ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 12 Дек 2017 12:36

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 54 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: ОББ на бул"Славянски" пример за нагли служители
МнениеПубликувано на: 27 Мар 2009 12:15 
Опитен
Опитен

Тук е от: 13 Дек 2007 14:32
(автор на темата)
Здравейте,

Ежемесечно ми се налага да купувам валута. По принцип ползвам конкретно обменно бюро, но се случи да няма наличност. Тъй като бях така или иначе на руския влязох в ОББ да закупя въпросната валута. Първо около 15 мин гледаха в системата дали имат налично количество, оказа че е имат в трезора. Абсолютно нелюбезно отношение, все едно ме няма там и не стоя прав като наказан. Разбра се че все пак ще искам да си купя валутата и някой ще трябва да отвори трезора и да ми я продаде. 30 мин. това не успя да се случи след различни разговори въртене на шайбата и т.н. се оказа че собствените служители на банката са си заключили парите и реално незнам какво правят там. Да приемем, че 15 мин проверка в системата се дължат на нов служител и това е извинението. Да приемем, че 30мин. неуспешни опити да отворят една каса се дължат на технически проблем и че такива неща се случват по принцип. Но немога да приема пълната липса на елементарно възпитание в служителите им, никой не счете за нужно да ми каже че имат проблем, дали бързам, дали ми създават неудобство. Напротив оставиха ме да вися прав около час без да кажат дума, накрая ми бе смотолевено да съм минел по късно и толкова!!! Писах им писмо на сайта за оплаквания, но нямам отговор явно това им е фирмена политика да им липсват първите 7г. По възможност ще избягвам въпросната банка, а въпросния клон 100% няма да посещавам. Някой друг сблъсквал ли се е с безочието на въпросните КИФЛИ?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: ОББ на бул"Славянски" пример за нагли служители
МнениеПубликувано на: 27 Мар 2009 12:23 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата

Тук е от: 31 Юли 2008 15:39
Ходи в централния офис! Онези там просто не са в час.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 27 Мар 2009 12:26 
Вор в законе
Аватар

Тук е от: 24 Авг 2007 23:22
Има да чакаш за отговор Гаде...,това им е политика на цървулите,забрави за отговор!Колкото аз дочаках от тези -
viewtopic.php?f=11&t=75&st=0&sk=t&sd=a&start=225

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 27 Мар 2009 12:41 
Администратор
Аватар

Тук е от: 07 Яну 2007 4:15
Служителите на ОББ са такива. Груби са и безпардонни. Това е една от причините да бия шута на тая банка преди години и да си изтегля парите от там. Има само едно лекарство, когато са груби с тебе отговаряш със същото. Няма да станат по-любезни, но поне и на тях ще им е гадно както на тебе.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 27 Мар 2009 17:45 
Опитен
Опитен
Аватар

Тук е от: 23 Апр 2007 10:04
Преди месец ми се наложи да си закрия кредитната карта, която е към банка ОББ. В клона им на руския отидох с идеята, че всичко ще стане за 5 най- много 10 мин. НО не беше така. Отвратително обслужване, дори служителката, която отговаря за картите едва ли не щеше да ме набие дето си закраивам кредитната карта. 30 мин се опитваше да ме разубедеи с какви ли не аргументи, но не успя. В центарлния им офис до старата поликлиника не се даржаха толкова нагло и надменно, явно е до възпитание :)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 27 Мар 2009 17:49 
<5™
<5™

Тук е от: 23 Фев 2007 16:15
Аз нямам проблеми с ОББ.Късмет ли имам, що ли ? :)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 27 Мар 2009 18:17 
Цигане
Цигане
Аватар

Тук е от: 22 Яну 2009 22:25
ОББ ли? Отдавна не се бях сещал за тях. Преди време имах вземане-даване с тях, но след неколкократно грубо отношение от тяхна страна, некомпетентност на служителите, теглене на немалка сума пари, изплатени в банкноти от по 20 лв. с оправдание, че нямали по-едри, след няколкократно редене по касите на банката за закриване на овърдрафт, неуважаване на молбата ми за получаване на дебитна карта в клон не по постоянен адрес...абе не заслужават да продължавам да пиша. Та след всичко това изтеглих парите си оттам, оставих им дебитната си карта да си я ползват със здраве и си тръгнах. И повече не съм влизал.
Чао на ОББ :A1.gif

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 27 Мар 2009 21:18 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 09 Яну 2007 0:04
И в клона на Руския, и в този в Течнополис са абсолютни некадърници с огромно самочувствие. И аз ги отсвирих миналата година.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 28 Мар 2009 8:51 
<5™
<5™

Тук е от: 23 Фев 2007 16:15
bobo написа:
...теглене на немалка сума пари, изплатени в банкноти от по 20 лв. с оправдание, че нямали по-едри...

Това е в централния офис ли ? Не мога да го повярвам.Там е най-големия трезор в Шумен, все ще намерят 20-30 милиона в някой ъгълче на трезора в големи банкноти. :D

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 28 Мар 2009 9:00 
Цигане
Цигане
Аватар

Тук е от: 22 Яну 2009 22:25
Не в централния им офис. Обаче е в ОББ.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 28 Мар 2009 14:19 
Напреднал
Напреднал
Аватар

Тук е от: 16 Сеп 2007 22:07
На мен всичко ми е в ОББ, но в централния офис, много рядко има забавяне в обслужването (най-вече в понеделник и петък). Доволен съм. Но съм имал подобен проблем с друга банка преди около 2 години, когато исках да погася един заем и чаках 2 часа с още няколко човека на опашка, докато хората си правеха оперативка. На поредния въпрос към охраната "какво става, няма ли да приемат вече", човекът се изрепчи, че на който не му се чакало можел да си тръгва. Грабнах една от рекламните брошури, излязох навън и набрах междуградския номер за връзка, после май почнах да викам на момичето отсреща, не помня точно какво, тя ме попита "искате ли да подадете жалба", естествено казах ДА, и си казах имената.
На следващата седмица получих извинително писмо от София, в което ме уверяваха че ще накажат управителя, и е имало нещо такова, защото ме извикаха на разговор и тук за да разберат от какво не съм бил доволен. Идиоти. Накарай хората да чакат 2 часа без да им кажеш нищо, а после ги питай от какво не са доволни :01_crazy.gif

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 28 Мар 2009 14:51 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 23 Сеп 2007 21:41
Аз съм доволен от обслужването в ОББ, не съм доволн от високите такси, но все пак това не зависи от служителите които ни обслужват. Най-бързи транзакции в "Про Кредит Банк", най-добра банка за разплащателни сметки - "Първа Инвестиционна Банка".

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 28 Мар 2009 20:02 
Напреднал
Напреднал
Аватар

Тук е от: 26 Авг 2007 8:55
gadddd написа:
Някой друг сблъсквал ли се е с безочието на въпросните КИФЛИ?

О да, определено и аз! Преди 3 години си закрих всички сметки и карти там след като ми се наложи да тегля пари на няколко пъти от клона в Русе и чаках средно по около 40 мин, а върха беше като обмених след около 70-80 мин пари. Тогава си извадих най-спокойно личната карта и картите и си закрих всичко - тази служителка беше толкова гузна и притеснена, че даже и не пита защо.

Да не споменавам и че поради тяхната некадърност ми спряха един път и тока и телефона и само ми се извиниха и ми казаха, че понякога първите месеци се получавали недоразумения. Или пък като ми се сцепи на две дебитната карта на 3-я ден без да е била подлагана на силен натиск или каквото и да е било. При подмяната една нагла и безочливо куха, как да кажа - КИФЛА, направо ме срази с безумието си цели 10 минути ме въртя и пита и се сука докато просто не се накани да бръкне в една кутия да извади новата ми карта и да каже: Ама що не казахте, че идвате да си приберете новата карта?

Никога, ама никога няма да стъпя повече в тази банка!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 29 Мар 2009 20:02 
Оригинал:
Извън темата/подсказка:
bankata si e chitava, nedeite taka.

Превод:
банката си е читава, недейте така.

Последна промяна SecondShoe на 30 Мар 2009 13:24, променена общо 1 път
демаймунизация

Върнете се в началото

Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 30 Мар 2009 8:37 
Оригинал:
Извън темата/подсказка:
abe nekudurnici, glupusti. slujitelite tam vinagi sa usmihnati i mnogo drujelubni, li4no az hodq tam vseki mesec i sum mnogo dovolna ot obslujvaneto. obslujvat me burzo i naistina gledat da zadovolqt interesite mi, kogato vloja parite si v tazi banka znam 4e sa na sigurno mqsto ;). pose6tavaite bankata ;)

Превод:
абе некадърници, глупусти. служителите там винаги са усмихнати и много дружелюбни, лично аз ходя там всеки месец и съм много доволна от обслужването. обслужват ме бързо и наистина гледат да задоволят интересите ми, когато вложа парите си в тази банка знам че са на сигурно място ;). посещавайте банката ;)

Последна промяна SecondShoe на 30 Мар 2009 13:23, променена общо 1 път
демаймунизация

Върнете се в началото

Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 54 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Бърз отговор

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 12 Дек 2017 12:36

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot], Yahoo [Bot]

Не можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене: