ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 27 Май 2020 14:29

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 63 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Къде сменят гуми най-евтино?
МнениеПубликувано на: 01 Ное 2010 16:24 
Гастарбайтер
Гастарбайтер
Аватар

Тук е от: 15 Апр 2008 2:43
Какви са тия джанти от 600 лв.? Аз като гледам автопарка в Шумен, повече от половината коли, заедно с джантите не струват толкова. Всичко живо кълве на гуми втора употреба или нискобюджетни, за джанти някой да даде 600 лв., не ми се вярва в тоя умрял град. Ха-ха.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 01 Ное 2010 18:31 
Форумен дух
Форумен дух
Аватар

Тук е от: 22 Яну 2007 9:58
След като си разбих окачването и сходимостта миналата зима заради непочистени и обледени улици, повече пари за джанти и гуми не давам. Само най-необходимото на най-евтините възможни места. И по възможност втора употреба. Заслужава си да купуваш ново и качествено в нормална държава с нормални пътища без дупки, тогава :)
Не си заслужава да караш нова кола по шуменските улици, даже е чисто безумие!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 01 Ное 2010 23:53 
Титан на мисълта
Аватар

Тук е от: 22 Окт 2007 16:57
cmk написа:
Предпочитам да ги сменям, че да си имат и баланс, кой ги знае от седенето какво им се случва.
Loveca_ написа:
Какви такива шофьори сте, като не можете да си смените сами гумите ?

Представям си как се сменя безкамерна гума! :lol: :lol: :lol:

Ето как, готованко : http://audibg.com/forum/index.php?s=938 ... try1358106

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 02 Ное 2010 0:07 
Персона грата
Персона грата

Тук е от: 31 Мар 2007 11:03
Ае Ловец! Що не прочетеш коментарите в цитираната от теб тема? Я обясни, (щото съмишленикът ти премълчава), как ще надуеш безкамерна гума без компресор? :A7.gif
Аз я свърших тази работа днес, на сервизчето до "Лукойл" на "Ришки проход". Съученик е на брат ми и досега не ми е трепвала колата след неговата работа. Шест лева на гума.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 02 Ное 2010 7:36 
Playful moods
Playful moods
Аватар

Тук е от: 10 Мар 2008 10:08
ХАхахаха! :lol:
За ваденето, мога да я извадя!
okokorko е прав - няма как без компресор да се надуе!
Да не говорим, че и баланс няма как да й направя, но... :O01.gif

ако не можеш да вървиш - пълзи.
Каквото и да правиш, продължавай напред!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 02 Ное 2010 7:59 
Напреднал
Напреднал

Тук е от: 28 Окт 2010 20:58
Е как да няма начин да я надуеш? В общи линии начините са два, като и двата са за полеви условия, когато най-близкото населено място е на километри и няма обхват на телефони и тн. Единия начин е със спрей, който съдържа силно запалима избухлива течност-пръска се малко като се старае да влезе в гумата и се пали, а експлозията надува гумата. Предимства: малки габарити и тегло на спрейчето и възможност за многократни опити, недостатъци: опасно е, при пръскането на повече спрей гумата може да експлоадира и да отнесе главата ви. Другия е с бутилка със сгъстен въздух с въздух за едно помпене. Предимства: безопасно е - дори да искаш няма как да превишиш налягането толкова, че да стане беля, недостатъци: по-големи габарити и тегло на бутилката и имаш един опит само - ако не се усетиш навреме и изфъскаш въздуха друг няма.

-- 02 ное 2010 8:59 --

Е как да няма начин да я надуеш? В общи линии начините са два, като и двата са за полеви условия, когато най-близкото населено място е на километри и няма обхват на телефони и тн. Единия начин е със спрей, който съдържа силно запалима избухлива течност-пръска се малко като се старае да влезе в гумата и се пали, а експлозията надува гумата. Предимства: малки габарити и тегло на спрейчето и възможност за многократни опити, недостатъци: опасно е, при пръскането на повече спрей гумата може да експлоадира и да отнесе главата ви. Другия е с бутилка със сгъстен въздух с въздух за едно помпене. Предимства: безопасно е - дори да искаш няма как да превишиш налягането толкова, че да стане беля, недостатъци: по-големи габарити и тегло на бутилката и имаш един опит само - ако не се усетиш навреме и изфъскаш въздуха друг няма.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 02 Ное 2010 8:14 
Playful moods
Playful moods
Аватар

Това с бутилката с въздух звучи добре, може да мине и за пожарогасител за пред полицаите! :lol: :lol: :lol:
А с балансът? Какво решение имаш на проблема? Вярно, че и без баланс може да се изкара известно време, но е доста опасно.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 02 Ное 2010 8:19 
Напреднал
Напреднал

Разбалансирана гума не е толкова опасно явление - ако е задна пък даже хич, но затова съм споменал, че са за полеви условия - да минеш 2-30км докато стигнеш вулканизатор.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 02 Ное 2010 8:25 
Playful moods
Playful moods
Аватар

Така или иначе, после пак опираме до вулканизатор! :lol:
Лично не бих се хванал сам да си правя гумата. Слагам резервната и газ.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 02 Ное 2010 9:18 
Персона грата
Персона грата

Я не говорете глупости! Експлозии, бутилки със сгъстен въздух, развинтени фантазии... :ROTFL
За да свърши работа, бутилката трябва да е от големите, дето едва я носят двама души. Ако трябва да мъкна такъв кютюк, предпочитам да взема назаем компресор, а пред това - да закарам колата до компресора. "Експлозията" изобщо няма да я коментирам. Точно вчера, когато ми правеха гумите, дойдоха двама такива самозванци. Носеха джанта, на която бяха нахлузили половината гума и... до там. На всичкото отгоре, бяха объркали посоката за движение, та майсторът я изкара пак. :O01.gif

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 02 Ное 2010 9:44 
Напреднал
Напреднал

okokorko написа:
Я не говорете глупости! Експлозии, бутилки със сгъстен въздух, развинтени фантазии... :ROTFL
За да свърши работа, бутилката трябва да е от големите, дето едва я носят двама души. Ако трябва да мъкна такъв кютюк, предпочитам да взема назаем компресор, а пред това - да закарам колата до компресора. "Експлозията" изобщо няма да я коментирам. Точно вчера, когато ми правеха гумите, дойдоха двама такива самозванци. Носеха джанта, на която бяха нахлузили половината гума и... до там. На всичкото отгоре, бяха объркали посоката за движение, та майсторът я изкара пак. :O01.gif

Що за елементарно мислене? Когато НЕ знаете нещо то, моля Ви, поне изслушайте другия защото може да научите нещо полезно! Това, че Вие не искате да научите нещо не значи, че то не е вярно! Провинциалното Ви поведение и епитета "самозванец" ме обижда най-малкото! В своя защита ще спомена, че изрично подчертах по-горе, че става въпрос за полеви условия, когато карате камион, джип или каквото и да е натоварено МПС с повече колела по тежък терен и когато нямате твърде алтернативи понеже заради тежките условия и резервната гума е сдала багажа. Принципно когато се кара в такива условия се грижиш да има налични повече резервни гуми, но повярвайте ми понякога се стига и до този вариант. По принцип ако си с камион то той има сгъстен въздух, но има бусове и джипове, които нямат. Господине, трябва ли да ви обяснявам, че една сравнително малка бутилка - колкото пожарогасител може да се "напомпи" до 20 bar, а за да уплътните ръбовете на гумата в джантата ви трябва не повече от 1 bar налягане - оттам нататък с помпа ще може се докара нужното налягане. При положение, че има вулканизатор на 100м. от къщи и през ум не ми минават такива мисли, затова тези методи ги споменах като чисто теоретичен вариант. За в бъдеще ще Ви помоля да не ми пречите с тесногръдието си, за което предварително Ви благодаря!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 02 Ное 2010 10:11 
Персона грата
Персона грата

Извинявайте, господине! Изобщо не се сетих, че е възможно Вие да сте единият от "самозванците". Няма да Ви преча повече. Трябва да се уважаваме, нали така? :B4.gif
Прав сте. Сетих се за една поредица по "Дискавъри"... Там един "сървайвър" оцеля в пустинята, благодарение на това, че утрепа една змия, изяде я, а кожата и напълни с урината си, която изпи когато я закъса за вода. Изобретателността на човека, решил да оцелее, (без да даде и лев), е безгранична! :B9.gif

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 02 Ное 2010 18:28 
Форумен дух
Форумен дух
Аватар

Тук е от: 06 Юни 2009 18:44
Юрка като човек доста квалифициран за работа във взривоопасна среда както и боравене с взривоопасни материали ти гарантирам че такъв спрей дето първо пръскаш пък после го палиш за да ти надуе гумата не може да съществува легално ,я ми го снимай и го качи тука ! Такъв начин за надуване на гума не съществува !
Така че към "самозванец" ще прибавя и "измамник" ,чакам снимките .

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 02 Ное 2010 18:56 
Playful moods
Playful moods
Аватар

Извън темата/подсказка:
Какво против въображението на хората имаш?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 02 Ное 2010 19:01 
Гастарбайтер
Гастарбайтер
Аватар

Тук е от: 15 Апр 2008 2:43
Юрката написа:
В своя защита ще спомена, че изрично подчертах по-горе, че става въпрос за полеви условия, когато карате камион, джип или каквото и да е натоварено МПС с повече колела по тежък терен и когато нямате твърде алтернативи понеже заради тежките условия и резервната гума е сдала багажа. Принципно когато се кара в такива условия се грижиш да има налични повече резервни гуми, но повярвайте ми понякога се стига и до този вариант.!

Това направо кърти. Човека явно е ветеран от войната в залива. А аз си мислех, че като съм гастарбайтер и съм виждал всичко. Изображение

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 63 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Бърз отговор

Подобни теми   Автор   Отговори   Преглеждания    Последно мнение 
Нов акумулатор от къде

в Общи разговори

racheto

2

1366

02 Авг 2018 14:35

Сервиз за компютри.Къде ?

в Общи разговори

kkk500

0