ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 18 Сеп 2019 14:23

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 44 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Здравословни хранене и начин на живот
МнениеПубликувано на: 03 Яну 2017 9:13 
Акварист
Акварист

Тук е от: 25 Апр 2010 8:13
Започнах неусетно но постоянно да се увеличават килограмите ми(но ми се струваше, че все още са в нормите), когато се усетих установих, че свалянето им е сериозен проблем, и за сега практически невъзможен. Още преди Коледа минах на половин порция и вече чувствам, че се навеждам без предишните усилия, иначе видими признаци още няма, дано издържа все така. Очевидно каквото и да приказваме всичко зависи колко ще издържи волята ми, иначе тялото си иска неговото, повече лакомства и по малко движение.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 22 Яну 2017 7:53 
Акварист
Акварист

Може да се каже, че удържах диетата да се храня в малката си чиния. Сега проблема е с движението, като че ли нямам желанието за това. Отдавам го отчасти на студеното време, но едва ли това е основното.
Жена ми е на строга диета и моето ограничение не го смята на ефективно, тъй като тя е на чай, салата и ябълки. Като иска да се прочисти и след това ще удари през просото, ядене на корем и килограмите и ще се увеличат, в стремежа на организма да върне изходното си положение, и да натрупа малко резерви защото прочистването му се срутва кризисно положение.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 23 Яну 2017 21:28 
Цигане
Цигане
Аватар

Тук е от: 22 Яну 2009 22:25
Баааа..
..искам от холестерол да умра..
..и от кръвно от винско!
:)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 29 Яну 2017 17:26 
~~~~
~~~~

Тук е от: 06 Апр 2008 8:12
barbus написа:
Започвам постепенно да се самоограничавам. Намаляване порциите наполовина, както ракията и виното. Здравословното хранене и начин на живот са пълна противоположност на склонностите и желанията на организма, да поглъщаме колкото се може повече лакомства, алкохол, цигари,дрога и мързелуваме на топло пред компа. Изглежда живота ни кара да правим все нездравословни неща, с което съкращаваме живота си, но от друга страна само по този начин оцеляват най здравите и устойчиви, които трябва да продължат рода, докато по слабите се отстраняват безболезнено, привличани от шокови въздействия по много привлекателен начин.
Йогите откриват, че хората се раждат без да знаят как да дишат правилно, контролират емоциите, да се хранят и мислят здравословно.
Не е възможна въобще здравословно хранене и начин на живот без самобичуване и самоконтрол. :G1.gif

Зачетох се в темата и, ти да видиш...още в твоя пост ме бодна в очите една думичка- самоограничение. Калпаво и вредно ми се струва, ако тръгнеш да се вманиачаваш. Ракийката можеш да я намалиш, до една чашка вечер, ама виното защо?:) А желанието на организма да се тъпче с лакомства, най-вероятно е щото е бъкан с милиарди паразити. Пий един- два- три месеца чай от сладък пелин и си готов. Бабите тъй лекуваха едно време. Нямаше йоги, аюрведи и т.н чуждоземски чудесии, дето се загнездиха в обърканите главици на народонаселението.
Ми като сме скъсали с традициите, тъй ще е... В християнството има премного и предостатъчно ползи за естественото очистване на организма- достатъчно е да се замислим за постите- сигурно са повече от двеста дни в годината, ама на...А това с контролиране на емоциите, дето го пишеш, съвсем не мога да го приема- директна препратка към колективно послушание и зомбиране. Айде, няма нужда...
За цигарите и дрогата няма две мнения, макар, че и от тях има файда понякога. Но това е друга тема..

-- Нед Яну 29, 2017 17:27 --

bobo написа:
Баааа..
..искам от холестерол да умра..
..и от кръвно от винско!
:)

Това на колко ракии го изпя, Бобчо?:)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 12 Фев 2017 8:12 
Опитен
Опитен
Аватар

Тук е от: 05 Юли 2010 12:51
Здравейте :)...е то това е аюрведа- животът на хората преди да се появи великата индустриална мафия Фармацевтиката...организмът се нуждае от всичко, но в умерени количества...а ние какво- в резултат от цялото напрежение избиваме в огромен апетит към всичко, независимо от нуждите на организма...И за това Аюрведа набляга на енергийния и емоционален баланс в цялата същност/+фините тела/, за да няма нещо превес и това нещо да привлича само неговите необходимости...
А иначе сега влязох тук да напомня, че от 15.02 започва Житния режим на Учителя Петър Дънов:)..в момента тече подготовката на тялото за него..и е чудесен начин за освежаване, а пречистване / а понякога и подмладяване при някои/ на тялото и душата.

Да сме здрави чрез Щастие и Светлина :C8.gif

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 12 Фев 2017 10:48 
~~~~
~~~~

Здрасти, румид!:)
Я кажи нещо повече за житния режим, но от личен опит..за другото има предостатъчно инфо в нета. Една дружка ми разправяше, че преди години стигнала до преплитане на червата, та не мисля, че е толкова безобидно занимание..

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 13 Фев 2017 17:30 
Акварист
Акварист

Да бе, също съм получавал преплитания, ако те интересува, но от алкохола, ама не на червата а на езика.
Диетите са добро нещо, но си мисля,че по важно е поведението ни след тях, дали ще се ограничаваме или ще се изоглавим, и ще утоляваме на корем вълчият си глад след измършавяването си.. Затова избягвам диетите и пречистванията, защото след това апетита е ненаситен и килограмите бързо се възстановяват с добавянето на още отгоре. Това което съм започнал ми действа положително. Ям всичко но в ограничени количества, килограмите тръгнаха надолу, зависи дали ще удържа този стил който е постижим с по малко усилия, и е доста ефективен, защото колкото и бавно да е но когато удържим тенденцията за намаляването на килограмите няма какво повече да искаме.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 13 Фев 2017 21:08 
Опитен
Опитен
Аватар

Бърби написа:
Здрасти, румид!:)
Я кажи нещо повече за житния режим, но от личен опит..за другото има предостатъчно инфо в нета. Една дружка ми разправяше, че преди години стигнала до преплитане на червата, та не мисля, че е толкова безобидно занимание..

Здравей, Бърби :)
Да , този режим е за здрави тела подчертано ..изисква здрава стомашночревна система и мноого спокойствие по време на режима, някои дори излизат в отпуски за да го направят правилно..иначе крие рискове не н а шега..Изисква подготовка преди старта :), много и гореща вода /често по-слабичките "премяцват" под душа след 3-4 ден ако не се оводняват достатъчно/..Лично аз съм го правила само веднъж и - много лесно се отслабва и се чисти тялото, кожата се изчиства и вярно засиява, цветът на зениците става някак кристално чист , обонянието се обостря, паметта се стабилизира , късметът по време на режима се засилва , късмет от типа на -отивам на автоб. спирка и автобуса идва в същото време/ това е необяснимо и за Учителя , но е факт/, взаимоотношенията с околните се подобряват поради чистотата вътре в тялото / не е тъпо ами е мнооого мъдро проявление в природата това/..
Но всичко това изисква изключително спокойствие и ..спазване на режима...Опасностите са свързани със захранването и там няма място за , да пробвам"...ако пробваш нещо в повече или е неправилно- гръмваш или със стомаха или със жлъчката/ аз също се скопосах при захранването , но беше по моя осъзната причина ,защото избързах със супичката../ и сега разчитам изключително на напътствията на Вехади Солейко от Бялото Братство...
Такива неща с режима.....но си струва...а каляването на характера и освобождаването от вредни и стари модели е в основата на идеята на Житния режим...
отн Аюрведа- силно го препоръчват ,но сухите и кльощавки и по-подвижните :)) да почиват повече и да са по-спокойни/принципно се изразходва доста енергия/

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 16 Фев 2017 9:03 
Форумен дух
Форумен дух

Тук е от: 03 Юли 2008 20:56
Правил съм житния режим на Дънов за няколко дни, но наистина не трябва да работиш в тези дни. Защото се чувстваш с намалени сили. Но чисти перфектно, после се чувстваш много лек и освободен.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 16 Фев 2017 21:26 
~~~~
~~~~

Няколко дни? Чувала съм, че се прави десетина. Да разбирам ли, че си го прекъснал по някаква наложителна причина, т.е че толкова си издържал или предварително си определил срока за твоя режим?
По едно време мислех, че мога да го опитам тази година /започна вчера/, но...се оказа, че нямам нито времето, нито спокойствието, нито куража, нито нагласата за това. Изглежда има и някои медицински противопоказания, та наличния с лимец възнамерявам да 'произведа' годни за храна кълнове.
Възхищавам се на хората, които полагат грижи за здравето си, но аз , за съжаление, нямам повод за гордост и радост по тази причина..

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 17 Фев 2017 8:43 
Форумен дух
Форумен дух

Тук е от: 03 Юли 2008 20:56
Да, прекъснах го след 4 дни, защото не се чувствах добре в тези дни. Нямах енергия за ежедневните дейности. Но като цяло след това усетих ползите на пречистване.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 17 Фев 2017 11:31 
Опитен
Опитен
Аватар

Житния режим можем да си го правим колкото дни си решим, но от Учителя / Петър Дънов/ е зададен 10 дни, като е преценил, че това е оптимално време за задействане на същинското изчистване/ след 4-5 ден/ и самото изчистване на тялото и ума...До 4 ден се изчиства кофти усещането на дискомфорт и след това включваш автопилота:)) и дори спира и да ти се хапва и жито, но то е нужно..

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 28 Фев 2017 17:33 
~~~~
~~~~

Който го може, може...Аз не ставам за режим и това е...Кисна си лимец и си го похапвам, доволно гарниран с треволяци и месо...
От време на време чета стресиращи статии и...до там...

п.п Някой пробвал ли е режим с ябълков оцет?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 07 Мар 2017 9:51 
Опитен
Опитен
Аватар

О , чудесно е, че си наясно със себе си, Бърби:)...
Наистина този режим не е за всеки, тежък е и възпитава егото/ сравнявам го като първото раждане при жените- решават да родят детето, защото не знаят какво е раждане, но за следващо раждане не се съгласяват повечето:)/...мое мнение е, че чисти доста сериозно и ако се придържаме към природосъобразие след приключването му , няма да се налага да се прави често.Има много д уги начини, с които да се поддържаме/ зависи кой какъв резултат търси/...
Единственото общо условие , което е необходимо е да се придържаме към сатва / чистота/ енергията по време на режимите и в ежедневието :)

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 44 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Бърз отговор

Подобни теми   Автор   Отговори   Преглеждания    Последно мнение 
Здравословен ли е "здравословния" начин на хранене?

в Интересни статии от медиите

Чопър

5

2185

02 Яну 2016 14:21

Смейте се повече за по-дълъг живот

в Интересни статии от медиите

Loveca_

1

1133

25 Яну 2015 13:17

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 18 Сеп 2019 14:23