ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 27 Май 2020 8:49

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 69 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Автомобили с десен волан ?
МнениеПубликувано на: 26 Яну 2009 8:59 
Напреднал
Напреднал
Аватар

Тук е от: 17 Мар 2008 11:29
(автор на темата)
Напоследък се навъдиха по улиците много автомобили с десен волан.
Питам се дали е редно да се регистрират в България ? Не представляват ли потенциална заплаха ? Вие какво мислите за това ?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Автомобили с десен волан ?
МнениеПубликувано на: 26 Яну 2009 9:14 
Playful moods
Playful moods
Аватар

Тук е от: 10 Мар 2008 10:08
Наистина се навъдиха доста, предвид по-ниската цена, на която се вземат.

Според мен няма проблем да се регистрират, освен че волана е в дясно, автомобилите са си същите.

Заплаха може да представляват за неопитни шофьори. Не съм карал кола с дясна дирекция и не мога да преценя дали е опасно и за останалите на пътя, но лично на мен не ми пречат, да си карат в платното съобразно закона и знаците и всичко ще е наред.

ако не можеш да вървиш - пълзи.
Каквото и да правиш, продължавай напред!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 26 Яну 2009 9:34 
VIP
VIP
Аватар

Тук е от: 09 Яну 2007 21:19
1. Не бива да се регистрират без да бъдат преустроени с лява дирекция. Това обаче ще им докара цената над тая на нормалните коли и ще стане неизгодно купуването им.
2. Както не те пускат сега през технически преглед, ако не са ти в ред фаровете или спирачките, така трябва да отказват преглед и на коли с дясна дирекция.
3. За да не се заобикаля евентуална забрана за регистрация с каране с британски номера, подобен автомобил да не може да бъде използван повече от 3 месеца след вкарването му в страната.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 26 Яну 2009 9:52 
Focken' Koko Bryce
Аватар

Тук е от: 06 Фев 2007 22:23
"Номера" бил като наближи 3тия месец да излезеш през най-близкия ГКПП и пак да влезеш в страната.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 26 Яну 2009 10:00 
Playful moods
Playful moods
Аватар

И до кога така... По-добре да се обърне с лява дирекция. Сумати пари ще отидат за гориво да излиза и да влиза...
:B3.gif

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 26 Яну 2009 10:18 
Напреднал
Напреднал
Аватар

Тук е от: 17 Мар 2008 11:29
(автор на темата)
cmk написа:

Според мен няма проблем да се регистрират, освен че волана е в дясно, автомобилите са си същите.

Заплаха може да представляват за неопитни шофьори. Не съм карал кола с дясна дирекция и не мога да преценя дали е опасно и за останалите на пътя, но лично на мен не ми пречат, да си карат в платното съобразно закона и знаците и всичко ще е наред.

И аз не съм карал таква кола, но съм се возил на дясната седалка....и знам каква е видимостта при изпреварване :)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 26 Яну 2009 10:33 
VIP
VIP
Аватар

Не всички автомобили може да бъдат преоборудвани с ляво управление. Фирмите "Пежо" и "Рено" не позволяват техни автомобили да бъдат "преправяни", ако това стане преправянето е незаконно и би трябвало във всяка страна член на ЕС подобен автомобил да има проблем с регистрацията и с минаването на годишни прегледи. Друг момент на някои от автомобилите номерът на каросерията бил на такова място, че при преоборудване трябва да бъде изрязан, което може да направи колата автоматично съмнителна и негодна за регистрация.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 26 Яну 2009 10:37 
..:: HouSe AddIctEd ::..
..:: HouSe AddIctEd ::..
Аватар

Тук е от: 08 Яну 2007 9:15
cmk написа:

:N1.gif Най-накрая малко смисъл е вложен в тоя въпрос. На калпавата ракета, космоса й крив... :)
Забраняването за внасяне/регистриране/каране на коли с десен волан от Англия /ЕС/ в България /ЕС/ е в противовес с правилата на съюза. А иначе - карането с английски номера - колата се купува там, води се, че е там, плаща й се гражданска отговорност там и няма проблеми. Ако решиш можеш да й направиш пълно каско тук, ако ще и с афганистански номера да е ;). И, да, ако имам възможност бих си купил кола от Англия за 2-3х по-малко пари отколкото тук.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 26 Яну 2009 10:42 
VIP
VIP
Аватар

За забраната. Няма забрана за внос, но има изисквания за регистрация в повечето страни, сега се рових из форуми. В Полша например от 1999 по законодателен път е забранена регистрацията на коли с дясно управление. Извършва се хомологизация - приспособяване на автомобила към техническите изисквания на полското министерство на транспорта, след това колата се кара в технически пункт като нашия ТИАТ, ако бъде преценено, че отговаря на всички изисквания се регистрира. Карането на автомобил с английски номера е свързано с други затруднения - не може да мине преглед в България ,трябва да отиде до Англия, има проблеми и със застраховките. Така че по-добре по-малко тарикати, по-малко трупове на пътя и ядове по учрежденията. Ще метна малко по-късно снимка с труп точно до такава разбита кола - преди две години малко след Шуменското езеро по пътя за Преслав. Изпреварване на прав участък без никаква видимост и челен сблъсък.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 26 Яну 2009 10:56 
Напреднал
Напреднал
Аватар

Тук е от: 08 Яну 2007 10:01
Аз карам с десен волан. И не кола, ами микробус.

Както в нашата организация за движение, така и в английската има плюсове и минуси в зависимост от това с каква дирекция си. Веднага мога да дам пример с кръстовището на ул. "В. Петлешков" и ул. "Съединение". Там ако си с ляв волан и правиш ляв завой, за да видиш идват ли автомобили от към СОУ "П. Волов" трябва да въртиш десен за да излезе автомобила перпендикулярно на "Съединение" да видиш идва ли нещо и чак тогава да продължиш. С кола е сравнително лесно, но само този, който е минавал с камион от там знае, че има известни трудности. Предполагам разбирате, че с десния волан просто поглеждам и продължавам. Има и много други ситуации, в които при нашата организация на движение десния волан е приимущество.

Проблем възниква (но той не е особено голям), когато караш извънградско и има пред теб 3 ТИР-а и се чудиш как да ги изпревариш. Тук наистина признавам, че за самия шофьор е малко по-трудно, но при повече внимание се прави без особени проблеми.

Що се отнася до шофьорите - темата мисля, че е многократно дискутирана. Ако си караш нормално и с какъвто волан да си пак ще си караш.

Преди няколко години се бях интересувал за смяната на дирекцията тогава ми казаха, че ще ми излезе към 1000лв. Според мен не си заслужава.

Поздрави.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 26 Яну 2009 11:02 
Playful moods
Playful moods
Аватар

Извън темата/подсказка:
Лео, некадърността на шофьорите при изпреварване води до тежките ПТП, а не това, че някой си карал с десен волан и се убил... Да не вадим да показваме снимки и с ляв волан как са се убили...

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 26 Яну 2009 16:01 
Напреднал
Напреднал
Аватар

Тук е от: 26 Авг 2007 8:55
Аз също имам към 500 км с десен волан и не представлява никакъв проблем. Извънградско спътника казва кога мога да предприема маневра, пък и без това не съм от най-бързите. Лично за мен волана с дясната, а лоста за смяна на скоростите в лявата ръка е идеалният вариант.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 26 Яну 2009 16:38 
Опитен
Опитен
Аватар

Тук е от: 09 Фев 2007 0:33
Абре ей драйвъри, нормални ли сте? Твърдо за забрана управлението на автомобили с десен волан. Пасажерът му бил казвал има ли кола няма ли..., аве (да не използвам определения) ами ако нямаш спътник, ако си сам, какво правиш бре шофер, и как може да се довериш на някой изобщо леле майко, то бива малоумие по пътищата ама чак толкова. Градско за Шумен става с това олигофренско, монотонно движение, а и за пишман шофьорите е идеално поне няма да мачкат колата от дясно като паркират, Шумен - Варна пак иди доди - магистрала е, ама хайде дърдорковците да тръгнат към София, настръхвам като видя разни олигофрени да си изнасят цялата кола в насрещното за да видят идва ли нещо или не. Не ми споменавайте камерите и колко реална е представата,МОЛЯ. Тия глави на раменете дано поне да са Ви за украса!!!

п.п. ако си карате десничарките до Преслав, Драгоево, Мингишево, Долно Уйно и Злокурене - ОК, ама знаем, че е невъзможно!

с.п.п. Английска кола ще си внасям и аз надявам се скоро, но ще е само за части, както трябва да бъде!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 26 Яну 2009 16:40 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата

Тук е от: 31 Юли 2008 15:39
Според мен автомобилите с десен волан са изключително опасни при изпреварване. Като се замисля, най-тежките катастрофи са тези от челен удар. Следователно десният волан е сериозна предпоставка за ПТП.
Смятам, че трябва да бъдат забранени за регистрация в България и по правило такива да има само транзитно преминаващи през страната.
Тезата, че се ограничавали някакви права ми виси във въздуха на фона на вероятността някой младок, дето си е купил и докарал от UK кола втора употреба, да ми се натресе насреща.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 27 Яну 2009 2:53 
Напреднал
Напреднал
Аватар

Тук е от: 31 Мар 2008 22:41
hunter13 написа:
Аз карам с десен волан. И не кола, ами микробус.

Както в нашата организация за движение, така и в английската има плюсове и минуси в зависимост от това с каква дирекция си. Веднага мога да дам пример с кръстовището на ул. "В. Петлешков" и ул. "Съединение". Там ако си с ляв волан и правиш ляв завой, за да видиш идват ли автомобили от към СОУ "П. Волов" трябва да въртиш десен за да излезе автомобила перпендикулярно на "Съединение" да видиш идва ли нещо и чак тогава да продължиш. С кола е сравнително лесно, но само този, който е минавал с камион от там знае, че има известни трудности. Предполагам разбирате, че с десния волан просто поглеждам и продължавам. Има и много други ситуации, в които при нашата организация на движение десния волан е приимущество.

Проблем възниква (но той не е особено голям), когато караш извънградско и има пред теб 3 ТИР-а и се чудиш как да ги изпревариш. Тук наистина признавам, че за самия шофьор е малко по-трудно, но при повече внимание се прави без особени проблеми.

Що се отнася до шофьорите - темата мисля, че е многократно дискутирана. Ако си караш нормално и с какъвто волан да си пак ще си караш.

Преди няколко години се бях интересувал за смяната на дирекцията тогава ми казаха, че ще ми излезе към 1000лв. Според мен не си заслужава.

Поздрави.

Прав си за завоя , И ? това не е плюс.
Там ако ме удари кола ще е с минимална скорост и резултата изобщо не бил сравняем с този които може да се случи извънграда - челно.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 69 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Бърз отговор

Подобни теми   Автор   Отговори   Преглеждания    Последно мнение 
Изработка на пластмасови вежди за автомобили

в Услуги

kolev

4

1476

27 Яну 2016 13:34

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 27 Май 2020 8:49

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми