ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 19 Авг 2019 23:39

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 359 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Ние ги лъжем,че работим,а те ни лъжат,че ни плащат....
МнениеПубликувано на: 10 Дек 2012 20:51 
№14
№14
Аватар

Тук е от: 15 Дек 2007 13:00
(автор на темата)
Извън темата/подсказка:
Не си по темата, драги.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Дек 2012 22:17 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 13 Яну 2010 13:12
vanbg написа:
Клонираният,ако съм бил от АОНСУ,нямаше да бъда сега в чужбина,а щях да съм "честен" бизнесмен като теб ! Или си мислите,че съм тук да руша така омразният ви капитализъм? Цял живот лъгахте народа за светлото бъдеще и сполуката! Никой от нашето семейство не е членувал в престъпната ви партия,обявена със закон за такава и даже в Матушката ви втора родина е забранена.

Маааа! Люх, още един избягал, дето ни дава наклон на борчето. Хъм що не остана да бориш комунизма в България, щото без да искаме допуснахме кадрови грешки на БКП да ни управляват.
Щеше да ни покажеш и как се работи, щото тук само имитация на това нещо знаем да правим.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Фев 2014 9:27 
№14
№14
Аватар

Тук е от: 15 Дек 2007 13:00
(автор на темата)
Дълго е /затова статията е в офтопик/, но си заслужава да се прочете! Не, не! Задължително е да се прочете и да се знае! :wink:

Божидар Данев: „Някой трябва да озапти българският работник“

Извън темата/подсказка:
В интервю за Дарик радио изпълнителният председател на Българска Стопанска Камара Божидар Данев успя да отговори на вълната от негодувание срещу новите предложения за изменение на трудовите взаимоотношения предложени от БСК, като се аргументира изключително логично и не остави и капчица съмнение в правотата на защитаваните от камарата позиции. Публикуваме интервюто без съкращения, поради изключителната му важност относно информираността на българските работници относно очакващото ги бъдеще:

“ – Г-н Данев, предложенията които излязоха от Българска Стопанска Камара за промяна във взаимоотношенията работодател-работник, предизвикаха остри реакции на решително отхвърляне. Смятате ли, че има шанс да ги прекарате през Парламента?

- Длъжни сме да ги прекараме и те да станат реалност, в противен случай мога да ви гарантирам, че България ще фалира. Ако работещите българи, не осъзнаят своята отговорност пред България и не спрат със своята тъга по социализма, опасявам се, че скоро никакви мерки няма да спасят българският бизнес. Ние от БСК сме взели на плещите си огромна отговорност, защото в крайна сметка някой трябва да озапти българският работник. Той се е превърнал в бясно бездомно куче, на което, ако не хвърлиш кокал има опасност да бъдеш ухапан и това да доведе до фатални последици за теб. Двадесет години никой не смее да му каже истината, а именно, че или ще се съгласи да работи при нашите условия или ще умре. Всяка друга политика е самоубийствена за бизнеса и пагубна за България.

- Постоянно споменавате България, не е ли малко странно това при положение, че съвременния бизнес е мобилен и работи на световно, а не на национално ниво. От думите ви оставам с впечатлението, че българският бизнес се е капсулирал в България, това неконкурентоспособност ли е?

- Радвам се, че ме попитахте. Не, това не е неконкурентоспособност, това е самоотвержен патриотизъм, родолюбие, национализъм, ако щете. За разлика от алчния български работник, който вече 25 години изсмуква жизнените сокове на българската икономика, за да задоволи своето шкембе, без да се интересува и капчица от България, бизнеса полага всички усилия да съхрани родното производство. Ами погледнете то е очевадно, кой емигрира? Българският бизнес или българският работник? Кой е предателя работодателя или работника? За колко български бизнесмени сте чули, да емигрират в Европа и да изоставят родината си – нито един! А не е да нямаме покани. Аз обикалям света и мога да ви кажа, че българският работодател е желан инвеститор по цял свят. Че ние ако решим можем да отидем и да инвестираме нашите пари във Виетнам, Камбоджа, Бангладеш, Китай и т.н. както между впрочем правят много наши конкурентни чуждестранни фирми и там работниците ще са доволни да работят на половината от заплатите, които получават нашите български търтеи, смеещи да се наричат работници.

Въпреки всичко това ние търпим, стискаме зъби и не бягаме през терминал 2, ние милеем за България и аз мога да ви се закълна от името на всички български бизнесмени, че няма да мръднем България, докато има поне един жив работник. Тази масова емиграция на неблагодарни български работници към западна Европа е явление, което ни поставя пред сериозно изпитание, започват да липсват редица специалисти. Специалисти за изграждането на които българската държава е инвестирала пари от нашите данъци. Ние плащаме обучението на всички български студенти и тяхното безотговорно и неблагодарно отношение, тяхната наглост след всички тези грижи, сами да определят нива на заплащане при които са съгласни да работят е връх на безсрамието.

На българският работник трябва да му се обясни и може би тук е и нашата вина, че не сме го направили, че държавата се крепи на икономиката, т.е. на бизнеса, на нас работодателите. Без нас България не би я имало, в този смисъл всеки който заявява, че го е грижа за България е длъжен да работи за нас при условията които ние поставяме, безропотно. Ние най-добре знаем какво е нужно, какво е правилно, какво е икономически изгодно. Ако трябва да направя едно по-разбираемо сравнение, за да ме разберат всички, то то е следното: Бизнеса е тялото на държавата, работника е храната, от което това тяло има нужда, за да расте ида се развива.

Всеки сам избира дали да е част от тялото или от храната и в това е смисъла на демокрацията. Днес всеки може да е бизнесмен, стига да има съответните способности и познания. Но, ако сте избрали да бъдете наемен работник, то тогава спокойно и с жертвоготовност трябва да сте готови да служите на работодателя си и да изцеждате силите си до краен предел, а не да ги пестите за да доживеете до пенсия или защото сте имали ангажименти и към семейството си. Днес семейството е лукс, който могат да си позволят само богатите, а стремежа да доживееш до пенсия е проявление на висш мързел.

- Казахте, че всеки може да стане бизнесмен, вие самият как станахте такъв?

- Да, всеки може да стане стига да има необходимите качества. Аз самият научих всичко за бизнеса благодарение на работата ми в структурите на Държавна сигурност. Както знаете аз съм бивш агент на ДС и то в научно-техническото разузнаване, работил съм срещу капиталистическата икономика и съм я изучил до най-малка подробност. Подслушвал съм и съм донасял относно най-дълбоката същност на капитализма. От работата ми сред врагове на социализма, съм опознал капиталистическото мислене в детайли. Така че, именно благодарение на работата ми в ДС, аз получих знанията и уменията необходими за изграждането на успешен бизнес. И не само аз, разбира се и други мои колеги от ДС също успяха след промените да изградят успешен бизнес, и дори днес работим заедно за бъдещето на България. Трябва да ви кажа, че ако не бяхме ние, агентите от ДС, след 10 ноември 89г. България щеше да рухне за няколко месеца. Ние изнесохме на гърба си целият икономически преход от социалистическо към капиталистическо производство. Ние положихме неимоверни усилия, цялата икономика на страната да попадне в наши ръце, за да не се изгуби и разпилее и най-малката частичка, като попадне в невежи и алчни за бърза печалба ръце, защото имаше и такива попълзновения.

-Да се върнем все пак на вашите предложения за промени в трудовото законодателство. Бихте ли споделили най-важните от тях.

- С удоволствие! Една от най-важните е, че всеки специалист ще сключва колективен трудов договор с всички български работодатели, така че когато се наложи ще работи там където се наложи. В тази сложна ситуация на световна криза, не можем да си позволим, един специалист да работи само за един бизнесмен. Много такива безскрупулни специалисти злоупотребяват с монопола върху знанията си и извиват ръцете на работодателите, карайки ги да се конкурират едни други, като му предлагат по-висока заплата.

- Но конкуренцията не е ли задължителен елемент от капиталистическото производство?

- Извинете, но конкуренцията идва в края на производството, при продукта, неговите качества и цена, а не още в началото при наемането на работника който ще го произведе, както се получава в България. Безотговорният стремеж към все по-високи и по-високи заплати от страна на квалифицираните кадри, поставя бизнеса на колене, още преди да е започнал да произвежда. Той оскъпява продукцията правейки я непродаваема на международния пазар и убива бизнеса на колегите, които няма възможност да го наемат на работа. Затова трябва държавата да се намеси и да изготви регистър на квалифицираните кадри в България, и да ги задължи да работят не за отделен бизнесмен, а за икономиката като цяло, срещу едно нормално възнаграждение осигуряващо му хляб и вода.

Друго нещо върху, което искам да обърна особено внимание, това е абсолютно наложителното налагане на забрана за емигриране на българските работници в трудоспособна възраст. Ако някой български работник иска да емигрира, то той ще трябва да докара на свое място най-малко двама чуждестранни бежанци, които да обучи на необходимите за производството знания и умения, и едва след това ще може да напусне работното си място и съответно България, но при условие, че някой друг бизнесмен няма нужда от него.

Особено важна мярка е ранното приобщаване на българските граждани към трудова дейност. Според нас всички деца още от предучилищна възраст трябва да се водят на задължителни бригади в предприятията, за да свикнат от малки с мисълта, че са длъжни да работят за нас. Едно дете много по-лесно можеш да го научиш на необходимите трудови навици, отколкото един зрял индивид. Децата са доволни дори на едно браво и потупване по рамото и не трябва да позволяваме с израстването това тяхно благородно качество да бъде изместено от стремеж към забогатяване за сметка на работодателя.

Много е важно също въвеждането на непрекъснат режим на работа. Премахване на отпуските, като вредни и аморални стимули и преминаване към доживотна работа. Заплащането трябва да бъде заменено с осигуряване на подслон и храна, и то само при положение, че няма излишък на работна ръка.

- Но при това положение, държавата от кой ще събира данъци, как ще функционира? И в крайна сметка за кого ще произвеждате, кой ще купува продукцията ви?

- Елементарно е. Ако нашите предложения се приемат няма да има нужда от данъци. Държавата ще бъдем ние работодателите, бизнеса. Ще бъдем нещо като мравуняк, едните ще се раждат работници, другите бизнесмени. Разбира се бизнесмените трябва да бъдат много по-малко, което и сега е така. А що се отнася до продукцията , то ние ще произвеждаме изцяло за международния пазар и уверявам ви няма да има кой да ни бие. Нали не мислите, че ние в момента печелим от вътрешния пазар, това е невъзможно. При положение, че плащаме на работниците си по-малко от стойността на изработеното от тях, няма как да разчитаме, че те ще имат пари да го купят, на такава цена, че да печелим. Този проблем за известно време беше решен чрез кредитиране на работниците от банковите институции, но вече няма какво да им се отнеме и са необходими други решения, именно тези които предлагаме.

- И накрая каква е вашата мечта за България?

- Ние искаме България да се превърне в една високотехнологична държава, обект на завист от останалия капиталистически свят и работим в тази посока. Въпреки гореизброените трудности, ние българските работодатели инвестираме всичките си печалби във внедряването на нови технологии, нов машинен парк, нови информационни системи и т.н. С нетърпение чакаме мига, когато ще се появи изкуствения интелект, който няма да се нуждае от нищо друго освен от източник на енергия за да работи. Той няма да се разболява, няма да има нужда да бъде наблюдаван с камери дали работи и не краде, няма да му се плаща заплата и да се търпят своеволията му, няма да емигрира. Тогава цялата недоволна паплач, може да върви на майната си. А ние ще си седим в офиса и ще управляваме цялото производство и пласмент с един бутон от бюрото си.
Източник - http://neverojatno.wordpress.com/2014/02/01/danevv/ :wink: :wink: :A7.gif

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Фев 2014 9:31 
Форумен инвентар
Форумен инвентар
Аватар

Тук е от: 13 Фев 2011 8:39
Ай сиктир бе!!!!! Да вземем заплати да даваме на работодателите си, а???????? Как ли пък не :G1.gif :G1.gif

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Фев 2014 9:41 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 13 Яну 2010 13:12
Вижте източника първо.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Фев 2014 11:15 
Акварист
Акварист

Тук е от: 25 Апр 2010 8:13
Eau_de_Clone Много навременна забележка, и аз за малко да взема интервюто за истинско. И щях да реагирам като Чопър. Но все пак макар, че всичко е измислено се сещам за деиствителни случай от живота, които много си приличат с тези от показаните материали. Например този цитат.
''Много е важно също въвеждането на непрекъснат режим на работа. Премахване на отпуските, като вредни и аморални стимули и преминаване към доживотна работа. Заплащането трябва да бъде заменено с осигуряване на подслон и храна, и то само при положение, че няма излишък на работна ръка.''

Колкото и да е странно , не морално и жестоко именно тази шокова терапия, колкото и невероятно и не човешка да е , е приложена преди 10-15 години в Китай. Когато преди много време чух за нея направо бях настръхнал и доста време бях във шок. За какво по точно става на въпрос. Комунистическият режим в Китай налага следният закон, с цел оживяване на икономиката и повишаване конкурентоспособността на китайските изделия.
Работният ден е 12 часа, работи се седем дни в седмицата непрекъснато. Работниците нямат право на болнични и отпуска. Всички живеят в общежития по 50- 100 човека в салони, разделени за мъже и жени, семейните нямат възможност да живеят заедно. Заплати се раздават накрая след годишното събрание и икономическият анализ на фирмата. Но в повечето от случаите работниците не получават въобще заплати! До тогава работниците получават, храна и общежитие. При тези неописуеми условие обикновено работниците издържат около 3-4 месеца след, което си отиват в къщи да си починат, и след възстановяването си се връщат обратно.
Шока ми произлиза не само от условията, при които са поставени китайските работници. Но и мисълта ми при отвореният пазар и конкуренцията на международният пазар, какъв вариант трябва да изберем ние, така че нашата продукция да конкурира тяхната? Явно е че насоката в която трябва да работим е качеството, с което можем да конкурираме китайските стоки. Тъй като отдавна съм напуснал Родината и нямам точни представи, как стоят тези неща, освен работата на майсторите които съм търсел, когато съм се връщал отпуска. И от тази гледна точка мога да кажа, че положението е плачевно. Когато започна да наемам работници безработни бол. При пазаренето на майсторите, или съм се съгласявал с исканите надници , но в повечето случай съм и предлагал дори повече от това което са искали. Положението във всички случай е било плачевно, първо от качеството, безотговорността и нехайството им. Просто нямат навик да направят нещо така като трябва да е, но бързат да претупат работата на две на три и да седят. Просто нямат в умисъл да се задържат по дълго време без да бързат и направят нещо качествено. За тях крайният резултат е без значение важното е да го направят бързо и въобще не осъзнават, че им се плаща на час и трябва да работят 8 часа. И най лошото като си получават парите от по големите надници, които съм и заплащал повече от няколко дни не работят. Единственото изключение е било когато сме се споразумели за цената на извършената работа. Но и тогава имаше доста проблеми. Макар, че не са извършили още работата искаха всяка седмица да им плащам, което не беше договорено. По правило в Европа за извършената работа се плаща след приемането и от съответен специалист и писменото му потвърждаване за качеството и. Ако има пропуски чак след отстраняването им се заплаща. Трябваше постоянно да седя при тях, тъй като непрекъснато се мъчех да правят всичко на уж. Чак на другият ден забелязах големи пропуски но вече бях заплатил. Такова качество на работа в Европа въобще няма да се приеме, много жалко за нас.

Последна промяна barbus на 01 Фев 2014 13:20, променена общо 4 пъти

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Фев 2014 11:25 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 18 Фев 2012 10:59
Супер си е статията. Само знаем да доим шефовете. Хахахах!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Фев 2014 14:54 
Форумен инвентар
Форумен инвентар
Аватар

Реагирах така защото наистина има хора, които разсъждават така.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Мар 2014 11:54 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 15 Яну 2007 14:01
450 евро минимална заплата

Извън темата/подсказка:
В разгара на геополитическата криза в Украйна, Европейската комисия прие постановление, което може да преобърне тотално икономическите процеси в България. Става въпрос за предложение, което не е ново, но досега не е било поставяно на дневен ред по време на заседанията на комисията. Според това постановление, всички страни членки на съюза са задължени да въведат в срок от три месеца от датата на приемане на постановлението, минимално заплащане за положен труд, в размер на 450 евро на месец. В сутрешния блок на програма „Хоризонт“ на БНР, комисарят отговарящ за заетостта, социалните въпроси и социалното включване, г-н Ласло Андор, даде специално обширно интервю по темата. Публикуваме пълния текст на интервюто, тъй като той представлява интерес за огромна част от българското население:

- Г-н Андор, вярно ли е, че Европейската комисия е приела решение с което задължава страните членки да въведат минимална ставка за работната заплата в размер на 450 евро месечно?

- Да, вярно е. Предполагам, че това е малко неочаквано решение за страничните наблюдатели, но е наистина належащо, особено в настоящия момент на геополитическа световна криза, предизвикана от случващото се в Украйна и Крим. Вие сте първата медия, която ме потърси за коментар по темата и може би това е логично, тъй като именно икономическата и социална обстановка във вашата страна и тази в съседна Гърция дадоха повод за приемането на подобно решение.

- Казвате геополитическата криза, а след това посочвате България и Гърция, бихте ли пояснили какво имате предвид?

- Разбира се, то е много просто. В ситуация на подобно напрежение на геополитическата сцена, вътрешната политическа стабилност във всяка една от противостоящите си страни е от изключително значение. Едни от най-вероятните причини за пораждане на вътрешна политическа нестабилност, в която и да е държава, са социално-икономическите, особено бедността. България и Гърция в момента са страните с най-голямо социално напрежение в Европейският съюз и като такива се явяват дестабилизиращ фактор в политиката на съюза. По стечение на обстоятелствата, вие сте и в особена близост до конфликта, а България и в огромна енергийна зависимост от Русия. Това е предпоставка за възникване на движения инспирирани отвън, които да се възползват от незавидното социално положение в страната, за да трупат активи, за сметка на общата политика на ЕС. Такова движение на територията на България съществува и напоследък се активизира наблягайки на откровена антиевропейска риторика, няма да скрия, че става въпрос за партия „Атака“. Обединяването на социални искания с националистически и антиевропейски послания е особено опасно не само за бъдещето на вашата държава, но и на съюза като цяло. Трябва да призная, че почва за възникването на подобни настроения създаде и прекалено меката политика на Европейската комисия, спрямо някой очевадни несъвместими с европейските ценности процеси протичащи във вашата страна, както по времето на договорния процес по присъединяването, така и след него.

- Бихте ли били по-конкретен? Какво точно имате предвид?

- Стигнали сме до етап, в който не мога да си позволя да не бъда конкретен и откровен. Ние оставихме българите да бъдат ограбвани от своите власти, като разчитахме, че те сами ще успеят да се отърсят от върхушката, която изсмуква жизнените им сили. За съжаление сбъркахме. Ние не взехме предвид, наслоеното в периода на тоталитарното управление мислене у българите. Вие така и не разбрахте, че не сте вече тоталитарна държава и живеете в условията на пазарна икономика, където защитаването на правата ви, не се осигурява от държавата, а от собствените ви действия. Този инстинкт на очакване държавата да реши всичките ви проблеми, се оказа много дълбоко заложен у вас и от това се възползваха, тези които заеха властовите позиции в държавата. Да живеете в пазарна икономика и да разчитате на държавата да защити интереса ви, е меко казано наивно. Тази наивност бе използвана безскрупулно от вашите бизнесмени и политически лидери, те ви обещаваха всичко, без да ви дадат нищо.

Ако се вгледате внимателно, без предубеждения, ще откриете, че няма политическа сила в страната ви, в която водещите политически лица, пряко или косвено да не са свързани с бившата номенклатура на комунистическата партия и с репресивния апарат на тоталитарния режим. Те много бързо усвоиха уроците на пазарната икономика и смениха политическата си ориентация, наричайки се демократи, либерали, борци за права и свободи и т.н. Всъщност единственото за което те се борят е власт и пари. Няма друга държава в Европа, в която болшинството от наименованията на политическите партии, да звучат като откровени предизборни лозунги, това говори за липса на идеология и неистов стремеж към власт и пари. Вземете за пример енергетиката си, тя е доведена до плачевно състояние, именно благодарение на алчността на политиците ви. Няма политическа партия в страната ви, в която да няма политици с бизнес в енергетиката, те предварително създават законови условия които да им гарантират печалбите и след това „инвестират“ точно в тези енергийни отрасли, където са си гарантирали печалбата. Те съсипаха със своята алчност отрасъла на възобновяемите източници на енергия, те превърнаха Белене, от реално възможен за осъществяване проект в „Утопия“ и още, и още.

- Но все пак, подобна стъпка, рязко увеличение на минималната работна заплата от 170 на 450 евро, нямали да разклати икономиката на България и да доведе до още по-голямо социално напрежение?

- Не! И заявявам това с цялата отговорност на поста, който заемам. Ние много внимателно сме проучили реалната икономическа ситуация в България. Минимална заплата в размер на 450 евро е напълно реалистична към момента и дори може още. Изключително обидно е, европейски граждани, каквито сте и вие българите, да бъдат рекламирани като евтина работна ръка. Това, може би, би било логично за страни от третия свят, но не и за държава членка на ЕС. Българите неведнъж са доказвали, че са интелигентна техническа нация с огромен научен потенциал и подобно отношение към труда и способностите им е меко казано престъпление. Не мислете, че ние не знаем и не сме наясно с реалностите на пазара на труда в България, пазар подчинен на престъпната корупционна схема политици-бизнес. В която и банка да отиде българският работник за кредит, навсякъде го питат освен за заплатата която получава по документи и за реалната заплата. Всъщност на много позиции, реално заплатата и в момента е 450 евро, но официално, по документи работникът се води на по-ниска заплата с цел спестяване на данъци от страна на работодателя.

Освен, че пести от данъци, по този начин бизнеса ощетява и държавата, и тези които разчитат на държавата и са най-уязвими, а именно пенсионерите, социално слабите и децата. Ощетява и самите работници, тъй като, ако бъдат уволнени или се разболеят , получават по-малки обезщетения, отколкото биха получавали, ако бяха осигурявани на реалната сума която получават. Наглостта на вашите бизнесмени и политици, обаче не спира дотук. Дори и малкото пари, които са внесени под формата на данъци в хазната, се източват чрез различни корупционни схеми на обществени поръчки и се връщат отново в джобовете на алчните ви бизнесмени и политици, като по този начин ви обричат на бедност, без знамение колко и какъв труд полагате. Общо взето на болшинството ваши работници се плаща толкова, колкото да успеят да се изхранват те самите, но не и да създават семейства и да живеят нормално.

Вашите държавници, смея да твърдя, умишлено не желаят да въведат строг ред и законност в трудовите правоотношения, защото самите те са и политици, и бизнесмени. Дори имахте един министър, който имаше наглостта да каже, че е по-добре сива икономика, отколкото никаква. Наглост, безподобна и нечувана, изказана в рамките на ЕС, та именно сивата икономика убива реалната икономика. Това безпрецедентно за страните от ЕС изстискване на силите на работещото население, доведе до масово бягство на българите в старите страни членки и от своя страна подби цената на труда там. Безподобната алчност на вашия бизнес, доведе до социални вълнения и даде почва за подем на националистически партии на територията на целия Евросъюз.

- Но все пак подобна мярка ще доведе до много фалити, особено в провинцията!

- Фалити на кого, на бизнеса или на местните феодали, срам за съвременната европейска цивилизация. Положението на населението на България в провинцията е доведено до откровено робско съществуване и точно тази мярка ще прекрати подобни робовладелски взаимоотношения, несъвместими с днешния ден и с членството ви в ЕС. България има много икономически сфери, които биха процъфтели, ако не бяха налице подобни срамни, престъпни обвързвания на политиците с бизнеса. Да, ще има процес на прочистване от неспособни бизнесмени, станали такива благодарение на политическите си връзки, а не на бизнес умения. Ще се наложи на тези, които искат да запазят бизнеса си, да намалят печалбите си, печалби които са огромни в сравнение с фонда работна заплата, който отделят. Ние не можем да бъдем излъгани от крокодилските сълзи на българския едър бизнес, почиващ в най-луксозните курорти на Европа и света, купуващ най-луксозните стоки произвеждани в Европа и света. И това са хора без особено образование и умения, вие нямате Стив Джобс или Бил Гейтс, а някакви поставени лица на които са отпускани необезпечени държавни кредити, срещу задължението да се отчитат редовно за в бъдеще на своите благодетели.

Умишленото ограбване на българския работник от бизнеса и държането му в бедност, е една от причините за липсата на сериозни външни инвестиции, защото кой може да печели от бедни хора? Виждате, че дори и ЕРП-тата се задъхват, не защото цените са високи, а защото българинът е беден и на него всяка цена му се струва висока, но не ЕРП-тата ви плащат заплатите, а вашите работодатели.

- Всичко, което казвате е вярно, но смятате ли, че това повишение на минималната заплата реално ще се случи?

- Убеден съм! След три месеца минималната заплата в България ще бъде 450 евро. Този път няма да се оставим да бъдем будалкани от вашите политици. Единствената възможност това да не се осъществи, е страната ви да излезе от Евросъюза, но смятам, че българите няма да позволят това да се случи. Вече няма място за театър, нещата са сериозни и ние няма да се правим, че не забелязваме процесите, които текат в страната и няма да говорим политически коректно спрямо политическата мафия, която ви управлява. Накрая искам да поканя всички заинтересовани да дойдат на моята публична лекция на 29 март 2014 г., от 16:00 до 17:15 часа в зала 2007 на Университета за национално и световно стопанство (УНСС), гр. София. Където ще дам допълнителни разяснения относно тази тема.

MOHИTOP
Извън темата/подсказка:
До 3 месеца
€450 минимална заплата в ЕС
29.03.2014
До 3 месеца минималната заплата в целия Европейски съюз може да стане 450 евро. Това заяви еврокомисарят по заетостта и социалните въпроси Ласло Андор, като потвърди, че Европейската комисия прие такова постановление. По думите му увеличението на минималната заплата в България от 170 на 450 евро няма да създаде сътресения в икономиката. „Ние много внимателно сме проучили реалната икономическа ситуация в България. Минимална заплата в размер на 450 евро е напълно реалистична към момента и дори може още“, категоричен е Андор. Еврокомисарят изтъкна, че в момента на много позиции реалната заплата на българите е 450 евро, но официално, по документи работникът се води на по-ниско възнаграждение с цел спестяване на данъци от страна на работодателя.

„На болшинството работници се плаща толкова, колкото да успеят да се изхранват те самите, но не и да създават семейства и да живеят нормално“, твърди още Ласло Андор в интервю пред БНР. Както „Монитор“ писа, идеята за общ минимален доход в ЕС беше предложена от Европейския икономически и социален комитет. Подобна мярка за гарантиран доход за всички граждани има във Франция. Там всеки легално пребиваващ гражданин трябва да разполага с определена сума. Ако той не може да получава тази сума от трудови доходи, тогава държавата го компенсира.

novini.bg :B9.gif

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Мар 2014 12:08 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 13 Авг 2013 20:47
И не само в Монитор :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Мар 2016 8:55 
Форумен инвентар
Форумен инвентар
Аватар

Понеже темата в същината си е
amapola написа:
Та затова реших да пусна тема за взаимоотношенията и споровете между работник-работодател или по скоро за пазара на труда.

Реших да ви споделя опита си, придобит напоследък, а вие си решавайте кой е виновен за ситуацията. Както някои от вас знаят миналата година се разделихме по италиански с последния ми работодател и понеже аз винаги си преглеждам обявите за работа, за да съм в течение, сега вече взех и да пускам документи по тях... Тук е момента да призная на Eau_de_clone, че като се карахме навремето за някои неща беше прав. Та тъй де, да кажем последните 6 години не съм си търсил работа, а през тях аз не съм стоял на едно място - каквото ми се отдаде като възможност да повиша квалификацията си съм се възползвал - курсове, висше образование, професия усвоих още една... и тн и сега със самочувствието, че съм ценен кадър пускам СиВи-та на поразия, а от приятели, бивши колеги, познати получавам и малко вътрешна информация от фирмите където подавам документи и забелязвам една стряскаща тенденция - хората, които подбират персонала половината не ме искат защото ги е страх да не седна на стола им (което е абсурдно предвид факта, че аз изрично търся работа на смени) а другата половина не ме искат защото не могат да ме юркат (под юркане се разбира да ме карат да върша работа, която не влиза в задълженията ми, например механик да го карат да работи като общ работник в производството, когато няма аварии). Та в общи линии се наблюдава следната обща картинка - в една фирма управленския персонал на ниско ниво обикновено са кадърни хора, на високо също, средното ниво е потресаващо некадърно, малоумно и комплексирано!!! Не казвам, че в една фирма средното ниво управленци всичките са капути, но определено преобладават. Обикновено тая прослойка е и отговорна за огромното текучество във фирмата, което е пряко свързано с неадоволителни резултати, което няма как да не се забелязва от големите началници, но те вместо да вземат мерки скимтят по медии, че нямало кадри.... е как да има??? Добре, че имам алтернативи и съм се отдал изцяло на тях засега, но не всеки е като мен.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Мар 2016 15:48 
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Тук е от: 27 Авг 2008 18:48
Чопър,няма как да се каже по-точно.И аз се убедих на 100%,че е така.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Мар 2016 18:07 
~~~~
~~~~

Тук е от: 06 Апр 2008 8:12
За да те наемат на работа , са необходими или достатъчни две условия- да имаш вътрешен човек с препоръка или
да имаш продаваемо сиви, което да те класира на първо интервю.
Един добър заварчик 'струва' около 3-4 000 лв, и така трябва да е,
но, ако не стигне поне до интервюто, нищо няма да се получи. HR-ите правят подбор по документи и, евентуално, първо интервю, на второто се включват професионалистите..

Аз не бих търсила работа през джобс, когато имам такава възможност:

БСЗ

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Мар 2016 18:21 
Форумен дух
Форумен дух

Тук е от: 03 Юли 2008 20:56
Ма ти безработен ли си бе несретнико? Изритали са те значи от работа а? Знаех си аз. И другите били зле щото не те вземали на работа пък ти си най-великия? Отдавна ми беше ясен, само се правеше на много кадърен, имащ собствен печвливш бизнес... :ROTFL :A1.gif

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Мар 2016 20:24 
Форумен инвентар
Форумен инвентар
Аватар

И кое от думата "алтернативи" в поста ми не ти стана ясно, неграмотнико?
Бърби, тоя линк не ми го отваря нещо...

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 359 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24  Следваща

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 19 Авг 2019 23:39

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми
Не можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене: