ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 30 Окт 2020 3:03

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 294 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 20  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Какво знаете за Боян Стратиев?
МнениеПубликувано на: 30 Юни 2013 21:31 
Форумен инвентар
Форумен инвентар
Аватар

Тук е от: 13 Фев 2011 8:39
Alexi_ написа:
и аз съм на мнението на Арубата .. като не можеш да си гледаш детето да не си го правил .. дали ще е "бабата" или "държавата" в дом за изоставени няма голяма разлика - някой ти гледа детето щото ти не се справяш ,или така ти е по лесно .. отделно бабите и дядовците насаждат лоши навици у децата и ги глезят твърде много или обратното лишават ги и ги тормозят .. къде си виждал в природата на някое животно друг да се грижи за децата му ?

Малко крайно не се ли изказа??? Ся..... в тоя стил на разговор, акцентирайки върху "лошите навици" - ми като гледам вашите баби и дядовци как са се "справили" в отглеждането на собствените си деца, какво няма да очакваш да се издънят и с внуците, но сещаш се, че не всичкото баба и дядо са "лош материал", като вашите, капиш??? В никой случай не става въпрос за отглеждане на дете, а за помощ, което ако си гледал като хората дете ще знаеш за какво иде реч........., че имам и една балдъза за пример, която само и само и само единствена тя си гледа прекрасното детенце и то още на годинка вече му сърба попарата.....

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 01 Юли 2013 8:26 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 12 Сеп 2008 10:46
Доста избягахте от темата....
И все пак според мен гледането на децата от бабите у нас е породено от вечния български недоимък.
Повечето млади семейства просто не могат да си позволят бавачки, а и да могат предпочитат да не дават пари като има баби, които "и без това нямат друга работа".
На запад бабите си гледат живота и никога не биха се хванали да гледат внучета.
Но българския манталитет си казва думата дори в семейства, които живеят в чужбина. Имам един куп приятели и роднини в чужбина, които викат бабите от България да ходят да им гледат децата ... за да не се набутват за бавачка. Показателно е, че дори тези в смесени бракове винаги ползват за бавачка бабата (а понякога дядото) от България, но никога бабата германка (например) която и без това е там.
А дали това е добре или не за възпитанието на децата е доста спорен въпрос, като моето мнение е по-скоро отрицателно.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 01 Юли 2013 10:29 
Напреднал
Напреднал

Тук е от: 19 Фев 2013 14:55
Шарлатанин. Съществува, защото който няма достатъчно под шапката, търси да му запълнят вакуума не със скучната истина, а с нещо пикантно, необикновено и конспиративно. Което е за сметка на джоба на наивниците.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 01 Юли 2013 12:45 
Ветеран
Аватар

Тук е от: 06 Юни 2008 1:42
Е ко ся, тоз Стратиев баба му ли го е отгледала или напротив, той заглежда чужди баби?!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 01 Юли 2013 13:05 
Ветеран
Ветеран

Тук е от: 13 Юни 2011 20:55
@abUser , подхождаш доста дискриминационно към дядовците.
Дори бих казал, че се опитваш манипулативно да наложиш превъзходство на бабите....най-вече в заглеждането...

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 02 Юли 2013 7:42 
Нов потребител
Нов потребител

Тук е от: 17 Юни 2013 20:04
(автор на темата)
Някой знае е ли точното предназначение на шапките които НЕ кара последователите си да носят? Чух обяснение нещо с вълните които мозъка излъчва и приема, в смисъл, че като си с шапка не могат да ти влияят на мисленето.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 02 Юли 2013 15:06 
Администратор
Аватар

Тук е от: 09 Яну 2007 2:16
Внимателно там.
Че има достатъчно под шапката - има. /лично впечатление/
Че подхожда спекулативно с тълкуване на теории и практики - да. /лично впечатление/ Върви в този случай да отсееш зърното от плявата. Може и да е метод на работа, може и да не е.
Това за биологичната операционна система /БОС/ , не го бях чувал, но ми се струва, че е успял, доколкото съм разговарял с някои от последователите му. Говорят едно и също, даже със същата терминология... с онази сляпа увереност, дето я имаше само в комсомолските редици, но това "зомбиране" според мен си е повече заслуга на последователите. Направо може да бъде и досадно. /лично впечатление/
Е, за бъговете в тази БОС, който е в IT бранша, може веднага да се досети.
За съжаление, дори и да звучи обидно за негови последователи, с които съм общувал, ги намирам за криворазбрани проекции на Боян. Ами, че тях почти ги няма! - На тяхно място са теории и практики, взаимствани от това, което са чули и "разбрали" от "автора им".
Докато се бориш с проекции, де се превърнеш в проекция... ;)
Не че, моето мнение ще е изобщо от някакво значение за тях, и не че тяхното мнение изобщо вече има някаква стойност и за мен.
Иначе за човека не мога да коментирам повече по думи на втори и трети лица.

Така де, успех с просветлението.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 02 Юли 2013 15:35 
Форумен инвентар
Форумен инвентар
Аватар

Тук е от: 10 Яну 2007 21:18
Е сега какво, шапки ли да си купуваме?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 02 Юли 2013 16:41 
Титан на мисълта
Аватар

Тук е от: 22 Окт 2007 16:57
Обяснението на шапките е "главата винаги трябва да е на топло"

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 02 Юли 2013 18:38 
Форумен дух
Форумен дух

Тук е от: 03 Юли 2008 20:56
Сега си обяснявам защо моят познат коренно се промени скоро след като тръгна на курс при Боян. Започна да ходи при него през 2010 г. Аз бях в Германия, преди това често се виждахме и нямаше проблем. От края на 2010 г. той спря да реагира, не отговаря на мейли, не отговаря по телефона, и други негови приятели го търсеха без резултат. По нова година срещу 2011 г. когато бях се върнал за малко, пак не реагираше, само ми написа да дойда да си прибера дъждомера от неговия двор тежало му, а той няма никакъв ангажимент, просто дъждомера си стоеше там. Мислех и се чудех защо и дали само към мен си е променил отношението, но се оказа че е прекъснал всякакъв контакт и с всички останали. Чувствал се използван, Боян му е налял глупости в главата. При следващото ми връщане пак не реагираше. Година по-късно започна да реагира след като вече беше прекъснал и напуснал курса на Боян, но вече не беше същия. Беше разделен, жена му се изнесе заедно с детето, безработен и заживя при родителите си. Преди това беше успешен бизнесмен и семеен човек. След това е на антидепресанти, и лабилен. Беше нагълтал таблетки да се трови. При последното ми връщане беше малко по-добре и ме покани на гости, все още живее при родителите си и е самотен. Още не може да се отърси от вредата, която Боян му нанесе. И този човек остава на свобода, вместо да го разследва полицията за нанесени морални и психологически вреди върху "последователите" му! :02_eh.gif

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 02 Юли 2013 19:21 
№14
№14
Аватар

Тук е от: 15 Дек 2007 13:00
Този Боян Стратиев се оказа голяма шуменска звезда. Интересно , че досега нищо не бях чувала за него. Толкова ли да съм се откъснала от всичко случващо се града ни?

Metala написа:
..... ми се струва, че е успял, доколкото съм разговарял с някои от последователите му. Говорят едно и също, даже със същата терминология... с онази сляпа увереност, дето я имаше само в комсомолските редици, но това "зомбиране" според мен си е повече заслуга на последователите.

Мдааа, същото го забелязвам при последователите на Дънов. Говорят по един и същ начин, надъхани са по един и същ начин, отношението им към роднини и близки е променено по един и същ начин. Пълни зомбита. Напълно обезличени. Надали Учителят им Дънов е искал точно това.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 02 Юли 2013 20:36 
Форумен дух
Форумен дух

Тук е от: 03 Юли 2008 20:56
Ти пък как може да сравняваш дъновистите с този. Не мисля, че са особено надъхани, нито пък отношението им към близки и роднини се променя или става враждебно. Дънов не говори така, че да те депресира както прави Боян. Не са обезличени, обезличени сте вие които ядете месо и пушите и пиете алкохол. Всички го правят дай и ние да го правим. Дъновистите казват "НЕ" на този тип зарибявки. Те си имат техни- по-безобидни :)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 02 Юли 2013 21:11 
№14
№14
Аватар

Тук е от: 15 Дек 2007 13:00
max написа:
Не са обезличени, обезличени сте вие които ядете месо и пушите и пиете алкохол. Всички го правят дай и ние да го правим.

Ооо, я стига , Макс, не ми говори . Една от много запалените дъновистки в града / активна организаторка , изнася лекции по курсове и семинари/ ми е позната и отвреме -навреме се събираме по женски гостита. Така както навсякъде говори, че е вегетарианка и въпреки, че за нея винаги се готви отделно вегетарианско ястие ...ела виж как си хапва пържоли и си пийва ракийка и вино. Най - нелепото в случая е, че след като си е хапнала пържолите и си е пийнала започва да изнася лекции за вредата на месото и алкохола.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 02 Юли 2013 21:27 
Форумен дух
Форумен дух
Аватар

Тук е от: 11 Сеп 2010 13:57
Максе, ще помоля да се въздържаш от слагането на хора под общ знаменател. Това, че пуша, пия и ям месо не ме прави лош човек, но не натяквам на веганите, че не го правят - така рискуваш да станеш един от зомбираните, които толкова красноречиво описваш в тая тема.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 03 Юли 2013 0:32 
Нов потребител
Нов потребител

Тук е от: 02 Юли 2013 23:47
Помолиха ме, регистрирах се, прочетох...

Какво искате да знаете?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 294 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 20  Следваща
Бърз отговор

Подобни теми   Автор   Отговори   Преглеждания    Последно мнение 
Какво мислите за механа "Старият рицар" ?

в За форума

КамелияКолева

0

1198

25 Сеп 2017 20:33

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 30 Окт 2020 3:03

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения