Тук е от: 15 Дек 2007 13:00 Мнения: 12483 Местоположение: винаги на №14 (автор на темата)
abUser написа:
Ако чакам Коледа, за да си разпусна душата, ше си умра стегнат...
Да ,вярно е ,че да се разпуснеш ей-така само по Коледа е нищо. Но за някои хора ,повярвай ,това е много. Днес бях свиделка на една случка ,която направо ме втрещи. Стоях доста време в един магазин за спортни дрехи .Влиза един много приличен човек на около 60 години ,добре изглеждащ,добре изразяващ се,прилично облечен в спортни дрехи.Загледа се в едни спортни обувки.Те са намалени от 100 и кусур лева на 46 лева .Поиска да пробва.Имаше неговия номер.Пробва ги.Поне 15 минути се въртя ,гледа се в огледалото ,личеше ,че се хареса.Ние с продавачката се въртим около него и естествено си хвалим стоката.Накрая човекът остави обувките и ни каза нещо от рода "Момичета,извинявайте ,ама просто исках да се порадвам на нещо .Днес купих подаръци на близките си за 12 лв и не мога да си позволя и стотинка да дам повече от това за друго." Оказа се ,че този човек е бил учител в училището на момичето,което продаваше. Каза ми името му .И аз го бях чувала.Да ,той е един от известните учители в Шумен.И този човек е могъл да отдели от пенсията си едва 12 лв. за подаръци ,които стискаше в една малка торбичка. За каква беднотия говорим.
Последна промяна amapola на 24 Дек 2009 7:15, променена общо 1 път
Тук е от: 15 Дек 2007 13:00 Мнения: 12483 Местоположение: винаги на №14 (автор на темата)
То вярно ,че така си писал ,ама ,ако човек няма някоя пара в джоба си не зная за какво разпускане на душата можем да говорим. Поне при мен така стоят нещата. Много изкуственяшко ми е иначе.
Тук е от: 06 Юни 2008 1:42 Мнения: 3318 Местоположение: тук и сега
Ами то в наше време и за да се усмихнеш, пак пари трябват. Обаче - защо да е според цитата, който отбелязах? От него излизаше, че цялата покупкоистерия е нещо безмозъчно - нещо, с което до голяма степен съм съгласен...
Видях го преди час, ужасно селско е! Добре, че избягвам тази част от града вече доста време. За Коледата и изобщо за всяка суматоха по празници мисля, че е силно преувеличена и няма смисъл. Много нагласено е някак - щото е Коледа, или Великден, или каквото се сетите, да харчиш, да отпускаш. Взе да ми дотяга от призиви за настроения и дарителски акции, и кръчми, и празници, само заради датата и "защото всички го правят". По ме кефи настроението и подаръците без повод....
А имаш ли го /настроението/ и правиш ли ги /подаръците/ без повод?:)
-- чет дек 24, 2009 8:00 --
amapola написа:
"Момичета,извинявайте ,ама просто исках да се порадвам на нещо . Каза ми името ми .И аз го бях чувала.Да ,той е един от известните учители в Шумен.
Не ми е работа да давам акъл, но...аз бих намерила близките и учениците му и бих осигурила чрез тях подарък за този човечец. Сигурно помниш кой номер носи.. А може и тук, през форума да направим нещо по този повод!:)
Тук е от: 15 Дек 2007 13:00 Мнения: 12483 Местоположение: винаги на №14 (автор на темата)
Статията не е точно за тази тема,ама понеже примера е с коледни лампички та затова тук я слагам.Много интересно! Лампички за елха или що за чудо е китайската икономика? http://vasmer.blog.bg/biznes/2009/12/23 ... ika.460253
Тези сергии трябва да се изринат. Не им е там мястото не само по коледа, ами въобще. Като има желаещи да си предлагат боклуците, има пазар, а и битака седи празен. Който има желание да си купува боклуци, ще си ги намери, не е нужно да са на пъпа на центъра. Нали за това бяха махнати сергиите на цветарите- за да изглежда по добре центъра, а то сега какво- чорапи и чорапогащи. Аз лично бих ги изринал всички на часа. Като нещо средно между битак и селски панаир е станал центъра- отвратително.
_________________ Това, което някои намират за невъзможно, е нещо, което не са виждали преди. Вярвам на този, който се стреми към истината, съмнявам се във всеки, който е убеден, че я е открил.