ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 13 Авг 2020 19:07

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 186 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: За дюнерите
МнениеПубликувано на: 31 Яну 2011 0:15 
..:: HouSe AddIctEd ::..
..:: HouSe AddIctEd ::..
Аватар

Тук е от: 08 Яну 2007 9:15
Юрка, веригата се казва "Аладин" и наистина са едни от големите в града. Но лично аз не им харесвам дюнерите, предпочитам сандвич фалафел - голяма арабска питка за дюнер, 4 фалафела, зелена салата, краставички, домати, пържени картофи и сос "Аладин". Но права е soul, че на доста места прекаляват с мазнината и дюнера става тежък и дори неприятен вкус.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 31 Яну 2011 11:09 
Титан на мисълта
Аватар

Тук е от: 05 Сеп 2009 10:43
Дюнера като спасител.
http://www.dnes.bg/slideshow.php?id=2732

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 31 Яну 2011 11:38 
Форумен дух
Форумен дух

Тук е от: 03 Юли 2008 20:56
aruba_man написа:
Най-хубавите дюнери са в Германия. 4-5 евро, ама дюнер. За 1,50-2 лв. не може да има друго освен хляб, картофи и кетчуп. Белия сос дето е задължителен, никой в Шумен не може да го прави както трябва. Повечето даже слагат майонеза. Картофи тук видях да слагат в дюнера. Най се доближават до стандарта тези на пазара, DonerLand май пишеше на павилиона. Иначе и дюнера в Шумен е побългарен - кетчуп, картофи, шарена сол, ала-бала!

В Бремен дюнерите са и по 3 евро. Ял съм само с фалафел, защото е вегетариански, но не е нищо особено, че да го хвалиш. Вътре наблъскали предимно зеле...Там има много повече дюнерждийници на квадратен метър, отколкото в Шумен. Иначе хубава баница в Шумен не съм ял, само подметки. Но в София и във Велико Търново съм ял вълшебни баници, каквито в Шумен производителите не са и сънували явно...

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 31 Яну 2011 21:41 
Велосипедист
Велосипедист
Аватар

Тук е от: 11 Фев 2007 14:04
max, баниците не ги ли правят със свинска мас? Защото на доста баничарници преди съм виждала обяви "Изкупувам свинска мас", а едва ли я купуват, за да си варят сапун и да си мият ръцете след като са правили баниците ;)
По темата: само веднъж съм яла дюнер на центъра. Помолих да не ми слагат пържени картофи (не ям) и беше много вкусен. Е, вкъщи ще го приготвя с двойно повече месо, но като за хранане навън става.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 31 Яну 2011 21:55 
Персона грата
Персона грата

Тук е от: 31 Мар 2007 11:03
Ако се съберат арабската питка и лука от дюнерджийницата пред ДНА, с почти всичко останало от пазара, ще се получи идеален дюнер, мисля. Съответно, от пазара трябва да се изхвърлят полусуровите арабски питки и лук и понякога престоялите и твърде много краставици и домати. От центъра - отвратителните "пържени" картофи и белият сос. Месото и на двете места има за мен добър вкус, макар и с различни маринати и подправки. На пазара, трябва дасе простят с практиката да дават с предимство на уж поръчали още преди час. Отиваш, виждаш само трима на опашката и се нареждаш, но после се пръква някой, който показва скришом 5 пръста и излиза, че бил поръчал 5 дюнера преди час, ама му се наложило да мръдне до Варна...
Извън темата/подсказка:
Ани, пробвай "капсолон"-а от пазара. Струва си. :wink:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 01 Фев 2011 16:49 
Титан на мисълта
Аватар

Пробвай със сусамено хлебче за да не ти е сухо арабското.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 01 Фев 2011 19:38 
Модератор
Модератор
Аватар

Тук е от: 29 Дек 2007 9:30
Днекса ядох от дюнерленд,хареса ми.

- Програмиране
- Извеждане на живи данни
- И много други. Пътна помощ 24/7

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 02 Фев 2011 7:51 
~~~~
~~~~

Тук е от: 06 Апр 2008 8:12
Дюнерите са опасни за здравето!
Но арабите са полезни за бизнеса..:)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 02 Фев 2011 10:28 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 13 Фев 2009 16:43
Може би в Шумен е време да се отвори една чисто нова дюнерджийница, като се имат предвид всички мнения от тази тема. Няма как да не е печеливша.
:)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 02 Фев 2011 22:39 
Форумен дух
Форумен дух

Тук е от: 03 Юли 2008 20:56
Анелия написа:
max, баниците не ги ли правят със свинска мас? Защото на доста баничарници преди съм виждала обяви "Изкупувам свинска мас", а едва ли я купуват, за да си варят сапун и да си мият ръцете след като са правили баниците ;)
По темата: само веднъж съм яла дюнер на центъра. Помолих да не ми слагат пържени картофи (не ям) и беше много вкусен. Е, вкъщи ще го приготвя с двойно повече месо, но като за хранане навън става.

Ами май така ги правят. Откакто видях преди 6-7 години на една баничарница да виси табела /изкупуваме свинска мас/ ме отказаха от банички за дълги години. Но сега като се върнах за празниците от Германия, реших да се пробвам на късмет, понеже много ми се бяха прияли и определено не миришеха на мас, аз маста я надушвам обикновено... 8)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 02 Фев 2011 23:14 
dj_flirt
Аватар

Тук е от: 08 Яну 2007 10:22
Не ги правят със свинска мас.Има и хубави баници в Шумен,ама то може за това да се пусне нова тема. :)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 03 Фев 2011 15:07 
Титан на мисълта
Аватар

Много капризи много нещо.Аз ям пия и .. от всякаде и по всяко време.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 03 Фев 2011 22:56 
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Тук е от: 12 Яну 2007 23:02
Ако има хубав дюнер в Шумен, той се прави в дюнерджийницата на турчина от Антеб Бюлент Калъч зад кафе "Камина". Подчертавам, че е турчин, защото дюнерът изобщо не е арабско ястие, нищо, че Бойко го твърди. Човекът внася т.нар. арабска питка "лаваш" чак от Холандия, за да не се разтяга като каучук в устата или да става на топка в стомаха. Който обича и разбира от дюнер, яде там. Почерпват и с чайче, табиетлийски. А има и вегетариански, без месо. И, апропо, разправят, че в Европа, появи ли се турска дюнерджийница срещу Макдоналдс, след 3 месеца бургерите се местят.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 03 Фев 2011 23:10 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 06 Юни 2008 1:30
Купувала съм си само веднъж от там, един следобед, когато вече ми прилошаваше от глад. Не забелязах нищо чак толкова особено във вкуса, по-скоро поредните трици. Освен това чаках доста време за тях, повече от необходимото за изпушването на една цигара навън, въпреки многото момичета, които се прескачаха зад щанда.

И което за мен изобщо не е маловажно - с тези момичета е малко трудно да се разбереш без преводач. Шумен е все още град в България и е редно обслужващият персонал в магазините и заведенията да говори и разбира добре български език.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 04 Фев 2011 19:47 
Гастарбайтер
Гастарбайтер
Аватар

Тук е от: 15 Апр 2008 2:43
Ами като им набиват по всички медии, че до 30 години турският ще стане най-говореният език в България, защо да го учат? Ако питаш мен, няма да е лошо ти да почнеш да учиш турски! :G8.gif

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 186 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Следваща
Бърз отговор

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 13 Авг 2020 19:07

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене: