ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 24 Сеп 2018 16:29

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 48 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Българска песен за Евровизия
МнениеПубликувано на: 15 Яну 2012 21:47 
Персона грата
Персона грата

Тук е от: 31 Яну 2008 12:17
amapola написа:
В песента може и да не долавяш цигански елемент , ама певицата е от долу до горе цигански елемент. Въпреки,че това не е най-големия проблем. Като знаем какви травестити и сатанински групи пращат на Евровизия , то нашта Софка е цвете. Но песента и е скучна. А на Десислава е още по скучна.

Я ми посочи една сатанинска група участвала на Евровизия,че аз не се сещам.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 15 Яну 2012 21:48 
Опитен
Опитен
Аватар

Тук е от: 08 Окт 2011 20:06
Като оставим ,че тоя "конкурс" е пълна пародия...още по-трагичното е ,че отново ще ни гледат циганията.
Без значение дали мазната мангуста софка или пращялката десс ?!?
И после се чудя защо като им кажа в "белите" държави ,че съм българин се пулят...

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 15 Яну 2012 23:04 
Акварист
Акварист

Тук е от: 25 Апр 2010 8:13
Една от най успешните певици в Чехия,печелила най много ''славици''(всяка година давана за най добър певец и певица)и представете си,чак след като съм бил тук 10 години, чух ,че е била циганка.И може да се каже ,че за този факт почти никой не говори,тъй като просто са възпитани.
Какво бихте казали за Чарли Чаплин най успешният артист,за всички времена,който едновременно е бил и продуцент композитор и сценарист на създадените от него филми-баба му е била циганка,но кой говори за това?Никой но в книгата ,която написва споменава за този факт,без да се срамува.Това,че в Европа много не са възхитени от нас Българите не са причина само циганите а и самите ние.А факта,че даваме възможност на всички етноси да се изявяват наравно с останалите е факт за който Европа може само да ни уважава а ние да се гордеем,а не срамуваме.
Преди години на централна гара София ,двама цигани връщащи се от Германия се отбиха в една закусвалня и собственичката не искаше да ги обслужи тъй като са цигани.Те обаче много учтиво се извиниха и си тръгнаха,но това не стигаше на нашата ''принцеса'' и продължаваше да крещи несмислени неща по техен адрес......Как си мислите,тази сцена какво впечатление направи на чужденците?
Ако има нещо,които Европейците не харесват в нас и са направо шоковани ,това е при ползването и на нашите обществени тоалетни.(Ako се чудите просто посетете външните тоалетните на гара Шумен )
Факта,че в Европа може би във близките години не е възможно да се избере президент от друга етност,така както стана в Америка, говори за подчертан расизъм,насаден малко или повече във всеки от нас ,който е още един проблем създавайки си излишно.
Ако искаме циганите да ги интегрираме и започнат да живеят нормално,(за да не ни създават проблеми) така както всички нас то трябва да поощряваме и помагаме на тези,които са тръгнали по правия път и да сме не компромисни към нарушителите на реда.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 15 Яну 2012 23:32 
№14
№14
Аватар

Тук е от: 15 Дек 2007 13:00
Добре де ,Барбус ,в тази тема нищо лошо няма да говоря за циганите. Все пак те са наш'то бъдеще. :ROTFL
Но темата не е за циганите , а за песните ни за Евровизия.
И една от тези песни е на Софито .
Да , по света има страхотни цигански изпълнители, но уви, Софи Маринова , не е от тях .Не ми е по вкуса. Дори , когато пее една от любимите ми песни ,техния химн - "Джелем, джелем" не ми трепва ....може би не разбирам , но не ми харесва.

-- Нед Яну 15, 2012 23:41 --

Извън темата/подсказка:
Сори , ама Лили Иванова по-добре пее "Джелем джелем" от Софито. Сравнение не може да има!
http://vbox7.com/play:36ced67d&al=2&vid=1780201

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 16 Яну 2012 11:23 
Опитен
Опитен
Аватар

Тук е от: 16 Ное 2009 21:27
[quote="ME4O_TURIST"]Иди пий една студена вода и се успокой. И един цигански елемент не успявам да доловя в песента .[/q

Уши имаш ли? Тя пее с циганския си глас и песента е пълна с цигански орнаменти!!! Всеки би го чул!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 16 Яну 2012 21:18 
Форумен дух
Форумен дух

Тук е от: 18 Окт 2009 14:28
Как един наш композитор,дори и млад не можа да сътвори една поп,диско,рокенрол песен съпроводена с български народен мотив бе? Иначе като ги слушаш- големи композитори! Имаме един филм "Съдията" с Г. Черкелов. Та началото на този филм започва с две гайди./слушайте ги/ Ако към тях се прибави модерното ще стане нещо уникално. Това е само един пример Има още много такива. Толкова години "факторите" гледат фестивала и продължават с циганията.Пусни един кечек там бе,може и да спечелим.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 16 Яну 2012 21:55 
ЧЛЕНЪТ
ЧЛЕНЪТ
Аватар

Тук е от: 30 Апр 2008 10:54
Alcoholocaust написа:
Като оставим ,че тоя "конкурс" е пълна пародия...още по-трагичното е ,че отново ще ни гледат циганията.
Без значение дали мазната мангуста софка или пращялката десс ?!?
И после се чудя защо като им кажа в "белите" държави ,че съм българин се пулят...

Ми ти и на мен да ми кажеш.че си българин,ше се пуля! Ходи да рониш мамули! А в "белите държави " не ходи,да не ни срамиш! :evil:

Няма значение дали едната е "мазна циганка",или другата е "пращялка" /каквото и да значи това!
И ДВЕТЕ имат нещо уникално в себе си-глас!
Ти "умнико" КАКВО имаш,че да ги съдиш,коя каква е ?!!! :evil: :evil: :evil:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 16 Яну 2012 23:46 
Напреднал
Напреднал

Тук е от: 10 Апр 2009 12:57
Патриотизмът е голямо нещо! Чрез него можеш да намериш стойност даже в жалките изпразвания, наречени "БГ кандидати за Евровизия".

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 17 Яну 2012 19:55 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 08 Яну 2007 10:07

Къде сме ние , къде са те ... Ще пусна 1 SMS за боК Zeljko ;)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 13 Май 2016 7:07 
~~~~
~~~~

Тук е от: 06 Апр 2008 8:12
Поли е прекрасна, каквато беше и е Софи , но Сергей е неотразим:)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 16 Май 2016 9:18 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 15 Яну 2007 14:01
Гласовете за Поли

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 16 Май 2016 21:44 
Акварист
Акварист

Извън темата/подсказка:
Размисли и вариации на тема Евровизия...
Четвърто място !?..... е като имаме в предвид, че на последните 25, 26 места останаха Чехите и Германците можем да се смятаме за шампиони, мани мани. Иначе като слушах песните нашата някак си, не ме впечатли,(имаше много по добри) може би защото съм с извратен вкус или кой знае? Мисля си, че начина за класацията превръща Евровизията в пародия.Песните не се класират според качествата си, а според измислени правила не отразяващи техните стойности.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 17 Май 2016 7:28 
~~~~
~~~~

barbus написа:
Размисли и вариации на тема Евровизия...
Четвърто място !?..... е като имаме в предвид, че на последните 25, 26 места останаха Чехите и Германците можем да се смятаме за шампиони, мани мани. Иначе като слушах песните нашата някак си, не ме впечатли,(имаше много по добри) може би защото съм с извратен вкус или кой знае? Мисля си, че начина за класацията превръща Евровизията в пародия.Песните не се класират според качествата си, а според измислени правила не отразяващи техните стойности.

Стига си мърморил...естествено, че Поли беше далеч преди цитираните от теб, но последните, май, си получиха наказателния вот. Евровизия е същата политическа глупост, както беше навремето Ален мак /не ми казвай, че не го помниш:))) Пародия е, как да не е..щом и австралийка участва..
Поли е готина , вкара малко български текст /браво!/, покрай нея се заговори, зашумя за България. Само да ти подскажа, че целия свят говори за България на Поли Генова, а не за държавния мишок, който ходи да се лендзи на папата:)))

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 17 Май 2016 12:07 
Акварист
Акварист

Да превърнахме се във водещи в музикалният живот на Европа.? Само че дали песента, с която се отличихме ще се излъчва и по нашата телевизията,(и какво ще е гледането и в YouTube) и дали ще намери място сред избоялата чалга, превзела ефира и сърцата на повечето слушатели?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 17 Май 2016 13:05 
~~~~
~~~~

О, за това нямай грижа. Националните телевизии нямат избор- гаврата беше толкова голяма, че дълго ще държи песента на екран и в ефир:)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 48 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Бърз отговор

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 24 Сеп 2018 16:29

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене: