ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 24 Авг 2019 1:18

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 29 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Авточасти Донев
МнениеПубликувано на: 02 Мар 2009 18:11 
Напреднал
Напреднал

Тук е от: 06 Авг 2007 10:05
(автор на темата)
НЕ на авточасти Донев. Продавача ми пробута неподходящи подгревни свещи, въпреки, че носих старата и му посочих разликата в означенията, каза "компютъра казва, че са едни и същи". Да, ама не. След като ги монтираха, проверих в сайта на производителя и разбрах, че правият съм бил аз.
Резултата: аз "набутан" с 36 лв, Донев с не знам колко, зависи колко хора ще прочетат този пост и на колко хора аз ще се оплача.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Това ДА, това НЕ!
МнениеПубликувано на: 02 Мар 2009 22:18 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 15 Яну 2007 14:01
mitko414 написа:
НЕ на авточасти Донев. Продавача ми пробута неподходящи подгревни свещи, въпреки, че носих старата и му посочих разликата в означенията, каза "компютъра казва, че са едни и същи". Да, ама не. След като ги монтираха, проверих в сайта на производителя и разбрах, че правият съм бил аз.
Резултата: аз "набутан" с 36 лв, Донев с не знам колко, зависи колко хора ще прочетат този пост и на колко хора аз ще се оплача.

Така става, когато всеки започне да разбира от всичко.
На тази цена всички подгревни свещи са неподходящи. :D

п.п.Ок, предположих, че са 4бр.
"..След като ги монтираха.."- какво значи "набутан"? Колата не запали ли? Монтиращите би трябвало да могат да преценят дали и кои са подходящи, а също и да не натоварват клиента с пазаруване при неподходящ търговец и в последствие - със съмнения по форуми. :wink:

Последна промяна Kzint на 03 Мар 2009 15:21, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Мар 2009 8:35 
Напреднал
Напреднал

(автор на темата)
Цитат:
На тази цена всички подгревни свещи са неподходящи. :D

Мой пропуск, че не уточних, че става дума за две свещи BERU по 18 лева броя.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Мар 2009 11:29 
Персона грата
Персона грата

Тук е от: 31 Мар 2007 11:03
Ето ТУК, може да се провери риска, преди да станеш клиент на конкретен търговец.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Мар 2009 21:36 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 10 Фев 2007 9:29
Редовно пазаря от Донев и вече получавам солидни отстъпки, като не оставям профисионализма на заден план. Не съм имал и проблем с връщане на части - ДА на Донев.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Мар 2009 11:56 
Напреднал
Напреднал

(автор на темата)
Kzint написа:
"..След като ги монтираха.."- какво значи "набутан"? Колата не запали ли? Монтиращите би трябвало да могат да преценят дали и кои са подходящи, а също и да не натоварват клиента с пазаруване при неподходящ търговец и в последствие - със съмнения по форуми. :wink:

Колата запали. При купуването бях заедно с монтьора, ясно посочихме разликата в означенията на свещите, но продавача каза, че това се дължало на факта, че са произведени в Ирландия и да не се притесняваме, били същите, така му "казвал" компютъра.
"Набутан" за мен в случая означава, че са ми продали неподходящите свещи и то не по моя вина. Разликата е в тока, който консумират и че новите свещи нямат възможността да работят след запалването на двигателя (after glow capable).
Това са старите, тази която носихме и е това са които ми продадоха. Заради разликата в типа на свещите предполагам, че две от тях ще изгорят по-бързо от нормалното. Кои две, бъдещето ще покаже.

Цитат:
Редовно пазаря от Донев и вече получавам солидни отстъпки, като не оставям профисионализма на заден план. Не съм имал и проблем с връщане на части - ДА на Донев.

Аз пазарях за пръв път от Донев и можете да си представите какво мисля за "професионализма" на продавача.
За връщането на части -- първо не ми дадоха касова бележка, което си е моя вина и второ, сигурен съм, че няма да искат да вземат обратно веднъж монтирани свещи.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Мар 2009 9:59 
Опитен
Опитен
Аватар

Тук е от: 05 Май 2007 8:46
Неколкократно съм пазарувала от "Донев", уведомявали са ме, че при проблем - с касова бележка мога да върна закупеното/вече съм го правила/ или да бъде подменено, защото карам френска кола, а там модификациите на частите са n-броя, винаги има отстъпка, работят и в неделя, намирам съответната част или ми я поръчват отнякъде именно след градска обиколка по останалите магазини, експедитивни са и...не ми се смеят много, като ми слушат дилетантските обяснения :ROTFL

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Мар 2009 22:49 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 15 Яну 2007 14:01
Извън темата/подсказка:
Първо мерси за сайта на БЕРУ, никога не съм се сещал да търся нещо там, Атодата,ТекДок и още няколко програмки вършат нужната работа. :)
mitko414 написа:
Разликата е в тока, който консумират и че новите свещи нямат възможността да работят след запалването на двигателя (after glow capable).

Ставам досаден май, но...форума си е рай за досадници :D
"Разликата е в тока, който консумират" - който не е даден в сайта, защото..консумирания ток е променлива величина, в пряка зависимост от температурата, от която зависи съпротивлението-има си формули, ел.инжинерите ги знаят. Свързването е успоредно на 4бр+, успоредно 2+2+ или директно захранване на всяка (БМВ). Минималните разлики в консумацията, които се срещат и при еднаква номерация свещи, произведени в различни заводи, може да изгори бързо по-слабите консуматори или да окаже влияние при палене САМО при последователно свързване. Емпирично - 4 подгревни свещи черпят около 80 ампера, които намаляват с ок.2-3-4 в секунда първите 5-6сек. (повече не съм мерил, всичко е ясно на 3-тата сек. :) )

"новите свещи нямат възможността да работят след запалването на двигателя (after glow capable)"
Всички имат възможност и работят, докато им се подава напрежение.
"Доподгряване" означава, че след запалването на двигателя свещите могат да продължат да подгряват до 3 мин. след старта.
Дали и колко преди и след запалване ще работят, решава реле, електронен блок или бордкомпютър. Ако не издържат натоварването, ще се разбере при следващите минусови температури.. наесен..назима..насервиз. :ROTFL

@admirala, Какво значи солидна отстъпка? Примерно - пишат ти фактура за една цена, плащаш 20-30% по-малко и после си теглиш 20% ДДС по цената на фактурата? :wink:
Сигурен ли си, че от 5-6 други магазина някъде няма да ти дадат същата цена без да дават отстъпка? :D Или на цената без отстъпка - части с по-високо качество? Иначе и Кауфланд май дават отстъпки вечер..или намаления?

@karfi4ka "..карам френска кола.."-сигурен съм, че ти отива :wink:
" а там модификациите на частите са n-броя..намирам съответната част или ми я поръчват отнякъде именно след градска обиколка по останалите магазини" - налага се и обиколка понякога..когато ти свърши батерията на телефона :D

Иначе - правилно зададен въпрос на правилния човек и.. n-броя части са доставени на адреса до час..ама друго си е да се пошляеш по магазините, като няма навалица :wink:

Иначе Донев ми е резервен вариант2 в неделя.Резервен 1е Олимпия.И само ако много се налага.Класирането е по значимост на издънките. По брой е обратно. :D

off2 Този "колега" отдолу..не ми е колега. :ROTFL
strelkov също не ми е колега, ама за търговец бива :O01.gif

Последна промяна Kzint на 12 Мар 2009 21:09, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Мар 2009 7:15 
колега mitko, купувай си NGК - имат за всякакво запалване. Може и от БИЛА, стига да имат:)
Разбира се kzint е прав, че трябва първо да имаш запалване, но щом работи с едни а с други не става....

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 12 Мар 2009 20:00 
Нов потребител
Нов потребител

Тук е от: 12 Мар 2009 19:40
Виж сега мойто момче.... 1во няма подгревни свещи които да работят като запали двиг ...провери си инф....2ро ти си се скръндзил да си купиш 4ри свещи както трябва да е.3то ''сайта на производителя" ...явно добре разбираш от технически английски че да ти стане това ясно...дали са или не....4то ако си чувал за програма ''TecDoc" може би щеше да си на друго мнение....за това дали те лъжат или не... и ако искаш нещо да питаш мен питай аз ще те информирам за кавото и да е ....и да клеветиш без да си в час ... това го оставям на другите .... просто не случайно авточасти Донев са най добри ...и това бъди сигурен че е станало не от това че не са знаели ...... ето ти скайпа ми"strelkov2" пиши ще ти кажа каквото искаш ...без лоши чувства ....тогава ще видим ....ти ли си прав или не.... :D :D :D

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Това ДА, това НЕ!
МнениеПубликувано на: 15 Мар 2009 14:37 
Напреднал
Напреднал

(автор на темата)
strelkov написа:
Виж сега мойто момче....

Със сигурност не съм твое момче.
strelkov написа:
1во няма подгревни свещи които да работят като запали двиг ...провери си инф....

Чети тук, ама е на английски, за разлика от TecDoc.
strelkov написа:
2ро ти си се скръндзил да си купиш 4ри свещи както трябва да е

За това може и да си прав, не знам.
strelkov написа:
3то ''сайта на производителя" ...явно добре разбираш от технически английски че да ти стане това ясно...дали са или не....

Това го оставям без коментар, просто онемях.
strelkov написа:
4то ако си чувал за програма ''TecDoc" може би щеше да си на друго мнение

Правил съм справка в AutoData и Vivid Workshop, мисля, че само от "чуване" голяма полза няма.
strelkov написа:
и да клеветиш без да си в час ...
Провери в речника какво е значението на думата "клевета".

И последно: кажи, че нямаш нищо общо с авточасти Донев.

P.S. Към модераторите:
Отговорих в темата с ясното съзнание, че поста ми може да бъде класифициран като "спам" и да бъде изтрит, но не можах да се сдържа.
Не желая четящите темата да останат с впечатлението, че господин stelkov е прав.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Мар 2009 2:18 
Нов потребител
Нов потребител

Разбира се,че не крия че имам нещо общо ако беше така нямаше да четеш името ми .... явно не разбираш какво исках да ти кажа с програмата "TecDoc" която не знаеш за какво служи.... намери си я и си напиши номера на свеща ...може би тогава ще говориш по друг начин дали са ти дали грешна свещ ... и даже не можеш да докажеш ..все още ....как си "набутан" ... и това че не си купил 4ри ...да може и да изгорят 2 не случайно се сменят 4ри ....може би....трябва да си смениш колата заради това "набутване"нещо вече не върви явно заради това :D3.gif и винаги ще има такива като теб,които не са доволни (няма как всички да са...нормално е).... и това дали една свещ работи или не ... зависи може би от нейното управление.... но това вече е друга тема и нямам повече време и желание да се занимавам с теб...мисли си каквото искаш.....чао"набутан"професор разбиращ от всичко..... :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Мар 2009 18:54 
Напреднал
Напреднал

(автор на темата)
@strelkov
Ако беше прочел цялата тема преди да сипеш квалификации, щеше да забележиш следния текст (думите "това" са връзки към сайта на BERU):
mitko414 написа:
Това са старите, тази която носихме и е това са които ми продадоха.

За твое улеснение, маркировката на свещта, която показах на "продавача" е: 0 100 226 185,
маркировката на тези, които ми продадоха е: 0 100 221 133.

Сега ТИ потърси в TecDoc кажи, че са еднакви!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Авточасти Донев
МнениеПубликувано на: 17 Мар 2009 20:50 
Нов потребител
Нов потребител

Да еднакви са .....всяка марка се приравнява на друга ..нали има някъкъв стандарт ...... примерно в твоя случай как разбрах,че са еднакви : ....значи 0 100 226 185 отговаря на номер от БОШ (0 250 201 039) и съответно 0 100 221 133 също отговаря на този номер от БОШ (0250201039) ...... по тази логика ...свещите са едни и същи и са взаимно заменяеми поне БОШ така казват и така са преценили че може да бъде ... това го пише в тази програма "TecDoc" без която никой добър магазин не може да работи ... не мисля че са те излъгали ... и щом Бош са решили че една тяхна свещ отговаря на два номера на Беру логиката позволява да се сложи който и да е от 2та номера без да има причина за безпокойство ... много е дълго за писане да се обясни защо е така ...ако все пак искаш да ти обясня ... скайпа ми го имаш (там поне може да се говори)...и признавам сгрешил съм с това че свещите не подгряват след запалването на колата, но това не зависи от свеща а от нейното управление ...

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Авточасти Донев
МнениеПубликувано на: 18 Мар 2009 12:31 
Опитен
Опитен

Тук е от: 13 Дек 2007 14:32
Без да вземам страна. карам доста години вече автомобили на марката Рено, които ползват свещи беру. Правил съм опити да сменя свещите с Бош каже лично гледах въпросния софтуер които казва кой модел на Бош свещ заметва въпросното беру. Нямах успех и се отказах магазина ми възтанови парите за свещите Бош въпреки че бяха монтирани на мойта кола и около 2-3 дена се мъчих с тях. Пак казвам според софтуера модела на Бош 100% заместваше модела на Беру лично ми показа това служетеля в магазина. Така че мисля тук става въпрос за същото - колата не върви добре, но според софтуера(служителя) всичко е по правилата. Магазина не е на Донев.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 29 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 24 Авг 2019 1:18

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми
Не можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене: