ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 21 Апр 2024 23:46

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 283 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Какво се случва с шуменската журналистика?
МнениеПубликувано на: 11 Сеп 2007 21:01 
Опитен
Опитен

Тук е от: 05 Сеп 2007 22:22
(автор на темата)
Какво се случва с журналистиката в Шумен?
Какво е бъдещето на тези, които учат за журналисти?
Ще успеят ли да изместят Тези от времето на комунизма?
Хубаво е да се поразсъждава върху тази тема, въпреки, че по надолу имаше подобна!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Какво се случва с шуменската журналистика?
МнениеПубликувано на: 11 Сеп 2007 21:22 
Баш майстор
Баш майстор
Аватар

Тук е от: 08 Яну 2007 18:46
Стратегът написа:
Ще успеят ли да изместят Тези от времето на комунизма?

Ааааа Леонардиса няа да закачате :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Интересно
МнениеПубликувано на: 12 Сеп 2007 8:24 
VIP
VIP

Тук е от: 09 Яну 2007 21:19
Интересна тема, любопитно ми е какво мислите. Колкото до това, дали тези, които учат за журналисти ще успеят да изместят Тези от времето на комунизма? На първо място, не се забелязва някакъв стремеж у учещите за журналисти да изместват когото и да е. Ако все пак успеят, може и да успеят, когато Тези започнат да оредяват по биологически причини или да се отказват. Но и тогава няма гаранция, че Тези ще бъдат наследени точно от завършили журналистика. Журналистическия пазар е свободен за конкуренция, няма пречка ако някой е добър, да се докаже. А и няма рязко разделяне на Тези и Онези. Успели или неудачници - има ги и в двете категории. Лошото е, че в Шумен желаещите няма и къде и от кого да се учат. Засега май Радио Шумен единствено позволи обновяване на кръвта си.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 12 Сеп 2007 10:32 
Баш майстор
Баш майстор
Аватар

Като няма от къде тука да се учат,да се учат от Големите!!!От около седмица на вестникарския пазар излезе един нов национален всекидневник със съвсем нова визия. Вестник "Класа",още едно страхотно попадение на Валери Найденов.

п.с. На който не му се дават 50 стотинки,може да го чете редовно в Десетият град :wink:

http://class.bg/

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 12 Сеп 2007 10:42 
VIP
VIP

alexxx72 написа:
Като няма от къде тука да се учат,да се учат от Големите!!!От около седмица на вестникарския пазар излезе един нов национален всекидневник със съвсем нова визия. Вестник "Класа",още едно страхотно попадение на Валери Найденов.

п.с. На който не му се дават 50 стотинки,може да го чете редовно в Десетият град :wink:

http://class.bg/

С какво пък ти хареса вестник "Класа". Доста постен, бизнес, а езикът малко булеварден. Уж за сериозни хора, а цена от 50 стотинки, дори това малко го олекотява. И не че няма да върви - Гергов има достатъчно пари за да го поддържа и на загуба, а и да пренасочи рекламата от Дневник към него. Но вестникът, според моите разбирания, не е добър продукт. И не казвам, че гроздето е кисело. Можех да го ям и още мога. От този вестник преговаряха с мен близо 2 месеца и в крайна сметка на 29 януари отказах оферта от 2*** лв плюс квартира в София. Но това, което беше като замисъл тогава, през зимата, няма нищо общо с крайния продукт, който е хаотичен и блудкав, може би заради достигнатия творчески таван на главния му редактор Валери Найденов. Т. нар. Паметник на журналистиката в столичната гилдия отдавна минава за един смешко. Интересно ми е кои са останалите му попадения, Алекс. Щото казваш още едно. Найденов се изложи кифладийски когато дойде навремето в Континент, където работих, изложи се после в 24, когато тиражът на първия по тираж вестник се срина много под труд, изложи се като телевизионен водещ по Нова, когато водеше с Ива Петрони, не се справи в някакво списание като беше, в Поглед не поседя дълго. За какво говорим тука. Или от футбол, политика и вестници всички разбират.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 12 Сеп 2007 12:13 
Баш майстор
Баш майстор
Аватар

Леонартис написа:
За какво говорим тука. Или от футбол, политика и вестници всички разбират.

Офффф,консуматор съм бе Крумов,консуматор съм,затова се правя че разбирам,иначе ако не се правехме че му разбираме вестниците щяхте да си ги четете ти (не че му разбираш много),Юрий Проданов и още двама-трима.Нали се сещаш,че част от тия 2*** лева дето ти предлагат, идват от нас дето се правим че разбираме и си купуваме вестници.
Докато пиша хвърлям едно око на чата и виждам следното:

Цитат:
ХХХХХХ undefined NaN:NaN ех, Шумен сме на светлинни години от големите медии
YYYYYY undefined NaN:NaN ами не, мисля, че на малко място по-лесно може да се направи и с по-малко пари. но трябва да има поне 1-2 души, които да разбират за какво става дума.
ZZZZZZ undefined NaN:NaN ами то като всеки си мисли, че може да прави вестник (поне)
YYYYYY undefined NaN:NaN ми колко му е
ZZZZZZ undefined NaN:NaN така си е,
ZZZZZZ undefined NaN:NaN наемаш 2 студенти да ходят из града и да пишат после
ZZZZZZ undefined NaN:NaN не го разбирам аз това
ZZZZZZ undefined NaN:NaN и после: Крадци заловиха полицаите
YYYYYY undefined NaN:NaN ххахахахах
XXXXXX undefined NaN:NaN Smile
ZZZZZZ undefined NaN:NaN не може ли поне веднъж Полицаи заловиха крадци

Ааааааа виж ти кой му разбирал,тц,тц,тц,ама май му разбират повече от това "да разлайват кучетата".

Наемаш,казва потребителя ZZZZZZ, двама студенти да обикалят града и после пишат,чиста работа,хахаха.
Ми кой да наемат,Стефан Бобчев ли?А после какво ставало със студентите дето учили журналистика?Ми щракат с пръсти и ходят да мият чинии в Америка,щото на тия дето му разбират не им харесало ,че "Крадци заловиха полицаите...",е не че е имало някой който да не е схванал какво е имал в предвид автора на новината,ама ей тъй,да си го кажем ний,че да ни стане по леко на душата,едно таквоз лееееко,веееесело,ефииииирно ... А пък Леонардиса ... ми той се е родил научен ве,че и безграшен,единственото което още не е усвоил е да бъде безсмъртен,ама и това ще стане ... Силата е с него :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 12 Сеп 2007 12:42 
VIP
VIP

Алекс, споко бе, признавам, че кръчмарството ти се отдава повече, отколкото разборите на медийния свят. Пък за другото - добър-лош, решава тоя дето плаща парите, а косвено и тоя дето брои парите за вестника.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 12 Сеп 2007 12:55 
Баш майстор
Баш майстор
Аватар

Леонартис написа:
Алекс, споко бе, признавам, че кръчмарството ти се отдава повече, отколкото разборите на медийния свят. Пък за другото - добър-лош, решава тоя дето плаща парите, а косвено и тоя дето брои парите за вестника.

Е като си прав,прав си,от кръчмарство разбирам повече от колкото от медийния свят,дет са вика светове много,ама всеки в галактиката да си седи :mrgreen: .Та идеята ми беше,че аз като аматьор направих ебаси разбора,пък представи си ако бях професионалист,щях да ти изям ляба барабар с 2*** лева :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 12 Сеп 2007 23:32 
Администратор
Аватар

Тук е от: 07 Яну 2007 4:15
alexxx72 написа:
А после какво ставало със студентите дето учили журналистика?Ми щракат с пръсти и ходят да мият чинии в Америка...

Аааа, не е вярно. Сервитьор съм :G8.gif . За да вземам същите пари в България трябва сигурно да стана главен редактор на "24 часа" или нещо от сорта. Точно това лято нямаше места със заплати по 3000 лв. за току що завършили студенти по Журналистика, затова предпочетох хАмерика :wink: .

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Сеп 2007 7:24 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата

Тук е от: 05 Фев 2007 15:55
alexxx72 написа:
Наемаш,казва потребителя ZZZZZZ,

Да се чете ZZZZZZ = hope

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 19 Сеп 2007 13:00 
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Тук е от: 15 Яну 2007 15:02
Може и да успеят, може и да не успеят. Зависи си от хората. Имам приятел, който, заедно с баща си, работи 800 дка, имат си кооперация. Засега изкарват по 20 000 годишно (чисти), но увеличават печалбата. И той ми викаше: "Ела при мене да бачкаш, ще ти плащам повече". Но въпросът е, че работя това, което съм искал винаги и ми доставя удоволствие. Парите, които ми плащат, ми стигат, макар че парите никога не стигат. Но, за съжаление, истината е, че малко журналисти са добре платени и, може би, това кара голяма част от студентите по журналистика да почнат в ново поприще. А има и друга причина, че не всички кадри, които излизат от ШУ са блестящи. И това не е по вина главно на УНИ-то, просто не всички ... стават за това.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 19 Сеп 2007 14:12 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 08 Яну 2007 22:33
Местоположение: 1600 Pennsylvania Avenue NW, Washington, D.C. 20500
Даже една кофа закрепена за задника на магаре по плажа е по-полезна от български журналист.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 19 Сеп 2007 16:03 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 13 Яну 2007 23:28
Една кофа, закрепена за задника на магаре, е по-полезна не само от повечето български журналисти, но и от 99% от политиците ни. Уви. Ма то какво ли ни е наред, че и журналистите ни да са читави?! В интерес на истината аз не обвинявам журналистите ни за това, което са. В края на краищата и те искат да живеят човешки живот в нечовешка държава.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: ===
МнениеПубликувано на: 19 Сеп 2007 21:41 
VIP
VIP

Мине - не мине време, изрови някой темата за противните журналисти.
Ми всичко е наред, не знам какво ви вълнува.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 20 Сеп 2007 2:18 
Администратор
Аватар

Тук е от: 09 Яну 2007 2:16
Цитат:
Какво се случва с шуменската журналистика?

е темата.

Де пише, че са противни?? По-скоро е тема за размисъл. Иначе си е индивидуално, един е противен за някого, за друг е приятен.
Като гледам първия пост, по-скоро ми прилича на конфликт между поколенията, практикуващи в тази област :roll:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 283 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Следваща
Бърз отговор

Подобни теми   Автор   Отговори   Преглеждания    Последно мнение 
Какво мислите за войната между Русия и Украйна?

в Политика

Loveca_

11

17878

27 Фев 2022 0:39

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 21 Апр 2024 23:46

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения