ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 20 Юли 2019 12:45

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2227 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Нещо интересно ми се случи днес
МнениеПубликувано на: 01 Ное 2016 23:32 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 09 Яну 2007 0:04
Извън темата/подсказка:
Защото няма чинове в смисъла, който влагаш ти. Има звания, т.е. как се зовеш (казваш). От "чин" идва колко чиниш, т.е. колко струваш.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 06 Ное 2016 15:52 
Титан на мисълта
Аватар

Тук е от: 22 Окт 2007 16:57
Издребняваш, Яров.
Днес ходих да гласувам. Преди мен имаше възрастна двойка, в която дядото все питаше как и, най-вече, за кого да гласува, а бабата и един дядо в секцията все му обясняваха, че няма значение дали ще сложи хикс или отметка. Бабата искаше да влезе с него да му помага, обаче журито ѝ забрани. Все пак, след около 5 минути насаме в тъмната стаичка, разрешиха на бабата да му помогне. Преди да си дадат личните карти, бабата прошепна нещо на дядото. От журито взеха да развиват фантазията си:
"Щом е с деменция, може да забрави да излезе";
"Щом е седнал, може да е заспал". С такива разсъждения стигнаха до разрешението да пуснат бабата вътре. Когато тя влезе, по шепотите ѝ се разбра, че той още не е гласувал. Вероятно тя зачеркна всичко, но със сигурност тя пусна бюлетините му.
После проследих един странен човек. Бяхме в една посока де. Държеше стъклена бутилка от бира по начин, по който все едно е готов да пие от нея. Или беше празна, или имаше една глътка на дъното. Излезе от заведение и май влезе в хранителен магазин. Влязох и аз в магазина и отзаде при алкохола да видиш какво става...Един си взе 2 бири. Забавих се на щанда и след малко друг ( или същия ) взе да пълни черна торбичка със стъклени шишета. От лявата страна на витрината, откъдето вземаше шишетата, стои бирата. Сигурно и той е заминал, когато питах продавач-подреждачката как така става хората да си купуват бира. В началото тя се направи на ударена и ме пита дали я питам заради студеното време. Наложи се да ѝ обясня, че е ден на избори. В този момент един, който отиваше към задния щанд, ме изгледа лошо :D.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 06 Дек 2016 20:07 
~~~~
~~~~

Тук е от: 06 Апр 2008 8:12
Няма да гадая за кой си гласувал:))))))))

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 13 Дек 2016 19:20 
Титан на мисълта
Аватар

Тук е от: 22 Окт 2007 16:57
Подписах се на третият си акт срещу нарушител на пътя. Много съм развълнуван. Нарушителят също беше много развълнуван :D . Той, за разлика от предишният, посмя да ме заплашва в присъствието на униформените. И понеже нарушителят беше много развълнуван, реших да взема думата:
-Искам да те питам само едно нещо - как ще се оправи България, след като всеки си прави каквото иска?
От отговора му разбрах, че страната ни е в много добро състояние.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 13 Дек 2016 19:37 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 15 Яну 2007 14:01
Как ли ше се развълнуваш, когато прокурорите ти изземат снимачната апаратура като доказателство по няколко дела? :twisted:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 26 Дек 2016 16:26 
~~~~
~~~~

Тази година ми се случи Шуменска Коледа:)

Светли празници и благодатна Нова година за всички форумци!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 27 Дек 2016 5:17 
<5™
<5™

Тук е от: 23 Фев 2007 16:15
Нямаше вода? ;)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 27 Дек 2016 17:48 
~~~~
~~~~

Dobo написа:
Нямаше вода? ;)

Ти пък...вода си имаше поне в кафето, дето пихме....кафето:)))
Пролет..

Имаше и коледари. красота...Шуменска...
Ама ти нали живееш в гората, до там не стигнах...:)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 29 Дек 2016 0:00 
Гастарбайтер
Гастарбайтер
Аватар

Тук е от: 15 Апр 2008 2:43
Намерих 5 евро в Мюнхен. Германия си е Германия, парите са по земята. :D

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 29 Дек 2016 15:19 
Персона грата
Персона грата

Тук е от: 31 Яну 2008 12:17
Хехе мои приятел тук редовно губи по 40-50 лева на месец.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 21 Яну 2017 3:07 
Гастарбайтер
Гастарбайтер
Аватар

Днес ходих да изтрезнявам с шкембе чорба и наливен "Heineken" в бистро "ВИП". На Оборище, на светофарите, имаше доста киша - към 15 сантиметра и ми се намокри едната маратонка "New Balance 574". Купих си цигари "Lucky Strike" от магазин "Нирвана", взеха ми 5,30 - пък на бандерола пишеше 5,10. Направих мини скандал, заплаших ги с митничари и данъчни и ми върнаха 20 стотинки. После на "Казанджийската" видях една голяма пряспа и трябваше да я заобиколя. Някой ми свирна, но докато се обърна нямаше никой на улицата. После, като се обърнах отново, видях две момчета с колелета. Явно те са ми свирнали да се дръпна. Пак на "Казанджийската", до баклавите, имаше два неправилно паркирали автомобила, единият даже беше с разградска регистрация, или русенска, все ги бъркам. Наложи се да ги заобиколя и тях. Малко след "Авангард" и преди театъра две кучета се гонеха, едното май беше мъжко, пък другото женско. След Кристал влязох в тоалетните да се изпикая на аванта. Когато излязох и тъкмо си закопчавах джинсите, ме чакаше един мургав човек и ми каза, че се плаща 50 стотинки. Казах му, че нямам пари и мога да му дам една цигара и няма да му искам касов бон или фискален. И тях ги бъркам. Разбрахме се. Срещу "цветята" една продвачка чистеше пред магазина, но не беше много красива. "На руския" видях една баба да пие жълта лимонада докато чака автобуса на спирката. На кръстовището преди автогарата пак имаше киша и ми се намокри и другата маратонка. Там беше към 10 сантиметра кишата, може и 11. Пред бистро "При Делян" един старец хранеше улична котка, май и даваше глави от скумрия или май бяха от сом, но аз сом не съм виждал никога и затова не мога да гарантирам. Накрая стигнах до бистро "ВИП". Вип персони не видях вътре, но сервитьорките бяха много красиви. Тази, която ми взе поръчката за шкембе чорбата и бирата, ми се усмихна. Жалко, че нямат баджове като касиерките в Кауфланд, щях да и запомня името и да и пратя покана за приятелство във фейсбук. Кой знае, един приятел така от mIRC-ата се ожени. Следващият път като отида да изтрезнявам, мисля да я поканя на среща в сладкарница "Мики Маус", или тя май се казваше само "Мики". Както и да е, въпреки всичко прекарах отново един незабравим ден.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 26 Яну 2017 8:07 
Персона грата
Персона грата

Тук е от: 31 Яну 2008 12:17
Намерих си два лева сгънати на жп гара Каспичан вчера.Отначало рекох да питам на кои са,ама всеки ще каже че са неговите нали :A7.gif затова ги взех и си купих билет с тях.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 26 Яну 2017 9:13 
Гастарбайтер
Гастарбайтер
Аватар

Aз за два лева не бих се навел въобще. Знам ли какво ме чака, че и сгънати. :O01.gif

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 26 Яну 2017 11:31 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 15 Яну 2007 14:01
aruba_man написа:
Днес ходих да изтрезнявам с шкембе чорба и наливен "Heineken" в бистро "ВИП". На Оборище, на светофарите, имаше доста киша - към 15 сантиметра и ми се намокри едната маратонка "New Balance 574". Купих си цигари "Lucky Strike" от магазин "Нирвана", взеха ми 5,30 - пък на бандерола пишеше 5,10. Направих мини скандал, заплаших ги с митничари и данъчни и ми върнаха 20 стотинки. После на "Казанджийската" видях една голяма пряспа и трябваше да я заобиколя. Някой ми свирна, но докато се обърна нямаше никой на улицата. После, като се обърнах отново, видях две момчета с колелета. Явно те са ми свирнали да се дръпна. Пак на "Казанджийската", до баклавите, имаше два неправилно паркирали автомобила, единият даже беше с разградска регистрация, или русенска, все ги бъркам. Наложи се да ги заобиколя и тях. Малко след "Авангард" и преди театъра две кучета се гонеха, едното май беше мъжко, пък другото женско. След Кристал влязох в тоалетните да се изпикая на аванта. Когато излязох и тъкмо си закопчавах джинсите, ме чакаше един мургав човек и ми каза, че се плаща 50 стотинки. Казах му, че нямам пари и мога да му дам една цигара и няма да му искам касов бон или фискален. И тях ги бъркам. Разбрахме се. Срещу "цветята" една продвачка чистеше пред магазина, но не беше много красива. "На руския" видях една баба да пие жълта лимонада докато чака автобуса на спирката. На кръстовището преди автогарата пак имаше киша и ми се намокри и другата маратонка. Там беше към 10 сантиметра кишата, може и 11. Пред бистро "При Делян" един старец хранеше улична котка, май и даваше глави от скумрия или май бяха от сом, но аз сом не съм виждал никога и затова не мога да гарантирам. Накрая стигнах до бистро "ВИП". Вип персони не видях вътре, но сервитьорките бяха много красиви. Тази, която ми взе поръчката за шкембе чорбата и бирата, ми се усмихна. Жалко, че нямат баджове като касиерките в Кауфланд, щях да и запомня името и да и пратя покана за приятелство във фейсбук. Кой знае, един приятел така от mIRC-ата се ожени. Следващият път като отида да изтрезнявам, мисля да я поканя на среща в сладкарница "Мики Маус", или тя май се казваше само "Мики". Както и да е, въпреки всичко прекарах отново един незабравим ден.

Следващия път може да пробваш изтрезняване в "Комбина 2" - малко
по-надолу на ъгъла на борсата. Още не мога да реша дали шкембето или пилешката от пиле на грил е по-хубава, обаче няма по-добри в Шумен и Мюнхен :O01.gif Разбираемо е да виждаш красиви сервитьорки във "ВИП клуб" в това състояние - там работи една - чаровна. :ROTFL Щях да се притесня, ако беше ги видял в неделя - тогава сервира собственикът. :twisted: При Дилян живее лошо куче и улични котки не припарват. Живее и котката на Дилян, която е старша на кучето и яде най-добрата пържена цаца в Шумен и провинция Вестфалия на корем. Не помирисва разни глави. И на тез години би трябвало да си свикнал да си закопчаваш дюкяна преди да излезеш :ROTFL

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 26 Яну 2017 12:42 
Гастарбайтер
Гастарбайтер
Аватар

Проблемът е, че аз отивам да изтрезнявам към 2-3 след обяд и тогава няма почти нищо останало. Най-много някоя пилешка вратна пържола. Пък и за мен винаги приоритет са били напитките, пък в "Комбина 2" няма такъв избор. От кучета, котки и шарани не разбирам, но винаги си закопчавам дюкяна като изляза от тоалетната. Всеки път не ти искат пари. Един път една закръглена и богата германка от Бавария ми предложи 1000 евро за да я праскам. Хванах я за ушите и хайде в хотел "Hilton". :O01.gif

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2227 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149  Следваща
Бърз отговор

Подобни теми   Автор   Отговори   Преглеждания    Последно мнение 
Вестник „Култура“ и „Словото днес“ в Шумен?

в Общи разговори

TodorYankov

0

433

26 Юли 2018 21:44

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 20 Юли 2019 12:45

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения