ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 23 Авг 2019 17:13

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 71 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Как да защитим правата си на потребители?
МнениеПубликувано на: 17 Мар 2013 12:08 
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Тук е от: 27 Авг 2008 18:48
Проблема не е само в БулБанк,същия го имам с Про-Кредит Банк.Звънят ми да си искат някакви стари задължения натрупани от обслужване на карта,а аз просто им казах да си анулират сметката със задна дата и ги оставих да се спасяват.В договорите пише че банката може да прецени кога да анулира сама тези сметки.Може след 10 години да платя 1000 лв.,но сега няма да им дам нищо.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Мар 2013 12:34 
~~~~
~~~~

Тук е от: 06 Апр 2008 8:12
Малко уточнение:
Банките не начисляват такси за картите, а за сметките, които 'обслужват'. Пластиката може и да е изтекла, но сметката, ако не е закрита, ще очаква да плащате всеки месец по нещо за 'обслужването й', поради което е редно и разумно да я закриете.
Банките имат задължение да публикуват тарифите си на сайтовете, та не е голям проблем да сверите часовниците си и да закриете ненужни сметки.
Имала съм същия проблем , споделян многократно тук, със сибанк. не ползвам тяхна сметка от 3 години, но те, едностранно, са начислили по едни 15 лв 'дължими' на всичките си клиенти с необслужвани/ неползвани сметки. Всеки опит до закриването на тази сметка води до налаганото от тях условие да се платят въпросните 15 лв, иначе не реагират. Жалбите не вършат работа, защото никой не си прави труд да отговаря, че да можеш да ползваш въпросния отговор за жалба до кзп или омбудсмана.
По тази причина не държа и 5 лв в банка.
Интересно защо, когато , преди време, хората стачкуваха срещу банките, лихвите им, непочтените правила и т.н, в държавата не се вдигна такава шумотевица, да не кажа никаква? Не, че няма потърпевши..

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Мар 2013 15:35 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 15 Яну 2007 14:01
КИПЪР - фалит на банките :ROTFL КАНТОНА! :twisted:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Мар 2013 17:40 
Форумен дух
Форумен дух
Аватар

Тук е от: 06 Юни 2009 18:44
gengos написа:
Моя проблем е следния : преди около 2 години си правя дебитна карта в УниКредит Булбанк за да може работодател да ми превежда там заплатата. По време на сключване на договора картата е без такса одслужване . Работат е сезонна и след приключване на трудовите отношения несъм ползвал картата. Случайно разбирам че от май месец миналата година са въвели месечна такса . стопили са няколкото лева останали вътре и вече дълбаят на минус . не са ме предупредили за таксата . Като виждат че няма движение повече от година и 3-4 месеца защо не са закрили сметката , след като не си плащам таксата а дълбаят на минус . Все пак съм нарушил договора . До кога са смятали да ми трупат задължения след като картата е безсрочна . Смятат ли да изчакат хубаво да задлъжнея , че да дадат дълга за принодително събиране . Н всичкото отгоре искат 12 лв. за закриване на сметката . Обърнах се към комисията за защита на потребителите. От там казаха да си задам писменно въпросите към банката и с отговора дасе обърна към комисията за финансов надзор и БНБ . Като цяло става въпрос за много дребна сума , но несмятам да оставям така нещата . Наглоста им е безкраина . Ако са толкова закъсали че да правят такива номера ,смятайте за каква банка става въпрос. Ако има и други ощетени по този начин , да направим една обща жалба :)

във всички банки всички сметки вече са с месечни такси .. това ме принуди да си закрия 3-4 сметки .. тия такси са оповестени на сайта на банката - не са длъжни да уведомяват един по един всичките си примерно 500 000 клиента ..

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Мар 2013 18:16 
<5™
<5™

Тук е от: 23 Фев 2007 16:15
Напротив длъжни са! Не мога да разбера хора с такова мислене. Само се виж какво си написал " не са длъжни да уведомяват един по един всичките си примерно 500 000 клиента .." Думи нямам!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Мар 2013 18:17 
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Тук е от: 27 Авг 2008 18:48
Аз изобщо не смятам да си закрия сметката по която няма движение от 6 години,да видим как ще реагират,много ми е интересно ако стигнем до съд какво ще стане.Засега се забавлявам само по телефона с тях,а когато им кажа да ме съдят,отговора от тяхна страна е "ама,господине никой не говори за съд" :O01.gif

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Мар 2013 21:46 
Ентусиаст
Ентусиаст

Тук е от: 05 Апр 2008 7:53
Това че трябва да следя какво пише на сайта им го има в договора по принцип , но реално не е така .Трябва да бъда оведомен . Пише че ще бъда уведомяван за движението по сметката чрез имейл . Ако беше така щях по рано да усетя че дълбаят на минус . мойта натрупана сума също е малка но искам да си я заслужат .Ще има един два дена шоу . Имам достатъчно свободно време да се позанимавам с тях.Може ли една сериозна банка да се излага като пълен цървул за да вземе някои лев повече .Нали всяка една банка се крепи единствено на доверието на хората . Всеки един недоволен клиен води поне 10 след себе си . Ако до там са стигнали , това да са им източници на приходи , просто си права много лоши изводи .Ащом всички банки го правят по един и същ начин това не е ли картелно споразомение , или там както се казва :) Имам дебитна карта в друга държава без такса обслужване , без такса при теглене от техен банкомат или пазаруване в магазин . 5 евро ми е таксата за превод до България за сума до 3 000 . А в БГ като престигне сумата пак ми взимат такса че и по голяма .След като има месечна такса обслужване защо взимат такса при постъпление на сума в сметката . Има нещо много грешно в цялата система . Но какво ли ни е наред. Не е виновен този който взима ,щом има кой да му дава :) . Затова си мислех че ако има поне още 2-3 -ма да повдигнем тези въпроси , ще имаме повече тежест :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Мар 2013 23:46 
Форумен дух
Форумен дух
Аватар

Тук е от: 06 Юни 2009 18:44
Dobo написа:
Напротив длъжни са! Не мога да разбера хора с такова мислене. Само се виж какво си написал " не са длъжни да уведомяват един по един всичките си примерно 500 000 клиента .." Думи нямам!

те вдигат месечна вноска с по 300 лв без да уведомят хората ,че за такава дреболия :G8.gif

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Мар 2013 1:59 
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Тук е от: 06 Яну 2011 11:48
Не е така при всички банки. Имах сметка в ДСК , която не ползвах и получих уведомление по пощата за дължими суми за месечни такси, които да внеса ако искам да продължа да ползвам сметката, ако ли не ще я закрият без да им плащам нищо.
В другата, Райфазен, като отидох да си получа новите банкови карти, дебитна и кредитна, служителката ми обясни идентичното с това от ДСК. Попълних молба за закриване на сметката и написах, по указание на служителката, че не желая да заплащам дължимите суми. За моя изненада не само, че не платих за закриване, ами ми прехвърлиха останалите стотинки в сметката към кредитната карта.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Мар 2013 5:45 
<5™
<5™

Тук е от: 23 Фев 2007 16:15
Alexi_ написа:
те вдигат месечна вноска с по 300 лв без да уведомят хората ,че за такава дреболия :G8.gif

За това направо разстрел им трябва, но и техния ред ще дойде.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Мар 2013 15:01 
Ентусиаст
Ентусиаст

Тук е от: 05 Апр 2008 7:53
Проблема е решен . Вбанката б яха така любезни да ми закрият картат без да заплащам никакви такси . Поговорих си малко с госпожата по условията на договора . След 15- 20 мин. реши да съдейства ,и да представи проблема пред директорката. И днес без повече въпроси и разправии подадох молба и ми закриха сметката . Препоръчвам на всеки да си търси правата и да задава въпроси .

-- Съб Мар 30, 2013 10:34 --

http://plamen1967.wordpress.com/myloan/

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 71 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 23 Авг 2019 17:13

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми
Не можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене: