ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 26 Май 2020 5:10

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 

Какво е отношението ви към новите промени в Закона
Крайно положително. 33%  33%  [ 7 ]
Има някои положителни неща. 19%  19%  [ 4 ]
Повечето неща не са доизмислени и има неясноти. 38%  38%  [ 8 ]
Крайно отрицателно. 10%  10%  [ 2 ]
Общо гласове : 21
Автор Съобщение
 Заглавие: Промени в Закона за движение по пътищата
МнениеПубликувано на: 02 Юли 2007 7:07 
Велосипедист
Велосипедист
Аватар

Тук е от: 11 Фев 2007 14:04
(автор на темата)
Какво мислите за новите промени, които ни сервираха?
Ето и текста.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 02 Юли 2007 16:40 
..:: Club Addict ::..

Тук е от: 08 Яну 2007 9:18
Цитат:
2. (изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) в населените места, на пътно платно с две и
повече пътни ленти за движение в една посока, обозначени с пътна маркировка или
пътен знак, по които е разрешено движението на пътни превозни средства със скорост
не по-голяма от 80 км/ч;.

хихихихих
Яко бих казал :) ,но е много неточно написано ....

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 02 Юли 2007 18:35 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 08 Яну 2007 22:33
Местоположение: 1600 Pennsylvania Avenue NW, Washington, D.C. 20500
Някой може ли да каже на кратко по важните изменения.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 02 Юли 2007 20:32 
Велосипедист
Велосипедист
Аватар

Тук е от: 11 Фев 2007 14:04
(автор на темата)
DoRiLoN написа:
Някой може ли да каже на кратко по важните изменения.

Из новинарските сайтове ги пише, но според мен журналистите не са разтълкували всичко правилно.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 03 Юли 2007 12:56 
Опитен
Опитен
Аватар

Тук е от: 29 Яну 2007 11:41
rado написа:
Цитат:
2. (изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) в населените места, на пътно платно с две и повече пътни ленти за движение в една посока, обозначени с пътна маркировка или пътен знак, по които е разрешено движението на пътни превозни средства със скорост
не по-голяма от 80 км/ч;.

хихихихих
Яко бих казал :) ,но е много неточно написано ....

ето го целия текст
Цитат:
Чл. 15. (1) На пътя водачът на пътно превозно средство се движи възможно най-вдясно по платното за движение, а когато пътните ленти са очертани с пътна маркировка, използва най-дясната свободна лента.
(2) Разпоредбите на ал. 1 не се прилагат и водачът на моторно превозно средство може да използва за движение най-удобната за него пътна лента в следните случаи:
1. на пътно платно с три и повече пътни ленти за движение в една посока, когато техният брой специално е обозначен с пътен знак; (отменена)
2. в населените места, на пътно платно с две и повече пътни ленти за движение в една посока, обозначени с пътна маркировка или пътен знак, по които е разрешено движението на пътни превозни средства със скорост не по-голяма от 80 км/ч;

за да не си помислиш, че значи, че при двулентов път ограничението ти става 80 в града.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: КАТелевизия
МнениеПубликувано на: 10 Юли 2007 10:21 
Focken' Koko Bryce
Аватар

Тук е от: 06 Фев 2007 22:23
Значи... Никога не съм бил привърженик на телевизията. До 95-та някъде поглеждах отвреме навреме, защото още нямаше "ни жиесеми, ни интернет". После спрях тотално.

ТЕЛЕВИЗИЯТА Е СРЕДСТВО ЗА МАСОВА ДЕЗИНФОРМАЦИЯ!!!
Поне българските канали са.

В събота се обаждам на мой роднина, на когото обикновено оставям пари когато имам да плащам данъци, глоби, сметки и т.н. поради изобилстващото му свободно време.
Веднага след като разпозна гласа ми ме попита:
- Ти плати ли си акта?! ЩЕ ТИ ВЗЕМАТ КНИЖКАТА!!!... (през март месец правих опити да си платя акта, ама ударих на камък.. нещо за обновена база данни ми говориха в НАП. Нямало как да стане сега.)
- Айде стига бе!!! Как така ще ми вземат книжката?!
- Ами ти не гледаш ли Телевизия?
- Не. Никога, що?
- По Телевизора казаха, че до 1 месец който не си плати старите глоби от КАТ ще остане без книжка! ПОКАЗАХА ОПАШКИТЕ ПРЕД КАТ!!!
- Ми... не съм чувал, айде утре ще мина да я видим тая работа. Чао.
- Чао.

От телефона в лек свински тръс се изнасям към PC и почва Великото търсене на информация по въпроса. Търся в статии, успоредно с това чета всички изменения в ЗЗДП, като се налага да чета и стария закон наново, защото повечето изменения са "чл.343, ал.2 да се чете ал.3 и се отнася и за мотопеди", примерно...
Отделно се свързах и с познати, изпълняващи управленски функции в КАТ. Нема такова нещо!

В крайна сметка се оказа, че изменението по плащането на глобите се отнася за глоби, съставени след влизане на измененията в сила. Не е като досега след като "ти излезе акта" да ти дадат пак талончето... Сега след като се разбере наказателното постановление имаш право да караш 1 месец с постановлението вместу талон, докато събереш парите.След този месец, ако не си платил и не си вземеш талончето - караш без книжка.
...хмм, ами опашките пред КАТ? - Ми те са от автомобилите за регистрация, не гледаш ли Телевизия? - ме осведомява познат служител на KAT :D

ЧУДЕСНО Е! Това наистина е готин начин да се събират глобите, съгласен съм.

По Телевизора обаче, не може да се разбере нищо от цялата истина, хи-хи.
И не се учудвам. Ами нали който нема нет и нема познати в КАТ ще побегне да си плаща глобите...
Поръчков ли е репортажа? = Негърски въпрос. (-:

Поздрави,
Focken' Koko Bryce

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Юли 2007 13:37 
Напреднал
Напреднал

Тук е от: 08 Яну 2007 14:41
Цитат:
По Телевизора казаха, че до 1 месец който не си плати старите глоби от КАТ ще остане без книжка!

това ако е вярно искам да видя как цял Шумен ще останат без книжки (почти цял де) ако е вярно баща ми е първия без книжка :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Юли 2007 20:45 
Опитен
Опитен
Аватар

Тук е от: 25 Май 2007 15:51
Пояснение от личен опит (По Закона за адм. наказания, чл. 82 или подобно, извинете мен лаика, но сега не ми се търси точен текст) давността на административното наказание (глоба, наложено от съд и пр.) е 2 (две) години, освен ако давността не е прекъсната (например с обжалване и т.н), но както и да е - две години. Отивам да си сменям книжката в КАТ, и...(обаче например не е упоменато никъде, забележете с някоя табелчица или залепено съобщенийце) и чиновничката преди да приеме документите (вече платени всякакви такси и заявления) те чуква на компа, и о, чудо, те вече имат някаква база данни! (Макар, че още пишат в едни тефтери) и не ми пое документите, защото ми се мъдри една глобичка от ноември 2005. Но както се казва, за глоба от 10 кинта, вече си "вкарал" като мен 30-тина след дъъъълги опашки и няма де да идеш. Но видях хора, които пред мен се отказаха( "Е, за ся ша карам тъй, пък късмет, след месец ми изтича давността, а имам да плащам 200 лв..." каза един чичка). Видях и човек, който пък и той кат мен от де чул и не дочул си беше изчистил чинно всичко от 2003 насам, ама от де да знай, на, като е плащал не му отказали парите, но на опашката едва разбра, че е давността е двугодишна. Това е за глоби с неминала давност, ПРЕДИ този, сегашния закон, за който говорите, в който наистина ако не платиш глобата, след месец си ти я вземат книжчицата.

Edit:
Добавям, че наистина в КАТ всичко се плаща на едно място, дали ще подменяш книжка или ще регистрираш TIR с една бумага документи. И във Варна е така, но там са по-гъвкави като частна инициатива :D , има вече т.нар фирми за регистрация, в тях има работещи на длъжност "регистратор", отиваш с всички документи, оставяш колата с ключовете и на същия ден ти се обаждат когато са готови и получавш автомобил регистриран или пререгистриран (като моя) с номерата и всички документи. Чисто и ...платено, но много хора и фирми както моя случай се възползват, демек става дума за т.нар. алтернативен разход от учебниците по икономика или с други думи: времето е пари. :lol: В София много автокъщи използват същата услуга.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Промени в Закона за движение по пътищата
МнениеПубликувано на: 01 Апр 2016 12:11 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 15 Яну 2007 14:01
Ако някой не е в час - от днес влизат в действие изм. и доп. ДВ. бр.13 от 17 Февруари 2015г на
ПРАВИЛНИК ЗА ПРИЛАГАНЕ НА ЗАКОНА ЗА ДВИЖЕНИЕТО ПО ПЪТИЩАТА.

Общо казано е регламентирано възнаграждение от 10 до 20% от събраните глоби за съдействалите за установяване и глобяване на нарушители на ЗДП. С фото и видеоматериали + свидетелстване.
Включително за пешеходци. :twisted:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 01 Апр 2016 19:48 
Ветеран
Аватар

Тук е от: 06 Юни 2008 1:42
Ем...шсъ учим да спазваме.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 30 Сеп 2018 12:36 
Титан на мисълта
Аватар

Тук е от: 22 Окт 2007 16:57
Чл. 106а. (Нов - ДВ, бр. 62 от 2018 г., в сила от 28.01.2019 г.) Водачите са длъжни да зареждат с гориво управляваните от тях пътни превозни средства и/или самоходни машини само на бензиностанции, които разполагат с резервоари, които са трайно прикрепени към недвижим имот.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Бърз отговор

Подобни теми   Автор   Отговори   Преглеждания    Последно мнение 
Как се ориентирате по пътищата?

в Хора, пътища, автомобили

Loveca_

3

2112

28 Авг 2015 11:38