ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.


Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 14 Юни 2026 16:00



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 229 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Честит Имен Ден!!!
МнениеПубликувано на: 10 Фев 2012 9:17 
№14
№14
Аватар

Тук е от: 15 Дек 2007 13:00
Мнения: 12483
Местоположение: винаги на №14
Благодаря! :D


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Честит Имен Ден!!!
МнениеПубликувано на: 10 Фев 2012 9:33 
~~~~
~~~~

Тук е от: 06 Апр 2008 8:12
Мнения: 12794
ЧИД!
Само с добро да те споменават!:)


Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Честит Имен Ден!!!
МнениеПубликувано на: 10 Фев 2012 10:14 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 10 Мар 2009 19:03
Мнения: 524
Местоположение: пред компа
Честит празник,Амапола!
Честит празник и на пчеларите!

_________________
Нещата не са нито добри,нито лоши.Те са такива ,каквито мислим,че са.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Честит Имен Ден!!!
МнениеПубликувано на: 10 Фев 2012 23:12 
Форумен дух
Форумен дух
Аватар

Тук е от: 31 Окт 2009 22:27
Мнения: 1628
Изображение
Честит имен ден, Амапола! :B5.gif

_________________
SCIENTIA EST POTENTIA


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Честит Имен Ден!!!
МнениеПубликувано на: 03 Мар 2012 8:08 
~~~~
~~~~

Тук е от: 06 Апр 2008 8:12
Мнения: 12794
3 Март - Тодоровден

На този ден имен ден празнуват: Тодор, Теодор, Тодора, Теодора, Тошо, Божидар, Божидара, Божанка, Даринка, Божо, Доре, Дарчо, Дора, Дорка, Дарка
Информация за Тодоровден

Тодоровден е подвижен църковен празник, празнуван в съботният ден от първата седмица на Великия пост. Посветен е на Св. Теодор Тирон.
Традиции и обичаи на Тодоровден

Легендата разказва, че на този ден Св. Тодор съблича своите девет кожуха, яхва бял кон и отива при Бога да измоли лято. Когато пристигне, Св. Тодор слиза от коня и забожда маждрака си (копието си) до него. А самият светец влиза при Бога, за да го моли да прати лято на земята.

Във връзка с изградената представа за светеца на този ден стават надбягванията с коне (кушии). Затова празникът е наричан още и Конски Великден.

Тодоровден е празник и на младите невести, омъжили се през годината, и затова го наричат и “Булкина неделя”. Според традицията до Тодоровден те нямат право да месят и пекат хляб. Извършват се обреди за здраве и плодовитост на младите булки.

Преди кушията жените си мият косите с вода, в която поставят слама от яслите на конете. Водата от миенето хвърлят на улицата след конете, за да са дълги и здрави косите им като конска грива.


***********

Честит имен ден на празнуващите! да са живи и здрави!:)


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Честит Имен Ден!!!
МнениеПубликувано на: 03 Мар 2012 9:59 
Форумен дух
Форумен дух
Аватар

Тук е от: 31 Окт 2009 22:27
Мнения: 1628
Да са ни живи и здрави!

_________________
SCIENTIA EST POTENTIA


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Честит Имен Ден!!!
МнениеПубликувано на: 03 Мар 2012 22:40 
Титан на мисълта
Аватар

Тук е от: 22 Окт 2007 16:57
Мнения: 12118
Местоположение: The O.C.
Честит имен ден ТошЕто ( ако не се лъжа )

_________________
Ако всеки нарушава законите, кога ще се оправи България?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Честит Имен Ден!!!
МнениеПубликувано на: 08 Апр 2012 10:58 
Титан на мисълта
Аватар

Тук е от: 22 Окт 2007 16:57
Мнения: 12118
Местоположение: The O.C.
Честит имен ден на всички празнуващи.
F... Monkeys, ще черпиш ли съфорумниците си ?

_________________
Ако всеки нарушава законите, кога ще се оправи България?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Честит Имен Ден!!!
МнениеПубликувано на: 08 Апр 2012 14:32 
Форумен дух
Форумен дух
Аватар

Тук е от: 15 Юли 2011 10:24
Мнения: 1785
Хайде и тук цветенце мое- честит имен ден ! :O05.gif

_________________
Но е толкова лошо - колко съм добра,
и толкова добро - колко съм лоша,
че гарантирам- ще бъда най-доброто нещо в живота Ви
и най-лошото чудовище в съня Ви.


When I grow up...there will be a day...when everybody will have to do what I say...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Честит Имен Ден!!!
МнениеПубликувано на: 16 Юли 2012 19:30 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 23 Юни 2008 15:54
Мнения: 2164
Честит имен ден, мила it_ends_tonight_! Пожелавам ти да бъдеш най-вече здрава, ама много, много здрава! Пожелавам ти още късмет, щастие и айде най-сетне да я срещнеш тая любов, че аман от кочове. Още какво да ти пожелая.. Примерно да идеш на море на Черноморец, Иракли и Кара дере. Да идеш на Беглика фест. Да ти купят колело за рождения ден и да ти подарят кученце. Пожелавам ти да влезеш, където е писано да влезеш. Дали в София или Търново, все тая, важното е да се махнеш от майка си. И не на последно място ти пожелавам да се наспиш хубаво, че отдавна не си го правила. Весело изкарване!

_________________
"In the whole history of the world there is but one thing that money cannot buy...to wit-the wag of a dog's tail."


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Честит Имен Ден!!!
МнениеПубликувано на: 16 Юли 2012 19:38 
№14
№14
Аватар

Тук е от: 15 Дек 2007 13:00
Мнения: 12483
Местоположение: винаги на №14
Хехех , сладурано , не знаех , че твоето име си има ден!
Нека това хубаво име ти носи много здраве и късмет. Всичко останало ще се нареди!;))))))))))


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Честит Имен Ден!!!
МнениеПубликувано на: 14 Окт 2012 16:42 
№14
№14
Аватар

Тук е от: 15 Дек 2007 13:00
Мнения: 12483
Местоположение: винаги на №14
Честито на всички именници! Името ви да ви носи много здраве и късмет.
Сещам се за поне двама именници от форума! :D :B5.gif :C8.gif


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Честит Имен Ден!!!
МнениеПубликувано на: 08 Ное 2012 8:42 
~~~~
~~~~

Тук е от: 06 Апр 2008 8:12
Мнения: 12794
Днес имен ден празнуват Ангел, Ангелина, Aлина, Лина, Михаил, Михайлина, Михаела, Мила, Милен, Милка, Рангел, Рафаил, Гавраил, Серафим, Райко, Рая, Радко, Райна, Радослав, Рада, Радостин, Емилия, Емил, Райко, Пламен, Огнян, Милко.

С добро да ги споменават!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Честит Имен Ден!!!
МнениеПубликувано на: 08 Ное 2012 8:48 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата

Тук е от: 05 Фев 2007 15:55
Мнения: 2060
Пълна каша е с тези имени дни. Да не говорим, че Огнян и Пламен имат всеки месец по мин. 1 такъв. :D
Ето какво пише в календара:
8 ноември: .... Емил, Рада, Ради, Радивой, Радка, Радко, Радмила, Радослав, Радослава, Радостин, Радостина, Райко, Райна, Райчо, Рангел
25 декември: ...Емил, Радомир, Радомира, Радослав, Радослава, Радостин, Радостина :D


Честит имен ден на луди жаби! Да е все така позитивна и много, много добра! :)


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Честит Имен Ден!!!
МнениеПубликувано на: 06 Дек 2012 6:28 
~~~~
~~~~

Тук е от: 06 Апр 2008 8:12
Мнения: 12794
Днес е Никулден! На този ден празнуват всички с името (имената) Никола, Николай, Николина, Николета, Ненка, Нина, Нино, Кольо. ЧЕСТИТО на всички именници!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 229 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Следваща
Бърз отговор
  


Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 14 Юни 2026 16:00


Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot], toneworks87


Не можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2011 и т.н. phpBB Group
Style based on FI Subice by phpBBservice.nl │ град Шумен │ Блог
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов │ Редактирано за Форума на ШуменОбяви Шумен
Съдържанието на мненията във форума, с изключение на цитатите от външни източници, е лицензирано под Creative Commons Attribution.
Използването на мненията за комерсиални или некомерсиални цели е разрешено само с хиперлинк към форума и изричното позоваване на източника.
Отговорност за мненията във форума носят само и единствено техните автори.