ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 23 Сеп 2020 2:22

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Обслужване в комплекс Ривиера
МнениеПубликувано на: 11 Авг 2015 15:08 
Ентусиаст
Ентусиаст

Тук е от: 03 Окт 2007 10:53
(автор на темата)
Искам да напиша за впечатлението си от "обслужването" в комплекс Ривиера, което преживях в неделя. Решихме със съпругата ми да посетим комплекса, защото бяхме чували че бил реновиран, а освен това преди седмици бяхме ходили за вечеря там и храната бе вкусна. Тръгвам натам и о, изненада - пътят към студентски общеживия в ремонт, точно пред басейна заграждения, но след доста маневриране успях да спра някъде около басейна. На касата виждам, че цената е 5 лв. вход + 1 лв. шезлонг, което ми се стори нормална цена и си плащаме. След влизането виждам, че почти всички шезлонги са заети. Питам човек, който ми се стори че работи там, как да си намеря шезлонг. Той ми отговори, че мога да си взема който искам. Избирам си място, дърпам си два шезлонга, като внимавам да не ударя някой човек. Радвам се, че с шезлонгите мога да си взема масичка и чадърче. Отивам до ресторанта и си поръчвам: кафе, каничка мляко, безалкохолно. И чувам от една сервитьорка, че мляко не може?! А, изненада?! Как така не може?! Не можело, защото имало възможност да се счупи (не с тези думи ми го каза, но това бе смисъла). Добре, а кафето как ще го сервира - питам изненадан. В картонена чаша. А безалкохолното в какво ще ми го донесете питам? И отговора е изненадващ - с бутилката, разбира се. Попитах каква е разликата между това дали ще счупя чаша или бутилка, и този въпрос беше непреодолим за дамата. Тя млъкна, а аз се чудя какво да правя. Но все пак примирявам се и си поръчвам. Отивам си към шезлонга и почвам да чакам кафето. За мой късмет, един млад мъж донесе поръчката, и ми обясни че такива са правилата. И за моя приятна изненада, имаше мляко в пластмасова чашка. Ура. Водата е чиста, поне в началото, използвахме плиткия басейн, имаше доста хора, но и мястото е доста и не беше проблем. В един момент излизайки от басейна, с изненада виждам че един човек от персонала се готви да вземе чадъра. Попитах защо иска да вземе чадъра, който сме си взели? Той беше изненадан, но каза че е за отсреща. Аз попитах пак защо точно този, който е при нашите шезлонги. Той се замисли, и се сети да каже, че чадъра е за едни жена, които имат деца. Та за децата бил. Жена ми ме сръчка и човека отнесе чадъра. А ние на припек. Но все пак аз съм любопитен и се зазяпах къде ни замъкнаха чадъра. И наистина, отсреща две по-скоро млади майки, с изрязани бански, и едно-две деца край тях. Човека им го занесе, отвори, поговори си с тях. Следващите около час-два децата не бяха при майките си, за съжаление чадъра пък не беше при децата. Като се позагледах видях, че край басейна има доста жени, които са без половинките си или нямат такива. И за всяка от тези жени, работещите край басейна мъкнеха шезлонги, чадъри... пък на мен ми казаха сам да си ги мъкна. Имаше едно изключение, до нас дойде една дама с две деца, но навярно защото не бе с изрязан баснки, и на нея й се наложи да си мъкне шезлонгите сама. Та гледайки, четейки и печейки се минаваше времето. В един момент реших пак да вляза в басейнта. Докато се приготвях, 4-ма младежи влязоха преди мен. Единия, явно с непрочистено от секрети гърло, го направи в басейна, пред персонала. И никой нищо не каза. Беше гнусно изживяване, но на младежите не им направи впечатление... та така се простих с къпането. Отидохме на пицарията, където ни обслужи същия млад мъж от преди малко с кафето. Помогна ни и в избора от менюто, като ни каза даже кое колко време ще се приготвя. Чудесно обслужване от негова страна! Храната пак бе вкусна... и си тръгнахме.
Та, ако искате да посетите басейна, да знаете какво се случва!
Храната е вкусна!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Обслужване в комплекс Ривиера
МнениеПубликувано на: 14 Авг 2015 20:35 
Ветеран
Аватар

Тук е от: 06 Юни 2008 1:42
Нахраниха ви, нахранихте ги, лошо нема. :D :B4.gif

Върнете се в началото
 Профил