ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 21 Окт 2020 10:02

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 262 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 18  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Бисери от мрежата
МнениеПубликувано на: 14 Май 2009 12:40 
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Тук е от: 27 Фев 2009 15:30
European English:

The European Commission has just announced an agreement whereby English will be the official language of the European Union rather than German, which was the other possibility.

As part of the negotiations, the British Government conceded that English spelling had some room for improvement and has accepted a 5-year phase-in plan that would become known as 'Euro-English'.

In the first year, 's' will replace the soft 'c'. Sertainly, this will make the sivil servants jump with joy. The hard 'c' will be dropped in favour of 'k'. This should klear up konfusion, and keyboards kan have one less letter. There will be growing publik enthusiasm in the sekond year when the troublesome 'ph' will be replaced with 'f'. This will make words like fotograf 20% shorter.

In the 3rd year, publik akseptanse of the new spelling kan be expekted to reach the stage where! more komplikated changes are possible.

Governments will enkourage the removal of double letters which have always ben a deterent to akurate speling.

Also, al wil agre that the horibl mes of the silent 'e' in the languag is disgrasful and it should go away.

By the 4th yer people wil be reseptiv to steps such as repla sing 'th' with 'z' and 'w' with 'v'.

During ze fifz yer, ze unesesary 'o' kan be dropd from vords kontaining 'ou' and after ziz fifz yer, ve vil hav a reil sensibl riten styl.
Zer vil be no mor trubl or difikultis and evrivun vil find it ezi tu understand ech oza. Ze drem of a united urop vil finali kum tru.

Und efter ze fifz yer, ve vil al be speking German like zey vunted in ze forst plas.

If zis mad you smil, pleas pas on to oza pepl.

:ROTFL :ROTFL :ROTFL

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Май 2009 12:42 
Баш майстор
Баш майстор
Аватар

Тук е от: 08 Яну 2007 18:46
:ROTFL :ROTFL :ROTFL :ROTFL

п.с. Що се смея кат нищо не разбрах... :02_eh.gif :roll: :roll: :roll:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Юни 2009 16:57 
Администратор
Аватар

Тук е от: 07 Яну 2007 4:15
Коментар към филм в Замунда:
kionks написа:
като че ли ако десетина да дадът мнение
положително за филма неможе ако един несе открои че като
ли я да кажа че неструва да съм различен Филмчето е
добро накоито нему харесва да си казва неми харесва и да
го трие и като го види да го прескача не да чете
коментарите на другите и да се чуди с какво да ги
провокира

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Юни 2009 15:00 
Ветеран
Аватар

Тук е от: 06 Юни 2008 1:42

най-хитовият гаф за тези избори беше когато идва непознат човек в секцията и започва да пита,кой е от еди коя си партия.пълно мълчание.и така 10 пъти. само една шушомига от присъстващите в комисията вдига телефона си и пита "аз от коя партия бях". като му казват от коя той се изправя и казва на непознатият "ами аз съм.защо?" "нося ви храната" отговорил непознатият.това не е виц а истинска случка в една секция-няма да кажа коя.не е важно.но е най-голямият гаф.нали?

Коментар към новина в шум.бг
http://shum.bg/indеx.php?item=35271

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Юни 2009 17:58 
Администратор
Аватар

Читателски коментар в "Шуменски Показател":
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Юни 2009 10:07 
Форумен дух
Форумен дух
Аватар

Тук е от: 22 Яну 2007 9:58
Коментар към торент в Замунда:

Цитат:
Браво за добрата музика. Имам всичките изпълнения на
винилови плочи, но е приятно да се види, че има хора, които
качват истинска музика, а не просташка чалга и тъп
негърски рап. Но както виждам и тук е минал някой от
невежите скапаняци - умират от просташко удоволствие да
гласуват с ниски оценки за музика, която никога няма да
усетят, камо ли да разберат. Но какво значение има гласът
на генетично увредени от злоупотреба с менте напитки и
вродена простащина идиоти.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Юни 2009 12:40 
Опитен
Опитен

Тук е от: 30 Май 2009 21:05
Изображение
На "чатърски език" е написано и трудно се разбира ама на 2-3-тия път става ясно за какво иде реч :O01.gif :O01.gif :O01.gif :O01.gif

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Юни 2009 12:36 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 13 Фев 2009 16:43
http://missby.wordpress.com/2009/05/08/grandma/

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Юни 2009 15:26 
Администратор
Аватар

Търся инвеститор за Оръжейна Лаборатория-Работилница

Търся инвеститор за създаване на частна лаборатория-работилница за проектиране и производство на високотехнологични оръжия: дистанционно управляеми(и самоуправляеми) снайпери с елементи на изкуствен интелект, автономни самодвижещи се мини, ракети с визуално самонасочване, бойни роботи и т.н. В България има достатъчно добри и безработни инженери – надявам се да има и достатъчно умни бизнесмени, които да схващат, какво означава да се произеждат такива оръжия. Този бизнес е почти сигурен и едва ли ще е на загуба, като се има предвид, че в момента е в зародиш и тепърва ще се развива. Поради ред икономически причини, главната от които е, че Оръжейните гиганти не обичат нововъведенията, който биха ги накарали да модернизират и обновяват „поточните” си линии – т.е. „Защо да произвеждаме модерни оръжия, като има кой да купува старите ни” – има „ниша”, която все още е свободна и конкурентите са единствено малки фирми специализирали се главно в производството на отделни high-tech оръжия – предимно израелски и американски такива. Трябва ми сериозен инвеститор, не малоумен селяндур с пари. Така че, моля, подобни екземпляри да не се свързват с мен – харчете си парите по курви и скъпи коли, доколкото ви стига мозъка да правите подобно нещо, както и средствата за това - и далеч от оръжения бизнес – той не е за кретени. Дебилни „патриотчета” и „моралистчета” също не са ми нужни. Първоначалната инвестиция за обработващи машини и оборудване ще е около 300 000 долара. Това не са малко пари (поне за стандартите на хора, които карат коли за по толкова - но на лизинг), възвращаемостта няма да е бърза, отделно ще се плаща и на няколко специалиста, наем за помещение и т.н. Направете си преценката добре, ако инвестирате и очаквате след година да изкарате 10 пъти повече, вложете си парите другаде – химическият анфетаминов бизнес дава подобни печалби – аз не съм химик и не смятам да отварям химическа лаборатория, поне не и извън контекстта на оръжейния бизнес. Трябва малко време за изследване, проектиране, експериментиране – няма да е много евтино, затова и не са ми нужни безмозъчни лайненца, които да ми „врънкат” непрекъснато на главата и да се опитват да се месят в самото производство – за да не се стигне накрая, до положение в което те самите да станат участници в експериментирането на някое ново оръжие - отсега да сме наясно: Ако сме съдружници ще имате думата единствено по БИЗНЕС ВЪПРОСИ, но ще стоите настрана от ОРГАНИЗАЦИЯТА на самото производство – НИКОЙ НЯМА ДА МЕ УЧИ КАК СЕ ПРАВЯТ ОРЪЖИЯ!!!
Интелигентен, сериозен човек, без особени морални задръжки, който има „излишни” 1 000 000 долара – друго не ми е нужно. Сам ще организирам абсолютно всичко, от купуването на оборудването и машините за Лабораторията - до намирането на необходимите специалисти.

За контакт: Емил Енчев
Тел: +359878913883
Email: enchev_emil_g@yahoo.com

http://www.oferti.bg/?com=offers&op=show&id=134756
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Юни 2009 15:50 
Нов потребител
Нов потребител
Аватар

Тук е от: 19 Юни 2009 9:42
Е това е истината.
Този тип не се шегува и не си играе на дребно. Знае, какво иска и знае как да го постигне. Честно казано, ако имах парите и интерес в инвестирането им (въпреки, че има много по- приятни начини да похарчиш милион) щях да ги мушна точно там.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Юни 2009 12:20 
Администратор
Аватар

Новината:
Цитат:
В Шуменско се молят за дъжд

Докато в Западна България тези дни често вали, в Шуменско е суша. Днес християни и мюсюлмани от село Пет могили, едно от най-големите села в община Никола Козлево, организират молебен за дъжд.
На селския мегдан ще има и курбан, съобщи БНР.

Коментарът:
Phoenix написа:
Toва искам да го разберете... дъждът е ръцете на ДОГАН, той разпределя порциите на дъжд в България!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Юли 2009 22:32 
Администратор
Аватар

http://www.predpriemach.com/showpost.ph ... ostcount=1
Цитат:
Правила:

1. Писането на кирилица е задължително. Aко нямате инсталирана кирилца на компютъра си ползваите вградения кирилизатор (НЕРАБОТИ ама се постараите да пишете на кирилица)

:ROTFL :ROTFL :ROTFL

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Юли 2009 19:02 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 14 Яну 2007 19:11
http://www.webpark.ru/comments.php?id=28550

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Авг 2009 0:59 
Администратор
Аватар

Коментари в Замунда към филма "Хари Потър и нечистокръвният принц":
qwerty42 написа:
undead написа:
PUREEVILME написа:
undead написа:
smartass666 написа:
matakoto написа:
П.П. Интересното беше как в целия филм нестава нищо и в последните 10 мин убиват Дъмбълдор.И то професор Снейп.Макар че дадоха нали как се заклева и така нататък аз докрая си мислех че е добър.

Ти чел ли си въобще книгите? Защото ако беше, нямаше да се чудиш кой бил добър, кой бил лош и защо всъщност умира Дъмбълдор.
нема ли да престанете с тая тъпа книга некои хора не оби4ат да 4етът книги

Умнико,"тая тъпа книга" e поне 3 пъти по интересна от филма,което важи и за другите книги от поредицата(а и за всички екранизирани книги по принцип).За нямащите въображение и неможещите да четат остава само филма,аз и всички нормални ще се насладим и на 2те.

A 3a филмчето 5 :thumbsup:
добре де некои да те е питал дали е интересна????а и не е много нормално да седиш по цел ден пред книгата

Ти някакъв бавноразвиващ ли си? Или аз съм прекалено изостанал от света... Какво се учудвам, то вече е ултра модерно да не се четат книги, да се пише грешно и то не български език...Да си "бияч", който върви гордо по улицата с парцал на гърдите,на който пише D&G и надува чалга на макс от долнопробния си "марков" телефон и само чака да види някой, който поне има малко акъл и смисъл в живота си за да започне да се заяжда него, само защото е прочел една книга... Ем прав ти път и дано мама е много горда с чадото си :)

Колкото до филма, не съм го гледал още... Въпреки, че тази книга ми е любимата от поредицата (О, изненада прочел съм цялата поредица и като ненормален съм седял цял ден пред книгата. Дали не съм за лудница?)
Ще коментирам филма, след като го гледам, съжалявам за "оф-топика"...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Авг 2009 18:49 
Администратор
Аватар

От форума на Кейбълтел:
д-р Копринка Врабчева написа:
Простете, г-жо Свиня, за неудобството! Де да бях толкова умна колкото вие сте красива...

:N2.gif

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 262 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 18  Следваща

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 21 Окт 2020 10:02

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми
Не можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене: