ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 20 Окт 2021 16:04

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 305 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Какво знаете за Боян Стратиев?
МнениеПубликувано на: 25 Дек 2016 18:42 
Нов потребител
Нов потребител

Тук е от: 19 Юли 2016 23:03
Извинявам се на Ловеца за дългото ми закъснение за дебата. Аз не съм от екипа на Боян, не съм бил никога и няма да бъда. Написаното от мен по-горе е личното ми мнение. И аз карах курс, помня какво говореше. Интонацията му, погледа му, информацията. Във връзка с мнението ти за храната, ти я споменаваш като ограничение. Тук искам да те поправя. В моят курс думите му бяха следните: това не е ограничение, това е да ви светне след ядене на определена храна какво се случва с организма ви. Вие пак си хапвайте, каквото желаете, просто вече знаете, какво ядете. Маята прави еди какво си, кетчупа еди какво си, гъбите еди какво си и т.н.
Ловецо аз лично нямам спомен, някой да ме е ограничавал. Това че харесвам пържени картофи и кола зеро, това е просто въпрос на вкус. А ти като не си доволен от курса си замисли се, какво реално си търсил докато си го карал. Някой да ти реши проблемите вместо теб? Или си нямал проблеми и си решил да разнообразиш перфектния си живот? Интересно ми е като чоплиш, поне знаеш ли какво чоплиш, какво търсиш. Бояновата дейност със или без теб и мен си върви. Човека си работи и разни безгласни букви като теб и мен ги е забравил отдавна.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 26 Дек 2016 0:04 
Титан на мисълта
Аватар

Тук е от: 22 Окт 2007 16:57
И по наше време не е забранявал храна, както казах.
Аз нямах проблеми и се разнообразявах след училище. Яд ме е на парите, които се хвърлиха. Уж казваше, че има "анти-курс", а реално когато го поисках, нито го проведе, нито върна парите.
Нека минат още няколко месеца, през които да проверите нещата, които сте чули, дали са верни. Нека тогава говорим пак. Сега сте все още превъзбудени от лидера, в когото сте инвестирали и всичко ви се струва 1:1 истина.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 27 Дек 2016 17:54 
~~~~
~~~~

Тук е от: 06 Апр 2008 8:12
И колко излезе това разнообразяване? Може и да си казвал, ама не помня..

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 27 Дек 2016 19:41 
Титан на мисълта
Аватар

Едно време беше към 700 лева, ако се плати наведнъж. Ако е на месечни вноски май излизаше стотина лева отгоре.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 28 Дек 2016 13:52 
Форумен инвентар
Форумен инвентар
Аватар

Тук е от: 10 Яну 2007 21:18
В тая цена трябва да е включена и помощник- инструкторка :)
На тия курсове има ли яки мацки?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 28 Дек 2016 22:22 
Титан на мисълта
Аватар

Таз, дето прибира парите - Силвия по спомен.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 28 Дек 2016 23:58 
Гастарбайтер
Гастарбайтер
Аватар

Тук е от: 15 Апр 2008 2:43
И аз искам да изкарам курса. Къде да се запиша?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 29 Дек 2016 22:53 
Форумен инвентар
Форумен инвентар
Аватар

Loveca_ написа:
Таз, дето прибира парите - Силвия по спомен.

Пипа ли я?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 21 Яну 2017 2:34 
Гастарбайтер
Гастарбайтер
Аватар

@Loveca, къде да се запиша, че да изкарам и аз курса?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 25 Яну 2017 11:46 
Здравейте и от мен.
От известно време наблюдавам форумът, реших и аз да споделя.
Прочетох доста мнения и коментари както на последователи така и на противници на въпросният курс, интересно ми е защо никой не споменава за самоубийствата и погубените животи на последователи на въпросната личност. Много добре, немалко хора минали този курс знаят за това, а и всеки от по-вещите би с удоволствие споделил много неща срещу финансови стимули, не се лъжете че някой има желание да вкара друг в подобен курс, безкористно или без финансови или други подбуди.
Бих искал да споделя малко информация за сектите
Сектите основно се делят на два вида
Първият вид са по-познатите ни Религиозни секти, за тях мисля много хора са наясно и не са интерес на въпросният форум.
Вторият вид секти са така наречените сциентоложки секти, не толкова разпространени в България и не толкова разпознаваеми. Характерно за тях е втълпяването на участниците във свръхсили на водещият ги - управление на небесните тела, управление на климата, решение от страна на водещият дали да изгрее слънцето или не, благополучието на индивидът, групата, града в който се намират, държавата, континентът, света, предпазване от земетресения, катаклизми .......,разбира се всичко срещу финансови стимули. Също така и с обещания за вечна младост, вечен живот, сбъдване на всички нереални мечти и желания срещу послушание и вярност. Стандартни процедури.
Обикновено всичко започва чрез безобидни дискусии в тесен кръг, където се втълпява на новопристигналите (доведени по определени подбуди, невинаги финансови), колко недобър е животът им, как близките за тях хора ги точат ..... как без помощ от водачът на семинара те са загубени. Целта е да се втълпи страх и асоциализация - страхът е най-добрият помощник на властването и контролът, а асоциализацията е методът по който на индивидът да бъде ограничен до максимум контакта с външният свят за да не му бъде повлияно извън интересът на водещият. Характерно е отричането на всички знания на индивидът, за да му бъде предложен нов модел на познаване на света, съобразен с интересът на водещият - нова физика, нова химия, нови природни закони, нова математика, където 2 и 2 не прави 4, а е равно на толкова колкото реши водещият, характерно за втълпените преди това свръх естествени принадлежащи му сили. След това последващото промиване на мозъка (Brain washing) е детска игра и забавление, изразяващо се в мачкане и обезценяване на последователите с цел засилване контролът и властта над тях.
Основни принципи и за двата вида секти са
Учителят винаги е прав. Сляпа вяра в авторитет, автократичност.
- „Правилната“ посока и път са авторитарно определяни
- Изолация, частично или по-цялостно откъсване от обществото, родителите, старите приятели, като част от последващото промиване на мозъка.
- Brain washing, промяна на дълбоките вярвания за себе си, другите и света, в посока изгода на сектата.
- Финансови, емоционални, поведенчески, социални жертви, които са силно препоръчвани и изисквани.
- Безусловно подчинение.
- Невъзможност за изход.
Нищо ново под слънцето – измислено преди мноого годи и работещо никой не знае до кога.

Надявам се да съм бил полезен .....

На хората търсещи помощ за техни близки бих казал
ПРОБВАЙТЕ ВСИЧКО
Основните принципи са озлобление и ненавист към света и близките, както и асоциализация. Може да пробвате с обратният подход. Социализацията ще бъде трудно, вече са се погрижили за това всеки извън общността да бъде приеман негативно. Може да пробвате да ги обсипете с любов, но не изкуствена насила - усеща се. Отначало може би върши работа, но в повечето случаи кратковременно докато не започне това да се използва срещу вас във вид на използвачество и паразитизъм. Пробвайте каквото се сетите, за повечето неща ще "ударите на камък", предвидено е за това, такъв тип организации не се правят от глупави хора всичко е мислено, внимателно подбрано и организирано - не е за подценяване. И все пак успехи.

Успехи на всички

Върнете се в началото

Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 25 Яну 2017 21:46 
Титан на мисълта
Аватар

Имало е вече разясняване на това какво са сектите. И продължавате да съветвате, както и Боян съветва - "не вярвайте, а проверете".
Бих казал да се пробва първо чрез здравият разум всичко ( без традиционната медицина, която дава повече диагнози, отколкото изцеления И без курса на Боян ) и ако няма промяна - в библиотеката би трябвало да има разнообразие.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 26 Яну 2017 1:01 
Гастарбайтер
Гастарбайтер
Аватар

ABCD е Боян Стратиев, а "Loveca_" e първият, който се е откачил от кукичката му. Не бих се учудил, ако "Loveca_" е с най-високо IQ във форумът! :O01.gif

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 31 Яну 2017 2:11 
Нов потребител
Нов потребител

Тук е от: 30 Яну 2017 23:57
Има една древна индийска притча. За четиримата слепци и слона.

Четирима слепи вървели бавно из пътя. Срещу тях се задал слон.
— Отдръпнете се, иде слон! — извикали минувачите на слепите.
Любопитство обзело слепците.
— А какъв е слонът?—попитали те.—Покажете ни го?
Тогава минувачите помолили ездача:
— Спри за малко слона! Тези слепи хора искат да узнаят какъв е той. Слонът спрял и четиримата слепи започнали да го опипват. На единия от тях под ръка попаднал хоботът, на втория — крак, на третия — коремът, а на четвъртия — опашката.
Опипали те слона и ездачът го подкарал нататък. Тогава минувачите запитали слепците:
— Е, сега знаете ли какъв е слонът?
— Знаем! — отговорили те.
— Какъв е?
Слепият, който опипал хобота, казал:
— Той прилича на дебела змия, свита на кълбо.
Слепецът, който опипал крака на слона, му възразил:
— Не, имаш грешка! Той прилича на стълб.
Слепият, който опипал корема на слона, рекъл:
— И двамата не сте прави! Слонът прилича на грамадна бъчва за вода.
А този, който опипал опашката, заявил:
— Вие всички грешите. Той съвсем не е такъв, какъвто казвате. Слонът прилича на корабно въже.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 02 Фев 2017 21:51 
Форумен инвентар
Форумен инвентар
Аватар

Супер интересно. Чувствам че има много неща които трябва да науча. Къде да дойда?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 02 Фев 2017 22:41 
Титан на мисълта
Аватар

Сградата беше, която е на ъгъла на Съединение и Петра. Май беше на последния етаж.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 305 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Следваща
Бърз отговор

Подобни теми   Автор   Отговори   Преглеждания    Последно мнение 
Какво мислите за механа "Старият рицар" ?

в За форума

КамелияКолева

0

8176

25 Сеп 2017 20:33

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 20 Окт 2021 16:04

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения