не напише мнение, което има и най-малък смисъл, по-дълго от едно изречение или пък изобщо има нещо общо с темата.
Въпреки че Хопе и компания ме определят като най-видния спамер на Републиката, само ще кажа, че това са пълни измислици! Всичките мой 1300 и кусур мнения са изпълнени със смисъл, дългички са и винаги са по темата. Аз не съм виновен, че някои хора не могат или не искат да четат между редовете. Оприличавам се със шеста (6) точка, но това цитетче нещо :roll: ...
Цитат:
...само не се опитвайте да четете публикуваните от него мнения.
Ще се разправяме явно с юзъра sentinel!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 26 Сеп 2008 21:43 
Персона грата
Персона грата

Тук е от: 31 Мар 2007 11:03
Аз пък не се виждам тук.
Нито едно от тези неща, не се връзва с мотивите ми да общувам с вас, откачалки такива!!! :D

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 26 Сеп 2008 21:48 
Форумен шут
Аватар

(автор на темата)
Ясно! Абе пиши се интелектуалец и немаш ядове - никой нема да чете и без това. :G8.gif

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2008 8:24 
Шум в канала
Шум в канала
Аватар

Тук е от: 22 Фев 2008 20:31
Мойто си го пише над аватара :G8.gif

www.adventura.bg

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2008 15:24 
Баш майстор
Баш майстор
Аватар

Тук е от: 08 Яну 2007 18:46
Специалистите считат, че през 2006 година СЪМ СПАМНАЛ 45 ФОРУМА, НАПСУВАЛ СЪМ 3489 ЧОВЕКА, ЗАПЛАШИЛ СЪМ С ЦИГАНИ 234 И ПОДОБНИ, НО ТОВА НЕ Е ТАКА. ФОРУМИТЕ БЯХА 321, ХОРАТА 83756 И ЗАПЛАХИТЕ ОСТАНАХА ЗАПЛАХИ! Държа да подчертая, че това не съм аз, а господина Апостол Апостолов от темата за "Съвременният българин – той е крадлив, тъп, мързелив .......", втория пост, който е на Шуто, втория линк LudApostol от поста му. Ехххх, кога ли ще го стигна :roll: ?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2008 16:30 
Focken' Koko Bryce
Аватар

Тук е от: 06 Фев 2007 22:23
Зависи от настроението - мога да попадна във всяка категоерия, плюс 7-8 неизброени :)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2008 21:15 
Напреднал
Напреднал
Аватар

Тук е от: 29 Юни 2008 16:03
Най-добрата роля, която човек може да играе, е тази да бъде себе си.Колкото си по-искрен с хората, толкова по-малко ще бъдеш обсъждан от тях!
Това е моето скромно мнение. :P

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2008 22:00 
VIP
VIP
Аватар

Тук е от: 09 Яну 2007 21:19
Аллоу... Ш`ти дам един трол...

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 28 Сеп 2008 7:41 
Персона грата
Персона грата

Тук е от: 31 Мар 2007 11:03
ГАСТРОЛЬОР!
:A7.gif :A9.gif
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 29 Сеп 2008 17:59 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 14 Яну 2007 19:11
По горе даденото описание НЕ, но на вид го докарвам към ТРОЛ.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 29 Сеп 2008 19:11 
Опитен
Опитен
Аватар

Тук е от: 12 Ное 2007 15:59
Ам тъй кат гледам трола ще съм аз,най ми подхожда :A9.gif

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 30 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Бърз отговор

Подобни теми   Автор   Отговори   Преглеждания    Последно мнение 
Форума rocknmetalbulgaria.eu

в Интернет

Scorpions

0

722

03 Авг 2018 16:48

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 27 Фев 2020 19:37

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми