ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 12 Дек 2019 10:17

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Стрелбище
МнениеПубликувано на: 12 Яну 2015 21:21 
Нов потребител
Нов потребител

Тук е от: 05 Дек 2013 10:48
(автор на темата)
Има ли в Шумен работещо стрелбище, където човек може да отиде да постреля малко ? Ако има къде се намира ?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Стрелбище
МнениеПубликувано на: 14 Яну 2015 4:58 
<5™
<5™

Тук е от: 23 Фев 2007 16:15
В ОСО-то на последния етаж!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 14 Яну 2015 8:47 
№14
№14
Аватар

Тук е от: 15 Дек 2007 13:00
В новия ловно-рибарския магазин на Симеон Велики 46 /до оказион 21/.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 14 Яну 2015 11:16 
Акварист
Акварист

Тук е от: 25 Апр 2010 8:13
На млади години тхана ме бе завел на една тренировка на ловците по движеща мишена заек. И макар и да не изпитвах никакво желание ме накараха насила да стрелям по движещата се мишена. Сега ще падне смях си помислих аз. Но докато държех ловната пушка проследих траекторията и движението на мишената при обратното и връщане. Устройството бе доста примитивно една опната тел на два кола, която не беше водоравна ами с голям наклон, ламариненият заек имаше ролки и като се пусне от високата старана се предвижваше надолу по наклонената тел. Забелязах една точка на мишената минаваща пред един особен храст на метър от старта, когато я издърпаха обратно. И като казах дай насочиш пушката към храста където щеше да мине заека, с една дума го чакаш на гюме. И когато главата на заека премина през храста дръпнах спусъка и още на метър след показването си заека се преобърна.
-Брей не може да бъде. Възкликнаха всички, които събаряха заека вече в края на маршрута му докато го вземат на мушка.
_ Дай му да стреля още веднъж.
Но тхана веднага разбра хитрината ми и отсече.
-Няма да стреля повече защото няма да уличи.
С облекчение въздъхнах защото не вярвах тази случайност да се повтори.
След това си спомних за стрелби с автомат когато бях войник. Към огневият рубеш залягаме трима войници и стреляме по падащи мишени. Показват се за определено време и пак падат. Бяхме инструктирани ако свалим от първият откос мишената си, след това да стреляме в някои от мишените на колегите, коити не бяха свалени. И пак на късмет свалих мишената от първият откос, докато двете на съседите ми стояха. А чакай сега да и помогна и самодоволно насочих автомата към съседната мишена и зачаках с задоволство да я гътна. Не бързайки докато се прицеля съседа даде откос но мишената му не падна тогава пробвах и аз но тя си стоеше не поразена и веднага падна . Зачаках второто и показване но резултата бе същият, не сполучливата прибързана стрелба на колегата, последвана от моята неточност, така и така тази дяволска мишена остана не поразена.
След време премисляйки тези случки попаднах на едни стрелби с автомат по неподвижни мишени. Опитните в това отношение стрелци се прицелваха внимателно без да бързат и отсичаха автоматичната стрелба на малки откоси. Прицелват се след това дръпват спусъка за част от секундата и изстрелват два три патрона. След което отново коригирват мушката си и следва къс откос. Така след първият и всеки следващ изтраел автомата неконтролируемо се вдига малко нагоре и всеки следващ изтраел е с по голяма неточност от предишният. И така опитните стрелци вкарват всичките патрони в мишената много по близо до центъра. Имайки в предвид този факт и емоционалният ми темперамент далеч от хладнокръвните и опитни стрелци свикнали с шума и грохота при стрелба, които ме разцентроваха и загубвах орентазия избрах противоположна тактика. Прицелих се внимателно малко под центъра на мишената, издишах, така като са ни учили, притиснах автомата така като, че ли ще стрелям с карабина, която ако не я държиш плътно кум рамото като те ритне като кон една седмица те боли рамото. Значи притиснах автомата здраво към рамото си и дръпнах спусъка държейки го докато изстрелях всичките патрони вцепенен и замръзнал дълго след грохота на последният изтриел. Позата ми и целият откос предизвикаха бурен възглас и смях сред присъстващите.
-Защо изстреля всичко наведнъж?
Ме питаха останалите.
- Е нали се казва автоматична стрелба а не единична.
Казвам аз смутено търсейки начин да скрия вълнението си.
Накрая обаче стана нещо неочаквано, оказа се че най точен съм бил аз?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 14 Яну 2015 16:21 
Нов потребител
Нов потребител

Тук е от: 05 Дек 2013 10:48
(автор на темата)
amapola написа:
В новия ловно-рибарския магазин на Симеон Велики 46 /до оказион 21/.

Там не е ли Lidl ?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 14 Яну 2015 17:34 
Ветеран
Ветеран

Тук е от: 13 Юни 2011 20:55
Та, .......къде думаш @barbus-е ......има стрелбище?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 15 Яну 2015 9:33 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 26 Яну 2007 10:08
Новия ловно-рибарски магазин и стрелбище се намират точно до Оказион 21,като застанеш пред Оказион 21 обърнете надясно в дъното ще го видите,няма как да го пропуснете,
поствам линк към Google Maps със директен изглед към Street View,намира се на мястото на магазин Тавико

https://www.google.bg/maps/@43.273749,2 ... !2e0?hl=bg

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 15 Яну 2015 9:49 
Акварист
Акварист

Тук е от: 25 Апр 2010 8:13
Извън темата/подсказка:
Отдавна не стрелям свършиха ми патроните, това са спомени по времето на социализма, когато имаше много полигони оборудвани за тази цел.И периодично се провеждаха военни обучения при учениците както и с останалите хора. Мен тези неща никога не са ме интересували но тогава тези подготовки бяха задължителни, не така силно изразени какво по времето на студената война....Студената война какво вие знаете за нея...
Та по това време съм бил дете баба ни беше дошла на гости стара прегърбена старица и не щеш ли този ден в селото ни имаше учебна тревога нападение с ядрено оръжие. Нашата махала трябваше моментално да се изнесе в горичката, зад реката Скът която скоро бе наводнила Мизия. Всички се юрнаха през реката но баба ми не можеше да мине и майка ми я взе в прегръдките си и я замъкна през реката. На средата баба Пешуна не можеше да диша и крещеше .
- Боже господи не мога да дишам пусни ме бързо долу.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Бърз отговор

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 12 Дек 2019 10:17

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], edibey, Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения