ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 27 Май 2020 14:32

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 54 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 23 Фев 2007 23:24 
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Тук е от: 12 Яну 2007 23:02
Аз съм пешеходка с мноооого дълъг стаж, и с нито един ден шофьорски такъв (само се возя) Но се присъединявам към изказаните по-горе чисто шофьорски мнения по въпроса. И се питам защо в бюлетина на полицията, който чета всеки ден, не съм видяла досега нито едно съобщение за санкциониран пешеходец!? Не че в закона няма санкции и за тях.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 23 Фев 2007 23:49 
Опитен
Опитен
Аватар

Тук е от: 29 Яну 2007 11:41
1000_sekstercii написа:
Аз съм пешеходка с мноооого дълъг стаж, и с нито един ден шофьорски такъв (само се возя) Но се присъединявам към изказаните по-горе чисто шофьорски мнения по въпроса. И се питам защо в бюлетина на полицията, който чета всеки ден, не съм видяла досега нито едно съобщение за санкциониран пешеходец!? Не че в закона няма санкции и за тях.
няколко пъти ми се е случвало много неправилно да пресека покрай полицаи като минават ама хич не им пука.
но ако те видят с кола да правиш нарушение веднага гледат от тоя ще може ли да припечелят нещо. пък ако не му налагат административна санкция за урок да му е. (виж темата за корупцията по пътищата)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: За пешеходците
МнениеПубликувано на: 08 Дек 2008 22:29 
Ентусиаст
Ентусиаст

Тук е от: 16 Ное 2008 19:35
Съвети към пешеходците

* Да не избързват да пресичат пътното платно, когато се приближава автомобил;
* Да не забравят, че на заледено и заснежено пътно платно пресичат по-дълго и по-бавно;
* Да пресичат пътното платно само, когато са се уверили, че нищо не ги застрашава;
* Да се съобразяват със сигналите на светофарната уредба;
* Да използват пешеходни подлези и пешеходни пътеки.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 17 Дек 2008 18:21 
Опитен
Опитен
Аватар

Тук е от: 21 Мар 2008 20:20
Незнайно защо отпадна практиката да се глобяват неправилно пресичащи пешеходци.В закона въпроса е уреден.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 17 Дек 2008 18:58 
Баш майстор
Баш майстор
Аватар

Тук е от: 08 Яну 2007 18:46
А, тая тема не бях я виждал, ама от скоро съм пешеходец за малко та ... да кажа тука преживяване от днес. Пресичам ул. Алеко Константинов (улицата от кръговото на Руския към пазара) на пешеходната пътека (която е почти изтрита и не се вижда) до сладкарница "Малина". Часът е 16ч. трафика вече се усеща по това време, застанал съм там и чакам да видя пролука от всичките коли и да пресека. За моя огромна изненада шофьора на една кола ме вижда и спира!!! Доста се зачудих и се загледах в регистрационната табела. Варненски номер! Та искам да кажа, че всичко опира до възпитание и култура, не че във Варна са много културни шофьорите, но определено са по-културни от нас "отворените" шуменци. Бях писал за културата на шофирането преди повече от една година в една подобна тема и там бях казал, че аз лично, абсолютно задължително спирам на всички пешеходни пътеки, светофари и спазвам знаците. Естествено, бакшишите и не само те, ми свирят като "чобани" за това, че ги бавя, но имам лек и за това! Просто показвам среден пръст на равнището на огледалото за обратно виждане, без дори да се обръщам! Това е положението, на хората като им липсват първите 7 години и 100 теми да се отворят, така ще е!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 17 Дек 2008 20:49 
Опитен
Опитен
Аватар

Тук е от: 21 Мар 2008 20:20
Напълно съм съгласен.В София цари още по-голяма толерантност.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 17 Дек 2008 21:03 
Нов потребител
Нов потребител

Тук е от: 17 Ное 2008 18:58
В гр.Русе глобяваха преди,незнам сега дали продължават така .

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 19 Дек 2008 1:57 
Баш майстор
Баш майстор
Аватар

Тук е от: 08 Яну 2007 18:46
bazk_shumen написа:
В гр.Русе глобяваха преди...
Няма да глобяват ама ...

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 19 Дек 2008 7:11 
Администратор
Аватар

Тук е от: 09 Яну 2007 2:16
Като стана въпрос за пешеходците и Варна, точно там ме глобиха като пешеходец през 86-та, докато учех. Иначе дотогава като шофьор си спазвах правилата и не ме бяха глобявали.
Шофьорите там са явно по-напред в осъзнаването, че чрез псувни, сечене на път и излизане от колата-крепост, нищо добро не излиза.
Напоследък като пешеходец в Шумен ме дразни паркирането по тротоарите. Някак си шофьорите искат сякаш да разменят платното си за движение с това на пешеходците.
И на практика точно това става.
Пречат и на пешеходците и на колегите си водачи, които рискуват да прегазят изсипващ се от тротоара пешеходец, който не може да си проправи път през автопарка, залял тротоарите.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 19 Дек 2008 8:17 
dj_flirt
Аватар

Тук е от: 08 Яну 2007 10:22
От полицията нищо не правят, защото "нямало достатъчно паркоместа, кмета трябвало да направи нещо" и така си измиват ръцете.Не че не са прави донякъде, но...всеки сам да си прави изводите.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 19 Дек 2008 9:13 
Персона грата
Персона грата

Тук е от: 31 Мар 2007 11:03
За поведението на пешеходците може да се говори много, затова ще спомена само двете неща, които ме дразнят най-много.
Често може да се видят две, че и три гъски да вървят по платното в редица и дори да изпреварват така паркиран автомобил, без да се огледат дори.Даже поглеждат възмутено, когато спреш на сантиметри зад тях и изръмжиш с двигателя.
Мястото което къса нервите специално в Шумен, са пешеходните пътеки на Кристал и в двете посоки.Там се случва пешеходци да се тътрят като костенурки, без дори да се огледат дали някой чака да се изнижат.Дори спират да разменят по някоя дума или да си завържат вързалките.Пресичат не само на пешеходната пътека, а по цялата ширина на платното и очевидно смятат, че са в правото си да го правят.Случва се да изчакаш едно стадо да се изниже на пет метра от пешеходната пътека и когато стигнеш до нея, да чакаш и стадото пъплещо по нея.Някога там имаше светофар и комай беше по-добре.На други места не смеят да го правят, защото колите се движат с голяма скорост и не се знае кой на колко ракии е.Сложиха от тези проклети бабуни, за да ограничат недисциплинираните шофьори, а за тяхна сметка се "развихриха" нахакани пешеходци.Манталитет български...
Манталитетът си е от време оно и не се е променил:
Преди 20г. работех в Смядово.На центъра има голяааам площад, твърде голям за населеното място, опасан с пешеходни пътеки на входните артерии.Веднъж не видях смядванлия да върви по тротоара и да пресича по пътеките..Вечер обаче, се прибираха овцете и го правеха по тротоарите.Когато стигнеха до пешеходна пътека, спираха по няколко, оглеждаха се и най-цивилизовано пресичаха по нея.Хайванчетата по някакъв начин бяха разбрали какво удобство е създадената система, а Ганьо, който беше я построил, напук не се възползваше от нея.
И тук, в Шумен, често виждам някой клепоух градски помияр с маркер на ухото, да пресича в тръс по пешеходна пътека, а нафукана маца, с обеца на пъпа, на езика и кой знае къде още, да дере косо през площада като танкер в океана..

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 19 Дек 2008 12:46 
Администратор
Аватар

Тук е от: 07 Яну 2007 4:15
Ококорко ми взе думите от устата направо. Вчера две патки, хванати под ръка си пресичаха бавно и славно на червено, докато аз търпеливо ги чаках. Не им свирнах, а ги изчаках търпеливо защото нали съм от групата на безгрешните шофьори... :A9.gif . Сред пешеходците има също много толкова нагли и безотговорни, колкото и сред шофьорите.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 19 Дек 2008 12:49 
Напреднал
Напреднал
Аватар

Тук е от: 16 Сеп 2007 22:07
alexxx72 написа:
bazk_shumen написа:
В гр.Русе глобяваха преди...
Няма да глобяват ама ...

:A9.gif голям клип ама може и да е нагласен (бабката да е вътрешен човек :D )
Иначе лично аз спирам на всяка пешеходна пътека (която я знам или се вижда маркировката), макар отзад да ми се нервят.
Но много мразя като си минавам на зелено отнякъде, някой пешеходец да се огледа и да ми изскочи пресичайки на червено. Засега добре си правят сметката и все съм успявал да намаля, но светофарите за пешеходци са затова - за да се спазват!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 19 Дек 2008 14:17 
Ентусиаст
Ентусиаст

Тук е от: 16 Ное 2008 19:35
И аз спирам когато съм с колата,но когато съм пеша нахалствъм за да мина през пешеходната патека и все пак е направена за пешеходците.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 19 Дек 2008 14:25 
Администратор
Аватар

Тук е от: 07 Яну 2007 4:15
А светофара е направен за да указва кога да минават колите, и кога пешеходците.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 54 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Бърз отговор

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 27 Май 2020 14:32

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене: