Тук е от: 24 Авг 2007 23:22 Мнения: 2265 Местоположение: Wolfsschanze
Skype: vorvzakone77
InspectorGadjet написа:
Кирилицата е създадена от Климент Охридски,който е българин и за първи път е използвана в България,така че е българска а не славянска писменост.[ Изображение ]
Мноого е спорно кой е създал кирилицата, и въобще дали е дело на един човек.