ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 25 Май 2018 11:08

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 80 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: ГТП - къде?
МнениеПубликувано на: 31 Юли 2016 17:26 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 09 Яну 2007 0:04
Извън темата/подсказка:
Това е като да напишеш "спирката на аптеката" с убеждението, че тоя форум го четат само таксиджии.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 04 Авг 2016 13:34 
Нов потребител
Нов потребител
Аватар

Тук е от: 04 Авг 2016 11:59
Колеги първо прочетете в интернет какви са наредбите и тогава казвайте кой е крив и кой е прав.
ПРОМЕНИ И ДОПЪЛНЕНИЯ ЗА ГАЗОВИ УРЕДБИ
От 01.09.2014г. влязоха в сила промени и допълнения в следните наредби:

НАРЕДБА Н-3

1. Лицата, извършили допълнително монтиране на уредби за ВНГ и СПГ издават протокол за монтаж на уредбата в два екземпляра – един за собственика на МПС, един за лицето, монтирало уредбата./прил.1а към чл.20,ал.2/.
2. Съответствието с изискванията за монтажа се установява чрез първоначална проверка от пункт за ГТП, получил разрешение за извършване на периодичен преглед и притежаващ права за първоначална проверка на уредби за ВНГ и СПГ./чл.26,ал.3/.
3. Лицата, извършили първоначална проверка, издават протокол за първоначална проверка на уредбата в два екземпляра – един за собственика на МПС, един за лицето, извършило проверката./чл.26,ал.6/

НАРЕДБА № Н-32

1. Пътните превозни средства с допълнително монтирани уредби, които позволяват работата на двигателя с ВНГ или СПГ, подлежат на първоначална проверка за установяване на съответствието им с изискванията по чл. 20 от Наредба № Н-3 преди първия периодичен преглед на ППС след извършването на монтажа на уредбата. /чл.29,ал.3/
2. Първоначална проверка за установяване на съответствието с изискванията по чл. 20 от Наредба № Н-3 се извършва и когато при периодичния преглед на ППС се установи несъответствие между данните от монтираната от производителя табелка на резервоара от уредбата, която позволява работата на двигателя с ВНГ или СПГ, и данните за резервоара, вписани в информационната система по чл. 11, ал. 3 при предишен периодичен преглед на същото ППС. /чл.29,ал.4/.
3. При първоначална проверка на допълнително монтирана в МПС уредба, която позволява работата на двигателя с ВНГ или СПГ, освен останалите необходими документи се представя и протокол за монтиране на уредбата по чл. 20, ал. 2 от Наредба № Н-3. /чл.30,ал.3/.
4. При първоначална проверка на допълнително монтирана в МПС уредба, която позволява работата на двигателя с ВНГ или СПГ, председателят на комисията, извършила проверката, издава удостоверение за първоначална проверка на уредба за ВНГ или СПГ (приложение № 8а). /чл.38,ал.7/.
5. Когато заключението от проверката е, че монтираната в МПС уредба, която позволява работата на двигателя с ВНГ или СПГ, съответства на изискванията на Наредба № Н-3, председателят на комисията издава съответния стикер, обозначаващ вида на горивото. /чл.38,ал.8/.
6. Удостоверението и знакът се издават, когато заключението от прегледа е, че ППС е технически изправно и уредбата, която позволява работата на двигателя с ВНГ или СПГ, отговаря на изискванията./чл.38,ал.9/.
7. Не подлежат на първоначална проверка ППС, за които преди влизането в сила на тази наредба:
- в свидетелството за регистрация на ППС е отразено оборудването с уредба, която позволява работата на двигателя с ВНГ или СПГ, или
- има издадено удостоверение за техническа изправност на ППС, част І, буква А, в което е отразено, че ППС е с монтирана уредба на ВНГ/СПГ или водород.

Копирам малка част от наредбите, защото информацията е голяма и няма нужда да я споделям цялата тук. Който е заинтересуван, ще я намери и ще я прочете цялата. А до колкото знам в гр.Шумен само Автосервиз Автодан има право да извършва първоначална проверка на газови уредби. На колегата, на който са му взели 5лв. за преглед на газовата уредба меко казано са го излъгали.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 04 Авг 2016 18:02 
Нов потребител
Нов потребител
Аватар

Тук е от: 04 Авг 2016 11:59
Работя в пункт за прегледи и много добре знам как стоят нещата. Това с 5лв. за допълнителен печат е смешно! Няма такова нещо в цяла България да ти бият допълнителен печат за 5лв. Аз мн добре написах в края на предния си пост, че който има желание ще попрочете малко повече наредбите и ще си отговори сам на много неща. Това че ти не искаш да си редовен е друга тема. Всеки иска да мине метър, и аз не искам да давам пари за преглед на газовата уредба, ама ходя при колегите от Автодан. За да ти стане още по-ясно как стоят нещата може да провериш в ИААА - Шумен. Има инспектори към които можеш да се обърнеш, или подадеш жалба!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 04 Авг 2016 19:44 
Форумен дух
Форумен дух
Аватар

Тук е от: 22 Яну 2007 9:58
Не знам инатиш ли се или наистина не прочете предишната страница, но ето цитат от човек минал през Автодан:

Милен 7808 написа:
Здравейте ,искам да споделя с вас с какво се сблъсках при опита ми да мина ГТП днес.
Вкарах колата в пункта,взеха ми всички документи и всичко си беше редовно,но когато вдигнаха багажника на колата и установиха че бутилката ми не отговаряла на новите изисквания където заводската щампа трябвало да започва с буквата -Е,и трябвало газовата ми уредба да бъде оборудвана и със евроклапан.Моята газова уредба е монтирана от сервиз преди 5 години и си има всичко и паспорт.Казаха ми че без смяната на бутилката и поставянето на клапана нямало да ме пуснат да мина ГТП.и че струвало към 200лв да ми ги монтират.А и да не забравя че и цената на прегледа била по висока щом колата била с газова уредба.
Въпроса ми е някой имал ли е такива проблеми при преминаването тази година на ГТП?
Става въпрос за пункта намиращ се в двора на стопанския двор във Дивдядово,близо до Фенерите.

Милен 7808 написа:
Да точно за Автодан става въпрос.И аз до сега там минавах преглед ,но този път бях неприятно изненадан.

Имам потвърждаване на въпросното изискаване и от друг пункт за Г.Т.П. :BB08.gif :(
Ходих и при газаджия да питам ,бутилка 25л. + евро клапан + труд 160лв.ако щеш:(

Ако ще говорим с конкретика, а не с наредби - ок. Иначе си чешем езиците...

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 24 Яну 2018 18:29 
Титан на мисълта
Аватар

Тук е от: 22 Окт 2007 16:57
Чух един като се хвалеше, че преглеждащия му казал "бутилката ти не е изрядна. Ще пиша, че нямаш бутилка", но на въпроса ми "къде е, за да го докладвам" не получих отговор.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 80 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6
Бърз отговор

Подобни теми   Автор   Отговори   Преглеждания    Последно мнение 
Автоклиматици, къде?!

в Хора, пътища, автомобили

aliays

8

2879

12 Фев 2014 12:47

Летящи фенери. Къде?

в Общи разговори

bojko08

9

1536

21 Юли 2013 11:47

Работа в Шумен - къде?!

в Работа, фирми, клиенти, магазини, недвижими имоти...

katty

0

1671

31 Юли 2013 18:38

Oплитане на дамаджани - къде?

в Общи разговори

mxkolev

2

596

08 Сеп 2013 18:28

къде да даря книги?

в Общи разговори