ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 26 Май 2020 5:56

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 51 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Дупки, шахти и други ями
МнениеПубликувано на: 06 Авг 2008 8:40 
Администратор
Аватар

Тук е от: 07 Яну 2007 4:15
Да, днес минах през това, но го видях отдалеч и намалих. Другите коли зад мен нямаха този късмет, но нямаше как да ги предупредя. Мигах малко със стоповете, но не схванаха и се нанизаха.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 06 Авг 2008 8:43 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 15 Окт 2007 10:24
И аз се нанизах, ама оня ден...беше тъмно и беше...Беше грубо, ама мноооо грубо.Иска ми се да попитам тез хора дето са го разкопали така и са го оставили, та да ни е кеф на всички "ВИЕ ЛУДИ ЛИ СТЕ БЕ??????" :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 06 Авг 2008 11:11 
Напреднал
Напреднал
Аватар

Тук е от: 26 Авг 2007 8:55
Какво значи несъобразена скорост? Преди 2 дена вечерта се връщахме от картинг и братовчед ми караше с 40 км/ч. В последния момент брат ми му изкрещя да намали.... наби спирачки и минахме с около 20 км/ч и усещането беше много неприятно :evil: :evil: :evil: :evil:
Да почнем с 10 км/ч ли да караме, че да е съобразена скорост? Такава простотия е характерна за Африка и части от Близкия и далечен Изток, но за страна от ЕС е срамота! Един знак да бяха сложили поне!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 06 Авг 2008 14:07 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Ами вижте сега...като катастрофирах преди година..куките ми показаха в закона нещо, което на прост език казано - квото и да стане заради дупка, дърво, ако ще и стълб да ти падне отгоре си карал с несъобразена скорост...Общините са си завързали гащите...тва е положението.Като разбирасе въз основа на този закон се ръсиш 100лв за актец :N2.gif
Това за мен са глупости...и куките тва казаха, ама никой не ни пита нас :?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 06 Авг 2008 14:14 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата

Тук е от: 31 Юли 2008 15:39
Който е ходил от Винпрома към Дивдядово, е преминавал през футуристичния начин за предотвратяване на свлачиша. Само дето няма кабинки за плащате на такси (голяма уста имам - що им давам идеи...). Че там точно на завоя в посока Квартала има липсващи шахти точно на траекторията на дясната гума. Кой ли ги е махнал?

Ама е много опасно. Въобще цялото слабоумие там - както е направено!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 06 Авг 2008 14:20 
Напреднал
Напреднал
Аватар

Тук е от: 26 Авг 2007 8:55
Аз разбирам това за несъобразената скорост, като например за терен изцяло осеян с дупки, а не равен булевард с хубав път и изведнъж един трап! По принцип текста е написан за случаите на изцяло лош път, лоши метеорологични условия - дъжд, мъгла, сняг, лед и пр. когато е немислимо да се кара с максимално допустимата скорост. Чувал съм за текста - не го знам дословно, но не мисля, че един полицай е в състояние да изтълкува правилно всеки правен текст (просто не е в компетенцията му). За това, ако ти се случи нещо такова пак - не подписваш акта, а се консултираш с добър адвокат и ще ти се размине с 50-60 лева за консултация с адвокат :D Само да не стане най-лошото акт 100 лв + 50 лв за консултация.....

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 06 Авг 2008 14:22 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 09 Яну 2007 0:04
Напоследък редовно ходя към Ченгел и всеки път отправям благодарности към общинарите за предотвратените свлачища.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 07 Авг 2008 8:41 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Вече е оправен въпросния участък за който говорех, но докога ще бъде така гладко никой не знае :B3.gif

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 07 Авг 2008 9:37 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата

Тук е от: 05 Фев 2007 15:55
1. За участъка на "С.Велики" - общината задължи ЧТК да оправи всички места, където е направено лошо асфалтиране след прокарване на тръбите за газ. Този участък беше разбит точно 2 дни.
2. За пътя към Дивдядово - не съм срещала до сега по-неудачно решение и преграждане. Дали ще чакаме пак да има жертви, за да се предприемат мерки. Остатъците от фарове и други части покрай колчетата се увеличават с всеки изминат ден. Не дай боже да видите насрещно движещ се във вашата лента. И това се случва там. Постоянно има изкривени колчета или направо липсващи, които допълнително създават рискове. Да не говорим за липсващите капаци на шахтите вдясно на платното. Или влизаш в шахтата, или отнасяш някое колче. Празно няма.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 07 Авг 2008 10:42 
Focken' Koko Bryce
Аватар

Тук е от: 06 Фев 2007 22:23
По въпроса с пътя за дивдядоу беше дошла една французойка, която явно си ги разбира тея неща.
Беше 2 седмици в хотела в който бачкам и няколко пъти разговаряхме.
Оказа се, че тя дава препоръки, всички кимат пред нея ужким са я разбрали, после всеки си хваща шапката и нищо не се върши.
Жената вдигна рамене и каза, че не може да помогне, при положение че ние не искаме да си помогнем.
Тръгна си 2 дни по-рано... познайте защо.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 07 Авг 2008 12:40 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата

Тук е от: 05 Фев 2007 15:55
Не е харесала хотела ви. :F7.gif

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 24 Окт 2008 1:02 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 15 Яну 2007 14:01
Челен опит :B9.gif

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 27 Окт 2008 9:51 
Опитен
Опитен
Аватар

Тук е от: 09 Фев 2007 0:33
Относно несъобразената скорост, имал съм проблеми с КАТ, искаха да ми пишат акт, но попитах къде е знакът, който трябва да ме накара да се съобразя със скоростта, последва свиване на рамене и разминаване с акт.
Относно Дивдядово - Шумен, наистина липсващите шахти леко дразнят, но е много готино да влезеш по-бързичко в 'тунелите' , адреналина се повишава доста :)
И трето офтопик, табелата за начало на Шумен на изхода на Дивдядово , посока Преслав липсва, което автоматично води до промяна на ограниченията в Дивдядово и Шумен от 50 на 90км/ч :)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 22 Ное 2008 20:01 
Ентусиаст
Ентусиаст

Тук е от: 16 Ное 2008 19:35
Потърпевшият бях аз. Движех се посока езерото автогарата и до Денонощния магазин "Добружа" поподнах в нея. Добре, че се движех бавно и не си потроших колата.
Тази вечер пропаднах в една доста хубава, голяма и дълбока дупка. Дупка е меко казано по скоро си беше направо трап. Явно някои хора са се опитали да си свършат работата, но както обикновено са се ........ на пътя. Имах късмет, че бях с кола, защата ако мине някой моторист сигурно ще се скрие до половината там.
До кога така ще си караме из "Дупките"???

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 11 Яну 2009 1:04 
Нов потребител
Нов потребител
Аватар

Тук е от: 10 Яну 2009 18:24
Какви дупки,то не останаха пътища!ОК крадете,крадете,но поне едни булеварди направете,за крадене има много!!!ОЛИВАТЕ СЕ!!!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 51 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Бърз отговор

Подобни теми   Автор   Отговори   Преглеждания    Последно мнение 
Сглобяване на мебели и други.

в Услуги

Ceko

4

2406

25 Фев 2017 20:07

Фаянс, теракот, гиспокартон и други дребни ремонти по домове

в Услуги

mxkolev

5

2095

04 Юли 2017 11:45

"Св.Синод" БПЦ-няма други църкви,освен православната...

в Общи разговори

vanbg

1

1220

24 Апр 2016 17:49

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 26 Май 2020 5:56

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения