ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 30 Окт 2020 4:04

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 294 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 20  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Какво знаете за Боян Стратиев?
МнениеПубликувано на: 03 Юли 2013 4:55 
<5™
<5™

Тук е от: 23 Фев 2007 16:15
max написа:
Не са обезличени, обезличени сте вие които ядете месо и пушите и пиете алкохол.

Обезличен съм друг път. Макс, близък до мен човек се разболя от тежки болести заради глупостите дето ги обясняваш. Той цял живот ( много преди ти да си се родил даже) следваше този твой път. И сега се чуди от де стане нормален човек и да яде всичко и да не лети из облаците, но нещата обратно трудно тръгват. Да те питам Макс, след като не ядеш месо и спазваш норми различни от моите защо си агресивен човек повече от мене даже?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 03 Юли 2013 7:24 
Форумен инвентар
Форумен инвентар
Аватар

Тук е от: 13 Фев 2011 8:39
Щото е прост селяндур. Ти недей го атакува, че ще си прибере станцийката :ROTFL

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 03 Юли 2013 8:35 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 12 Сеп 2008 10:46
Не мога да приема тези, които се опитват да налагат на останалите определен начин на живот. Всеки има право да избира какво да прави с живота си, какво да яде, как да се облича, каква музика да слуша, как да се отнася с хората, но защо по дяволите се опитва да налага своя избор и на останалите?! Подобно поведение граничи с фанатизъм. В тази връзка за мен е крайно неприемливо както поведението на хора като Макс, които се опитват да ни налагат вегетарианството, така и поведението на онези (визирам Чопъра), които се опитват да ни внушат, че едва ли не ако не ядеш месо значи не си в ред. И двете позиции са крайни и нетолерантни, като пълно се отхвърля правото на избор на другия.
Извън темата/подсказка:
Не трябва да слагаме всички членове на Бялото братство под един знаменател. Имам познато семейство, които са дъновисти и съответно вегетарианци. Те имат 2 деца, на които обаче дават да ядат месо, тъй като смятат, че са твърде малки сами да направят своя избор, а те не искат им налагат вегетарианството.

Не мога да си обясня и поведението на "клиентите" на хора като въпросния г-н Стратиев, които чакат някой друг да им покаже пътя в живота, дори са готови да плащат за това. За мен това са хора с ниско мнение за себе си, които търсят "водача", силния човек когото да следват, тъй като не са сигурни в собствените си способности, знания и умения.
Извинявайте, но трябва да си голям идиот за да плащаш на някакъв анонимник да ти казва какво да ядеш, да пиеш и да ти дава наклон на :K7.gif .
Но докато има балъци ще има и тарикати ...

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 03 Юли 2013 8:53 
Що не кажете нещо за Дидо, дето маа с ръцете и лекува. Прави сбирки, събира хората с години и се дрънкат само простотии на тези места, целта е да се вреди на останалите и да им се бъркаш в живота и всичко е за твое добро, аман от тия добронамерените тъпаци. Е това е истинската секта, за пари. Я кажете за Дидо кво се занимавате с Боян, Боян поне използва здравия си разум и фундаменталните науки като биология, химия, физика, математика и прочее. Не се дрънкат неща от типа на представям си това и онова, я се погледнете бе, хората не приличат на хора. Малко са нормално изглеждащите, повечето са толкова ужасни че ти иде да си издереш очите.

Върнете се в началото

Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 03 Юли 2013 9:46 
Форумен инвентар
Форумен инвентар
Аватар

Тук е от: 10 Яну 2007 21:18
Дайте снимки на тия шапки! Спешъл дизайн ли са нещо? Или са подпратени с оловни пластини да не порпускат външни облъчвания? Или пък имат вградени слушалки с блуту-ту-тууут са връзка с гурела, опс гуруто?
Между другото постоянното носене на шапка не води ли пърхут?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 03 Юли 2013 9:49 
Форумен дух
Форумен дух
Аватар

Тук е от: 11 Сеп 2010 13:57
Боян Стратиев написа:
Помолиха ме, регистрирах се, прочетох...

Какво искате да знаете?

Защити се по аргументите, представени в темата.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 03 Юли 2013 9:53 
Форумен инвентар
Форумен инвентар
Аватар

Тук е от: 13 Фев 2011 8:39
[quote="FOWLER"][/quote]
Не си ме разбрал или не си следил споровете ни преди с тоя полиран мозък - аз никога не съм твърдял, че храната трябва да изобилства от месо, аз самия не си падам много по месото, колкото и да не ми личи, моята теза е, която е подкрепена със страшно много факти е, че човек е всеядно животно и трябва да се храни разнообразно и умерено с храни от всички групи, а не да отрича месото щото видиш ли си причинил болка на животното - то и лъва причинява на бивола болка ама не го укоряваме за това, нали?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 03 Юли 2013 10:23 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 18 Фев 2012 10:59
Боян Стратиев е във форума.

Общо на линия са 55 потребители. 14 регистрирани, 3 скрити и 38 гости. (Информацията се обновява на всеки 15 минути.)
На 23 Окт 2011 19:50 е имало общо 173 посетители наведнъж.

Регистрирани потребители на линия: Боян Стратиев, aliays, divino6, djmute_33, F-ck Monkeys, Google [Bot], JointA, Majestic-12 [Bot], npn2sc3856, rosen-shumen, ssr, U_B_X, ТошЕто, Чопър

Общо мнения: 295352 | Общо теми: 16527 | Общо членове: 6734 | Най-нов потребител: Боян Стратиев
Легенда на групите : Администратори, Роботи, Новорегистрирани потребители, Регистрирани потребители, Отдел "Чистота", Форумни тролове

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 03 Юли 2013 10:28 
.
Аватар

Тук е от: 31 Май 2010 11:35
Е кво като е тук,тука баламите отдавна избягаха.

Изхвърли циганите, и ще въскръснат реките, гората, вилните зони, Енергото, железниците, селата, малките градове, пазарите за зеленчуци, мелиоративното стопанство на страната и паметниците на великите българи и героите. Сигурно и още един куп неща.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 03 Юли 2013 11:15 
Титан на мисълта
Аватар

Тук е от: 22 Окт 2007 16:57
//Той отдавна е тука, предполагам преди мен. Този, ако е истинският, е мулти.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 03 Юли 2013 12:13 
Нов потребител
Нов потребител

Тук е от: 02 Юли 2013 23:47
Едно смислено изречение...

Последна промяна Боян Стратиев на 04 Юли 2013 10:05, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 03 Юли 2013 13:54 
Пет страници, изчетох темата, и това прилича на една бабешка седянка, на която докато бабите си предат преждата, оплюват този и онзи. Например как дядо Бойна Слава не ставал на времето, в леглото /примерно!/ и се оформя страхотно пелтечене, без 90% от бабите да са го виждали тоя дядо Бойна Слава, 5% можи би са го виждали няколко пъти /и то със шапка, какво остава да е бил без панталон/, и излиза че само една баба е била с него. Но всички си казват мнението, ей така да си върви приказката..
Еми, и аз ще се включа, но без да влизам във водите ви, за да ви кажа две-три думи. Бъдете по-пораснали, за да не търсите глупостта си и кусурите си в другите хора. Каквото решение и да сте взели някога в живота си, което смятате че е било грешно, по-добре не се злепоставяйте по този начина да оплювате друг човек, а помислете, бъдете по-зрели и имайте доблестта да понесете резултата от желанията си и труда, който сте положили, за да се случат /каквито и да са се случили/. А още по-безсмислено е да коментирате хипотетични такива случаи на чужди хора, защото подозирам, че нито сте се докоснали до душата на споменатите потърпевши, нито бихте се опитали да ги разберете.
Един вид, дръжте се на ниво малко!

Върнете се в началото

Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 03 Юли 2013 14:44 
Боян Стратиев написа:
Боян носи шапка или не носи шапка в зависимост от термодинамичните и полеви условия на средата, климатични, социални и др. Не лекува, не дава съвети (ако искаш съвет, потърси мъдрец, как да познаеш мъдреца - той не дава съвети), не е бисексуален, приема Е951 с храната (организмът му го разгражда понякога и не се чувства добре), не пие Джак Даниелс и не яде бургери и джънкове, цвят на косата - кафяв, очите - пъстри, теглото варира, както и ръстът, облеклото е както при шапката, не отглежда, а се грижи за децата си, както и за приятелите и познатите, от 1973 с прекъсвания е в Тракийския, но и не само, кара колело и кола, не язди кон и магаре, има книжка за лодководач на гребна лодка Ял-6, (удостоверение от Шуменски морски клуб), има личен лекар и зъболекар (макар и да няма зъби), не желае да го безпокоят на личен домашен адрес, знае, че стандартният човек е зависим от "маята" - микроорганизми и хранителна среда и се изхранва чрез "взривна ферментация" със затихващи функции... Знае и други неща.

Същият говори за себе си в 3-то лице. Защо ли?

Върнете се в началото

Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 03 Юли 2013 14:56 
Форумен дух
Форумен дух

Тук е от: 03 Юли 2008 20:56
Извън темата/подсказка:
Dobo написа:
max написа:
Не са обезличени, обезличени сте вие които ядете месо и пушите и пиете алкохол.

Обезличен съм друг път. Макс, близък до мен човек се разболя от тежки болести заради глупостите дето ги обясняваш. Той цял живот ( много преди ти да си се родил даже) следваше този твой път. И сега се чуди от де стане нормален човек и да яде всичко и да не лети из облаците, но нещата обратно трудно тръгват. Да те питам Макс, след като не ядеш месо и спазваш норми различни от моите защо си агресивен човек повече от мене даже?

Добо защо ме нападаш лично? Засегна се затова, че поисках справедливо наказание или поне изтриване на гнусните обиди на твоя приятел Чопъра и оттогава търсиш да ми го върнеш? За какво? Нали Скаутското движение уж учи на доблест и морал? Толкова ли е трудно ти като модератор да въведеш ред така, че такива като Чопър да НЯМАТ възможност да уронват достойнството на останалите с обиди? По същото време и други участници на форума ми се оплакаха на ЛС, че терорът, който Чопър тук налага остава безнаказан и да не се надявам, че ще му изтриеш мненията защото си му бил приятел и никога преди не си ги бил трил. Е този път ги изтри, но след като вдигнах достатъчно шум. Това не означава агресия, каквато ми приписваш, а търсене на справедливост.
И моля те не вади думи от контекста на мнението ми. Обясних в какво се състои обезличаването в пиенето на алкохол и яденето на месо: "За да се впиша в компанията и аз трябва да пия по чашка или да ям каквото ядат другите". Най-лошото нещо е да се прави компромис със себе си, знаеш че не ти харесва да пиеш или пушиш, но като един вид пропуск в дадена групичка ти си казваш "Ако не пия или не ям месо ще съм изолиран, няма да е добре да съм самотен, по-добре да правя каквото правят другите". Ето кое е обезличаване. Аз мога да говоря само от личен опит, няма нищо по-силно от това. Родил съм се вегетарианец и все още съм здрав. Още от детската градина всячески плюех месото и не го приемах, никога не ми е било вкусно и винаги ми е било противно. Миналата година ми правиха пълни кръвни изследвания по всички профили, защото си мислеха дори немските лекари "о, ти си вегетарианец сигурно имаш отклонения в някои показатели, я да ти направим допълнителни профили". Е направиха ми и с изписана на лицето изденада казаха "вие явно се храните много здравословно, всичките ви показатели са идеални". А истината е, че не се храня здравословно, макар и без месо, ям чипс, пържено, сладко, и съвсем малко зеленчуци и плодове, изобщо не се тъпча със салати и въпреки това показателите ми са идеални...може би точно защото не ям месо. Така че митовете за месоядството ще се развенчават все повече. И ще се прекрати с нанасянето на страдание на животни. Стереотипите ви ще се разрушат с времето. А агресивността няма нищо общо с яденето на месо или неяденето му. Това си е темперамент, гени, хората са различни и реагират по различен начин. Аз реагирам по този. Приказките, че който не яде месо не е агресивен са сладки приказки за секти. Няма логика да е така, много от животните, които се използват за месо са миролюбиви и кротки /теле, агне, прасе/, не съм забелязал да има агресивни сред тях. Но има други неща, които те изпитват и които се пренасят чрез месото у хората, които ги ядат-страх, стрес...преди кОлене изпитват точно това и тези вибрации попиват във всяка клетка, а после се предават чрез месото у хората...

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 03 Юли 2013 15:51 
<5™
<5™

Тук е от: 23 Фев 2007 16:15
Извън темата/подсказка:
Макс,
не знаех, че Чопъра ми е приятел. Ако трябва да бъдем честни той е човека, който ме е обиждал най-много от всички където и да е било. Заплашвал е сина с винкел да го убива и т.н. и т.н. Това не е важно за мен. Кой ти пише на лични не знам, но за целта има доклади до всяко мнение. Обикновено трия всичко, което накърнява достойнството на човек, но не мога стоя по цяла нощ и да гледам аджеба дали няма да се скарате.

А, че си агресивен вадя заключения от мненията, които пишеш като цяло. Примерно за обезличаването на хората защото пиели, пушели и ядели месо. Иначе си прав за агресивността, аз имам много приятли вегетарианци и вегани, които не са агресивни и никога не са се опитвали да ми дават посока в живота какво и как да ям. Сядаме заедно и се веселим.

За това, че не се вписваш в компания е твой проблем. Ти знаеш много добре, че никога не съм пил и пушил, но това не ме прави асоциален, напротив винаги около мене има дестки хора от различни възрасти - пиещи, не пиещи, месоядни и вегънски хора и проблем нямам. Питай тези от форума с които сме били заедно по форумните сбирки.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 294 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 20  Следваща
Бърз отговор

Подобни теми   Автор   Отговори   Преглеждания    Последно мнение 
Какво мислите за механа "Старият рицар" ?

в За форума

КамелияКолева

0

1198

25 Сеп 2017 20:33

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 30 Окт 2020 4:04

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения