Тук е от: 15 Апр 2008 2:43 Мнения: 3222 Местоположение: Amor fati - Memento mori
Skype: Amici fures temporis
Замислял ли се, че някъде има държава, където турският език е по-ценен и от английския? В пицарията ме назначиха от първия ден с 5 думи на немски и 15 на развален английски. Докато кандидатите за диплома в Техническия университет в Мюнхен след завършване не можаха да си намерят работа и се върнаха в България, аз всяка вечер си поркам водка и уиски на корем в общежитията с руснаците и нагъвам дюнери! Даже и Меркел не може да ме пипне. Явно приказката "Учи мама, да не работиш", никога не е звучала по-буквално!
Затвориха заведение за продажба на дюнер на пазара Заведението за дюнер на Кооперативния пазар беше затворено от Областната дирекция по безопасност на храните, съобщи за ШУМ.БГ директорът на дирекцията д-р Катя Димитрова. Причината е лоша хигиена. „В обекта не са създадени необходимите хигиенни условия, няма поточност на производствения процес и липсват условия за подготовка на зеленчуците“, каза Димитрова. Според нея е необходимо да бъде оправена и мивката, която не е заустена, а освен това проверяващите са констатирали и пропуски в документацията за водене на самоконтрол. Обектът може да възстанови дейността си само след отстраняване на констатираните нарушения от агенцията. ШУМ.БГ
Тук е от: 15 Апр 2008 2:43 Мнения: 3222 Местоположение: Amor fati - Memento mori
Skype: Amici fures temporis
Боже, колко мъка и простотия има по този свят! Как може да затворят най-добрият дюнер кебап?! Булгаристан наистина е Абсурдистан! Сигурно инспекторите в тях режат на отделни дъски лука и доматите, съхраняват в отделни хладилници месните и млечните продукти? Само простотия и безумни изисквания в тази умряла държава. В пицарията в Мюнхен сутринта пазаруваме от Penny Markt, понеже ни е най-близо 3-4 килограма домати, 2-3 краставици и 5-6 айсберг салати, понякога и рукола. Мием ги и правим салатите, които слагаме в стъклени купи или пластмасови ако е за разнос. Не използваме никакви ръкавици и не сме задължени по закон. Отделно не съществуват никакви глупави книги за входящ контрол или за температури и т.н. Единственото, което се иска е да имаш здравна книжка. Ако нещо не се продаде се изхвърля на другия ден сутринта. В дюнерите е същото. Един човек, има ли лична хигиена, ще я има и на работното си място. Улиците и магазините светят. Тук уж много чистоплътни и хигиенични - а навсякъде мизерия. Ти и 100 книги да имаш и да ги попълваш, ако си мизерник - никаква файда няма. Ето човека в Мюнхен. Има павилион и си бачка. Няма тоалетна, ползва в бара до него. Изкарва има-няма 4000-5000 евро на месец. Умниците да попълват книги и да си мислят, че са много чисти. И 300 лв. средна заплата за бунаците в тази държава е много. Всеки си заслужава съдбата.
ДюнерЛанд пак ще отвори врати, пак ще има навалица, аз почти през ден вземам оттам питка или капсолон, който и в Холандия не го правят така добре. Никога съм нямал оплаквания от стомаха. Това за мен е достатъчно, да си направя сметката, че хигиената в заведението е на ниво и продуктите са винаги пресни. А това, че режели на едно място домата и краставицата или не попълвали глупавите книги, които ги има само в тази "умна и прогресираща държава" - мен слабо ме интересува. Аз виждам кой работи по европейски стандарт.
_________________ "Нашата философия гради нов свят, делото ни руши стария!"
Няма контрол на температурите ама друг път. Имам наблюдения върху едно бистро в Бремен. Тотален температурен контрол всеки ден! Имаше и проверка и щеше да стане много лошо ако нямаше тетрадка с ежедневно записвани безброй температури. А ти не търсеше ли работа в този дюнер в Шумен преди време?...
Това си е най-добрата дюнерджийница. Не ме интересаува турци ли са или цигани. Майстори са в занаята. Не са търтеи, кърлежи и други кръвосмучещи от "Бялата пръст". Който прави нещо угодно, изгодно и удобно на всички, трябва да е на почит.
_________________ Никога не си това, за което се мислиш!
Тук е от: 15 Апр 2008 2:43 Мнения: 3222 Местоположение: Amor fati - Memento mori
Skype: Amici fures temporis
max написа:
Няма контрол на температурите ама друг път. Имам наблюдения върху едно бистро в Бремен. Тотален температурен контрол всеки ден! Имаше и проверка и щеше да стане много лошо ако нямаше тетрадка с ежедневно записвани безброй температури. А ти не търсеше ли работа в този дюнер в Шумен преди време?...
Сигурно бистрото е от тези кварталните, в които се мотаят по цял ден местните пиянки и не се предлага никаква наливна бира, а бутилираната се съхранява в 50-годишни хладилници Miele. Нашите хладилници са по поръчка на пицарии "Аванти" и са 100% произведени в Япония. Май бяха Sharp. Специално конструирани за оборотни заведения. Отвън изглежда като космически кораб! Отстрани има дисплей и клавиатура, подобно на таблет. Запаметява и съхранява информация една година назад. Температура, консумация и куп други глезотийки. Дори и така да де, да има температурен дневник. Това е капка в океана в сравнение с купчината безполезни книги, които се изискват в БГ. Но хората там са умни, преценили са, че няма смисъл да тормозят предприемачите с излишни главоболия. Затова и Германия първа излезе от рецесия и безработицата вече е на рекордно ниски нива. Дори и капризните германци, които подбираха работа и търкаха пейките в Арбайтзамта, не се виждали там!
_________________ "Нашата философия гради нов свят, делото ни руши стария!"
Сигурно бистрото е от тези кварталните, в които се мотаят по цял ден местните пиянки и не се предлага никаква наливна бира, а бутилираната се съхранява в 50-годишни хладилници Miele. Нашите хладилници са по поръчка на пицарии "Аванти" и са 100% произведени в Япония. Май бяха Sharp. Специално конструирани за оборотни заведения. Отвън изглежда като космически кораб! Отстрани има дисплей и клавиатура, подобно на таблет. Запаметява и съхранява информация една година назад. Температура, консумация и куп други глезотийки. [ Изображение ] Дори и така да де, да има температурен дневник. Това е капка в океана в сравнение с купчината безполезни книги, които се изискват в БГ. Но хората там са умни, преценили са, че няма смисъл да тормозят предприемачите с излишни главоболия. Затова и Германия първа излезе от рецесия и безработицата вече е на рекордно ниски нива. Дори и капризните германци, които подбираха работа и търкаха пейките в Арбайтзамта, не се виждали там!
Да квартално е, но няма никакви пиянки, само културни хора и ИМА наливна бира. На брега на градски плавателен канал точно на ъгъла на Бюргерпарк. Снимки http://www.portpiet.de/Fotogalerie_PortPiet.htm
Тук е от: 15 Апр 2008 2:43 Мнения: 3222 Местоположение: Amor fati - Memento mori
Skype: Amici fures temporis
Новият дюнер срещу НОИ е трепач! Малко височка цена за Шумен - 3,50, но поне е по немски стандарт! Няма и опашка като на пазара. Минус за заведението е, че предлагат бира само от продуктите на Каменица! Купувам си Budweiser Budvar от магазина отдолу и сядам на пейките до "лимона".
_________________ "Нашата философия гради нов свят, делото ни руши стария!"
Тук е от: 22 Окт 2007 16:57 Мнения: 12118 Местоположение: The O.C.
Брех като кажете на пазара ... все едно е само една дюнерджийница...Няколко пъти се обаждах за такава работа, викат ми на пазара... Трябва с ченгел да им вадя думите от устата за кой става дума...
_________________ Ако всеки нарушава законите, кога ще се оправи България?
"Било дюнер" пък са направили кофти трансформации в мениджмънта си. Навремето 1-2 момичета се справяха чудесно с цялата работа. А сега сложили три моми (по правило с не много добър български) на отделно место сложили касиер, който сега учи парите и опашката не мръдва. Много мудна работа така с това висене на две опашки.
_________________ This is the Internet, it literally makes you post brainless things in every shape and form. Sadly true.