ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 25 Яну 2020 6:27

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 84 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Отказване на цигари
МнениеПубликувано на: 26 Сеп 2009 16:57 
Форумен дух
Форумен дух
Аватар

Тук е от: 28 Юни 2008 17:37
(автор на темата)
Здравейте!
Това не е реклама, дори да изглежда така! Става дума за метода на "Алън Кар"
От известно време безуспешно се опитвам да откажа мъжа ми от цигарките и последното, на което паднах е този метод (http://www.nepushaveche.com).
Пробелмът е, че курсовете са все в София...
Писах им и те казаха, че може да организират курс тук, ако се запишат поне 10 човека... Та питането ми е - има ли някой склонен да се пробва в подобно начинание.
Ако има сериозни - пишете направо на ЛС.
Поздрави!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Отказване на цигари
МнениеПубликувано на: 26 Сеп 2009 18:22 
~~~~
~~~~

Тук е от: 06 Апр 2008 8:12
Ти сериозно ли обмисляш да профукаш 230 лв за тая глупост? За толкова пари ще купиш лукчета за половин година..

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Сеп 2009 18:28 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 15 Яну 2007 14:01
"От известно време безуспешно се опитвам да откажа мъжа ми от цигарките.."

Той има ли мнение по въпроса? :O01.gif

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Сеп 2009 20:20 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 18 Май 2009 9:58
Аз като заклет пушач мога да кажа, лечението е воля! Лично съм ги отказвал за 3 месеца с табекс и след това пак отначало! не мога май без тях!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Сеп 2009 21:16 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 03 Юли 2007 18:17
Вечната тема! Цигарите!
Да, наистина се оказва че са проблемни. В какво се изразява проблема?
Една част от хората по света си дърпа редовно. И създават условия за иновации в тази добре печеливша област. А друга част, най- често т.нар. пасивни пушачи активно действат против първите. Ако нямаше такъв конфликт, нямаше да има и проблем с цигарите.
Изникват от време на време статистики, че пушенето убива милиони хора по света. Или пък, най- готиното, че скъсяват живота, с което мой приятел се шегува (макар и на мен да ми изглежда съвсем реално), че може след ударна доза цигари да върне времето и да стане на 20. Разбира се, понеже съм наясно с реалността на статистиките, смятам, че е редно да се провери кое как е.
Допускам, че е нормално, когато в една интимна двойка единият партньор е пушач, а другият- не, това да не се харесва на поне единия от двамата. Причината е, че общоприето се определя като "загуба" на ресурси, които по не(писано) "право" му принадлежат... Това са време, внимание, пари, а не по- малко важно и информацията вложена в мисленето по време на "едната цигара", която остава премълчана в дръпнатия навътре така богат аромат на тютюна.
Проблемът с цигарите не е в самите тях като продукт, а в отношението ни към техните „тайни връзки“ с нашите партньори.
Обществената дискусия, част от която е и тази тема, говоренето по въпроса "може" или "не може" създава скъпоструващият продукт цигара, онзи с ореола, символ на времето за АЗ. На възможността да допуснеш, че си важен преди всички други.
Оттук "трябва" или „не трябва“ категорично отпадат като съмнение. Цигарите са уникален механизъм човек да си даде неотдаденото на себе си и на онова, което не е намерил време да свърши. Може би .. от прекалената преданост за другите, уж истински човеши връзки. А истински ли са? Щом ни ограничават без да разбират нашите мотиви за това, но пък и не ни посочват друг път напред, по който да продължим, отвъд ограничението и не-то. Има ли такъв изобщо?
За тютюн по света скъпо се плаща. Но не защото е чак толкова скъп като продукция, а поради вдигането на пушилката около цигарите, създаването на ореола на особена важност около тях, понеже са „забранени“ от „любимите“ ни хора. Цената на цигарите се вдига все повече, с увеличаването на съпротивата срещу употребата им. Нещо като забранения плод. Нататък знаете...
Какво може и трябва ли, да замени удоволствието от цигарата... то е цяло изкуство, и щом знаеш как да го правиш с цигарата - ти си майстор! Докосването, мириса на още незапаления тютюн, присвиването на устните, за да засмучат, дръпнат на вътре нещо почти невидимо, за което знеш как приятно мирише, щом загори. Би ми било приятно да запаля...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2009 8:40 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 02 Авг 2009 14:31
aliays написа:
Аз като заклет пушач мога да кажа, лечението е воля! Лично съм ги отказвал за 3 месеца с табекс и след това пак отначало! не мога май без тях!

Аз съгласен с горното мнение. Дори не мисля, че е нужен табекс. Майка ми беше пушачка 15 години и после реши да ги откаже. И ги отказа. То нейното беше част от "мероприятията" й по здравословен начин на живот, наред с пиенето на зелен чай, яденето на трици :lol: и спортуването. Но имаше резултат - вече почти 10 години откакто ги е спряла.
И баща ми ги спря, но по-трудно. На него докторите трябваше да му кажат едни лоши неща, че да се откаже най сетне, ама и той 4-5 години вече не пуши. Така че, от тях знам, че всичко е до воля, желание и мотивация и че не е лесно, защото тютюнопушенето си е наркомания. А това да се опитваш да откажеш някой от цигарите против неговата воля е обречена работа. Ако няма лично желание от страна на зависимия от тютюнопушенето, нищо няма да излезе. Освен може би конфликти и караници.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2009 9:38 
Форумен дух
Форумен дух
Аватар

Тук е от: 28 Юни 2008 17:37
(автор на темата)
Да не мислите, че не съм наясно с тази опианяваща връзка човек-цигара?
Проблемът е, че на мен от известно време ми става лошо от цигарен дим... а на времето и аз пушех... просто нещо ми стана. Та сега се боря за правата си за чист въздух!
Не 230, 1000 ще дам, ама да ми е сигурно!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2009 10:04 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 18 Май 2009 9:58
То за тази непоносимост сигурно си има обяснение!!!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2009 12:56 
Опитен
Опитен
Аватар

Тук е от: 24 Фев 2007 8:39
Verda написа:
Вечната тема! Цигарите!...
... Докосването, мириса на още незапаления тютюн, присвиването на устните, за да засмучат, дръпнат на вътре нещо почти невидимо, за което знеш как приятно мирише, щом загори. Би ми било приятно да запаля...

Ей,това е тема за отказване от цигарите. :wink: Ти още малко и ще ме изкушиш да ги подкарам отново :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Сеп 2009 8:46 
Напреднал
Напреднал
Аватар

Тук е от: 17 Мар 2008 11:29
С Табекс става....но и воля трябва... Особено ако си "на маса" с компания, и след втората ракийка ти се допуши. И си казваш: "Е, какво толкова, една цигара".... Ама след това се започва пак...
Без да има мотивация, и 10 000 лв да дадеш, нищо няма да се получи... Или най-много да цитираш Марк Твен :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Сеп 2009 17:19 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата

Тук е от: 15 Апр 2008 9:12
Пропуших отново. Трябва да имаш воля, за да продължиш. Няма значение, че цигарите ще струват 5 лева, какво от това, че белият ми дроб е заприличал на отходен канал! Важното е да имаш воля. Стискаш зъби и продължаваш да пафкаш.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Сеп 2009 17:26 
Цигане
Цигане
Аватар

Тук е от: 22 Яну 2009 22:25
Извън темата/подсказка:
Белия дроб става черен...а всеки знае кой посреща водката - черния дроб. Така че, още един черен ще ти е добре дошъл. Дерзай! :O01.gif

От утре съм непушач!
Нямам мотив. Просто така. Край!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Апр 2010 22:09 
№14
№14
Аватар

Тук е от: 15 Дек 2007 13:00
Дайте съвет как да ги откажа тези гадни цигари.
Пробвах се ,ама устисках половин ден и...пак запалих.
Все си казвах "още 5 минути " ,"още 10 минути".
Лягах да спя по никое време ,за да не мисля за цигари.
Смуках бонбони ,люпих семки ,такава нерва ме беше хванала.
И не устисках. Голяма мъка!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Апр 2010 22:52 
Администратор
Аватар

Тук е от: 07 Яну 2007 4:15
Преди 7-8 години ходихме да правим репортаж в една шуменска служба дето основната им работа е да помагат на пушачи да отказват цигарите. Не помня нито как се казва службата, нито къде се намира, но със сигурност има такова нещо някъде в Шумен.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Апр 2010 23:16 
Ветеран
Аватар

Тук е от: 06 Юни 2008 1:42
Беше на ул. "Калоян", малко над "Лорие"... :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 84 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 25 Яну 2020 6:27

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми
Не можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене: