ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 21 Май 2018 20:52

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 25 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: И другия дългоочакван филм ;)
МнениеПубликувано на: 26 Ное 2011 14:24 
Клонинг на adiz
Аватар

Тук е от: 14 Дек 2007 9:58
(автор на темата)
Тъкмо си мислех вече, че не щете линка след толкова поучителни коментари и мислех да го трия :BB07.gif

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Ное 2011 14:48 
Ентусиаст
Ентусиаст

Тук е от: 27 Сеп 2009 13:48
Успехите на новото българско кино са сериозна заплаха за печалбите на холивудската филмова конфекция, затова и световната конспирация всячески се мъчи да му попречи - не го финансира, налага му данъци, спира му рекламата, сваля прожекции, забранява разпространението на нашите родни филми по света и у нас... ;-)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Ное 2011 15:04 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата

Тук е от: 15 Апр 2008 9:12
Много добър филм! Не знам какви са критериите за добро кино на хейтърите по-горе, но аз лично този филм ще си го смъкна на диск. Наскоро спорих с Ани за БГ киното. Тя твърдеше, че всички български филми се занимавали с ежедневното, а аз твърдя, че е точно обратното. Но имам обяснение и за нейното мнение. Просто сте запомнили хубавите български филми, в които се разказва някаква история - простичка, но увлекателна. Ето, няма човек, който да не знае "Оркестър без име", но някой от вас помни ли "Бягащи кучета"? "Комбина", "Всичко е любов" - подгони ли ви носталгията? Но никой не помни "Парчета любов" например, нали? Аман от екзистенциални брътвежи зад кадър, имам предвид и "Дзифт", дайте ми някоя простичка и хубава история. Нашето поколение си имаше "Вчера", а загубеното поколение от 90-те може да прегърне "Тилт". (Има и тънка нишка помежду им - Георги Стайков. Помните ли го? Половината ми съученички въздишаха по него. Другите припадаха по Христо Шопов.) А Радина Кърджилова е новият български секс символ, с пълно основание при това. Естествена от главата до петите, в което лично ще се убедите, ако изгледате този наистина добър български филм.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Дек 2011 23:57 
Форумен дух
Форумен дух
Аватар

Тук е от: 15 Юли 2011 10:24
Айде и едно линкче от мен:

http://zamunda.net/details.php?id=289501&hit=1 - Стъпки в пясъка / Footsteps in the Sand (2010). :B9.gif

и най-лошото чудовище в съня Ви.

When I grow up...there will be a day...when everybody will have to do what I say...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Дек 2011 10:04 
Вор в законе
Аватар

Тук е от: 24 Авг 2007 23:22
Въпреки, че имам доста свободно време, някак си не ща да хабя час и половина за поредната българска шитня от рода на "Мисия Лондон", "Шменти капели", "Тилт" и прочие недоносчета, плод на пуберска еякулация... :A1.gif
ИМХО

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Дек 2011 10:21 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 06 Юни 2008 1:30
Преди да ги гледаш, не слагай всички в един кюп, само защото са български. Някои от тях са в пъти по-добре от бълваната холивудска боза.
А тъпотията на недоразумението "Мисия Лондон" скоро едва ли ще бъде достигната, така че тегли спокойно. :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Дек 2011 12:44 
Форумен дух
Форумен дух
Аватар

Тук е от: 15 Юли 2011 10:24
Вярно, такава простотия като " Мисия Лондон" няма, но не е честно наистина да ги слагаш всичките нови български филми под общ знаменател. " Светът е голям и спасение дебне отвсякъде", " Лов на дребни хищници", "Тилт"... пистолет да ми сложат до главата не мога да си изкривя езика да кажа, че са лоши. А този- " Стъпки в пясъка" е невероятен филм, сега го гледах. Не знам какъв човек трябва да си, за да кажеш, че е шитня след като го изгледаш.

и най-лошото чудовище в съня Ви.

When I grow up...there will be a day...when everybody will have to do what I say...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Дек 2011 14:02 
№14
№14
Аватар

Тук е от: 15 Дек 2007 13:00
А на мен "Мисия Лондон" ми хареса .

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Дек 2011 9:18 
Форумен дух
Форумен дух
Аватар

Тук е от: 21 Май 2008 11:36
"Стъпки в пясъка" определено промени и моето мнение за съвременното ни кино, много, много ми хареса. Най-после излязохме от гъгненето, ръбатите, събличащи се каки, мудните движения и озвучаване а ла Сине Беш, нямаш усещането, че всеки момент ще сменят дървените декори с пластмасови.
Само едно ми направи впечатление. Гледахме филма с браточката, 24-годишен младеж. "Како, харесва ми, ама много не мога да го разбера този филм". Тогава се усетих - ами да, малчото няма как да разбере защо т.нар. главен герой не може да влезе в университета в София и с бяс преплува Дунав, защо единият е гнусен фанфарист, какъвто си остава за цял живот, другият - различен.
За филма - :B9.gif

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Дек 2011 9:31 
№14
№14
Аватар

Тук е от: 15 Дек 2007 13:00
Не ,че е кой знае какъв проблем ,но си мисля ,че доста теми/3-4/ станаха за българските филми. Всеки пише където му падне , която тема първо нацели и ...се получава някак разхвърляно. Доста наши филми излизат в последно време и ще излизат... така ,че няма да е зле да има една отделна тема за тях.
Възможно ли е модераторите да обединят досегашните теми под някакво общо заглавие за българските филми ?

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 25 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Подобни теми   Автор   Отговори   Преглеждания    Последно мнение 
Търся филм 1987 г.

в Филми

takac

2

731

12 Окт 2015 21:21

Филм, заснет в Шумен през 1971 г!

в Свободно време и хобита

max

3

705