ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 26 Май 2020 4:57

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 69 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Автомобили с десен волан ?
МнениеПубликувано на: 27 Яну 2009 3:40 
Напреднал
Напреднал
Аватар

Тук е от: 08 Яну 2007 10:01
Момчето ми, аз казвам каква е ситуацията попринцип. Не съм казал, че е безопасно да се изпреварва с десен волан. Казвам, че на мен не ми е проблем. Но предпочитам всички да са с десен волан и да карат по правилник, от колкото да са с ляв и да се мислят за богове. Точно тая част от движението по пътищата не смятам, че е най-належаща да се решава. Има много други фактори, които застрашават много повече всички участници в движението.

Поздрави.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 27 Яну 2009 4:02 
<5™
<5™

Тук е от: 23 Фев 2007 16:15
Имам познат от Англия, от време на време идва в България за 1-2 месеца.Питал съм как е с десен волан и с ляв.Категоричен е, че е едно и също само, че не би карал в Англия кола с лява дирекция и в България с дясна.А той има много опит с дясна. :)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 27 Яну 2009 22:39 
Напреднал
Напреднал
Аватар

Тук е от: 26 Авг 2007 8:55
lowrider написа:
Абре ей драйвъри, нормални ли сте? Твърдо за забрана управлението на автомобили с десен волан. Пасажерът му бил казвал има ли кола няма ли..., аве (да не използвам определения) ами ако нямаш спътник, ако си сам, какво правиш бре шофер, и как може да се довериш на някой изобщо леле майко, то бива малоумие по пътищата ама чак толкова. Градско за Шумен става с това олигофренско, монотонно движение, а и за пишман шофьорите е идеално поне няма да мачкат колата от дясно като паркират, Шумен - Варна пак иди доди - магистрала е, ама хайде дърдорковците да тръгнат към София, настръхвам като видя разни олигофрени да си изнасят цялата кола в насрещното за да видят идва ли нещо или не. Не ми споменавайте камерите и колко реална е представата,МОЛЯ. Тия глави на раменете дано поне да са Ви за украса!!!

п.п. ако си карате десничарките до Преслав, Драгоево, Мингишево, Долно Уйно и Злокурене - ОК, ама знаем, че е невъзможно!
!

Аз пък да не казвам и аз какъв индивид трябва да си да определяш някого като шофьор по едно негово изказване. Аз лично си знам как карам и като гледам за всичкия ми опит никъде никой не е имал проблем с това. Един път не съм отнел предимство на някого един път не съм вдигнал над 100 извънградско! А ти можеш ли да кажеш същото? Или и ти си от онези "страхотни" шофьори дето могат да карат бързо, всички са малоумници и всичките катастрофи, в които са участвали са били по вина на другия.

Не копнея за форумно признание за моето каране, може би ти копнееш?

И не съм казал, че съм за десните волани никъде и не карам постоянно и не съм си купил кола. Да, на ония му се наложи да му казват и не би тръгнал да изпреварва, ако няма кой да му каже, ако е с десен волан. Пък и без това си карам бавно и за тези километри - 3 каруци да съм изпреварил и някое друго камионче движещо се с 20 км/ч по баир нагоре.
Не може да определяш хората по едно изказване от 2 изречения....

И какво се пънеш с тази смотана София? Какво му е там на движението? Предполагам много от тука пишещите карат редовно там. За всичкото си каране там и една бибитка не съм отнесъл въпреки, че с пернишка и шуменска регистрация съм карал там и по презумция би трябвало да си го отнасям.

А ти шафьоре в Брюксел карал ли си? Или в Цюрих или в Торино или в Мюнхен? Да понавъртиш малко километри там да видиш какво е движение! Мани я тази цигания София! Всеки е карал и знае какво е там. Кошмар за притеснения нов шофьор и нищо повече за човек с 2-3 години каране зад гърба си.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 27 Яну 2009 23:21 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 12 Сеп 2008 10:46
Вижте какво хора - този спор ми се вижда напълно безсмислен. По скоро се превръща в дискусия за това кой е по-добър шофьор - "виждате ли аз и с десен волан карам без проблеми 'щото съм велик драйвър". Мисля че сме големи хора :roll:
НЕ Е все едно дали караш с десен или ляв волан!
Има огромно значение за видимоста и оттам за безопасноста на движението. Ако не беше така всеки производител щеше да слага воланите където му харесва независимо от това за коя държава е предназначен автомобила. Ето защо мисля, че не трябва да се допуска регистрирането на автомобили с десни волани у нас

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 28 Яну 2009 1:46 
Опитен
Опитен
Аватар

Тук е от: 09 Фев 2007 0:33
chickem4o написа:
...

Защо ми изопачаваш думите? Прочети пак какво съм написал, внимателно. За градско съм написал, че що годе става, след това: не говоря за В София, а КЪМ София, т.е. м/у Шумен и София. Сега асимилирай, помисли и се успокой. А така :)
За изпреварването с помощ или без - стига вече, жалко е наистина.
Това, че не надвишаваш 100км/ч по абсолютно никакъв начин не те прави примерен шофьор, нали!
Разбрахме, че си пообиколил тук там, сега искаш да изреждам, кои страни съм посетил и аз ли ? Пусни такава тема и ще се разпиша в нея :wink:

След като си такъв космополит, вероятно можеш да погледнеш на пътната обстановка в БГ малко по-глобално, не само в собствената си чиния. А сега си представи Ганьо Шуменски си купува S-класа, ама те пък скъпи бре => колата ще е от Англия на половин цена в най-лошия случай, ще се кара с английски номера за да не плаща акциз и естествено ще е оборудвана с дясна дирекция. Същия този картоф я завършил някое СПТУ, Машинно, Завдоско я не, тръгва да си кара 'новата', 'скъпа' кола към нивата на тате, мислиш ли че ще кара с 50 като тебе и няма да изпреварва? Помисли си - знам че ще ми разбереш примера.

Не приемай нищо лично, но се съгласи, това НЕ е правилният вариант за БГ шофьор.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 28 Яну 2009 11:11 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата

Тук е от: 31 Юли 2008 15:39
lowrider написа:
За изпреварването с помощ или без - стига вече, жалко е наистина.

На един последните му думи били "от моята страна няма нищо". :mrgreen:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 28 Яну 2009 13:20 
dj_flirt
Аватар

Тук е от: 08 Яну 2007 10:22
Като видя автомобил с десен волан и ми се повръща!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 28 Яну 2009 15:09 
Focken' Koko Bryce
Аватар

Тук е от: 06 Фев 2007 22:23
И на мен! Сещам се за тая тема!!!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 28 Яну 2009 16:47 
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Тук е от: 01 Авг 2008 14:58
Всеки слаб шофьор би казал, че дясната дирекция е неподходяща и опасна за страната ни,което е погрешно

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 28 Яну 2009 17:17 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата

Тук е от: 31 Юли 2008 15:39
Айде пак...?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 28 Яну 2009 17:25 
Playful moods
Playful moods
Аватар

Тук е от: 10 Мар 2008 10:08
Извън темата/подсказка:

Малко да разведрим обстановката :mrgreen:

ако не можеш да вървиш - пълзи.
Каквото и да правиш, продължавай напред!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 28 Яну 2009 19:17 
Опитен
Опитен
Аватар

Тук е от: 24 Фев 2008 14:57
Колко от тези,които са против десния волан са карали такава кола тук???????Ще ме извинявате ама на Леонартис му отива да е смешен ама на останалите?Две години!Две години карах автомобил марка Тойота с десен волан,имам изминати около 50 000км с него и те са изминати не само в град(тогава във Варна живях) имах многократни пътувания ДО СОФИЯ(Милене запиши си това!!!)тогавашната ми приятелка беше от Казанлък-колко пъти съм ходил не помня,до Видин ходих мотор да си купувам,до Ямбол на събор....и тнт и тнт.Като добавка на всички професори ще кажа,че имам и около 5000 км на камион с десен волан,а той се кара само извън града....
Когато не можете да карате-автомобила е най-малкия ви проблем!Като човек отлично познаващ шофирането с десен волан твърдо съм ПРОТИВ забраната им тук-няма никакви причини за това освен в главите на разни драскачи...

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 28 Яну 2009 21:15 
dj_flirt
Аватар

Сега шофьорите били слаби.Аз не съм карал такъв автомобил и не искам.Не съм ЗА да се забраняват.На който си му е кеф да си го кара.Ама да ми кажете,че съм слаб шофьор, защото не искам да карам кола с десен волан...

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 28 Яну 2009 21:27 
Опитен
Опитен
Аватар

Тук е от: 24 Фев 2008 14:57
Едно е да не искаш и да ти е вся тая друго е да не можеш и да патъркаш да ги забраняват,капиш?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 28 Яну 2009 22:18 
dj_flirt
Аватар

Ясно,ама аз и не съм патъркал да ги забраняват.Просто тези автомобили ме дразнят и не бих си купил такъв,защото е по-евтин.А колкото до това,че са опасни за движението това не го отричам и реално погледнато си е така.Не съм убеден,че на някой му е по-лесно да кара с десен волан,но разни хора,разни идеали. :)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 69 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Бърз отговор

Подобни теми   Автор   Отговори   Преглеждания    Последно мнение 
Изработка на пластмасови вежди за автомобили

в Услуги

kolev

4

1475

27 Яну 2016 13:34

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 26 Май 2020 4:57

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми