ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 16 Дек 2019 5:08

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 37 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Бял списък на работодателите и фирмите в Шумен
МнениеПубликувано на: 07 Авг 2009 13:19 
Вор в законе
Аватар

Тук е от: 24 Авг 2007 23:22
От работодателя си. :wink: :A1.gif Суфльоре... :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Авг 2009 13:56 
Опитен
Опитен
Аватар

Тук е от: 02 Фев 2008 19:51
Lyudmil12 написа:
От какво да е доволна?

Щом жената е доволна не пита цената ...

из "ТУТУРУТКА - На т'слата дръжката" :O02.gif

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Авг 2009 14:40 
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Тук е от: 07 Дек 2008 19:04
И защо да не се направи реклама на някой работодател ако е добър,сигурно той не би имал нищо напротив.Явно няма доволни,а само обвързани по един или друг начин с работата си.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Авг 2009 9:49 
Опитен
Опитен
Аватар

Тук е от: 24 Фев 2007 8:39
Хаа,има има :wink: Аз съм си мнооого доволен от работодателя,ама няма да ви кажа кой е ,защото веднага ще го урочасате с ваш'те "честни , сини очи" :lol: :lol: :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Авг 2009 14:27 
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Тук е от: 07 Дек 2008 19:04
А доре олекна ми вече :roll: Имало още един добър работодател в Шумен...И служителите чак ги е страх да му напишат името,че току виж и ние сме отишли да го питаме за работа :wink:

-- Пон Авг 10, 2009 14:28 --

А доре олекна ми вече :roll: Имало още един добър работодател в Шумен...И служителите чак ги е страх да му напишат името,че току виж и ние сме отишли да го питаме за работа :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Апр 2010 18:48 
Нов потребител
Нов потребител

Тук е от: 20 Апр 2010 17:08
БЛАГОДАРЯ на ЕТ”ВАЛ-ТЕКС-ВЛАДИМИР КРЪСТЕВ”-това е много коректна лицензирана агенция за работа в чужбина. Преди около една година ползвах услугите на тази агенция. Имам приятели, които са заминали в Кипър и Англия чрез тази фирма и са доволни от работата и заплатата. Понеже имам кредит в България и ми беше много трудно, заминах в Англия чрез тази фирма. Работя на автомивка и изкарвам около 50-60 паунда на ден, има и бакшиш, а в съботите се изкарват и повече пари. В БГ работих в строителството, работил съм и в цех за дограми и монтаж. Чрез българската агенция тук ми помогнаха да си изкарам CSCS и CIS. Още в началото ми направиха NIN, после вземах self-employed документи. Вече търся по-платена работа в строителството, имам вече нужните документи, за което много благодаря за съдействието на българската агенция. Върнах се за десетина дена да си свърша някои лични неща в БГ и се връщам другата седмица в Англия. Адреса на тази фирма е: гр.Шумен, ул.”Съединение”119А, ет.2, офис 6. Моят съвет е: Проучвайте фирмите чрез познати, които са ползвали техните услуги и бъдете и вие коректни в работата си. В БГ има и други коректни фирми, които пращат работници в чужбина като тази.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Апр 2010 23:13 
Администратор
Аватар

Тук е от: 07 Яну 2007 4:15
Изображение Трябва да се има в предвид, че фирмата присъства и в черния списък. Можете да прочете дискусията за нея следвайки тази връзка.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Апр 2010 23:27 
Компютърджия
Компютърджия
Аватар

Тук е от: 17 Юли 2009 21:04
Извън темата/подсказка:
А дали не е автореклама???

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Авг 2010 18:00 
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Тук е от: 06 Юни 2007 16:34
:lol:

Напълно съм съгласен с Peti
Peti написа:
1. навременно плащане на заплатата
2. трудов договор според правилата - осигурява те на реалната работна заплата, а не на занижена и т.н.
3. задължения - доколко длъжностната ти характеристика отговаря на реално извършваната работа
4. заплащане и оценка на извънредния труд или бонусна схема за допълнителни постижения
5. допълнителни социални придобивки

но в Шумен май няма работодател отговарящ на тези условия
:A1.gif

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Авг 2010 18:46 
Напреднал
Напреднал
Аватар

Тук е от: 11 Дек 2009 9:52
....но в Шумен май няма работодател отговарящ на тези условия
Не е вярно. Има!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Авг 2010 19:00 
Форумен дух
Форумен дух
Аватар

Тук е от: 06 Юни 2009 18:44
има разбира се ,и са доста

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Окт 2010 8:22 
Ентусиаст
Ентусиаст

Тук е от: 26 Сеп 2010 17:57
Здравейте на всички.Случайно се добрах до тази тема и реших да се включа малко и аз.Какво значи коректен работодател?Това може да се определи по 2 начина,а те са: 1.Да си доволен о заплащането и работата..........което е много деликатно. 2.Това заплащане да е винаги навреме,а работата постоянна и законосаобразна по кодекс и трудови норми.Да имаш предоставени отлични условия за работа,перфектна коректнос във фсякаква ситуация,било то почивки,облекло,храна,реално осигуряване възоснова на заплащане,евентуален транспорт или пари за него и много други.Но всички тези неща ги има за жалост в много малко фирми у нас,или ако ги има то все по нещо ще ни тежи.Можеби все още се срещат всички тези неща във фирми или дружества които са преминали от държавна към частна собственост,и са имали синдикални организазации със сключени ктд,фирми в които работят стотици хора.Много по-трудно е при новосформирани които започват от начало и дърсят 1во печалба и2ро пазар и реализация........тогава права и привилегии на работнизи и служители остават на по-заден план в нещата.Аз работя за около 700-800лв чисто+безплатно столово хранене с включено 1,2 и 3то (умишлено ще замълча името на фирмата) осигурен на абсолютно брутна заплата която се движи в порядъка на 900-1000лв в зависимост от работните дни,с работно облекло на 6 месеца и обувки на всека 1 година, и др.соц.приоритети но за жалост пак има за какво да се говори по въпроса.Като се каже 700-800 или 1000лв за нашия регион,човек си вика-(този пък кво още иска,има хора дето и на 200лв са доволни)да така е за съжаление,но когато си нямаш представа за нещата, тогава всичко е по-различно от действителноста.Умишлено не споменах името на фирмата,защото тя може да попадне и в 2те теми за коректнос или не на работодателите в Шумен и област,а всички я познават отлично и има двойнствени мнения за нея точно за това.Мисля че не съм ви отекчил с моите разсъждения.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Ное 2010 11:24 
Нов потребител
Нов потребител

Тук е от: 08 Дек 2009 11:17
Нед, това ми прилича на платена публикация! За да звучи достоверно, трябва да уточниш още един - два детайла: Виждал ли си лиценза на Владо, за Кипър или за Англия важи? ЕТ "Вал - Текс - Владимир Кръстев" няма регистриран договор с работодател от тези държави за набиране и предлагане на кандидати с определени професии/ специалности, виж № 82 в списъка! Колко пари ти взе за посредничеството - 500 или 600 евро и има ли това право? Хайде да си спомниш - Владо ли ти извади цитираните документи? Защото и аз бях в Англия чрез същия посредник, ама нищо от това, което си описал не се случи! Или има някакви двойни стандарти на работа този "коректен " посредник, или твоя милост взема процент от привлечените от рекламата шарани!

-- сря ное 24, 2010 11:36 --

А, най - вероятно зад НЕД да стои самият Владо, Администраторът може да провери това...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Ное 2010 11:40 
Форумен инвентар
Форумен инвентар
Аватар

Тук е от: 08 Яну 2007 21:55
hilary: На всички ни е ясно, че въпросния НЕД си прави професионална реклама, а не просто да хвали дадена фирма. Аз ако искам да похваля някоя фирма определено няма да и изпиша цялото име по търговски регистър (чудя се как са пропуснали и булстата да въведат), както и изрично да споменавам, че имала лиценз или алабала. така поднесената подробна информация за фирмата веднага навежда на мисълта, че поста е на вътрешен човек. А това, което не могат да разберат тези хора е, че си правят голяма антиреклама по разните форуми.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Юли 2013 18:37 
Опитен
Опитен
Аватар

Тук е от: 27 Юни 2013 17:21
Защо да не можеш да си посочиш работодателя. Каква реклама - това е форум не телевизия. Иначе за какво се пишат теми- за да се ръфаме ли?
Аз работя за БГ АГРО - Варна. Не знам дали имам право да пиша в темата, защото седалището на фирмата е във Варна, но офисът е шуменски.
1. Навреме изплащане на възнаграждението - да.
2. Осигуряване върху пълната заплата - да.
3. Заплащане според положения труд ( в предвид, че всички работодатели пестят от към персонал и товарят повече наличния) - да.
4. Допълнително финансово стимулиране - почти да.
5. Допълнителни социални придобивки - В интерес на истината не знам какво точно се има в предвид. Водиха ни на "билдинг тайм" - това брои ли се?
Българинът се страхува да каже нещо хубаво, за да не се опорочи или "урочаса".
На мен ми харесва да виждам и казвам и хубавите неща, защото иначе душата ми се изпълва само с чернилка. Не всичко е бяло и черно наистина! Аз бих посочила своя работодател тук.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 37 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Подобни теми   Автор   Отговори   Преглеждания    Последно мнение 
Местите се София- Шумен, Шумен - София?

в Услуги

HamaliMilchev

1

9328

12 Ное 2018 2:12

АА в Шумен

в Общи разговори

Calmness

3

1859