ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 25 Май 2018 11:10

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 39 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Киното умря, да живее киното
МнениеПубликувано на: 11 Апр 2012 18:24 
Опитен
Опитен

Тук е от: 10 Апр 2012 20:12
(автор на темата)
От края на миналата 2011 година, малко преди Коледа, в Шумен няма действащо кино. Отдавна приватизираните кинотеатри "Херсон" и "Култура" вече завинаги са затворили врати, екраните им са угаснали, а може би и свалени, и салоните им скоро ще бъдат превърнати в складове, магазини или дявол знае какво. Мотивите на собствениците са: няма достатъчно зрители. С това градът ни се приравнява към Разград, Ловеч, Карнобат или Каспичан... Новите и неочаквано успешни български филми няма къде да бъдат видени и с това един културен феномен и иначе печеливш в световен мащаб бизнес отива в историята... Поне за нас, шуменци...

Като човек, небезразличен към Седмото изкуство, искам да предложа на вашето внимание една импровизирана анкета на тема "Заслужава ли Шумен да има киносалон?". Можете да отговорите на колкото въпроса искате, в какъвто и да било ред:

1. Обичате ли да ходите на кино?
2. Кога за последен път ходихте на кино и къде?
3. При какви условия бихте отишли (отново) на кино?
4. При какви условия никога не бихте отишли на кино?
5. Как приемате закриването на шуменските кина? Кое (не) Ви харесваше в тях?
6. Има ли нужда в Шумен от ново кино?
7. Какъв според Вас трябва да бъде един съвременен киносалон в Шумен?
8. Коя зала в града ни би била подходяща за кинопрожекции?
9. Какви филми харесвате?
10. Кои от новоизлезлите филмови хитове бихте искали да видите на голям екран?

Какво друго бихте препоръчали на собствениците или наемателите на някое бъдещо ново шуменско кино?

И накрая - едно кратко филмче: http://www.youtube.com/watch?v=-3b-3Qhb_UQ

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Киното умря, да живее киното
МнениеПубликувано на: 11 Апр 2012 18:34 
Ветеран
Аватар

Тук е от: 06 Юни 2008 1:42
Сивия орел написа:
Мотивите на собствениците са: няма достатъчно зрители.
Съвършено вярно.
Сивия орел написа:
един културен феномен и иначе печеливш в световен мащаб бизнес отива в историята...
Филми продължават да се правят и гледат, начинът няма значение.
Сивия орел написа:
Новите и неочаквано успешни български филми
Ъ?! :G1.gif :M10 :G8.gif

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Апр 2012 18:51 
Опитен
Опитен

(автор на темата)
Нищо не каза... Говорим за кино, а не за домашния ти компютър.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Апр 2012 19:12 
Опитен
Опитен
Аватар

Тук е от: 16 Ное 2009 21:27
1. Обичате ли да ходите на кино? - Да
2. Кога за последен път ходихте на кино и къде? - Преди месец, в едно страхотно кино в София
3. При какви условия бихте отишли (отново) на кино? - Ако киното е модерно и уютно
4. При какви условия никога не бихте отишли на кино? - Не бих отишла на кино като кино "Херсон" - остаряло, пропаднало, прожектиращо филми с ужасно качество (лоша картина, ужасен звук)
5. Как приемате закриването на шуменските кина? Кое (не) Ви харесваше в тях? - Не ми харесваше както казах в предния си отговор - остарялата зала, мръсните столове, ужасения звук и ужасното качество на картината.
6. Има ли нужда в Шумен от ново кино? - ОПРЕДЕЛЕНО ИМАМЕ НУЖДА ОТ КИНО, НО НА НИВОТО НА ВАРНЕНСКИТЕ И СОФИЙСКИТЕ КИНА!!!
7. Какъв според Вас трябва да бъде един съвременен киносалон в Шумен? - Казах в предния си отговор - като готините кина от големите градове!!!
8. Коя зала в града ни би била подходяща за кинопрожекции? - Мисля, че няма подходяща зала, трябва специална, нова сграда за кино.
9. Какви филми харесвате?
10. Кои от новоизлезлите филмови хитове бихте искали да видите на голям екран?

Какво друго бихте препоръчали на собствениците или наемателите на някое бъдещо ново шуменско кино? - Ако някой се сети да отвори кино в Шумен, трябва да се поддържа и хората които ходят да го пазят. Разбира се и цените да бъдат достъпни! И да не стане така да затвори един месец след отварянето му, както става с "всичко" което се отвори тук. И моля, да не стане като с моловете, които щяха да се строят: голяма реклама, много раздувки и накрая нищо! Първо да започнат да го правят, после да го обявят в медиите!!!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Апр 2012 19:17 
Форумен дух
Форумен дух
Аватар

Тук е от: 31 Окт 2009 22:27
За последно тогава ходих на кино-преди нова година.Гледахме Мечо Пух, в залата бяха 5 деца и 3 майки!Билетите-3 лв!!!
Първо на Шумен му трябва МАЛКО и уютно кино с разнообразни прожекции!А не като това на Херсон. През септември в залата беше по-студено, отколкото навън. Относно филмите, нямам кой знае какви претенции, стига да не пристигат с 2 години закъснение!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Апр 2012 20:25 
Опитен
Опитен

(автор на темата)
Три лева малко или много са за Шумен? :?:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Апр 2012 20:29 
№14
№14
Аватар

Тук е от: 15 Дек 2007 13:00
Като за кино Херсон 3лв. са нормални.

-- Сря Апр 11, 2012 21:29 --

Като за кино Херсон 3лв. са нормални.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Апр 2012 20:46 
Опитен
Опитен

(автор на темата)
Да, само че "Херсон" не беше нормално кино, а може би... най-лошото в България. :O04.gif

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Апр 2012 21:00 
Ветеран
Аватар

Тук е от: 06 Юни 2008 1:42
Аа...Е, не съм само аз нищонеказал...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Апр 2012 21:16 
№14
№14
Аватар

Тук е от: 15 Дек 2007 13:00
Кажи каква ти е целта с тази анкета. Искаш просто ей-тъй да си поговорим за кино или имаш идея да правиш кино?
Ако е второто - да , на град като Шумен му липсва кинозала , но не зная и не съм запозната с това дали инвестициите си заслужават и дали няма да е губещо подобно начинание. Мисля си ,че няма да бъде губещо , ако кинозалата не е голяма , климатизирана , през зимата да е топла и филмите да са нови и подбрани .
А колкото до парите/3-те лева/ ,за които питаш - извинявай , ама ние сме последните хора ,които можем да кажем колко е нормалната цена за гледането на един филм.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Апр 2012 21:45 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 02 Мар 2008 18:47
1. Обичате ли да ходите на кино? - Да
2. Кога за последен път ходихте на кино и къде? - Октомври месец миналата година в София Мол
3. При какви условия бихте отишли (отново) на кино? - Ако киното е ново с качествен звук и картина
4. При какви условия никога не бихте отишли на кино? - Ако е като кино "Херсон"
5. Как приемате закриването на шуменските кина? Кое (не) Ви харесваше в тях? - Беше напълно нормално да ги закрият, защото нямаше публика и състоянието им беше отвратително. Не ми харесва, че останахме без кино, но и от кина като "Херсон" няма смисъл.
6. Има ли нужда в Шумен от ново кино? - Не знам дали има нужда, но трябва да има!!! Дори с ново кино няма гаранция, че ще има достатъчна посещаемост при условие, че цените са поносими за град като Шумен
7. Какъв според Вас трябва да бъде един съвременен киносалон в Шумен? - Като за Шумен, с 2 максимум 3 МАЛКИ зали и във всяка зала различни по жанр филми. Разбира се с удобство, комфорт,качество на картината и звук, като тези в големите вериги кина (Арена,Cinemax)
8. Коя зала в града ни би била подходяща за кинопрожекции? - Хммм, труден въпрос. Със сигурност не трябва да е Херсон, защото неговата зала е прекалено голяма, като за Шумен. Разказвали са ми, че навремето е имало салон точно до гарата...защо не там? Ила може би в салона на кино Култура.
9. Какви филми харесвате? - Трилъри, Екшъни и Комедии
10. Кои от новоизлезлите филмови хитове бихте искали да видите на голям екран? - за сега "Войните на глада", но с тази уговорка, че все още не съм се интересувал кои други филми ще излязат тази година.

Да не тръгват с голямата кошница. Трябва да знаят, че доброто, което ще направят за града ни ще е далеч повече от печалбата, ако въобще има такава. Ако мислят да си избиват парите за бъдещото ремонтиране на салоните и подновяването на апаратурата чрез цените... няма да се получи, защото в Шумен много голяма част от хората работят за малко пари.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Апр 2012 21:47 
Цигане
Цигане
Аватар

Тук е от: 22 Яну 2009 22:25
Мен пък си ме кефят едновремешните стари зали. Една носталгия ме обхваща..за едно-то време. Ко да прая - да се нареждам при червените бабички..червен бабок..ше ми оди. :D
Ще ме приемете ли в клуба?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Апр 2012 21:48 
Опитен
Опитен

(автор на темата)
Киното няма да го направя аз, но има кой. Въпросът е да си изясним предварително защо в цяла България се носи славата на Шумен като град, в който киното не върви и доколко причините за това са обективни или субективни. Според мен не може да се обвинява публиката, че не искала да посещава един стар, мръсен, студен салон с тъмна картина, лош звук (моно!), почти никаква реклама, собственици, които не са изгледали нито един филм в салона, откакто са го приватизирали, и т.н., и т.н. ...

Съществува вероятност не след дълго в града ни отново да се прожектират филми - е няма да е в мол, защото такъв нито е построен, нито пък ще бъде в близките години, но може да стане в някоя от вече съществуващите зали. Затова проучваме желанията и предпочитанията на потенциалната публика, за имаме взаимна полза и всичко да се направи по най-добрия ВЪЗМОЖЕН начин.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Апр 2012 21:48 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 02 Мар 2008 18:47
amapola написа:
Кажи каква ти е целта с тази анкета. Искаш просто ей-тъй да си поговорим за кино или имаш идея да правиш кино?
Ако е второто - да , на град като Шумен му липсва кинозала , но не зная и не съм запозната с това дали инвестициите си заслужават и дали няма да е губещо подобно начинание. Мисля си ,че няма да бъде губещо , ако кинозалата не е голяма , климатизирана , през зимата да е топла и филмите да са нови и подбрани .
А колкото до парите/3-те лева/ ,за които питаш - извинявай , ама ние сме последните хора ,които можем да кажем колко е нормалната цена за гледането на един филм.

Докато си изпиша фермана... ти си ми прочела част от мислите :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Апр 2012 21:57 
Playful moods
Playful moods
Аватар

Тук е от: 10 Мар 2008 10:08
Ако отворят нормално кино в Шумен, при цена 3лв всяка седмица бих ходил. Само да има интересни филми, т.е. каквито вървят примерно в кината във Варна.

ако не можеш да вървиш - пълзи.
Каквото и да правиш, продължавай напред!

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 39 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 25 Май 2018 11:10

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми
Не можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене: