ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.


Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 12 Юни 2026 17:15



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 463 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Относно бирата
МнениеПубликувано на: 24 Юли 2015 22:58 
Гастарбайтер
Гастарбайтер
Аватар

Тук е от: 15 Апр 2008 2:43
Мнения: 3222
Местоположение: Amor fati - Memento mori
Skype: Amici fures temporis
Извън темата/подсказка:
Savoy-a съм го отказал още преди 20 години! :G8.gif Много поевтиняла бирата откакто спрях да я пия. Бурета Schofferhofer и Heineken под 20 лева, Veltins - 1,19, Warsteiner - 1,35. Язък, че не пия! :O01.gif

_________________
"Нашата философия гради нов свят, делото ни руши стария!"


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Относно бирата
МнениеПубликувано на: 21 Окт 2015 17:58 
Нов потребител
Нов потребител

Тук е от: 21 Окт 2015 17:45
Мнения: 1
Загорка Ретро е може ни най-доброто БГ производство на пазара в момента. Още не съм пробвала Каменица нефилтрирано - дано е хубава! Иначе, за любителите на бира - били ли сте в едно много яко барче в София до парка Заимов? Казва се KANAAL! Има вносна бутилирана белгийски бира в изобилие. Има едни трапистки бири дето са ... олеле-малеле.... голяма веселба става като изпиеш 2,3 :) :) :)


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Относно бирата
МнениеПубликувано на: 21 Окт 2015 18:53 
Форумен инвентар
Форумен инвентар
Аватар

Тук е от: 13 Фев 2011 8:39
Мнения: 3622
Загорка ретро бива ама според мен Бургаско е по-добро.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Относно бирата
МнениеПубликувано на: 10 Дек 2015 9:32 
Опитен
Опитен

Тук е от: 10 Авг 2011 12:16
Мнения: 286
aruba_man ти като един виден разбирач би ли споделил впечатления от българската крафт бира? http://laika.bg/index.php?route=product ... ath=75_113


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Относно бирата
МнениеПубликувано на: 13 Дек 2015 22:14 
Нов потребител
Нов потребител

Тук е от: 06 Мар 2013 21:01
Мнения: 6
Колеги бираджий вчера си купих една кутиика Гинес от Кауфланд на промоционалния щанд до касите. Кутииката беше посмачкана но здрава а цената полвика, първа среща с гинес. :F5.gif
Та верно ли тая бира прави пяна пък газировката е много зле или съм се набутал с промоцията.
Моля помогнете защото да остановя сам ще ми струва 3.5 левчета па за тия пари пия бира цяла вечер или два Варщаинера за кеф. :O02.gif


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Относно бирата
МнениеПубликувано на: 13 Дек 2015 22:19 
Нов потребител
Нов потребител

Тук е от: 06 Мар 2013 21:01
Мнения: 6
Чопър написа:
Загорка ретро бива ама според мен Бургаско е по-добро.


Според мен Загорка Ретро е скапана бира, мнението ми за това идва от срока и на годност.
А именно ако не е пастьоризирана как убиват дрождите за такъв срок на годност.
С някакви химикали много ясно. Та по добре да ми я стоплят до 60 градуса от колкото да ми слагат консерванти и да ма балъчат че е ретро.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Относно бирата
МнениеПубликувано на: 13 Дек 2015 22:24 
Нов потребител
Нов потребител

Тук е от: 06 Мар 2013 21:01
Мнения: 6
Пастьоризацията е процес на загряване до 60 градуса за убиване на дрождите и консервиране на бирата за дълго, ако го немаа идва химиятааа.... ретроооо


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Относно бирата
МнениеПубликувано на: 14 Дек 2015 4:46 
Гастарбайтер
Гастарбайтер
Аватар

Тук е от: 15 Апр 2008 2:43
Мнения: 3222
Местоположение: Amor fati - Memento mori
Skype: Amici fures temporis
Glarus съм пил, но беше топла и в пластмасова туба, донесена от Варна и затова мнението ми няма да е меродавно. Хубаво крафт-мрафт, ама за тия пари се отива в друго измерение! :O01.gif

Аз отдавна вече не съм толкова голям фен на бирата (в смисъл винаги ще съм фен, но наблягам на здравословния начин на живот), пия макс една-две на ден и то много рядко. Даже вече Argus от Lidl за 0,89 лева ми е любима. :D Намерете си друг гуру! :O01.gif

_________________
"Нашата философия гради нов свят, делото ни руши стария!"


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Относно бирата
МнениеПубликувано на: 14 Дек 2015 16:28 
Опитен
Опитен

Тук е от: 14 Яну 2013 12:19
Мнения: 114
Много лошо сега до кого ще се допитваме?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Относно бирата
МнениеПубликувано на: 02 Яну 2016 23:03 
Гастарбайтер
Гастарбайтер
Аватар

Тук е от: 15 Апр 2008 2:43
Мнения: 3222
Местоположение: Amor fati - Memento mori
Skype: Amici fures temporis
vladi_ll написа:
aruba_man ти като един виден разбирач би ли споделил впечатления от българската крафт бира? http://laika.bg/index.php?route=product ... ath=75_113


В Billa пуснали 2 вида Glarus - 2,60 за 500 ml. От пиянски ентусиазъм тази вечер си купих английския ейл. Същата бира може да пиете като си отворите едно Шуменско и го оставите 24 часа да изветрее в чаша с широко гърло. За същите пари можех да си взема Pilsner Urquell. Аз бях дотук с патриотизма. :O01.gif

_________________
"Нашата философия гради нов свят, делото ни руши стария!"


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Относно бирата
МнениеПубликувано на: 03 Яну 2016 1:32 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 12 Мар 2008 19:33
Мнения: 801
Skype: valio_enthroned
Развалиха , както българската бира , така и държавата , мизерници!

_________________
Death Metal Freak!
http://www.clixsense.com/?7795762


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Относно бирата
МнениеПубликувано на: 04 Яну 2016 21:57 
Цигане
Цигане

Тук е от: 22 Яну 2009 22:25
Мнения: 6950
Местоположение: по пътищата.
BERNARD..чешка..мммм..
В България кога??


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Относно бирата
МнениеПубликувано на: 04 Яну 2016 22:05 
Опитен
Опитен

Тук е от: 07 Фев 2010 10:43
Мнения: 218
Skype: freeflyer1914
В Кофманда продават Bernard.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Относно бирата
МнениеПубликувано на: 04 Яну 2016 22:08 
Цигане
Цигане

Тук е от: 22 Яну 2009 22:25
Мнения: 6950
Местоположение: по пътищата.
Мен ме интересува кога в България ще правим такава бира.
..може би Столично маааалко се доближава.. ама малко.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Относно бирата
МнениеПубликувано на: 20 Фев 2016 0:52 
Гастарбайтер
Гастарбайтер
Аватар

Тук е от: 15 Апр 2008 2:43
Мнения: 3222
Местоположение: Amor fati - Memento mori
Skype: Amici fures temporis
Тез от Carlsberg ме принудиха пак да пропия бира. Budweiser Budvar вече по 1,20 по складовете, 1,50 по магазините, 2,20-2,50 по заведенията! :O01.gif

_________________
"Нашата философия гради нов свят, делото ни руши стария!"


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 463 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31  Следваща
Бърз отговор
  


Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 12 Юни 2026 17:15


Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]


Не можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2011 и т.н. phpBB Group
Style based on FI Subice by phpBBservice.nl │ град Шумен │ Блог
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов │ Редактирано за Форума на ШуменОбяви Шумен
Съдържанието на мненията във форума, с изключение на цитатите от външни източници, е лицензирано под Creative Commons Attribution.
Използването на мненията за комерсиални или некомерсиални цели е разрешено само с хиперлинк към форума и изричното позоваване на източника.
Отговорност за мненията във форума носят само и единствено техните автори.