ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 19 Авг 2019 23:40

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 71 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Как да защитим правата си на потребители?
МнениеПубликувано на: 17 Авг 2010 14:30 
Напреднал
Напреднал

Тук е от: 14 Дек 2009 23:11
Искам да попитам дали имат право служители от castrol Шумен да ми обявяват, че не приемат по една или две стотинки ? Не, че нещо ама по един и два лева приемат!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Авг 2010 15:06 
Титан на мисълта
Аватар

Тук е от: 05 Сеп 2009 10:43
Нямат право.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Авг 2010 15:43 
Гастарбайтер
Гастарбайтер
Аватар

Тук е от: 15 Апр 2008 2:43
tqnko написа:
Искам да попитам дали имат право служители от castrol Шумен да ми обявяват, че не приемат по една или две стотинки ? Не, че нещо ама по един и два лева приемат!

Ама на теб ако ти върнат рестото в жълти стотинки веднага ще направиш кисела физиономия. Аман от тези стотинки. С кофите ги носим по банките. Финландия отдавна забрани монетите от 1, 2 и 5 цента. И тука трябва така да направят, даже предлагам да има и 3 месеца затвор за разпространение на жълти стотинки! Хахахаххахахаххаа...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Авг 2010 16:50 
Форумен инвентар
Форумен инвентар
Аватар

Тук е от: 08 Яну 2007 21:55
aruba_man: жълтите стотинки са ЗАКОННО платежно средство в България и по принцип никой търговски обект няма право да не ти ги приема. Като цяло проблема произлиза от банките, т.к. взимат процент за оедряване...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Авг 2010 16:55 
Напреднал
Напреднал

Тук е от: 14 Дек 2009 23:11
Гастарбайтер, до сега не съм правел такива физиономии защото от където дошло там отишло.. не знам дали ще има смисъл изобщо да се занимавам с тези кастрол защото доста често зареждам от там, но много гадно се отнасят по тоя казус.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Авг 2010 17:02 
Гастарбайтер
Гастарбайтер
Аватар

Не ти вярвам, но както и да е. Явно най-добрата идея е да ги забранят както във Финландия. Така всички ще са доволни. И бабичките няма да обикалят половината град заради 2 стотинки разлика на киселото мляко. :A1.gif

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Авг 2010 21:41 
Ветеран
Аватар

Тук е от: 06 Юни 2008 1:42
Искаш да кажеш, че цената на млякото ше стане еднаква навсякъде? :ROTFL

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Авг 2010 21:47 
Гастарбайтер
Гастарбайтер
Аватар

Не, но 10 стотинки вече са си сума и стимулът ще е по-голям. Може да почнат и целия град да обикалят! :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Авг 2010 21:52 
Персона грата
Персона грата

Тук е от: 31 Мар 2007 11:03
Аруба, инфлацията винаги прави белите стотинки - жълти, а жълтите - нищо. После държавата се намесва и 1000лв стават един лев, а старите, безполезни столевки събират праха в дюшеците на бабите. :(

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Авг 2010 22:01 
Гастарбайтер
Гастарбайтер
Аватар

В слаби държави - да! Но в Еврозоната това звучи като виц. :D Там ги държат за друго стотинките, пустите оферти завършващи все на 99.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Авг 2010 22:21 
Персона грата
Персона грата

Я не ми гавари глупасти! Ти чувал ли си за голямата депресия 1929 - 1933г? По-скоро у нас никой не е виждал това на живо. Слава богу! Може би, затова са добре сега. Щото майките и бащите им са умирали от студ и глад по улиците! Я се образовай малко!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Авг 2010 22:31 
Гастарбайтер
Гастарбайтер
Аватар

Не говориш сериозно, нали? :D Даже толкова те е напушило, че в първото изречение си объркал две букви. Майтапчия. :O01.gif Говорим за нормална инфлация, къде ни върна 100 год. назад в депресиите? Пък и тогава не е съществувала и Еврозоната! :A1.gif

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Авг 2010 23:04 
Персона грата
Персона грата

Добре! Ето ти по-сериозни и по-съвременни аргументи:
На снимката долу, има пари. Изрових ги от касата в бунгалото ми. Ще кажеш - "Ама това не са пари!" Пари БЯХА! И някои от тях, неотдавна. 10лв от 62г. 1лв. от 74г. 20лв. от 1991г. и 10лв. (монета!), от 1992г.
А в Шумен имам стотици такива. Всички имат, или са ги изхвърлили, за да не се ядосват. С всяка от тези банкноти или монети, можеше да се купи много нещо. Сега са нищо. Щом са у мен и не са реализирани, значи съм загубил много.
И стига с тази Германия! Ако се поразровиш малко в историята И, ще откриеш огромни сривове и катастрофи, каквито не сме виждали тук, макар че като съюзник на Германия в последната Световна, и ние бяхма понамачкани! Германия препати в съвсем съвременен период с безпрецедентна инфлация, ама малко хора знаят
Такава е логиката. Големите държавни авантюри водят до големи триумфи, но и до големи трагедии. Въпрос на късмет е, да си се родил в периода на триумфи.

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Авг 2010 23:30 
Гастарбайтер
Гастарбайтер
Аватар

Бяха пари - да, и аз ги помня. Но се обезцениха заради червените правителства. Тогава бяхме слаба държава. Не, че сега сме много силни, но валутния борд (колкото и да е лош) и предстоящато влизане в Еврозоната са някаква гаранция (Последен пример - Гърция). Този път никъде не съм споменал Германия, въпреки, че Еврозоната (Страни, където е въведено еврото, да не се бърка с Европейски съюз) крета благодарение на нея. Ако ми говориш за репарациите, когато заплатите в Германия са се изплащали по два пъти на ден, защото до вечерта инфлацията се е увеличавала в пъти, а не в проценти - пак не е уместно да се връщаш 100 години назад и да ги сравняваш с неща, които са вследствие на войните и разни договори, които германците не са ебавали да спазват. :)
И най-голямото доказателство, че това няма как да се случи са банките и кредитите, които отпускат. Лично аз бих се радвал да се развие твоя сценарий и кредитите, които имам да се стопят. Но едва ли?! :D

П.П. Виж какво изрових, което яко ме накефи:

Френският министър-председател Реймон Поанкаре (1922-1924; 1926-1929) решава да бъде твърд в исканията си и нарежда на армията да окупира германският индустриален център Рур. През януари 1923 г. акцията е завършена и икономиката на Германия - блокирана. Франция възнамерява да събира печалбите от Рур като заместител на репарациите, но германците спират да ходят на работа и Рур замира

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0% ... 0%B8%D1%8F

Ей затова понякога се възхищавам на германците, ако бяхме ние отдавна да сме изплатили репарациите! :O01.gif

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Авг 2010 0:00 
Ветеран
Ветеран

Тук е от: 23 Май 2009 13:21
Не плащайте със стотинки, а ги пазете! След 100 години не се знае колко ще струват.
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... _500wt_947
Естествено, условието е да са с гланца и да не са циркулирали.
Българските монети от 1 ст. 1999 вече имат нумизматична стойност в калатозите 2 лв, а от 2000 г. - 0.50 лв (за нециркулирали). :A5.gif

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 71 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 19 Авг 2019 23:40

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми
Не можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене: