ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 17 Юли 2019 23:30

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1119 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 75  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Това ДА, това НЕ!
МнениеПубликувано на: 15 Яну 2007 22:01 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 07 Яну 2007 23:42
(автор на темата)
По идея на Леонартис реших да пусна тази темичка, за да споделяме от кои заведения, магазини, бензиностанции и т.н. сме доволни и в кои не трябва да стъпваме.

Лично аз съм много доволен от обслужването в ресторант Балкан. Супер добронамерени и любезни сервитьори, особено един дето е малко по-възрастен. Разбрах, че от много години е сервитьор и му личи. В много заведения като ни видят такива 18-19 годишни и ни гледат с презрение. Тук всичко е на ниво!
От кафенетата... Не знам. Може би съм доволен донякъде от Downtown и Orgasm.
За бензиностанциите нямам думи... Слизам от колата и ме гледат сякаш съм някакъв мизерник и ще зареждам за 2лв. Като им кажа за 40-50лв. и се опулват :shock: Що за наглост? В други градове мият стъклото, проверяват налягането в гумите... Тук не! Отърват много бакшиши по този начин!

Сега идва реда на заведенията, от които не съм доволен...
На първо място е сладкарница "Мария"! Е наистина няма такова обслужване никъде в града. Сложили са 2 сервитьорки, които се надпреварват коя ще е по-мудна и нацупена. Айде едната от скоро е по-добре. Другата за 4 години дето съм в икономиката един път не съм я чул да каже "Добър ден! Какво ще желаете?". Седи до масата и те гледа. Един път сядаме с един, идва тя и казва "Съжалявам, но масата е резервирана!". Няма такава наглост!
Другото място, от което не съм доволен е бюфет "Тополите". Там също обслужването е на много голямо ниво! Забелязах, че една и съща мърлява сервитьорка мина и обслужи всички маси покрай нас, но не ни взе поръчката. Просто ни нямаше! Няколко пъти съм седял по 20-30 мин да чакам, но така и не идва, въпреки няколкото мои погледа в знак на протест.
Кафе "Венера"! Култово за много от рейсърите в Шумен. За сметка на това е голяма мизерия, но това няма значение. Една от моя клас беше там сервитьорка, та едно от незабравимите и изказвания беше, че всички дето си поръчват студени чайове и дълги кафета са тъпи клиенти!

Коментара оставям на вас!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: "Интрига" - по-скоро НЕ
МнениеПубликувано на: 15 Яну 2007 22:04 
VIP
VIP
Аватар

Тук е от: 09 Яну 2007 21:19
Доскоро ми беше приятно да ходя за бързо "Мокачино" в Интрига. Беше чисто и приятно. Напоследък обаче там е мръсно, хладно и задимено, кафето не прилича на нищо, чашите са олющени и полупразни /сравнени с положението от есента/. С две думи - не го препоръчвам.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Супа в "Ниагара" - Даааа, кафе в Даунтаун - Даааа
МнениеПубликувано на: 15 Яну 2007 22:06 
VIP
VIP
Аватар

Тук е от: 09 Яну 2007 21:19
Най-хубавата пилешка супа в този град се сервира в кафе Ниагара на "Лайош Кошут" срещу офиса на "Монитор". /Хммм... Редно е така да се каже, защото кафето се появи след офиса/. Позицията супа е малко странна, като се има предвид, че повечето посетители ходят за кафе или едно малко.

В Даунтаун е приятното място за кафе с вестник. Там една критика обаче - да пуснат и уайрлес.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 16 Яну 2007 11:11 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 08 Яну 2007 10:07
подкрепям трохата за ресторант "Балкан" наистина обслужването е на ниво, както и кухнята

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 16 Яну 2007 14:28 
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Тук е от: 15 Яну 2007 15:02
Ресторант "Балкан" ми изглежда малко тип "Балкантурист" и не е моят тип. В "Интрига" ми харесват само сервитьорките, аз обичам тези с чувство за хумор, а пък имат едно русо същество (Сисето), дето е страшно забавна.
Иначе, съм си кръчмарско чедо и ми харесва в "Архитекта". Готвят вкусно, обслужването е добро и е евтино. В "Миналия век" сервитьорите са сноби. Последния път като бях там, единият носеше салата без прибори и ракия без чаша :roll:
Кафето обичам да си го пия в "Гроба", там и сервитьорките са учтиви и е приятно.
От клубовете и дискотеките, като че ли в "Платинум" е най-добре, въпреки, че имат една сервитьорка, която е в цикъл 28 дни в месеца. Още не съм ходил в "Оргазъм", но мои приятели ми го хвалят.
10+ "Платинум" за водещия на кареокето (Крум), макар, че клубът е снобарски и не върви за такова парти. Много хубаво заведение е и "Ретро клуб"

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 16 Яну 2007 15:50 
Опитен
Опитен
Аватар

Тук е от: 14 Яну 2007 14:03
Хайде и моя милост да се изкаже по въпроса:

Както казах в една друга тема, не ми харесва обслужването в сладканицата в Shumen City Center. Не се кефя определено и на Down Town, също и на Авангард. За Тополите да не говорим. На мен ми се е случвало същото като на Трохата - сервитьорката съм я чакала поне 20 минути да ме обслужи. Аз се бях унесла в сладки приказки с една приятелка и по едно време се усетих, че стоим там от 20 минути, а още никой не ни е взел поръчката. Когато отидох да повикам сервитьорката, тя преспокойно си седеше, пушеше си цигарката и си говореше с бармана... :G1.gif :G1.gif :G1.gif Във Венера обстановката яко съкс.

И сега със заведенията, които харесвам:
Когато ми се хапва нещо вкусно, отскачам до Седмиците - хем не е далеч, хем и картофките им са супер!
С няколко приятелки ходихме на една пица в Новата Виенска Градина - хубавичко беше. Готвят хубаво, обслужването е на ниво, помещението е с прилична големина, за да не може чичкото от съседната маса да те слуша, какво приказваш. Музиката не е особено в моя стил, но е ненатрапчива...
За Клуб Ретро (бившата Дилема) мога само хубави неща да кажа. Обслужването е много добро, обстановката също. А и музиката, която пускат ми лежи на сърчицето. Удоволствие е да ходя там.
През лятото ходя на Аризона. Свикнала съм да си пия кафенцето там. Правят страшно Мляко с нес, а и Фрапето им е хубаво. Иначе през зимата избягвам да посещавам - прекалено е малко.

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 16 Яну 2007 22:02 
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Тук е от: 08 Яну 2007 22:10
В "Седмиците" определено обстановката не е една от най-добрите, а и много се опушва. Аз не пуша и това ме дразни. Обаче картофките и сандвичите са несравними и затова обожавам да ходя там. По една или друга причина и ми е удобно, въпреки че изобщо не живея в тази част на града. "Гроба" - едно от любимите ми кафета. Единственото, което не ме кефи е онази всеизвестната сервитьорка, която като влезнеш може да се занимава с какво ли не друго, но никога не проявява самоинициатива да ти донесе меню, без да си го поискаш. И между другото, доскоро изобщо не знаех, че истинското име на "Гроба" е "Кафе - бизнес клуб" :D Който не вярва да погледне касовия бон. За Даунтаун - спор няма, че е много удобно, макар че е късмет да си намериш място там. Аризона ме кефи всеки сезон. "Лучано" - кафето в Сити център - без съмнение е с много приятна атмосфера и би ми било много приятно там, ако келнерите не бяха до един флегматици, които ако благоволят след 20 минути да ти вземат поръчката, след още 10 се оказва, че са я забравили и се връщат да я вземат пак ;)
Сладкарница "Мики" е възможно най-долнопробното кръчме, но много често ми се налага да си "карам часовете" там, защото е стратегически разположено срещу Езиковата. :lol:
Кафе "Лаваца" пък ме кефи, защото ми е близо до нас (има няма 10 минути). По същата причина харесвам и "Подводница".

Фаворитите ми са три: "Ретро", "Контеса" (голямата разбира се), както и "Оргазъм". Критика към "Ретро" - само една - вечер, когато се съберат повечко хора имат голям проблем с вентилацията, което е леко неприятно. Иначе обстановката просто е... яка. "Контеса" - всичко добре, обслужването на ниво, интериора свестен, ама защо зоната за непушачи е на втория етаж?! За да може целия дим от първия да се качва горе ли?! :wink: И защо вторият етаж е толкова студен и от прозорците духа, въпреки дограмата?! Иначе наистина обожавам да прекарвам времето си там. Към "Оргазъм" все още нямам критики, сигурно защото съм ходил само два пъти. Може би ме дразни само, че посетителчетата нещо излишно се гъзареят, но това е нормално, като се има предвид че е ново клубчето. Нали всяко магаре иска да му се види магарията в крайна сметка...

Възмутен съм от "Камина", където по Нова година една сервитьорка, явно преждевременно навлязла в критическата, беше помолена от нас да дойде втори път малко по-късно, за да може да взема цялата поръчка, защото един приятел беше станал до тоалетната. На молбата ни тя отговори, цитирам: "Ама аз няма дъ съ ръскарвъм пу сто пъти!" Беше ми весело, затова я оставих жива! :lol:

Едно кафенце не вкарах в класацията си, защото бяга от вниманието и това е "Флорида". Обстановката е много приятна и обикновена, а персоналът не са просто сервитьори. Те вече са истински келнери и наистина обграждат с внимание от момента, в който влезеш, докато си тръгнеш. Мисля, че всички трябва да вземат пример, много клиенти остават без думи от ненормалното за нашия град човешко отношение към посетителя. Който не е ходил, да отиде и няма да съжалява. :wink:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 16 Яну 2007 22:20 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 07 Яну 2007 23:42
(автор на темата)
О, "Флорида" наистина е с много добро обслужване. Евала им правя на хората. Жалко, че е малко забутаничко, пък и е мъничко. На мен ми харесват места, където не гледам как са се събрали някакви дето се мислят за елита на града и гъзареят. Джинса също си е добра "кръчмичка" - напоследък ми стана навик да ходя там. Има една сервитьорка - сладка много ;) "Монако" ми харесваше доста преди, но напоследък стана Венера №2, което много не ме радва.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 21 Яну 2007 21:42 
Ентусиаст
Ентусиаст

Тук е от: 21 Яну 2007 19:36
ТВЪРДО НЕ НА МАГАЗИНИ ТРЪНЧЕВ -
1. тясно
2. твърде много "грешки" при маркирането
3. Отвратително нагло обслужване - особено по нова година
4. в новия магазин и охраната си позволява твърде много
5. ....
има и още, ама сякаш това е най най

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 21 Яну 2007 23:50 
Нов потребител
Нов потребител
Аватар

Тук е от: 21 Яну 2007 23:30
ТВЪРДО НЕ НА МАГАЗИНИ ТРЪНЧЕВ -
1. тясно
2. твърде много "грешки" при маркирането
3. Отвратително нагло обслужване - особено по нова година
4. в новия магазин и охраната си позволява твърде много
5. ....
има и още, ама сякаш това е най най

Абсолютно съм съгласна с това за Трънчев.
На два пъти взех салата от там и двата пъти беше вкиснала, а обслужването беше под всякаква критика.
Много съм доволна от магазини Нирвана. По-малки са но всичко е прясно
и обслужването е много добро.
От заведенията преди ми беше любимо Гроба, но напоследък сякаш е малко западнало и музиката е прекалено силна - две думи не можеш да размениш. :))))

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 22 Яну 2007 10:36 
Опитен
Опитен

Тук е от: 08 Яну 2007 10:15
От Трънчев до Трънчев има голяма разлика... За кои точно говорите?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 22 Яну 2007 10:49 
Форумен дух
Форумен дух
Аватар

Тук е от: 22 Яну 2007 9:58
Texas Food Bar - определено ми е любимо заведение. Много добра комбинация от страхотна музика (който не обича рок да не ходи там), хубава кухня на разумни цени и приятни сервитьорки, които за разлика от други места не ти забравят половината поръчка. Бързо обслужване.

Последна промяна Beatfan на 22 Яну 2007 11:11, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 22 Яну 2007 11:06 
dj_flirt
Аватар

Тук е от: 08 Яну 2007 10:22
Аз не обичам рок, но пак си ходя там понякога на обед и съм доволен от кухнята :)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 22 Яну 2007 14:34 
Опитен
Опитен
Аватар

Тук е от: 10 Яну 2007 13:01
Има едно нещастно мизерно кафе "Албиста" до Базовото у-ще. Вътре обстановката наподобява, и по аромат и по визия, класическият селски хоремаг. Наложи ми се веднъж да седна там. И повече се надявам да не ми се налага. Първо - супер мизерно, мръсно, клеясали маси, дълбоко съвокуплили се зловония на гранясала скара и цигарен дим. Второ - кофти сервитьорки с тотална липса на добро настроение. При Рошо не й се връщало, пък тази я бъзикнахме, че сметката нещо е височка, а тя каза с огромно усилие: "Ам на мен кой ша ми плати семестъра!" Странно, от сметките на клиентите ли става това?!
Сервират безалкохолното в очукани по ръбовете чаши, да се чудиш да пиеш ли, или да им се възхищаваш. Но още по-странно ми се видя това, че дупката била клуб на парапланеристите. Познавам такива от Варна и знам, че са съвременни хора. Както и да е, не ходете там, гнусно е!!! :K2.gif

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 22 Яну 2007 14:43 
Опитен
Опитен
Аватар

Тук е от: 14 Яну 2007 14:03
За Албиста съм съгласна.

Но аз пък пропуснах да спомена за Болеро. Чисто и просто - отврат. Преди около година отидох последно и кракът ми не е стъпвал повече там (няма и да стъпи). Тогава имаха една сервитьорка, която не можеше да смята и се наложи половин час да и обяснявам какво ресто трябва да ми върне. И пак не ми го върна... :lol:

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1119 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 75  Следваща
Бърз отговор

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 17 Юли 2019 23:30

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене: