ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 29 Ное 2020 8:39

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 25 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: И другия дългоочакван филм ;)
МнениеПубликувано на: 21 Ное 2011 0:51 
Клонинг на adiz
Аватар

Тук е от: 14 Дек 2007 9:58
(автор на темата)
Извън темата/подсказка:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: И другия дългоочакван филм ;)
МнениеПубликувано на: 21 Ное 2011 1:59 
Форумен дух
Форумен дух
Аватар

Тук е от: 15 Юли 2011 10:24
Извън темата/подсказка:
Ух, най-сетне ще го гледам. Мерси много! :B4.gif

и най-лошото чудовище в съня Ви.

When I grow up...there will be a day...when everybody will have to do what I say...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Ное 2011 15:08 
dj_flirt
Аватар

Тук е от: 08 Яну 2007 10:22
Боза......

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Ное 2011 15:37 
Персона грата
Персона грата

Тук е от: 31 Яну 2008 12:17
И аз така мисля.За мен дългоочакван филм е Maniac cop 4 за които култовото издание Fangoria писа още миналата година.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Ное 2011 22:16 
Клонинг на adiz
Аватар

Тук е от: 14 Дек 2007 9:58
(автор на темата)
Напоследък правим хубави български сериали но не и игрални филми! Докато при чужденците е обратното :D

П.П ако не ви харесва да махам линка :B4.gif :O01.gif

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Ное 2011 22:44 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 23 Юни 2008 15:54
Какво става пак сега... Българска продукция, вместо да я насърчим и си купим билетче за кино, ние чакаме някой да я пусне из нета и да се възползваме от евтиното, в случая безплатното. И как да се правят хубави български филми, като подкрепа няма никаква. Откъде бюджет, как да се избият парите... ?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Ное 2011 23:15 
Форумен дух
Форумен дух
Аватар

Пф, ние българите не знаем какво искаме. Билетите ни били скъпи, храната в магазина била скъпа, всичко ни е скъпо. Не отричам, че заплатите са ниски, а цените растат ама пък... стига толкова! Който има желание ще се прежали толкова да даде 3 лева за кино. Не че не ни е по-лесно да си го гледаме на компютърчето с количката и с чипсчето, отколкото да мръзнем по кино салоните. Но не мога да разбера искаме развитие на българските кинопродукции, искаме турнета, искаме театрални постановки, искаме събития и накрая или нищо не се получава, или ходят някакви хора, които и хал хабер си нямат къде са. После е много лесно да се мрънка. Винаги с удоволствие си давам парите за филми и театрални постановки и ще продължа да го правя, ама... просто си се чудя. :roll:

When I grow up...there will be a day...when everybody will have to do what I say...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Ное 2011 23:20 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 23 Юни 2008 15:54
Много си права. Културата на българина загива все повече. Първо, защото не може да си позволи удоволствието, второ, защото знае, че може на тепсия да я получи в интернет и това съвсем го обезсърчава да подкрепи финансово чуждия труд. А! И трето, предпочита чуждата култура, такава тенденция забелязвам аз.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Ное 2011 23:33 
Форумен дух
Форумен дух
Аватар

Мнооого точно. Възхваляваме всичко чуждо, издигаме го, а собствените си български филми не сме гледали, не сме чели вечните български романи, разкази, повести, басни... Вярно, айде да ги хвалим, ама поне да знаем че имаме повод да се гордеем и ние с нещо. А ние какво- плюем по нашите писатели, по нашето творчество, по нашите филми, сериали... по какво ли не и едва ли не виж ти западните филми, западната култура. Не сме си знаели ние навремето мястото, сега също не го знаем. То затова сега ни е такова дереджето. Както каза ти, очакваме всичко да ни е наготово, да ни е поднесено на тепсия и само да го консумираме. Аз просто се възхищавам на хората, които остават в България, а имат ужасно големи възможности и съзнават, че ще се реализират успешно в чужбина. С такъв хъс те се борят срещу всички тия овце (ленивото българско общество) и се мъчат да направят нещо, да ги събудят... Чудя се ако нямаме такива хора какво ще стане с нас, с нашата култура (не че не е започнала да замира постепенно)...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Ное 2011 0:17 
Форумен инвентар
Форумен инвентар
Аватар

Тук е от: 10 Яну 2007 21:18
Извън темата/подсказка:
Ех, какъв патос, обобщения, исторически анализ и актуален поглед над процесите на обществото. Навремето ако пишех така, учителката ми по литература щеше да бъде далеч по- доволна.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Ное 2011 0:51 
Форумен дух
Форумен дух
Аватар

Извън темата/подсказка:
Трябва да потънем в дебрите на миналото, за да направим анализ на настоящето. Ако не анализираме засуканата материя, то накъде ще я караме? :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Ное 2011 17:28 
dj_flirt
Аватар

Тук е от: 08 Яну 2007 10:22
Имах желание да го гледам на кино,но едно отиване до Варна ми е 30 лева за гориво + билетите + нещо за хапване и то става доста трудно.Кино Херсон не ми е алтернатива.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Ное 2011 17:42 
Форумен дух
Форумен дух
Аватар

Тук е от: 11 Сеп 2010 13:57
МиРо е прав. Не може да се гледа нещо там, където не се и предлага.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Ное 2011 21:24 
Велосипедист
Велосипедист
Аватар

Тук е от: 12 Май 2010 11:19
Местоположение: ...Млечен път, ..., Земя, Европа, ..., България, Шумен, ...
Напълно съм съгласен с MuPo. Трябват поне едни 30 лв. + свободен ден, за да гледа човек филм в истинско кино. А и откъде на къде ще ме задължават да гледам само на кино, да не сме в 20-ти век? За финансовите неуспехи на българските филми са в огромна степен виновни самите собственици на авторските права, със своята алчност, глупост и изостаналост. Според мен повече приходи биха имали, ако вървяха в крак с времето и се възползваха от възможностите за разпространение на продукта си в интернет, като предоставят филмите си за теглене в различни формати и дават възможност на доволните зрители да плащат чрез смс, виза, пейпал и т.н. Мисля че ще има доста хора, които ще пратят смс за 1,2 или 3 лв., за да подкрепят филм, който им е харесал, и по този начин да подкрепят и българското кино. Аз със сигурност бих го правил. А вместо това редица български филми не се допускат с месеци и години в интернет пространството и трябва човек да си разбие нервната система, за да смъкне желания филм с долнопробно качество. И фактически един нов български филм може да бъде гледан само от хората в десетината града с читаво кино в страната. А хората в по-малките градове и в селата? Ами много ясно, че българското кино ще загива и няма да е популярно. Като няма къде да го видиш и като е трудно да си го набавиш по друг начин, гледаш чуждото кино. А чуждите филми никога не закъсняват, и предлагането е преизобилно. За 10-15 минути си дръпваш филма с перфектно качество, пускаш си го на плазмата, на лаптопа или на телефона, и готово. Кеф ти нов филм, кеф ти, ако щеш, и нямо кино - има достъп до всичко. А българските филми минават по няколко кина и заминават да събират прах при останалите хиляда български филма в хранилището на Българската национална филмотека. Или в най-добрия случай могат да се намерят по реповете в идиотския DVD формат. :N2.gif

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Ное 2011 22:56 
Гастарбайтер
Гастарбайтер
Аватар

Тук е от: 15 Апр 2008 2:43
Браво на Мариян за линка. В замундата ту го качат, след 2-3 часа изчезва. Гледам тука си седи, добре го е замаскирал. :G8.gif

На мен филма, може да се каже, че ми хареса. Можело е да се постараят да ни покажат в по-близка светлина живота на българските гастарбайтери, пък те с две-три смешки приключиха. Уж действието се развива през 90-та година, крадат и пият ирландско уиски, пък цигарите им "King". :G8.gif

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 25 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Подобни теми   Автор   Отговори   Преглеждания    Последно мнение 
Филм, заснет в Шумен през 1971 г!

в Свободно време и хобита

max

3

11440

21 Юни 2017 19:47

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 29 Ное 2020 8:39

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], edibey, Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми
Не можете да отговаряте на теми