ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 05 Дек 2019 17:49

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 122 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Черен списък на работодателите и фирмите в Шумен
МнениеПубликувано на: 21 Дек 2013 18:43 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 13 Яну 2010 13:12
bobo написа:
Диавена ООД. Кадрите на по-ръководни длъжности първо минават IQ-тест и тест за психологичен профил..след което се сблъскват с невиждана по размери простотия..
..а и фактът, че има огромно текучество не е за пренебрегване..сигурно има защо ;)
Повече инфо - на ЛС.

Да, така е. Не успях да си имам вземане - даване с тях. Явно резултатите ми от теста са били твърде високи.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Дек 2013 22:12 
Ветеран
Ветеран

Тук е от: 13 Юни 2011 20:55
Извън темата/подсказка:
@Eau_de_Clone, може би ще разбереш накрая, че резултата от теста не вся и всьо...., и не само за Диавена или който там е в коментара. Еле па честото припомняне при граденето на мнение в другите за самият себе си...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Дек 2013 11:21 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 13 Авг 2013 20:47
Eau_de_Clone: а може би просто не си го издържал? :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Дек 2013 12:14 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

winprom написа:
Извън темата/подсказка:
@Eau_de_Clone, може би ще разбереш накрая, че резултата от теста не вся и всьо...., и не само за Диавена или който там е в коментара. Еле па честото припомняне при граденето на мнение в другите за самият себе си...

Извън темата/подсказка:
Може би съм разбрал, спи спокойно!

Ламерко, прекалено умен, прекалено тъп... все е прекалено и разлика няма.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Дек 2013 13:41 
Ветеран
Ветеран

@Eau_de_Clone, благодарско за успокоението, че наистина се бях отчаял....

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Дек 2013 17:50 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Не мога да живея, ако знам че имаш проблем...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Дек 2013 18:05 
Ветеран
Ветеран

I love you too!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Мар 2014 20:14 
Нов потребител
Нов потребител

Тук е от: 21 Мар 2014 19:58
Да споменем нещо и за фирмите за бързи кредити не започвайте работа в Изи кредит най некоректната фирма ще им работите и ще им дължите Пари!!!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Окт 2014 18:42 
Опитен
Опитен
Аватар

Тук е от: 05 Юли 2010 12:51
Lyudmil12 написа:
Работниците мислят мноооого по-малко за работодателя си, отколкото той за тях. Нямаме фирмена култура и това си е.
Така че - проблемът е двустранен.

Нормално е работодателите да мислят мнооого повече за работниците си , ама наистина много повече,защото работодателството е отговорност преди всичко , която се знае още каот реши да назначава някой да му работи........да предоставиш работа на някой работник не означава само да му дадеш работно облекло ,консумативи/а някъде и това го няма/ и да му определиш задълженията му и да му подпишеш трудовия договор/а някъде и това е "през пръсти" /......работодателството включва и финансов ангажимент , свързан със заплащането на същия този трудд и осигуровките на работника...и запазване на достойнството на работника , а не постоянно унижаване предвид факта , че той ми дава хляба и аз съм му длъжница за това..."Не стига дето работят ,ами и заплати искат " -думи на един крупен шуменски "работодател", казани пред мен преди време....и после стандартът в града ни бил нисък- ами той точно за това е нисък,щото работодателите в този град са такива....ако се оценява по достойнство труда и работещия да може да преживява поне малко по-сносно и със парите,които му дава работодателя му ,да успява да си плаща нормално сметките , едва ли тогава ще имаме такъв нисък стандарт ...защо изобщо се налага да пиша това....колко е жалко:(...

...скоро ми се предложи работодателка по телефона/пуснала съм обява ,че търся работа при условия по-добри от сегашните ми/...и започна тя да ми обяснява как иска това ,това ,това...държи на това и това..и накрая аз попитах за заплатата и тази жена скочи "ААА,не мога да кажа още отсега ! "...а аз мога ли да се съглася ,без да знам това?? :)

..а колко хубаво би било ,ако работодателите ни предлагаха отношение,което да ни стимулира да им работим с удоволствие...тогава и качеството на работата ни би било по-добро, и времето прекарано в службата би било много приятно...:)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Авг 2015 12:10 
Опитен
Опитен
Аватар

Тук е от: 10 Май 2010 18:49
И аз бих разказал разказ за прословутата фирма ТЕЛЕПОЛ :ROTFL Момчето няма профил а и неиска да се занимава,та взели са го на обучение при патрулите на ТЕЛЕПОЛ,и са му казали че след месец ще му проведат изпит,което обаче се случва доста по рано от месец но за сметка на това това аверче е доста добре подготвен за самия изпит.
Попринцип е трябвало да му дадат 10 улици от централната част на града,а на него му дават 18 от целия град,и понеже се справя с всички без 2 решават че е преписвал :ROTFL :ROTFL :ROTFL
Това като го слушах почнах да се смея с глас,незнам как може да дадеш такава причина,но както и да е.
Викат го във фирмата и му казват че СЪКРАЩАВАТ ЩАТ,а предния ден са назначили ново момче за патрула,иначе има съкращения,нашия е оспорвал и е казал че няма как да се преписва при положение че един от всичките му началници стои прав и те гледа.Другото което е че е имало още едно момче на изпита и може да потвърди.
При въпроса му защо след като е преписвал не е бил анулиран изпита и освободен а трябва да даде смяна и чак на другия ден да му го кажат.?! Никой не му дава отговор. Това е фирма може би пълна със техни хора,едно че и заплатите им са доста смешни за този бранш,облеклата също но това е друга тема.След като нашия е разбрал каква е работата са му предложили да стане физическа охрана на някой обект,но той категорично отказва и почва да бъде плашен че ако не си спази предизвестието което не е задължително когато си в изпитателен срок,няма да му бъдат изплатени заработените смени.
Карал ги е да му направят втори изпит за да се разбере кой е крив и кой прав,но категорично са отказали.
А иначе момчето е доста честно и искрено,съмнявам се да е преписвал.А и освен това доста време беше работил на разнос и е в час със улиците.
Дано някой от началниците прочете поста ми,защото те ще се сетят за кого става въпрос,да се замислят кой определя нещата кой да остане и кой не и да му звъннат поне да му се извинят,че са му изгубили времето в тази за мен лично смешна и жалка фирмица,която скоро време ще остане без обекти.

-- 20 Авг 2015 16:09 --

Някой запознат ли е дали момчето може да си търси правата в ИТ?Понеже той е сигурен че е набеден неправомерно и освободен.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Авг 2015 16:29 
Модератор
Модератор
Аватар

Тук е от: 29 Дек 2007 9:30
Истината за Телепол е,че господин Ганев и господин Върбанов нямат никаква представа какво се случва на долните етажи :ROTFL

- Програмиране
- Извеждане на живи данни
- И много други. Пътна помощ 24/7

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Авг 2015 18:28 
~~~~
~~~~

Тук е от: 06 Апр 2008 8:12
2033 написа:
.........

Някой запознат ли е дали момчето може да си търси правата в ИТ?Понеже той е сигурен че е набеден неправомерно и освободен.

Всеки може да пусне сигнал в ИТ и същите са длъжни да направят проверка. На тях / ИТ/ им е любимо да работят по анонимен сигнал, та момчето няма какво да чака. Междувременно може да им направи антиреклама из нета, колкото да спести главоболията на бъдещи черноработници. Не си мисли, че заплатите на други места са по-големи- всички охранителни фирми плащат жълти стотинки..А номерът с 'преназначаване' е обичаен...Докато има балъци, тъй ще е..

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Авг 2015 18:31 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 13 Авг 2013 20:47
Абе то в 90% от случаите има две страни на монетата и накрая може да излязат някои интересни моменти :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Авг 2015 20:37 
Ентусиаст
Ентусиаст

Тук е от: 25 Фев 2011 19:48
2033 написа:
И аз бих разказал разказ за прословутата фирма ТЕЛЕПОЛ :ROTFL Момчето няма профил а и неиска да се занимава,та взели са го на обучение при патрулите на ТЕЛЕПОЛ,и са му казали че след месец ще му проведат изпит,което обаче се случва доста по рано от месец но за сметка на това това аверче е доста добре подготвен за самия изпит.
Попринцип е трябвало да му дадат 10 улици от централната част на града,а на него му дават 18 от целия град,и понеже се справя с всички без 2 решават че е преписвал :ROTFL :ROTFL :ROTFL
Това като го слушах почнах да се смея с глас,незнам как може да дадеш такава причина,но както и да е.
Викат го във фирмата и му казват че СЪКРАЩАВАТ ЩАТ,а предния ден са назначили ново момче за патрула,иначе има съкращения,нашия е оспорвал и е казал че няма как да се преписва при положение че един от всичките му началници стои прав и те гледа.Другото което е че е имало още едно момче на изпита и може да потвърди.
При въпроса му защо след като е преписвал не е бил анулиран изпита и освободен а трябва да даде смяна и чак на другия ден да му го кажат.?! Никой не му дава отговор. Това е фирма може би пълна със техни хора,едно че и заплатите им са доста смешни за този бранш,облеклата също но това е друга тема.След като нашия е разбрал каква е работата са му предложили да стане физическа охрана на някой обект,но той категорично отказва и почва да бъде плашен че ако не си спази предизвестието което не е задължително когато си в изпитателен срок,няма да му бъдат изплатени заработените смени.
Карал ги е да му направят втори изпит за да се разбере кой е крив и кой прав,но категорично са отказали.
А иначе момчето е доста честно и искрено,съмнявам се да е преписвал.А и освен това доста време беше работил на разнос и е в час със улиците.
Дано някой от началниците прочете поста ми,защото те ще се сетят за кого става въпрос,да се замислят кой определя нещата кой да остане и кой не и да му звъннат поне да му се извинят,че са му изгубили времето в тази за мен лично смешна и жалка фирмица,която скоро време ще остане без обекти.

Ако е на изпитателен срок в най-общият вариант могат да го освободят по всяко време, както и той да напусне. Все пак зависи в чия полза е сключен договорът, ако не е упоменато, значи е в полза и на двете страни. Ако пък е така, никакво предизвестие не могат да му искат и са длъжни да му платят всичко, което е изработил. Подобни дела много лесно се печелят и в съда. Нека смело да отиде в инспекцията по труда в случай, че започнат да се правят на интересни.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Авг 2015 11:52 
Опитен
Опитен
Аватар

Тук е от: 10 Май 2010 18:49
Ами говорих с него,каза че щял да говори със някакъв шеф,и тогава ако той не вземе някакви мерки ще ходи по инспекций и т.н,мисли да стигни и до Ганев,не че иска да се връща но да покаже че не са прави.
Другото което е казали са му че договора му е прекратен,но той не е подписвал освобождение и никой не му е звънял да ходи да подписва,защото той не е съгласен да се прекрати по взаимно съгласие.
И аз чакам развитие,защото ми е интересно как ще се развие цялата тази случка.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 122 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Следваща

Подобни теми   Автор   Отговори   Преглеждания    Последно мнение 
Черен циганин на главната улица

в 123

ttodorov77

5

2127

30 Авг 2015 10:01

Местите се София- Шумен, Шумен - София?

в Услуги

HamaliMilchev

1

9303