ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 21 Ное 2018 17:04

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Внимание, мошенници!
МнениеПубликувано на: 24 Дек 2010 3:31 
Нов потребител
Нов потребител

Тук е от: 14 Дек 2010 21:37
(автор на темата)
Здравейте всички!
С този пост се опитвам да предпазя колкото може повече хора от неприятностите в които аз попаднах.
Ако ви се налага ремонт на дрелка, ъглошлайф, или друга подобна машина, за нищо на света не ходете в сервиза на фирма „Тера” на улица „Петра”.
Ето накратко историята.
На ъглошлайфа ми му затегна лагер. Опитах се да го сменя сам, но не можах да го извадя и го занесох на „майстор”. Поръчката прие белокоса старица, съпруга на „майстора”. Казвам - За смяна на лагер.
А тя казва -Щом е затегнал лагера, значи е изгорял и ротора! Сега имаме на промоция по 210 лв. , то като стане тъй по-добре - нов!
Аз казвам - Не пипайте ротора - нищо му няма; искам само да ми смените лагера.
Тя : Не, не щом е затегнал лагера, значи е изгорял и ротора!
И така пет пъти.
Накрая я накарах да ми запише телефона и когато човека отвори машината и постави диагнозата да ми се обади.
След няколко дни не изтърпях и звъннах аз. Бабата каза : Шлайфа ви е готов отдавна, сменихме му ротора , 76 лева!
Направо подскочих! Шлайфа си работеше чудесно, само след изключване спираше по-бързо, което значи че има триене в някой от лагерите.
Запалих колата и отидох . „Майстора” беше там , каза-„ Да, ротора беше изгорял и го смених - 76 лева.”
Питам го - Как установи, че е изгорял?
А той - Никак, така пишеше в поръчката- за смяна на ротор и лагер.
Малей, побеснях!
Казвам му- Отваряй шлайфа и върни там моя ротор!
Той - Той твоя ротор вече го няма.
- Как така го няма?
- Вчера дадох на циганите много ротори, и твоя замина.
Малей, съвсем ми причерня! Обаче се владея, защото ако на простотията отвръщаме с простотия, значи сме си в собствената среда.
Влязох в работилницата ( вътре си беше кочина, а не работно място) и се разрових.
Намерих един ротор като моя, но не беше моя, със сигурност. „Майсторът” вика - А, този ще стане!
-Защо ще стане, бе нали е свален от повредена машина?
- А, ще стане, ще стане!
И наистина ротора се оказа здрав, шлайфа и до сега си работи без грешка с него.
Значи, са сменили на още някого изправния ротор и - 76 лева!
Освен това се оказа, че както бях изчистил старата смазка на зъбните колела, така този хубостник го е затворил на сухо без грам смазка!
Оказа се, че и четките са свършили вече и са за смяна. Стоях му на главата, докато направи всичко както трябва и затвори машината. Поиска ми 18 лв. за лагер и четки.
Тук държа да отбележа, че съпротивата ми беше не толкова заради парите, а за това че новите ротори произведени за резервни части не са толкова качествени като старите. И импрегнирането им е по оскъдно и не са бандажирани. А освен това много мразя наглостта и безочието.
Тъкмо си тръгвах, когато се появи „приемчицата” и като разбра, че съм го накарал да върне обратно ротора, изкудкудяка- „Като му разбирате толкоз, за какво само ги носите да ни губите времето и мъжа ми да си троши ръцете само да сменя ротори и да ги връща”.
Излязох без да се разправям, защото ако бях се скарал и с нея, сигурно нямаше да издържа и щях да я цапна - възрастна жена. По късно си дадох сметка, че ако я бях ударил, щяхме да си сменим ролите -вече тя щеше да е жертва не аз!
НЕ ХОДЕТЕ ТАМ! Там, освен моя шлайф, имаше още поне 15 други машини, вероятно отремонтирани по същата „технология”. Още 15 невинни агнета на дръвника!

В тази връзка може ли някой да ми каже къде има сервиз за такава техника?
Благодаря предварително!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Внимание, мошенници!
МнениеПубликувано на: 24 Дек 2010 8:12 
Вор в законе
Аватар

Тук е от: 24 Авг 2007 23:22
Трябвало е да ги минеш с шлайфа през гръцмулите, като в "Нощта на живите мъртви" !

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 24 Дек 2010 11:28 
Персона грата
Персона грата

Тук е от: 31 Яну 2008 12:17
То къде ли не са мошенници. :J4.gif

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 24 Дек 2010 11:43 
Напреднал
Напреднал

Тук е от: 28 Окт 2010 20:58
В такъв случай подаваш сигнал в КЗП - ако ще и ротор и статор да ти е повреден ти искаш лагера да ти се смени - отиваш с конкретно желание, а не "ами не работи - оправете го", когато може вече и за едни четки да изкарат лагери и редуктор прецакан виждайки те, че си лаик.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 07 Апр 2015 19:12 
Лош спомен от същият сервиз, некоректни са. На мене ми смениха и лагерите и ротора а трябваше само четките. За цена предварително не казват а накрая съжаляваш като платиш 100лв, че не си си купил нов ъглошлайф с гаранция.

Върнете се в началото

Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 09 Апр 2015 5:17 
Акварист
Акварист

Тук е от: 25 Апр 2010 8:13
За съжаления има някой хора, който паразитират благодарение на коректните и честни хора около себе си. Единственият начин да се избавим от тези дяволи смятайки са за недосегаеми, е да се съберат всички измамени и да подадат общо оплакване за нанесените им щети, при това положения закона ще падне със цялата си тежест върху тези борци. Така, че моля всички недоволни пишете, и издирете всички пострадали и правдата ще възтържествува.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 09 Апр 2015 9:58 
Опитен
Опитен

Тук е от: 14 Яну 2013 12:19
На скоро ходих там нещо да търся и тая дъртата скочибра толкоз е оглушала, че не можахме да се разберем щот не чува а и като им видях космическите цени се отказах на момента и повече няма да стъпя там за каквото и да било!!!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 09 Апр 2015 14:51 
Форумен дух
Форумен дух
Аватар

Тук е от: 06 Юни 2009 18:44
мда вярно че е глуха .. но пък са официален представител на Спарки и цената е 1:1 с каталога не си слагат никаква надценка последно отнесох една дрелка на промоция последния им модел много арна машинка

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 09 Апр 2015 16:20 
Форумен инвентар
Форумен инвентар
Аватар

Тук е от: 13 Фев 2011 8:39
Каталожната цена е клиентската бе, те си ползват достатъчна отстъпка, а иначе туй спарки взе да доближава цената на истинските инструменти бе....

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 09 Апр 2015 16:33 
Опитен
Опитен

Тук е от: 14 Яну 2013 12:19
Старото производство на SPARY си е доста добро не мога да се оплача доволен съм. Нямам наблюдение за по новите им модели като изпълнение.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 09 Апр 2015 19:54 
Форумен дух
Форумен дух
Аватар

Тук е от: 06 Юни 2009 18:44
Чопъре Бош произведен в Китай истински ли е .. имам една дрелка на Спарки 1200 вата - 10 години извращения и не е мръднала .. имам и гайковерт дето е на 10тина години дори батериите държат ..

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 09 Апр 2015 20:36 
Ветеран
Ветеран

Тук е от: 28 Яну 2007 19:54
logomat написа:

В тази връзка може ли някой да ми каже къде има сервиз за такава техника?
Благодаря предварително!

У наше село - няма. Това беше единствения и добър, но преди години ....

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 09 Апр 2015 23:49 
Форумен инвентар
Форумен инвентар
Аватар

Тук е от: 13 Фев 2011 8:39
Alexi_ написа:
Чопъре Бош произведен в Китай истински ли е .. имам една дрелка на Спарки 1200 вата - 10 години извращения и не е мръднала .. имам и гайковерт дето е на 10тина години дори батериите държат ..

За същите пари три пъти от Лидъла на промоция ще си взема инструменти с по три години гаранция всеки.... и като се прецакат от трите един ще си направя... Гайковерт (вероятно имаш предвид винтоверт, явно си много в час...) за 5 години експолатация смених четки и сега ще му сменя батерии и пак едва ли ще стигна половината цена дето си се набутал за туй спарки....

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 10 Апр 2015 5:40 
Акварист
Акварист

Тук е от: 25 Апр 2010 8:13
Имам Спарки произведено в Ловеч, ръчен трион, купих го като ми изгоря стрият Asis. Но Спаткито е професионален и несравнимо с китайските. Когато работиш с единя и другия разликата е очевидна.
А сега по темата всички сервизи разполагат с един елементарен уред'(използван е от време оно) за изпробване на ротори, и не може да става и на въпрос за грешка, при подмяна на здрав ротор. А в описаният от автора на темата случай явно става на въпрос за измама.
Преди 30 години се използваше една електромагнитна скоба на която се поставяха роторите и върху тях един лист от ръчна ножовка, и ротора се завърташе с ръка. Когато има пробив листа от ножовката започва да вибрира .

Изображение

Днес взех изгорелият ръчен трион от гаража за да го изхвърля, нали и в сервиза ми казаха, че е изгорял ротора. Но ми хрумна защо да не го разглобя и не щеш ли ротора ми е напълно здрав от пръв поглед и за по сигурно го занесох в сервиза да го проверят на електро магнита и какво си мислите напълно здрав. Е сигурно е изгорял статора. Като се върнах забелязах, че статора наистина има видим пробив. Та сега ще и го отнеса и ако цената е приемлива ще и го оставя ако ли не ще извъртя едната изгоряла бобина, фасулска работа не е като стартера.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 26 Окт 2018 19:18 
Заповядайте при мен фирма ..BEL TOWN. .сервиз в Дивдядово улица. .Староселка. .18 -тел.0988354786 и дом.вечер-054 829411-Георги. Бързи ремонти ,договорни цени.Вече 1 година доволни клиенти!

Върнете се в началото

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 
Бърз отговор

Подобни теми   Автор   Отговори   Преглеждания    Последно мнение 
ВНИМАНИЕ - ПИШМАН МАЙСТОР(И)!!!

в Общи разговори

blagov

4

2911

02 Окт 2014 18:22

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 21 Ное 2018 17:04