ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 22 Юли 2019 15:16

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 74 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Връщането на военната служба, за и против?
МнениеПубликувано на: 10 Мар 2016 11:19 
Форумен инвентар
Форумен инвентар
Аватар

Тук е от: 13 Фев 2011 8:39
Недей да лъжеш - видяли са ти отърваната халка, което в комплект с ограничения умствен капацитет те е направи негоден.... Инак за великото ти немско здравеопазване - днес видях човек прибрал се от Германия специално да дойде тук на зъболекар, а като питах докторката тя каза, че поне 15-20% от пациентите и са такива и често който си е правил зъбите навън идва тука с усложнения...

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 10 Мар 2016 16:07 
Гастарбайтер
Гастарбайтер
Аватар

Тук е от: 15 Апр 2008 2:43
В България казармата е губене на време. Сутринта като се събудиш, ти ги няма нито изпраните партенки, нито пастата за зъби, нито одеколона, муфтят те за 20 стотинки. В стола ядеш медузи и пиеш бром... Затворът в Стокхолм е на светлинни години. :O01.gif

Извън темата/подсказка:
Аз служих във военното училище, имаше готвачки и миячки - храната беше като в заведение 3 звезди, бяхме по 4 човека в стая, кабелна имахме, събота-неделя вкъщи, ама предпочитам затвора в Базел примерно! :O01.gif

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 10 Мар 2016 21:39 
~~~~
~~~~

Тук е от: 06 Апр 2008 8:12
aruba_man написа:
............В стола ядеш медузи и пиеш бром... Затворът в Стокхолм е на светлинни години. :O01.gif

Да бе, да:)))

Вижте къде военните ядат пържола за 2.07 лв. и боб чорба за 0.26 лв. -

Браво на тия студенти!:)

46 студенти тренират доброволно в армията в Шумен

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 10 Мар 2016 22:11 
Форумен дух
Форумен дух

Тук е от: 03 Юли 2008 20:56
Чопър написа:
Недей да лъжеш - видяли са ти отърваната халка, което в комплект с ограничения умствен капацитет те е направи негоден.... Инак за великото ти немско здравеопазване - днес видях човек прибрал се от Германия специално да дойде тук на зъболекар, а като питах докторката тя каза, че поне 15-20% от пациентите и са такива и често който си е правил зъбите навън идва тука с усложнения...

Какво са ми видяли, я разясни, че не ми стана много ясно :?: :?: :?: :twisted:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 10 Мар 2016 22:32 
Персона грата
Персона грата

Тук е от: 31 Яну 2008 12:17
Да я връщат.Ще се радвам на новобранците.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 11 Мар 2016 11:45 
Титан на мисълта
Аватар

Тук е от: 22 Окт 2007 16:57
Бърби написа:

Нали и аз за тях ти говорех
Loveca_ написа:
Колегите добре са си прекарали: Част 1 - https://youtu.be/p3F_lrags04 ; Част 2 - https://youtu.be/7kzrUubEZ1c. Доволни са. Чудя се защо само телевизия Шумен от шуменските медии е отразила клетвата, ама както и да е.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 11 Мар 2016 13:30 
<5™
<5™

Тук е от: 23 Фев 2007 16:15
Като гледам е май време да отида до военното окръжие и да си искам пагоните.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 11 Мар 2016 13:32 
Титан на мисълта
Аватар

Тук е от: 22 Окт 2007 16:57
Пак ли ще ставаш войник? Може да си редник от запаса :D http://is.gd/uNwWdD

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 11 Мар 2016 13:36 
<5™
<5™

Тук е от: 23 Фев 2007 16:15
Бях редник преди много време, сега съм някакъв капитан от запаса. А може старши лейтенант да съм. Не помня

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 11 Мар 2016 15:08 
Акварист
Акварист

Тук е от: 25 Апр 2010 8:13
(автор на темата)
След двадесет дневната обща подготовка Мах може да бъде произведен за офицер защото е специалист метеоролог, а това е особена важно, за артилерията ракетите и авиацията.
Dobo като те сравним с тези новоизлюпените редници, (и ако вземеш Чопър под крилото си, който е роден боец)можеш да минеш за генерал, за какъв редник си мечтаеш.

Последна промяна barbus на 12 Мар 2016 9:29, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 11 Мар 2016 21:17 
Ветеран
Аватар

Тук е от: 06 Юни 2008 1:42
След 20-дневна подготовка студент може да стане метач в казармено помещение. Ако му дадат метла и му покажат как се мете.
ЗА студентка алтернативите са ма-алко повече.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 12 Мар 2016 10:08 
Акварист
Акварист

(автор на темата)
Кратковременните курсове за студентите са, възможност за използване на всеобщият им научен потенциал в армията. В съвременната армия се използват високи технологични, и научни постижения, и усвояването им може да е станало и в цивилният живот. Като например Метеорологията, какво като тази специалност е придобита в цивилен ВУЗ. Мах например може да бъде в армията без да се налага да има зачислен автомат, защото ще бъде дълбоко в тила, и ще работи със метеостанция. И от неговият професионализъм, ще зависи успеха на всички. В момента всеки в телефона си има навигационна система, но въпреки това военните топографи използват флинкстонските методи за привързване на позициите и изчисляване координатите на целите, както и използването на радиостанциите. Тъй като при една военна обстановка телефоните и Интернета със сигурност няма да функционират, пък и е възможно хакването им. Пехотата е само върха на аизберга, в съвременната армия.
По времето на двегодишната ми служба, не съм използвал зачисленият ми автомат при стрелбите и ученията ни. Даже веднъж на едно голямо учение го бях загубил в гората, (добре, че преди напускане на района взводният ни строй с личното ни оръжие)и се наложи целият звод да го търси, докато го намерихме заровен в шумата където сме имали краткотрайна почивка.Бях лош войник, но добър специалист и на едно истинско учение без симулации, на остро проведено в СССР бях лично награден от Руският генерал, за голямо учудване на всички. След което ме покани на чаша водка.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 12 Мар 2016 11:07 
Форумен инвентар
Форумен инвентар
Аватар

Тук е от: 10 Яну 2007 21:18
Все по- трудно почвам да разбирам кога някой се майтапи и кога не.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 12 Мар 2016 13:11 
Акварист
Акварист

(автор на темата)
Така е, живота ни сблъсква със ситуации, за които не можем и да си представим. Споделената случка е достоверна. Служех в ракетни войски земя земя и целите ни бяха различни обекти на големи разстояния. Преди години не съществуваше противоракетна отбрана, и когато уличехме, целта биваше унищожена. (При учебните стрелби бойните глави бяха пълни с цимент.) Поради лесната ни уязвимост често сменявахме позициите си при пълна секретност, с което винаги имаше батарея в повишена бойна готовност, готова да отговори на евентуална военна заплаха.С автомата съм стрелял при общо военната подготовка, и след това още два пъти. Действието ми като войник беше с една раница където бяха инструментите ми и подготвях изделието за пуск. Въобще не съм имал навика да държа и се грижа за личното ми оръжие, което съм използвал единственно, при строевите учения, но никога с задълженията ми във взвода. Нашите съсредоточения бяха предварително отцепени и добре охранявани горски райони, още преди да се настаним, с няколко кръга за сигурност, не можеше и пиле да прехвръкне.

-- 13 Мар 2016 7:28 --

Учебният ни център бе в ареала на стремителните войски, както и други подразделения. Макар, че бяхме заедно никой не подозираше какви сме ние. Занятията преминаваха в секретният център, в който ни раздаваха учебниците и тетрадките, но когато излизахме всичко оставаше там. Навън никой не говореше за това, с което се занимавахме там. В поделенията се срещнахме с хора от други места. Поделението ни бе обградено от различни оръдия, който периодично бяха разкарвани из района. По тревога ни вдигаха след полунощ, когато маршрута ни предварително беше отцепен и охраняван от войници строени в шпалир разположени от двете страни на пътя. Преходите приключваха преди изгрев слънце, и до зазоряването батареите бяха маскирани с маскировъчните мрежи и се сливаха с горските пейзажи. Походните кухни вече димяха всичко необходимо беше с нас.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 23 Мар 2016 13:17 
Напреднал
Напреднал
Аватар

Тук е от: 05 Ное 2008 15:32
:)
През социализЪма имаше какво ли не в армията.
В школата в Плевен, първата година, зимата, се бяхме записали като доброолци да участваме в войната на една комунистическа държава с друга комунистическа държава.
Ама вие не знаете, че комунистическите държави воюваха помежду си, защото Ленин е казал, че такова нещо не може да се случи.

Вики: https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0 ... 0%BD%D0%B0

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 74 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Бърз отговор

Подобни теми   Автор   Отговори   Преглеждания    Последно мнение 
Общински съветник скочи против религиозната пропаганда

в Интересни статии от медиите

Loveca_

6

2190

14 Яну 2016 13:02

"За" или "Против" АЕЦ Белене

в Политика

barbus

1