ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 27 Май 2020 7:06

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 54 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: За пешеходците
МнениеПубликувано на: 19 Фев 2007 22:20 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата

Тук е от: 05 Фев 2007 15:55
(автор на темата)
Какво им става на хората не знам, обаче все по-често засичам пресичащи на червено. Тия хора акъл имат ли? Тази сутрин една леля без малко да предизвика катастрофа. Тръгнала на червено и един, за да я избегне натисна спирачки и другия зад него без малко да му се метне. А тя пет пари не дава. Да не говорим, че на червено минават и майки с деца, с колички и възрастни, които се движат по-бавно. Най-забавно е като започнат да тичат по пътеката, сякаш ще свършат портокалите в показния магазин.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 19 Фев 2007 22:25 
-= Макс =-
Аватар

Тук е от: 08 Яну 2007 22:50
На мен също ми се е случвало да пресичам на червено на кръстовището до Лаваца,но само ако няма коли в близост.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 19 Фев 2007 22:48 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 09 Яну 2007 0:04
Забелязала ли си на какви само подходящи места има пешеходни пътеки и на какъв интервал спират българските шофьори пред тях?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 19 Фев 2007 22:51 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 07 Яну 2007 23:42
Елате до ПГИ-то и гледайте на кръстовището какво става... Миналата седмица една от ъгъла до сладкарница "Мария" разцепи кръстовището през средата към НОИ-то, не уважи нито пешеходни пътеки, нито светофари, а беше поне на 70 години и едвам се тътреше. После като я блъснат ще изкарат шофьора виновен...

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 20 Фев 2007 14:58 
Опитен
Опитен
Аватар

Тук е от: 10 Яну 2007 13:01
TPOXATA написа:
Елате до ПГИ-то и гледайте на кръстовището какво става... Миналата седмица една от ъгъла до сладкарница "Мария" разцепи кръстовището през средата към НОИ-то, не уважи нито пешеходни пътеки, нито светофари, а беше поне на 70 години и едвам се тътреше. После като я блъснат ще изкарат шофьора виновен...

Драги ми Смехурко,
те тия бабети никога няма да бъдат разглеждани като изчезващ вид,
нооо я кажи, какво аджеба търсиш ти по прозорците??? Опасно е, студено, неудобно... Защото всички знаят....който се учи-той ще сполучи.Евентуално.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 20 Фев 2007 16:38 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Хаха :) Бях на кафенце :) Нашите "госпожи" не са толкоз лоши като тея в едно друго СОУ :P Пускат ни отвреме на време и на кафе да ходим :)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 20 Фев 2007 18:20 
..:: HouSe AddIctEd ::..
..:: HouSe AddIctEd ::..
Аватар

Тук е от: 08 Яну 2007 9:15
Когато няма коли отникъде редовно си пресичам на червено..познайте защо...инцидент преди 3 години..Такси (тико, ако може да се нарече така) ме блъсна, докато пресичам НА ЗЕЛЕНО и затова вече не признавам закони! А колко коли пък се измъкват на червено на булеварда до ДСК...аман от такива :evil: :evil:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 20 Фев 2007 19:28 
Ветеран
Ветеран
Аватар

И дай като един малоумник те е блъснал докато пресичаш на зелено и сега постоянно да пресичаш на червено? Къде е логиката? Ми то като ще е тъй и аз да минавам с мобил-а постоянно на червено, защото един малоумник щеше да ме отнесе лятото.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 20 Фев 2007 21:14 
Focken' Koko Bryce
Аватар

Тук е от: 06 Фев 2007 22:23
ТРОХАТА, и в един друг форум сме я нищили тая тема...
Няма братче, който си е лумпен си е лумпен! Колкото и да спорим, тея дето не са шофьори не могат да си направят сметка каква е разликата м/у това да проявиш малко търпение и да изчакаш момента да пресечеш и това да си шофьор и да ти се наложи да спреш 1 тон инертно желязо заради някой, който се мисли за безсмъртен.
В Шумен виждам много толерантни шофьори и се старая да бъда такъв, ама като спра на пешеходна виждам само как пешеходците забавят крачка и гледат високопарно... ще изтрещя и ще извадя щангата някой път!

Имам 2 прости правила:
- на пешеходна спирам
- не карам, ако съм пил повече от 1 бира

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 20 Фев 2007 23:09 
Ветеран
Ветеран
Аватар

И аз когато мога спирам (ако видя някой до задната ми броня предпочитам да не си навличам неприятности и ходене по сервизи, затова не спирам), но в 70% от случаите дето казваш онея си вирват носа и се тътрят. Най-смешно ми стана преди 1-2 седмици до Мототехниката спирам аз и някакъв абсолютен крокодил някъде на моята възраст или по-малко със самото спиране на автомобила изведнъж носа отите толкоз нагоре, та чак май врата я заболя. Бива идиоти ама...

Към пешеходците: Не се правете на безсмъртни при мокър, заснежен или заледен асфалт, защото тогава спирането от наша страна е още по-трудно! Няма толкова да ви падне имиджа ако изчакате спирането на автомобила и тогава да пресечете!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 21 Фев 2007 14:34 
Опитен
Опитен
Аватар

Тук е от: 10 Яну 2007 13:01
Браво, FKB! Ти си автомобилист за пример. На път си да станеш такъв и в противоположната посока - горе в небесата. Що ще вадиш щанги, бе човек? Гирите не са ли по-практичния вариант?

Относно спирането на зебра и светофар - важно е да сте с надеждна кола, пък дали сте спрели... могат да ви го нацепят и в движение. Който кара Форд неа проблеми. 8)

пс. Нещо да искаш споделиш за аватарчето? :evil:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 21 Фев 2007 15:16 
Focken' Koko Bryce
Аватар

Тук е от: 06 Фев 2007 22:23
FOZZY написа:
Който кара Форд неа проблеми. 8)

Нещо да искаш да ми намекнеш? :lol:

Цитат:
пс. Нещо да искаш споделиш за аватарчето? :evil:

Много хубав аватар имаш ;)
Да не кажеш, че съм ти го откраднал сега... моя не е като твоя, даже обратното. Изображение

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 21 Фев 2007 16:24 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 08 Яну 2007 10:07
туй човече не е ли от клипа на G G D`Agostino :D

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 21 Фев 2007 18:01 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 13 Яну 2007 23:28
Пешеходци?! Кой туй пешеходци ве?! Аз кат съм зад волана никакъв пешеходец се не види. Оня ден някакъв тарикат ми се размотава по зебрата на Руския - като минах на една кожа от него, целия пребледня!

P.S. Мааму стара, днеска походих пеша. Тия шофьори акъл нямат ве! Драпам си аз по зебрата, а един профуча пред мене с 300 км/ч, щяха да ми паднат копчетата от въздушната струя. Сигур мноо се е кефил, копеуето. На таквиз едни тричленки - и да се разстелват на място.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 22 Фев 2007 23:53 
Опитен
Опитен
Аватар

Тук е от: 29 Яну 2007 11:41
ами и аз пресичам на червено ама само като няма коли на които да преча.

едно разбрах откакто извадих книжката:
българина за да стане културен пешеходец първо трябва да стане културен шофьор.

преди повече пресичах на червено и то пред колите. сега като има кола не го правя.

но тука на кръстовището до вкъщи е такава ситуацията че и на колите червено и на пешеходците същото. я колко века да чакам да пресека мама му стара.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 54 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Бърз отговор

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 27 Май 2020 7:06

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене: