Заглавие: След 11 години пауза Шумен отново с мъжки баскетболен отбор
Публикувано на: 21 Окт 2011 9:50
Нов потребител
Тук е от: 10 Фев 2011 16:40 Мнения: 13 (автор на темата)
Първият мач е тази неделя от 16,30 ч. в зала „Младост” срещу опитния тим на „Вида баскет” от Видин. Нека всеки, който има топли чувства към отминалата слава на шуменския баскетбол да подкрепи нашите момчета в неделя. Новината е от: www.shum.bg/indеx.php?item=67085
Заглавие: Re: След 11 години пауза Шумен отново с мъжки баскетболен от
Публикувано на: 07 Ное 2011 19:46
Форумен дух
Тук е от: 03 Юли 2008 20:56 Мнения: 1637
Е не го ли прочете горе в линка? Паднахме с 90 на 102, като резултатът до средата на третата част вървеше кош за кош при постоянна размяна на водачеството, но след това направихме много глупости и закономерно загубихме. Но отборът не е лош, играе баскетбол, но няма опит и може би увереност, игра обаче има. Има два отбора които могат да бъдат победени и това са Чавдар Троян и Балкан-2. И те имат само загуби досега и то с големи разлики.
Заглавие: Re: След 11 години пауза Шумен отново с мъжки баскетболен от
Публикувано на: 20 Ное 2011 19:24
Форумен дух
Тук е от: 03 Юли 2008 20:56 Мнения: 1637
Миналата неделя Шумен е загубил достойно с 84-81 от Чавдар в Троян. А днес срещу Академик Благоевград шуменци започнаха силно и уверено поведоха с 9-3, 17-9, първата част завърши с преднина 24-21. Във втората част Шумен увеличи преднината при 30-23, но след това направи поредица от необмислени грешки и почивката дойде при резултат 39-41. След което си тръгнах предчувствайки какво вероятно ще се случи.
Заглавие: Re: След 11 години пауза Шумен отново с мъжки баскетболен от
Публикувано на: 28 Ное 2011 22:39
Ветеран
Тук е от: 02 Мар 2008 18:47 Мнения: 541
Skype: sameoldsong_87
Следващите 2 недели мачовете са от 16:30 в Шумен. Лично Аз едва преди няколко дни разбрах, че са възродили мъжкият ни баскетбол, но до колкото виждам от снимките това не важи за много хора за разлика от посетителите на мачовете на ФК Шумен. Дано момчетата показват най-доброто от себе си защото, до колкото знам в отбора играят качествени играчи и добрите резултати ще започнат да идват.
_________________ Сърце, биещо 1914 пъти в секунда...
Заглавие: Re: След 11 години пауза Шумен отново с мъжки баскетболен от
Публикувано на: 04 Дек 2011 19:33
Форумен дух
Тук е от: 03 Юли 2008 20:56 Мнения: 1637
Баскетболистите от Шумен излязоха днес от 16:30 ч. в зала Младост срещу лидера в групата Берое, и очаквано бяха разгромени с 63:105. На почивката разликата беше по-прилична 30:46. Малка утеха за Шумен е, лидерството в резултата в началото на срещата при 7-4. Но след това бързо пролича разликата в класите. Така отборът остава с 1 победа на предпоследно място в групата.
Заглавие: Re: След 11 години пауза Шумен отново с мъжки баскетболен от
Публикувано на: 04 Дек 2011 20:21
Ветеран
Тук е от: 02 Мар 2008 18:47 Мнения: 541
Skype: sameoldsong_87
Не лошо първо полувреме. През второто точността на стрелбата им рязко спадна, което поне според мен доведе и до тази тежка загуба. Спор няма че имаше разлика в класите. Спор няма, че баскетболистите на Берое бяха по-добре сложени физически с изключение на гардът с номер 25, който единствен отстъпваше на персоналния си пазач. Спор няма и че нямаха шанс за победа, но по-минимална разлика беше постижима, ако стрелбата от близко и далечно разстояние не ги беше подвела. Както каза г-н Грозданов успех на Берое в НБЛ, защото си личи че са много добре комплектован отбор. Също така успех и на нашите момчета, защото в много от тях има баскетбол и могат да донесат много радост на шуменската публика, пък и мисля, че баскетболната общественост на градът ни го заслужава.
_________________ Сърце, биещо 1914 пъти в секунда...
Заглавие: Re: След 11 години пауза Шумен отново с мъжки баскетболен от
Публикувано на: 11 Дек 2011 19:06
Форумен дух
Тук е от: 03 Юли 2008 20:56 Мнения: 1637
Днес Шумен прие посредствения отбор на Дунав, но въпреки това загуби след доста слаба игра. Въпреки, че през по-голямата част на мача водеше с няколко точки. Първата част беше спечелена с 20-19, след втората резултатът беше 42-39, а четвъртата част започна при равен резултат 55-55. В последната четвърт резултатът вървеше кош за кош, и въпреки че четирима играчи на гостите бяха изгонени за по 5 лични нарушения, Шумен не се възползва, като направи много грешки в решителни моменти и се отличи с неточна стрелба и слаба игра на един от лидерите Янко Янков, който беше неузнаваем. Сирената дойде при резултат 82-84. Така Шумен се провали в един мач, който беше нарочен за спечелване и това не беше нереално. Оттук нататък имайки предвид класата на отборите едва ли може да се очаква друга победа у дома до края на първенството, с изключение срещу Чавдар Троян...
Заглавие: Re: След 11 години пауза Шумен отново с мъжки баскетболен от
Публикувано на: 22 Яну 2012 22:57
Ветеран
Тук е от: 02 Мар 2008 18:47 Мнения: 541
Skype: sameoldsong_87
Днес отборът на Шумен баскет е претърпял драматична загуба с 1 точка във Видин при гостуването си на Видабаскет. Ето и линк за повече информация: www.vidabasket.com/bg/news2.php?id=21984 Тъжното е, че в нито един шуменски новинарски сайт нямаше информация. Толкова ли не ги вълнува ? Ако Аз не съм успял да видя ОК, но не мисля, че е това.
В следващият кръг в Шумен от 16:30 гостува Академик-Пловдив. Призовавам Ви да напълним зала Младост и подкрепим момчетата от първия до последния съдийски сигнал!!
_________________ Сърце, биещо 1914 пъти в секунда...
Заглавие: Re: След 11 години пауза Шумен отново с мъжки баскетболен от
Публикувано на: 18 Фев 2012 0:18
Форумен дух
Тук е от: 03 Юли 2008 20:56 Мнения: 1637
Така, Шумен е загубил с много у дома от Академик Пловдив-очаквано. И обидно разгромен пак у дома от слабака аутсайдер Чавдар Троян със 74-99. Чавдар Троян досега имаха за цял сезон само 2 победи с 3 точки над нас на техен терен и с 2 точки над другия слабак Балкан 2...
Заглавие: Re: След 11 години пауза Шумен отново с мъжки баскетболен от
Публикувано на: 18 Фев 2012 11:57
Ветеран
Тук е от: 02 Мар 2008 18:47 Мнения: 541
Skype: sameoldsong_87
Всъщност срещу Чавдар Троян загубихме в 4-тата част. До тогава разликата беше ако не се лъжа 7 точки, която е напълно преодолима. Просто в 4-тата част направиха много голям брой грешки и неточни стрелби.
_________________ Сърце, биещо 1914 пъти в секунда...
Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 17 Юни 2026 21:38
Информация за текущата активност
Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]
Не можете да пускате нови теми Не можете да отговаряте на теми Не можете да променяте собствените си мнения Не можете да изтривате собствените си мнения