ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 21 Сеп 2019 20:07

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 74 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Връщането на военната служба, за и против?
МнениеПубликувано на: 27 Фев 2016 17:01 
Форумен инвентар
Форумен инвентар
Аватар

Тук е от: 13 Фев 2011 8:39
Аз съм против връщането на военната служба или поне вида който се има предвид. Съгласен съм да има отслужване на някакво време в полза на държавата, но самия формат да е по-различен, че като видя едновремешната казарма какви боклуци е създала ми се повръща... Според мен едно 6-9 месечно обучение по гражданска защита и защита на населението съчетано с полагане на доброволен платен труд е по-необходимо и по-актуално към настоящия момент вместо 2 години да се промива главата с малоумна пропаганда и лъжи и да ме учат на неща отпреди 50 години, които нямат никакво практическо приложение...

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 27 Фев 2016 17:29 
Титан на мисълта
Аватар

Тук е от: 22 Окт 2007 16:57
Е, малко подготвен съм. Нали уча в казармата. Например имахме един странен преподавател, който вместо да ни чете лекцията по съответния предмет, използваше времето да ни разказва защо Хитлер не можал да превземе Русия. Тъй че знам туй онуй за войната, но пак не ме привлича военната служба.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 28 Фев 2016 5:47 
Акварист
Акварист

Тук е от: 25 Апр 2010 8:13
(автор на темата)
През двегодишната военна служба преди се е целяло отбраната ни, докато сега нещата са променени. Тази цел изпълнява наемна армия, и целта на задължителната военна служба ще изпълни две неща. Всички да придобият елементарна военна подготовка, а на тези които им се отдават тези неща, може да им се предложи кариера в армията. И курса на обучение едва ли ще е повече от шест месеци, но вероятно ще е доста по къс. Различието от предишното служене ще са може би, и викендовите отпуски на всички, а не само на отличилите се , както преди. Както и военните школи да са по места, а не на другият край на България, и когато имаше гарнизон въобще не можеше да се прибереш. А накрая може да се проведат тренировъчни учения на специализирани отдалечени полигони. Така, че обучението няма да е толкова тежко.
Всъщност за мен службата беше съдбоносна, защото точно тогава срещнах и голямата си любов, с която сме и досега заедно.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 28 Фев 2016 6:25 
<5™
<5™

Тук е от: 23 Фев 2007 16:15
Подкрепям на Чопи мнението, но срока да е 12 месеца.

Отварям една скоба - Шумен ще бъде управляван най-малко 4 години от кадри на армията преди 89-та година. :)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 28 Фев 2016 7:44 
Форумен инвентар
Форумен инвентар
Аватар

Тук е от: 13 Фев 2011 8:39
barbus написа:
Всъщност за мен службата беше съдбоносна, защото точно тогава срещнах и голямата си любов, с която сме и досега заедно.

В казармата я срещна, нали! :ROTFL :ROTFL :ROTFL Признай си! На фона на русофилията ти това, че си от другия бряг ще мине за нормално, не бой се :ROTFL :ROTFL :ROTFL :ROTFL

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 28 Фев 2016 15:09 
Акварист
Акварист

(автор на темата)
Ако въобще се приеме варианта за задължително военно обучение, срока едва ли ще бъде повече от три месеци, а може и да е по кратък, тъй като армията ще си остане професионална с добре обучени специалисти. Ако е повече то ще е само за някой проявили интерес за придобиване на специалност, според разчетите за допълнения при евентуална мобилизация.
Някой специалисти смятат, че ако се наложи евентуална мобилизация, новоприетите тепърва ще бъдат обучени преди да се използват.
Както вече споменах, Израел разполага с обучени войници и при нужда ги мобилизира. Те идват с униформата си и веднага се включват в подразделенията си. При това положение имат на разположение многобройна добре обучена армия, без да харчат излишни средства за поддържането им. Но за да стане това всички трябва предварително да са преминали курса на обучение.
Мобилизациите при нас са най неорганизирани. Вземали са ме многократно запас и организацията е нулева. Два три дни се мотаме докато ни облекат всички, и толкова докато всичко приготвим за издаване. Когато на времето бяхме в СССР на стрелби, видяхме че всички уволняващи се си отиват с униформите, и при извикване в запас се обличат веднага и са готови. Ние докато получим униформите и войната ще свърши. Един военен конфликт избухва като пожар, и ако тогава започнат да ти търсят униформа и обувки по мярка, а след това да те обучават, едва ли ще има някакъв ефект въобще. Пък и може да се окаже, че за някой няма да има необходимата мярка, изобщо при нас всичко е да се отбие номера.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 28 Фев 2016 16:48 
Титан на мисълта
Аватар

Тук е от: 22 Окт 2007 16:57
Конвенционалните войни са на изчерпване, не бой се! Никой няма да ни нападне с армия.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 28 Фев 2016 18:23 
[quote="barbus"Когато на времето бяхме в СССР на стрелби, видяхме че всички уволняващи се си отиват с униформите, и при извикване в запас се обличат веднага и са готови.[/quote]

Ако имах униформата си от преди 27-28 години, май само партенките щяха да ми стават сега, може би и кепето.

Върнете се в началото

Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 04 Мар 2016 9:07 
Акварист
Акварист

(автор на темата)
Зачислените на военен отчет периодично се мобилизират, и когато униформата ти е малка могат да ти я заменят, или да ти дадат нова, ако е изтекъл срока им за използване и е негодна. Щом тази система вече е изпробвана и действа, няма какво ново да откриваме.
Главното обаче е дали ще се намерят средства, и нагласа за осъществяването и.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 05 Мар 2016 21:39 
~~~~
~~~~

Тук е от: 06 Апр 2008 8:12
Много ми е любопитно кои гащници предлагаш да се мобилизират? Днешните са 'виждали' оръжие само на компютърните игри. Гледам, че и световни състезания си организират..
Казармата няма да донесе нищо добро, но едни курсове за първа помощ или оцеляване в критични ситуации, биха били полезни..

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 06 Мар 2016 16:14 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 09 Яну 2007 0:04
Рядко изказваш популистки мнения, обаче тоя път звучиш сякаш си карала 2 години задължителна казарма в Израел. Първо, по мнението на военнни експерти, много компютърни симулации развиват определени умения при младежта. Второ, в наши дни също има безкрайно много възможности за спорт, даже повече отпреди 20-30 години. Трето, силно се съмнявам дали БЧК спазва принципите на независимост, неутралитет и безпристрастност.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 06 Мар 2016 18:34 
~~~~
~~~~

Тук е от: 06 Апр 2008 8:12
yarov написа:
Рядко изказваш популистки мнения, обаче тоя път звучиш сякаш си карала 2 години задължителна казарма в Израел. Първо, по мнението на военнни експерти, много компютърни симулации развиват определени умения при младежта. Второ, в наши дни също има безкрайно много възможности за спорт, даже повече отпреди 20-30 години. Трето, силно се съмнявам дали БЧК спазва принципите на независимост, неутралитет и безпристрастност.

Да разбирам ли, че трябва да влизат в казармата, за да упражняват спорт и да доразвиват придобити пред компютъра умения?:)
Колкото до бчк- съгласна съм, спор няма.
Не знам как ще ме убедиш в 'ЗА' задължителната казарма! Все още не съм казала, че съм 'против', но имам смесени чувства предвид ежедневното ми наблюдение на подрастващите. И не вярвам, че там момчетата стават мъже:)
Ще ми е интересно мнението ти по въпроса.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 06 Мар 2016 19:06 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 09 Яну 2007 0:04
Аз не съм казвал никъде, че съм "ЗА". Не съм против, но няма политическа воля за подобна стъпка, като дежурният мотив е, че няма пари за възстановяване на старите казарми. Личното ми мнение е, че НВО е t%$@*.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 06 Мар 2016 20:58 
Форумен инвентар
Форумен инвентар
Аватар

Тук е от: 10 Яну 2007 21:18
Ако ще е като в Израел и аз съм ЗА.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 06 Мар 2016 22:32 
Цигане
Цигане
Аватар

Тук е от: 22 Яну 2009 22:25
Искам запааааас. :)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 74 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Бърз отговор

Подобни теми   Автор   Отговори   Преглеждания    Последно мнение 
Общински съветник скочи против религиозната пропаганда

в Интересни статии от медиите

Loveca_

6

2297

14 Яну 2016 13:02

"За" или "Против" АЕЦ Белене

в Политика

barbus

1