ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 16 Дек 2019 3:42

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 122 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Черен списък на работодателите и фирмите в Шумен
МнениеПубликувано на: 28 Яну 2009 12:31 
Администратор
Аватар

Тук е от: 07 Яну 2007 4:15
(автор на темата)
Предлагам в тази тема да пишем кои са некоректните работодатели и фирми в Шумен. Така хората, които си търсят работа ще имат едно на ум и ще се пазят. Поставям едно задължително условие за хората, които искат да добавят някого в списъка:
Трябва да сте добре обосновани в твърденията си защото тук не е място където да се плюят конкуренти!
Всеки от участниците в черния списък ще има право на отговор, а крайните изводи си правете сами. Истински списък няма да правя защото няма как да съм 100% сигурен каква част от написаното е истина. Всеки заинтересован може да прочете цялата тема и да си преценява сам.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Черен списък на работодателите и фирмите в Шумен
МнениеПубликувано на: 28 Яну 2009 12:44 
Нов потребител
Нов потребител
Аватар

Тук е от: 08 Яну 2007 22:31
Николай Йонков......човекът, на когого принадлежи култовата реплика "Не ви вземам, за да ви плащам, а за да ми работите." ...........това говори много по въпроса за коректността на този, т.н. шуменско-разградско-лозенско-русенски "бизнесмен". И аз съм от завлечените, така да се каже, от т.н. "ТОП ТВ" - златната кокошка, която му издържаше хотелите и която той заколи......а с нея и всички нейни служители......но...пукали му на господина..НЕЕЕЕЕЕЕЕ......

"......Ние можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо....."
К. Иричек, 13.12.1881

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Яну 2009 19:24 
VIP
VIP
Аватар

Тук е от: 09 Яну 2007 21:19
Никданов, тва пък голям смях беше, ТОП ТВ издържала хотелите...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Фев 2009 21:56 
Ентусиаст
Ентусиаст

Тук е от: 21 Фев 2009 20:08
Другата фирма е`косар`занимава се с изработване на пвц и алуминиева дограма а сега вече и с изработване на мебели от пдч.Само докато аз бях там в рамките на 3 месеца напуснаха поне 6 човека заради проблем със заплащането както се случи накрая и с мен.Имам приятел ,по точно имах приятел от детинство който заживя с голямата дъщеря на собственика на фирмата Стефан секса .Под това име го знаят всички в този отрасъл в нашия град Шумен.Трябваше да се изпълни поръчка взета от Живко Живиса и възложена на нас с моя приятел, неговият бъдещ зет.Става дума за първият етаж от магазин РУМ .Трябваше да облицоваме с дърво колоните , клетките които щяха да са магазинчета и стените им, стотици квадрати с пдч.Уговорката ни с него е за 3500лв.
Цялата поръчка иначе е около не по малко от 60 000лв.Поне така мисля, но не това е най важното.
Тъкмо ми се беше родило второто момиченце.Беше едва на 5 месеца когато започнахме поръчката през месец май 2007год.До момента карах такси но спрях заради поръчката имаше работа за целия китайски народ както се казва.Трябваше да се сдобием с инструменти тъй като нямахме нищо за момента, а и нямахме кинти.Вземах на баща ми селския цирколяр защото моя авер нямаше нито дядо му тоест стефчо секса .Направих една маса плот от стари винкели изхвърлени зад цеха,масата я заварих аз, защото моят авер не знае на кое се вика електрожен.Сложихме циркуляра в десния краен край на масата нивелирахме го и го занитихме.Сложихме плоскости от УЗБ върху тях водачи и още един плот който стана шейната на нашата нова кроячна машина.Вдигна се пушилка голяма. Започнахме с пълна пара голямо рязане падн,но моя авер работеше и на друго място на трудов договор когато не беше на работа тогава се занимавахме с поръчката.Сам нямаше как да ходя,защото се притесняваше нещо да не се издъни,а пък и кой ще ми даде на мен ключ за цеха те нямат доверие дори и на себе си.Така че работехме или сутрин или следобед зависи коя смяна беше аверат ми.Режехме лепихме кантове ръчно не бяха олипелени мацаш с лепило търкаш пак мацаш направо кошмар.Не едно две а стотици плоскости,после ходим монтираме ги във магазин Рум.Мина месец.Попитах авера си не може ли да поискаме някой лев напред нещо като авансово.Не каза нищо, а на мен ми бяха много необходими заради бебешока, а и изобщо бях на нула.Само аз си знам как съм се оправял.
Да избутвам дните.Втория месец моя авер се сдоби с подарък с който не всеки би се похвалил от дядото рено еспайс.Направо беше на 7 небе от кеф,регламента беше че някой ден като имал пари ще му ги върне за буса . Поръчката беше толково голяма ,че започнахме да не смогваме с кантирането ,наложи се част от плоскостите да се занесат до Варна да ги обкантят.СЛЕДВА.

-- Съб Фев 21, 2009 23:07 --

Същевременно в рума работата се увеличи ,решиха да направим още около 500 квадрата облицовка и две стени по 6 метра високи и по още толкова широки.Но за корекция в заплащането не се споменава.Отново натиснах моя голям авер да пита за аванс,ти луд ли си човека не стига че ми взе кола а сега и пари да му искам.Много ме заболя защото в този момент разбрах на къде отиват нещата.Какво толкова нали тези пари са си наши ,кой работи 3 месеца без пукната стотинка.Аз ще ви кажа,аз.Стиснах
зъби и изкарахме поръчката края на юли.Зачаках с голямо нетърпение парите които си бях заработил тоест 1500лв.може да не са много но си бяха мои изработени с голям труд.Между другото във фирмата на дядо му не работеше вече никой всички бяха напуснали дори и най новите работници.Подпитах за парите си авера тъй като той поддържаше с него връзка.Ами още не си бил взел парите от собственика на рума живко ,като ги бил вземел щял дани плати ама сигурно щял да иска наем за дето сме му ползвали цеха ,тока да си платим ,тинтири минтири .И тия безсмислици ми ги дрънка моя най голям авер,и така минаха още 6-7 месеца слушайки какви ли не лажи.Накрая не издържах отидох при стефан и го помолих да седнем на кратък разговор.Попитах го колко още ще му чакам кефа за паричките ,Аве какви каза пари нали вземах на никито реното ,авера се казва николай ,дългия,той трябва да ти даде парите.Така били се разбрали двамата ,това с ие между двама ви му казвам мен не ме засяга аз се договорих с теб за пари не за бус.Виж николай оправяйте се двамата .Започнах да натискам никито за някаква развръзка на проблема.обеща да тегли пари и да ми плати,изтеглили хиляда лева разбирам от другаде да отидат с дъщеричката на измамника на море.Накрая започнах всеки ден да го питам за парите.Сега лъжата беше че приятелката му ще тегли да си купува истинска кроячна машина струва около 8000лв
Но все не я одобрявали за кредита.случайно отидох до цеха и какво да видя машината на сред цеха,а уш още кредита нали.накрая го изнудих да изтегли пари ,обади се да ида да си ги взема .Извади хиляда лева и ми ги подова ,а останалите казвам аз .Какви останали ти партия ли ще ми влизаш.И тъй нататък това беше най големия ми авер дето го вземах на златните 3 години да бачка и съм делил до стотинка всичко.Последната година падна и си счупи петата ,имах бригада от 20 човека събирах от тях и му давах всеки месец докато завърши обекта по 150 лв .солидарно. И още много подобни случки ,дори като беше в панделата освен техните само аз му ходих на свиждане.
Фирма `косар` са измамници.НЕ ПОРЪЧВАЙТЕ ТАМ НИЩО ДОРИ ОТРОВА.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Фев 2009 13:59 
Баш майстор
Баш майстор
Аватар

Тук е от: 08 Яну 2007 18:46
Въъъъъ, как не те домързя :D Добре е да се казват такива неща, трябва да поразпитам и други хора за тая фирма, колкото повече мнения, толкова по-обективна е критиката! А до тогава, ето ти един сайт, пиши и там.
Сайта е малко смешен като изработка, но явно още е в бета версия!
http://www.izlugan.com/

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Фев 2009 17:40 
Администратор
Аватар

Тук е от: 09 Яну 2007 2:16
Не ги познавам тез фирми, но всяка може да цъфне в темата.
Не мога се меря с алекс по постове, но го поздравявам с това готино парче, имащо връзка с темата :)
http://www.youtube.com/watch?v=4zYwGNRtxhU

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Мар 2009 15:29 
Нов потребител
Нов потребител

Тук е от: 03 Мар 2009 13:41
Сашооо опа Грубарю!Като прочетох и умрях от смях. :O01.gif Веднага се сетих,че си ти.Пак ли се напи бе.Стига си плюл косарите.Големи измишльотини си писал...хаха.Знам всичко по въпроса.много лъжеш Сашооо.Супер точни са хората.Цялата къща ми направиха.А ти отивай да си караш жълтата трошка. :O01.gif

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Мар 2009 21:54 
Ентусиаст
Ентусиаст

Тук е от: 21 Фев 2009 20:08
Цитат:
Сашооо опа Грубарю!Като прочетох и умрях от смях. Веднага се сетих,че си ти.Пак ли се напи бе.Стига си плюл косарите.Големи измишльотини си писал...хаха.Знам всичко по въпроса.много лъжеш Сашооо.Супер точни са хората.Цялата къща ми направиха.А ти отивай да си караш жълтата трошка.

Не съм Сашоо ,алкохол не пия !Ставате смешни!Всеки ден един по един ли ще се регистрирате да ме компрометирате.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Апр 2009 20:15 
Нов потребител
Нов потребител

Тук е от: 21 Апр 2009 20:00
Здравейте, исках и аз да приложа и моя бивш работодател в Черния списък на работодателите в Шумен. :( Той е известен като такъв в целия ни град. Фирмата е "Вариант"6 - Развлекателен комплекс "АКРОПОЛИС' или " Фабулис", в частност лицето НИКОЛАЙ КРЪСТЕВ НИКОЛОВ :K2.gif , който не изплаща заплатите на служителите си не само на бившите,а и на настоящите..........не работете за него. Знам че много хора могат да изкажат мнение по въпроса и се надявам да го направят, въпреки че смисъл няма :shock: Въпроса е да си "начешем езиците". И все пак това е България няма какво да се чудим, трябва сами да си помагаме.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Апр 2009 20:23 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 13 Фев 2009 16:43
Познавам господина лично. Мисля, че е добър човек. Може би не плаща поради финансови затруднения.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Май 2009 11:01 
Форумен дух
Форумен дух

Тук е от: 03 Юли 2008 20:56
Инденадан съм! Познавам Николай лично от доста години и впечатленията ми от него са изцяло и напълно положителни!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Май 2009 12:16 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 15 Яну 2007 14:01
Ами той отдавна си е така - няколко стабилни бизнеса и поне един който гълта всичко припечелено от останалите. :D
Крайно време е да довършва Летния театър, всички пари се хвърлят там, ако общината му го вземе, няма да видите заплати.
Ако го довърши, вероятно ще го продаде както сервиза, кабелната и др. и заплатите пак са под въпрос. Колеги изгоряха с по няколко заплати преди 12 години докато се усетят да напуснат.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Май 2009 18:09 
Нов потребител
Нов потребител

Тук е от: 21 Апр 2009 20:00
Да май не го познавате добре! Какво ще кажете за другите му фалирали бизнеси?????? Явно е, че този човек се захваща с неща, от които разбира колкото аз разбирам от АСТРОНАВТИКА. А лошото е, че се доверява на хора разбиращи по-малко и от него :01_crazy.gif

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Май 2009 10:14 
Форумен дух
Форумен дух

Тук е от: 03 Юли 2008 20:56
Той е много човечен, за разлика от много други бизнесмени... Той искаше да направи бизнес с нещо, което наистина полезно и чисто: спортно-развлекателен център. Не някаква дискотека, дето да се тъпчат хлапетиите и да се учат на пороци. Но явно шуменецът не е узрял да оцени кои занимания са по-полезни и да даде парите си за тях.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Май 2009 14:06 
Ентусиаст
Ентусиаст

Тук е от: 11 Май 2009 13:47
Хубава темичка. По лесно ще е да изброим коректните работодатели в Шумен - има няма десетина фирми.
Проблема не е че са мошеници работодатите, а че са некадърници. Тука всичко се върти от познанства и роднински връзки, затова шуменеца иска държавна работа да е сигурна и контакти се завързват и става вечна.
И от написанато се вижда хваща се един чомек с нещо ама нито знае как се прави нито му се дават пари за да си наеме качествени хора и така идеята се проваля и всички го съжаляват - той е готин човек ама криза какво да прави.
Другият проблем е неслужебните отношения. Е омръзна ми навсякъде да се носят клюки за това с кого спи шефа.
Аме как да се случват нещата във фирмите като няма обективна преценка за качествата на хората.
Важен е също и критерия, кой е лошия работодател, за мен не нужно да се стига до неизплащане на заплати за да се каже че някои е лош работодател. В това отношения наблюдавам голяма толерантност от работниците. Назначаване на нереален трудов договор, неспазване на осем часов работен ден, неизплащане на осигуровки. Работодателя има усещането че е длъжен да ти осигури само работа а всичко друго е пожелание.
Имали поне една фирма в Шумен която да постъпи лоялно с работниците си при условията на криза?

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 122 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Следваща

Подобни теми   Автор   Отговори   Преглеждания    Последно мнение 
Черен циганин на главната улица

в 123

ttodorov77

5

2154

30 Авг 2015 10:01

Местите се София- Шумен, Шумен - София?

в Услуги

HamaliMilchev

1

9328