ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 26 Сеп 2020 6:45

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 159 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Аз виновен ли съм ,че изповядвам християнска вяра?
МнениеПубликувано на: 29 Авг 2009 15:13 
Ентусиаст
Ентусиаст

Тук е от: 12 Авг 2009 12:28
(автор на темата)
До кога населението на гр.Шумен , ще бъдат подложени на мюсюлмански геноцид? 5 пъти в денонщието гражданите на част от гр.Шумен са подложени на тормоза ,излъчващ се от озвучителната уредба на Томбул Джамия. Това,че съм християнин означава ли , че трябва да си включа моята уредба на терасата и да се моля на "моя си господ" ?
И изобщо , като гражданин на Европейския съюз мисля , че и аз имам права .Мисля ,че не става въпрос изобщо за никакъв "АЛЛАХ" , а за налагане на мюсюлмански традиции и мераци над християните , евреите , и други религии и населението в гр.Шумен . Задавате ли си въпроса как биха оценили тази ситуация господата от Европейския парламент ? Има ли това връзка с етническия мир ? Не , никаква!
Явно,че законната власт в гр.Шумен е детински безсилна да реши проблемите на собствените си граждани , само и само да запази етническия мир . Само че господа управляващи , забравяте къде се намираме в момента - Европейския парламент не толерира безсилни и слаби управници като Вас.
Представете си следната картинка - центъра на Лондон , където също има турци , евреи , арменци , християни и будисти и т.н... в 5 ч сутринта от уредбата на джамията се понася молитвата към "АЛЛАХ"..... Къде го има това нещо ? Единствено в арабски свят , където това е национална религия.
И изобщо , къде се намирате господа мюсюлмани , наясно ли сте ?
На този етап се подготвя общо граждаска инициатива . За пресичане на тези етнически безобразия извършващи се от властта в гр.Шумен и всички институции. След като управниците не са способни да се справят , народа ще го направи.Това се доказа и на последните избори 2009.

Благодаря за вниманието!
бъдете активни в обсъждането на този болен за гр.Шумен проблем!

Последна промяна local1970 на 30 Авг 2009 6:46, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Аз виновен ли съм ,че изповядвам християнска вяра?
МнениеПубликувано на: 29 Авг 2009 15:15 
Администратор
Аватар

Тук е от: 07 Яну 2007 4:15
Това е последния по значение, проблем на Шумен. Кажи си го направо, че си расист, че да те разберат всички.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 29 Авг 2009 15:18 
Ентусиаст
Ентусиаст

(автор на темата)
А не мислите ли , кой в случая е расиста..... след като съм длъжен по 5 пъти на ден да се подлагам на тормоз ?
А и както е последния по значение проблем , така може да стане и първи.
И защо ли като се заговори за гражданска справедливост и толерантност се споменава термина "РАСИЗЪМ" ?
С една дума докато си мълчи раята , расисти няма.... Като се спомене за граждански права и толерантност започваме да се засягаме на "РАСИСТИ".
Това е смешно , разбира се... И просто инфантилно от нечия страна :D

Последна промяна local1970 на 29 Авг 2009 15:21, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 29 Авг 2009 15:20 
Администратор
Аватар

Оплачете се в полицията ако звука надвишава позволеното по нормативните уредби.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 29 Авг 2009 15:24 
Ентусиаст
Ентусиаст

(автор на темата)
Тези неща не се оправят с полиция . Това е расизъм , прилаган от всекиму известни "религиозни" лидерчета , които си мислят ,че са си направили вилает в Шумен, и са сметнали че са част от Република Турция. :M10

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 29 Авг 2009 15:26 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 12 Сеп 2008 10:46
SecondShoe написа:
Това е последния по значение, проблем на Шумен. Кажи си го направо, че си расист, че да те разберат всички.

За тези, които живеят в района едва ли е последния по значение проблем.
А това за расизма е направо смешно. Ако някой посмее да спомене думите турчин, циганин или мюсюлманин в този форум веднага го обявяваш за расист. Казах ти и преди - изясни си значението на тази думичка.
Извън темата/подсказка:
Сега пак ще кажеш, че се заяждам, но някои от твоите разбирания /особено по националния въпрос/ ме изумяват.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 29 Авг 2009 15:30 
Ентусиаст
Ентусиаст

(автор на темата)
Да , тази думичка "РАСИЗЪМ" доста произволно се употребяваше в последните години.... Затова и се видя ДПС до къде стигна с употребата на неправилните думички на неправилното място....Всичко си идва на мястото , рано или късно.
Имам доста добри приятели и турци и роми и евреи и арменци - но описания по-горе АУДИО ТОРМОЗ на етническа основа от Томбул Джамия няма никаква връзка с етническия мир. Това са нарушение на гражднаските права на хората. Правата на Европейския гражданин , заложени в Европейските закони и правилници май няма да се харесат на "РАСИСТИТЕ" зад микрофона на минарето. :D

Доста сериозно трябва да се обсъдят тези неща , а не заинтересованите да се крият зад "АЛЛАХ" , когато това е в техен интерес.
Не говорим за религиозни права , аза Европейски граждански права. За такива нарушения в Европа хората се съдят за милиони евро.

Последна промяна local1970 на 29 Авг 2009 15:36, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 29 Авг 2009 15:32 
Администратор
Аватар

Ако смяташ да решаваш законови проблеми прескачайки органите на реда доникъде няма да стигнеш. Не си се оплакал на тези, които могат да разрешат проблема (ако изобщо го има). Шум има навсякъде. Режат дърва цяла есен около блоковете, нощем се вдигат луди купони и т.н. Няма полза да се смърди по форумите без да е изпробван каналния ред.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 29 Авг 2009 15:39 
Ентусиаст
Ентусиаст

(автор на темата)
Законовия ред го видяхме до къде стигна..... Тепърва ще се любуваме на последствията от Избори 2009.
Тогава , ще видим кой е "РАСИСТ" и кой си търси правата човешки :D

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 29 Авг 2009 15:43 
Администратор
Аватар

Какво сме видели? Кога пуска оплакване до полицията, че сутрин в 5 часа те буди силен шум? Какво значение има, че си християнин или мюсюлманин в случая след като шума е еднакво силен за всички? Изобщо какво намесваш религията в един битов проблем. РИОКОЗ си имат норми за нощния шум. Ако джамията превишава нормите за шум трябва да се глоби и шума да бъде спрян. Ако шума надвишава нормите и въпреки това нищо не е направено, тогава имаме голям проблем. Дай документи или входящи номера кога си се оплаквал и кой ти е отказал помощ.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 29 Авг 2009 15:44 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 02 Авг 2009 14:31
Едва ли някой от Европейския парламент сериозно ще се застъпи за тази кауза. С изключение може би на крайно десните партии. То същия проблем си го има и в Европа. И във Франция, и в Германия, и в Англия е пълно с мюсюлмани. А специално в Лондон има и доста джамии. Вярно, не съм чувал високоговорители, ама не е изключено да имат. Но за сметка на това мюсюлманите си надуват на уредбите вкъщи записи на джамийското пеене и никой нищо не може да има каже. Дори неведнъж съм бил принуден да слушам подобни записи, пуснати на телефон от пътник в автобуса. И никой нищо не може да му каже. Също така пред някои молове съм попадал на мюсюлмански агитации с мегафони на фона на мюсюлмански религиозни музички.
Та мисълта ми е, че едва ли ще получите някаква подкрепа. Даже дори е опасно да се опитва, че ще ви изкарат най-големите расисти в медиите( а може и да сте - кой ви знае). А може да пробвате по заобиколен път като поискате да се ограничи не само звука от високоговорителите на мюсюлманските храмове, ами и този от камбаните на църквите. Ама пак са съмнителни шансовете за успех.
Иначе и аз не мога да ги понасям въпросните високоговорители, когато минавам в тая част на града, ама то се случва 5 - 6 пъти в годината, така че мога да го преживея. А на живущите там не им завиждам. Мене лично ме тормозят циганските сватби по три дена със високоговорители и заря до сред нощ, а аз трябва да чета за изпити в това време. Ама кой ме пита...
Ама трябва да се свиква с мюсюлманите, защото Европа върви натам:
http://www.youtube.com/watch?v=OFexh0wop5E

И за да не излезе че само мюсюлманите и циганите са ми трън в очите е редно да добавя и чалга купоните до сред нощ със силна музика. И те ме побъркват. Ама тях лесно ги церя- звънкам на полиция и онея намалят "музиката".

Последна промяна freeman на 29 Авг 2009 15:49, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 29 Авг 2009 15:48 
Администратор
Аватар

Ако се действа по законния ред и цигански сватби няма да има, и джамиите няма да будят никого рано сутрин. Номера е в жалбички, в които участваш с трите си имена и адреса си. Метода е пробван и действа. Не живея близо до джамия или район с цигански сватби, тъй че няма как аз да пусна жалбите вместо вас. В случая няма полза от анонимни оплаквания във форума.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 29 Авг 2009 15:55 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Специално със сватбите нищо не се получава. Идва патрулка, позавърта се и си заминава. Доколкото разбрах, им разрешават до към 23 часа!?!?! да правят каквото си искат. А и те честичко се женят тия. Без майтап. И накрая 20-на минути след 23:00 заря и ракети. Якоооо. Ама аз в интерес на истината свикнах вече и излизам на терасата да погледам зарята. :biggrin

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 29 Авг 2009 16:02 
Администратор
Аватар

Щом в Пловдив можаха да забранят циганските сватби, значи и тук може. Там общината е определила два терена където да не пречат на никого и имат право да ги правят само там. И тук може да стане ако засегнатите от шума пускат постоянно жалби до кмета. Интересно колко ли жалби са пуснали засегнатите шуменци досега?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 29 Авг 2009 16:09 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Ами честно казано и аз съм доста пасивен. Жалби до сега не съм пускал. Явно трябва да почна.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 159 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Следваща
Бърз отговор

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 26 Сеп 2020 6:45

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене: