ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.


Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 16 Юни 2026 14:29



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 179 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: За дюнерите
МнениеПубликувано на: 04 Фев 2011 20:54 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 12 Сеп 2008 10:46
Мнения: 2661
Извън темата/подсказка:
Арубата си е Аруба! Все далаверка търси. Очаквам следващата му обява да бъде: "Провеждам курсове по турски език". :G8.gif


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: За дюнерите
МнениеПубликувано на: 05 Фев 2011 14:42 
Гастарбайтер
Гастарбайтер
Аватар

Тук е от: 15 Апр 2008 2:43
Мнения: 3222
Местоположение: Amor fati - Memento mori
Skype: Amici fures temporis
Замислял ли се, че някъде има държава, където турският език е по-ценен и от английския? В пицарията ме назначиха от първия ден с 5 думи на немски и 15 на развален английски. Докато кандидатите за диплома в Техническия университет в Мюнхен след завършване не можаха да си намерят работа и се върнаха в България, аз всяка вечер си поркам водка и уиски на корем в общежитията с руснаците и нагъвам дюнери! Даже и Меркел не може да ме пипне. Явно приказката "Учи мама, да не работиш", никога не е звучала по-буквално! Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: За дюнерите
МнениеПубликувано на: 21 Юни 2011 12:34 
Баш майстор
Баш майстор

Тук е от: 05 Мар 2008 22:47
Мнения: 4636

Затвориха заведение за продажба на дюнер на пазара
Заведението за дюнер на Кооперативния пазар беше затворено от Областната дирекция по безопасност на храните, съобщи за ШУМ.БГ директорът на дирекцията д-р Катя Димитрова. Причината е лоша хигиена. „В обекта не са създадени необходимите хигиенни условия, няма поточност на производствения процес и липсват условия за подготовка на зеленчуците“, каза Димитрова. Според нея е необходимо да бъде оправена и мивката, която не е заустена, а освен това проверяващите са констатирали и пропуски в документацията за водене на самоконтрол. Обектът може да възстанови дейността си само след отстраняване на констатираните нарушения от агенцията.
ШУМ.БГ



www.shum.bg/indеx.php?item=62671


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: За дюнерите
МнениеПубликувано на: 21 Юни 2011 17:27 
Гастарбайтер
Гастарбайтер
Аватар

Тук е от: 15 Апр 2008 2:43
Мнения: 3222
Местоположение: Amor fati - Memento mori
Skype: Amici fures temporis
Боже, колко мъка и простотия има по този свят! Как може да затворят най-добрият дюнер кебап?! Булгаристан наистина е Абсурдистан! Сигурно инспекторите в тях режат на отделни дъски лука и доматите, съхраняват в отделни хладилници месните и млечните продукти? Само простотия и безумни изисквания в тази умряла държава. В пицарията в Мюнхен сутринта пазаруваме от Penny Markt, понеже ни е най-близо 3-4 килограма домати, 2-3 краставици и 5-6 айсберг салати, понякога и рукола. Мием ги и правим салатите, които слагаме в стъклени купи или пластмасови ако е за разнос. Не използваме никакви ръкавици и не сме задължени по закон. Отделно не съществуват никакви глупави книги за входящ контрол или за температури и т.н. Единственото, което се иска е да имаш здравна книжка. Ако нещо не се продаде се изхвърля на другия ден сутринта. В дюнерите е същото. Един човек, има ли лична хигиена, ще я има и на работното си място. Улиците и магазините светят. Тук уж много чистоплътни и хигиенични - а навсякъде мизерия. Ти и 100 книги да имаш и да ги попълваш, ако си мизерник - никаква файда няма. Ето човека в Мюнхен. Има павилион и си бачка. Няма тоалетна, ползва в бара до него. Изкарва има-няма 4000-5000 евро на месец. Умниците да попълват книги и да си мислят, че са много чисти. И 300 лв. средна заплата за бунаците в тази държава е много. Всеки си заслужава съдбата.





ДюнерЛанд пак ще отвори врати, пак ще има навалица, аз почти през ден вземам оттам питка или капсолон, който и в Холандия не го правят така добре. Никога съм нямал оплаквания от стомаха. Това за мен е достатъчно, да си направя сметката, че хигиената в заведението е на ниво и продуктите са винаги пресни. А това, че режели на едно място домата и краставицата или не попълвали глупавите книги, които ги има само в тази "умна и прогресираща държава" - мен слабо ме интересува. Аз виждам кой работи по европейски стандарт. Изображение

_________________
"Нашата философия гради нов свят, делото ни руши стария!"


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: За дюнерите
МнениеПубликувано на: 21 Юни 2011 20:45 
Форумен дух
Форумен дух

Тук е от: 03 Юли 2008 20:56
Мнения: 1637
Няма контрол на температурите ама друг път. Имам наблюдения върху едно бистро в Бремен. Тотален температурен контрол всеки ден! Имаше и проверка и щеше да стане много лошо ако нямаше тетрадка с ежедневно записвани безброй температури.
А ти не търсеше ли работа в този дюнер в Шумен преди време?... :)


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: За дюнерите
МнениеПубликувано на: 21 Юни 2011 21:03 
Персона грата
Персона грата

Тук е от: 31 Мар 2007 11:03
Мнения: 7177
Това си е най-добрата дюнерджийница. Не ме интересаува турци ли са или цигани. Майстори са в занаята. Не са търтеи, кърлежи и други кръвосмучещи от "Бялата пръст". Който прави нещо угодно, изгодно и удобно на всички, трябва да е на почит.

_________________
Никога не си това, за което се мислиш!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: За дюнерите
МнениеПубликувано на: 23 Юни 2011 15:24 
Гастарбайтер
Гастарбайтер
Аватар

Тук е от: 15 Апр 2008 2:43
Мнения: 3222
Местоположение: Amor fati - Memento mori
Skype: Amici fures temporis
max написа:
Няма контрол на температурите ама друг път. Имам наблюдения върху едно бистро в Бремен. Тотален температурен контрол всеки ден! Имаше и проверка и щеше да стане много лошо ако нямаше тетрадка с ежедневно записвани безброй температури.
А ти не търсеше ли работа в този дюнер в Шумен преди време?... :)


Сигурно бистрото е от тези кварталните, в които се мотаят по цял ден местните пиянки и не се предлага никаква наливна бира, а бутилираната се съхранява в 50-годишни хладилници Miele. Нашите хладилници са по поръчка на пицарии "Аванти" и са 100% произведени в Япония. Май бяха Sharp. Специално конструирани за оборотни заведения. Отвън изглежда като космически кораб! :D Отстрани има дисплей и клавиатура, подобно на таблет. Запаметява и съхранява информация една година назад. Температура, консумация и куп други глезотийки. Изображение
Дори и така да де, да има температурен дневник. Това е капка в океана в сравнение с купчината безполезни книги, които се изискват в БГ. Но хората там са умни, преценили са, че няма смисъл да тормозят предприемачите с излишни главоболия. Затова и Германия първа излезе от рецесия и безработицата вече е на рекордно ниски нива. Дори и капризните германци, които подбираха работа и търкаха пейките в Арбайтзамта, не се виждали там! :A1.gif

_________________
"Нашата философия гради нов свят, делото ни руши стария!"


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: За дюнерите
МнениеПубликувано на: 29 Юни 2011 12:58 
Форумен дух
Форумен дух

Тук е от: 03 Юли 2008 20:56
Мнения: 1637
aruba_man написа:
Сигурно бистрото е от тези кварталните, в които се мотаят по цял ден местните пиянки и не се предлага никаква наливна бира, а бутилираната се съхранява в 50-годишни хладилници Miele. Нашите хладилници са по поръчка на пицарии "Аванти" и са 100% произведени в Япония. Май бяха Sharp. Специално конструирани за оборотни заведения. Отвън изглежда като космически кораб! :D Отстрани има дисплей и клавиатура, подобно на таблет. Запаметява и съхранява информация една година назад. Температура, консумация и куп други глезотийки. [ Изображение ]
Дори и така да де, да има температурен дневник. Това е капка в океана в сравнение с купчината безполезни книги, които се изискват в БГ. Но хората там са умни, преценили са, че няма смисъл да тормозят предприемачите с излишни главоболия. Затова и Германия първа излезе от рецесия и безработицата вече е на рекордно ниски нива. Дори и капризните германци, които подбираха работа и търкаха пейките в Арбайтзамта, не се виждали там! :A1.gif

Да квартално е, но няма никакви пиянки, само културни хора и ИМА наливна бира. :O05.gif На брега на градски плавателен канал точно на ъгъла на Бюргерпарк. Снимки http://www.portpiet.de/Fotogalerie_PortPiet.htm


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: За дюнерите
МнениеПубликувано на: 15 Апр 2014 18:15 
Гастарбайтер
Гастарбайтер
Аватар

Тук е от: 15 Апр 2008 2:43
Мнения: 3222
Местоположение: Amor fati - Memento mori
Skype: Amici fures temporis
Новият дюнер срещу НОИ е трепач! Малко височка цена за Шумен - 3,50, но поне е по немски стандарт! Няма и опашка като на пазара. Минус за заведението е, че предлагат бира само от продуктите на Каменица! Купувам си Budweiser Budvar от магазина отдолу и сядам на пейките до "лимона". :O01.gif

_________________
"Нашата философия гради нов свят, делото ни руши стария!"


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: За дюнерите
МнениеПубликувано на: 15 Апр 2014 18:24 
Титан на мисълта
Аватар

Тук е от: 22 Окт 2007 16:57
Мнения: 12118
Местоположение: The O.C.
Дето сладкарница Мария ли беше едно време ?
Каква е ползата от немския стандарт, като произхода на дюнера не е Германия ?

_________________
Ако всеки нарушава законите, кога ще се оправи България?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: За дюнерите
МнениеПубликувано на: 15 Апр 2014 18:30 
Гастарбайтер
Гастарбайтер
Аватар

Тук е от: 15 Апр 2008 2:43
Мнения: 3222
Местоположение: Amor fati - Memento mori
Skype: Amici fures temporis
Не, те затвориха отдавна. Малко встрани, над боите и мазилките на "San Marco".

Ползата, приятелю е, че вече има дюнер само с телешко и зеленчуци, вместо пържени картофи, майонеза, зеле и пилешки кожички! :A1.gif

_________________
"Нашата философия гради нов свят, делото ни руши стария!"


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: За дюнерите
МнениеПубликувано на: 15 Апр 2014 18:32 
Титан на мисълта
Аватар

Тук е от: 22 Окт 2007 16:57
Мнения: 12118
Местоположение: The O.C.
Аз с майонеза и кожа сякаш не съм ял. Не, че ходя на много места да го ям :)

_________________
Ако всеки нарушава законите, кога ще се оправи България?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: За дюнерите
МнениеПубликувано на: 16 Апр 2014 0:56 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 13 Авг 2013 20:47
Мнения: 756
Skype: lamerko
Там на пазара ми вдигат кръвното... гледам си аз 4-5 човека, нареждам се и всеки поръчва по 4-5 дюнера... и в тотала обедната почивка се е занулила :(


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: За дюнерите
МнениеПубликувано на: 16 Апр 2014 1:28 
Титан на мисълта
Аватар

Тук е от: 22 Окт 2007 16:57
Мнения: 12118
Местоположение: The O.C.
Брех като кажете на пазара ... все едно е само една дюнерджийница...Няколко пъти се обаждах за такава работа, викат ми на пазара... Трябва с ченгел да им вадя думите от устата за кой става дума...

_________________
Ако всеки нарушава законите, кога ще се оправи България?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: За дюнерите
МнениеПубликувано на: 21 Апр 2014 18:27 
Форумен инвентар
Форумен инвентар
Аватар

Тук е от: 10 Яну 2007 21:18
Мнения: 3123
"Било дюнер" пък са направили кофти трансформации в мениджмънта си. Навремето 1-2 момичета се справяха чудесно с цялата работа. А сега сложили три моми (по правило с не много добър български) на отделно место сложили касиер, който сега учи парите и опашката не мръдва. Много мудна работа така с това висене на две опашки.

_________________
This is the Internet, it literally makes you post brainless things in every shape and form. Sadly true.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 179 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Следваща
Бърз отговор
  


Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 16 Юни 2026 14:29


Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]


Не можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2011 и т.н. phpBB Group
Style based on FI Subice by phpBBservice.nl │ град Шумен │ Блог
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов │ Редактирано за Форума на ШуменОбяви Шумен
Съдържанието на мненията във форума, с изключение на цитатите от външни източници, е лицензирано под Creative Commons Attribution.
Използването на мненията за комерсиални или некомерсиални цели е разрешено само с хиперлинк към форума и изричното позоваване на източника.
Отговорност за мненията във форума носят само и единствено техните автори.